Přejít na obsah


Fotka

Windows mob. 6 pro


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#21 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 21:25

Pro použítí s programem Cachebox doporučuji spíš skvělý Geoget a skvělé makro od Mikroma, které vygeneruje jako úvodní waypoint už přímo vypočtenou mysterku (A úvodní souřadnice hodí jako Reference point k ostatním WP).

Pokud se nemýlím, tak z Moziga by měl jít přímo GPX export jako Pocket Query(Ale tam bude nevýhoda těch finálních WP ke keši - budeš je muset přepínat abys viděl vypočtenou finálku, která je vlastně nejdůležitější u vyřešené mysterky.)

Makro najdeš tady:
http://mikrom.cz/docs/geocaching
  • 0

#22 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 22:13

Není lepší vyzkoušet ten GCzII ? Stačí ti pouze 1 program - GCzII http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm - nemusíš vůbec nic jiného instalovat. Do programu pouze zadáš svůj login do gc.com. Přímo v programu si stáhneš veškeré info o keších v okruhu, který chceš, nebo třeba jen jednu kešku - k tomu akorát potřebuješ Wifi připojení, nebo normálně kabelem připojený mobil k PC odkud si bere internet (to stoprocentně máš)... tím se z toho stane kompletní offline caching pokud nechceš online. Online je tam jen jako plus a když nechceš - nic to samo stahovat nikdy nebude! Ke každé kešce máš veškeré podrobnosti, fotky, náhledy map a samozřejmě šipku za kterou máš jít. Není to snažší než se motat do Mozigo, cacheboxu apod? Lepší podle mě nejdříve vyzkoušet tu nejlehčí alternativu a pokud ti pak nebude vyhovovat tak se rozhlédnout dále... ale osobně neznám člověka, co by vyzkoušel GCzII a šel by od něho pryč..
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#23 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 23:32

zuzkys: Tak už asi budeš znát někoho, kdo používá GCz pouze a jen když nemá jinou možnost, tedy když nebyla možnost připravit data doma... A proč? Velmi mi vadí absence offline mapy. (Ty náhledy map neberu jako plnohodotnou mapu protože tam nejsou vidět i ostatní keše a google mapy nejsou do přírody) V tom jednoznačne vede Cachebox... Super je i u multin možnost přepínání se na další stage přímo jen poklepáním WP na mapě a nebo naopak vyberu WP a jedním klikem kouknu na mapu kde je... Ale je fakt, že když někdo loví primárně tradičky, nebo si detailně plánuje trasy a někam si píše seznam v jakém pořadí keše plánuje projít, je GCz ten nejsnažší způsob... Já jen kouknu na jaké jdem zhruba keše, připravím data, zapamatuju si první kešku a zbytek se plánuje po cestě z cachebox mapy a dle terénu - je to tak i většinou lepší...
  • 0

#24 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 1:16

Zkus GeoGet + GeoJarry na ziskavani dat. Fakt. :)
  • 0

#25 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 2:03

lentom: Neznám tě takže nejsi tím, koho budu znát, že nepoužívá GCzII.. :) Já tvoje nároky chápu... já stejné nemám.. nepoužívám GCzII ke kešování, mám to jen pouze jako nástroj pro aktuální mrknutí když dojedu někam nečekaně a nemám tu oblast v Garminovi... proto mi vlastně absence map vůbec nevadí (na to mám Garmin) a naopak úplně detailní náhled v GCzII je pro mě ideální. Jenom prostě zde pro úplného začátečníka s PDA doporučuji právě tento soft, protože je naprosto triviální pro ovládání.. Každý si ale následně musí najít ten soft, co mu vyhovuje.. :)
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#26 Forseti275

Forseti275

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 8:40

Zkusim ten GCzII... :) jelikoz ani nepotrebuju mapu tak mi to neva. Jsem zvykly lovit s dukladnou pripravou (vytistena mapa + vse dulezite). Staci kompas... Nez jsem mel navigaci odlovili jsme 70 kesek bez navigace, a taky to slo :) dokonce i nejake lesni cache :) Takze zkusim ten GCzII a dam vedet :) Díky za radu a za doporuceni..
  • 0

#27 Forseti275

Forseti275

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 9:41

zuzkys napsal/a:
Není lepší vyzkoušet ten GCzII ?
Stačí ti pouze 1 program - GCzII http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm - nemusíš vůbec nic jiného instalovat. Do programu pouze zadáš svůj login do gc.com. Přímo v programu si stáhneš veškeré info o keších v okruhu, který chceš, nebo třeba jen jednu kešku - k tomu akorát potřebuješ Wifi připojení, nebo normálně kabelem připojený mobil k PC odkud si bere internet (to stoprocentně máš)... tím se z toho stane kompletní offline caching pokud nechceš online. Online je tam jen jako plus a když nechceš - nic to samo stahovat nikdy nebude!
Ke každé kešce máš veškeré podrobnosti, fotky, náhledy map a samozřejmě šipku za kterou máš jít. Není to snažší než se motat do Mozigo, cacheboxu apod? Lepší podle mě nejdříve vyzkoušet tu nejlehčí alternativu a pokud ti pak nebude vyhovovat tak se rozhlédnout dále... ale osobně neznám člověka, co by vyzkoušel GCzII a šel by od něho pryč..



Chcu si teda natahnout nejake kese do telefonu... staci jen ze se pripojim pres usb k pc a uz muzu surfovat po netu? nebo jak to funguje ?
  • 0

#28 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 9:51

@lentom Co sa tyka mozigo, mylis sa, pri exportoch vylustenych mysteriek sa wpt body exportuju ako hlavne body ...Do mena sa na druhu poziciu vlozi vykricnik aby bolo jasne, ze ide o vylustene suradnice... Wpt pre Oziho oznacuje takto: menokesky!F!. Keby si vyskusal GcZII s offline listingami z mozigo, kde mas komplet listingy s obrazkami, spoilermi a na zaver mas zoznam linkov na desat najblizich kesiek tak mozno zmenis nazor. Tie iste listingy si mozes pozerat aj v Oziexploreri alebo v Kesovadle alebo len tak v IE cez indexovy subor...
  • 0

#29 Forseti275

Forseti275

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 10:14

Umite nekdo prosim s Mozigo? staci mi ukazat jeden konkretni priklad jak natahnout kes do Cachebox.. muzeme na skype, na icq, proste at to vidim... Bude to urcite jednoduche, jen potrebuju ukazat jeden konkretni priklad... CZcII se mi nejak nezamlouva... :( chcu jedno konktretni reseni jak na to... Vybral jsem si teda Cache box+Mozigo... tak prosim nejaky normalni navod jak na to :( na netu jsem nasel nejake videa ale ty mi toho moc nerekli. Díky!!!
  • 0

#30 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 10:30

Ver tomu, ze GczII je to nanaj jednoduchsie na trhu co existuje, ak toto nezvladnes tak ...
V PDA musis mat pripravenu struturu adresarov pre pouzitie s mozigo takto:
\Storage Card\Geo\Htm
\Storage Card\Geo\Pictures

Tuto strukturu Ti urobi mozigo cez ActiveSync - v nastaveniach/PDA je na to mackadlo...


Toto video Ti ukaze
Toto ti ukaze ako stiahnes kesky z okolia nejakeho miesta
Listingy sa ulozia do PC a cez ActiveSync sa nakopiriju hned aj do PDA.
A v druhej casti je export vo forme PQ, pre GcZII.

Toto ti ukaze pouzitie exportovaneho gpx v PDA

Druhe videjko ukazuje ako sa GCzII pouziva v PDA - import toho gpx co predtym mozigio vyexportovalo a pouzitie...

Mozes ma kontaktovat na ICQ 279774509
  • 0

#31 Forseti275

Forseti275

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 10:42

zkousim ted pracovat s GCzII + mozigo... uz jsem tam neco dal, myslim ze tohle bude dobra cesta... SNAD
  • 0

#32 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 16:37

Nějak nechápu význam GCzII a mozigo dohromady... Nejjednodušší cesta - spoj mobil s PC kabelem přes Active Sync (nebo media center - podle toho co máš za Win v PC). Jako když chceš synchronizovat - to snad umíš. Zapni GCzII - vyplň v nastavení login a heslo, které máš na gc.com. Pak v základní obrazovce GCz zadej třeba souřadnice kolem kterých chceš vyhledat kešky, dáš GO a chvilku počkáš - vyhledá ti to seznam a tam klikneš menu - download all caches - počkáš až se stáhnou a je to. Všechny info o keších. Můžeš vyhledávat podle různých kritérií - aktuální pozice, zadané souřadnice, přímo GC kód, podle jména ownera... Je to ten nejjednodušší způsob... nemusíš naprosto řešit žádné PC programy pokud nechceš...
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#33 TheIce

TheIce

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 10:00

lidi. omluvám se že to tu znovu otvírám. Posledně, když jste mi tu poradili, myslel jsem si že to bude OK. ALE. program GCzII měl tedy moc nenadchnul. Ano menu je jednoduché. Než jsem ale pochopil, jak se dostat k vyhledávání keší, vyseděl jsem v autě důlek :D Program je dobrý jen do doby, než se na černém displeji objeví malinká červená šipka. Tato kombinace spolu se sluníčkem je opravdu vražedná. To bych měl asi po pár keškách zaděláno na slepotu. A navíc ukazování ve stopách a mílích mi taky moc nevyhovuje. A proto se jdu zeptat ještě jednou. Hledám program: POZADAVKY: - WM 6 - podpora interní GPS - možnosti hledání nejbližší cache, tudíž mi nevadí nějaké stahování dat přez net - navigační šipku. - pokud možno FREE
  • 0

#34 dawwid

dawwid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 10:38

TheIce napsal/a:
lidi. omluvám se že to tu znovu otvírám....


U GCzII je černá navigační plocha jen nočním nastavením, dá se přepnout do denního režimu a pak je plocha bílá, bohužel malá šipčička zůstává (nejde změnit na větší). Sám ale už dost dlouho GCzII používám a příde mi jako nejlpší soft na geocaching v mobilu, má to ale dvě "ale". Normálně používám Garmina Dakotu, takže GCzII je pro mě jen nouzovka (dřív jsem ho ale používal jako primární navigaci za keší, když jsem ještě neměl Garmina) a GCzII používám v online režimu, takže k detailnímu dohledání většinou používám google maps.
  • 0

#35 Ossis009

Ossis009

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 10:46

Ahoj, zkoušel jsi přepnout na denní pohled, kdy je pozadí bílé? Km se dají nastavit v menu...
  • 0

#36 TheIce

TheIce

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 10:51

cože. nic takového jsem tam vůbec nenašel. moje angličtina je taková nic moc. Spíš teda nic. tak kdyby byl nějakej postup jak to nastavit? jo jo jo. už jsem to našel. ještě kdyby ta šipka mohla být větší :(
  • 0

#37 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 12:08

Když neumíš anglicky, proč si nenainstaluješ češtinu? Na ofic stránkách je ke stažení nicque.com/PQz/GCz.htm Stejně tak velká šipka - je tam i obrázek - jen tam stáhneš targetcursor a překopíruješ do složky GCzII.
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#38 pavel1tu

pavel1tu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 13:21

Používám SmartMaps, kam si nahraji kešky z PC, je to sice placené, ale používám je i na kolo a turistiku. cena zase není tak hrozná, když vezmu kolik jsem dal za mobil s WM a kolik stojí jiné aplikace třeba z USA. Dále používám GCZII když vyrazím někam náhle a nemám staženo. prostě si nechám stáhnout kešky v okolí a je to. Můj Vodafone tarif s 100M měsíčně to v pohodě skousne i s poštou a dalším. Pokud máš NEOMEZENÝ tarif na data, jdi do GCzII a doinstaluj si Googlemaps - máš to zadara a funguje to skvěle - POZOR v příhraničních oblastech - jako jsem já :-) - jeden odlov mě pak vyšel na 300Kč
  • 0

#39 TheIce

TheIce

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 14:52

zuzkys napsal/a:
Když neumíš anglicky, proč si nenainstaluješ češtinu? Na ofic stránkách je ke stažení nicque.com/PQz/GCz.htm
Stejně tak velká šipka - je tam i obrázek - jen tam stáhneš targetcursor a překopíruješ do složky GCzII.


sakra, tak to se po tom musím podívat. toho jsem si absolutně nevšiml
  • 0

#40 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 16:54

TheIce napsal/a:
lidi. omluvám se ...


A ty míle a stopy se dají taky nastavit na metry, určtě to tam někde je.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama