Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPS Map 60 má nástupce - GPS Map 62


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
545 odpovědí na toto téma

#221 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 8:36

Dain a Olik napsal/a:
ja jsem jeste o 62 nasel:
The actual user manual is found in the memory of the unit itself as a .pdf file, in a folder labeled "Documents"
ale jestli je to pravda ... :)

Jo, je tam, ale manuál k 62 je spíš parodie na manuál.
  • 0

#222 geostorm

geostorm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 15:23

Hugh Thompson: Tak nevím, co si o tobě mám myslet když k této GPS potřebuješ manuál. Stačí si s tím chvilku hrát a nemůžeš mít žádnej problém. Jinak sem někde slyšel, že návod používají jen zbabělci. ;)
  • 0

#223 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 15:36

Někdy mají ale tlačítka skryté funkce, jež se aktivují třeba hodně dlouhým stiskem, a na ty se bez návodu dostanu těžko.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#224 Hugh Thompson

Hugh Thompson

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 16:06

Všem díky za jejich zájem i příspěvky. Hrouda: Mazat již v terénu, aby se nepletla v mapě, když gps nemám jen na hraní; aby se nepletla v seznamu bodů, když potřebuju rychle či za jízdy vyhledávat místa, co nemají s gc nic společnýho. Po příchodu domů se mi nechce z gps nic vytahovat, když zalogováno mám už cestou od krabice k autu z mobilu. Co myslíš - desítky zbytečných bodů v mapě její překreslování zrychlují, nebo zpomalují? A jak to vypadá? Dain: klasické cache-waipointy se pletou při vyhledávání mezi důležitější body a nemají listing geostorm: Tak mi, prosím, poraď (třeba i s návodem), jak vymazat trasový počítač, aby zachoval např. maximálku. U Legenda bez problému (i bez návodu). Dík. (Víš o čem píšu?) Ale gipina je to pěkná a má i silný stránky...
  • 0

#225 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 16:23

Hugh Thompson napsal/a:
Hrouda: Mazat již v terénu, aby se nepletla v mapě, když gps nemám jen na hraní; aby se nepletla v seznamu bodů, když potřebuju rychle či za jízdy vyhledávat místa, co nemají s gc nic společnýho. Po příchodu domů se mi nechce z gps nic vytahovat, když zalogováno mám už cestou od krabice k autu z mobilu. Co myslíš - desítky zbytečných bodů v mapě její překreslování zrychlují, nebo zpomalují? A jak to vypadá?


To by se ti víc líbil Magellan, ten nechá uživatele zapnout/vypnout každý typ zobrazovaných bodů na mapě zvlášť. Tj. zapneš si bankomaty, vypneš keše atd.

Jinak ano - chápu tvůj požadavek.
Já kešuju jinak - mám tam z PocketQuery nahráno třeba 500 keší v okolí místa, kde budu (protože často nevím, kam přesně vyrazím); u každé keše v GPS odkliknu "nalezeno" a zaloguju pohodlně doma od počítače (i když to také umím dělat z mobilu).
Garmin 62 (ale i Oregon/Dakota) víc podporuje ten můj styl práce než ten tvůj.

Ad rychlost překreslování mapy a více keší - běžná stránka mapy má tisíce vektorů, které je nutno vykreslit. Pár keší navíc už rychlost nijak moc neovlivňuje. Nejvíc keší jsem měl zatím nahráno 1500 a problém není.

Hugh Thompson napsal/a:
geostorm: Tak mi, prosím, poraď (třeba i s návodem), jak vymazat trasový počítač, aby zachoval např. maximálku. U Legenda bez problému (i bez návodu). Dík. (Víš o čem píšu?)


Máš bod, taková funkce tam není. A nebyla v žádné GPS, kterou jsem kdy měl delší dobu (Magelan 2000, Magellan SporTrak Color). Jestli byla v 60Csx, netuším, nikdy jsem to nepotřeboval.
Teď jsem se kouknul a taková funkce JE u Garmin MobileXT v mé Nokii (vymazat počítadlo km / vymazat maximální rychlost). Nikdy jsem jí nepoužil :-)
  • 0

#226 Hugh Thompson

Hugh Thompson

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 17:21

Ano, přesně to, co popisuješ u Magelanu bych uvítal. Docela by mě zajímalo, jestli ikony krabek a vlajek jsou vektorový. Zachovávají velikost nezávisle na vektorový mapě, třeba žijou nezávisle jako malý bitmapy... Aspoň když jsem dělal malý ikony např. pro dotykový obrazovky, tak vycházely bitmapy menší, než vektory - viz třeba smajlíci - gify. Nevím, jak je TOPO3Pro konstruovaný, ale je to frajeřina, že mi to hlava nebere. Legenda rozhodně proti starším verzím zpomalilo, vždyť má přes 300 Mega, 62 si vede dobře, ale fakt nemám 1500 krabek nahraných, to bych měl na leta dopředu a skutečně by kryly důležitější body. Dneska mi 62 zamrzla, když jsem ji na jedný odbočce neposlechl. To se mi u Legenda nikdy nestalo, ale ukradli ho i s autem, tak si zvykám na novou. Dražší model jsem zvolil taky kvůli pocitu satisfakce za utrpenou újmu :) V neoriginálním držáku gps (origo za 1200 se mi zdál drahej) drží až po poměrně divoký úpravě, ale jde to.
  • 0

#227 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 17:29

Hugh Thompson napsal/a:
Ano, přesně to, co popisuješ u Magelanu bych uvítal.


Nic ti nebrání si Magellana koupit :-) ale ten má zase jiný problém - neseženeš slušné mapy. Garmin je v ČR prostě jediný hráč ve městě.

Dneska mi 62 zamrzla, když jsem ji na jedný odbočce neposlechl. To se mi u Legenda nikdy nestalo,


Bohužel, u všech nových GPS od Colorada výše Garmin začíná prodávat cca půl roku před dokončením vývoje software. Takže je třeba neustále instalovat firmware. Verze pod 2.44 jsou hodně špatné a tuhnou, 2.50 je dobrá. 2.60 je ještě lepší a odstraňuje některé problémy, ale prý zpomaluje překreslování a občas tuhne. Takže 2.50 je teď asi správná.

To se netýká jen 62s, stejné zážitky mají i majitelé Oregonu/Dakoty.
  • 0

#228 Hugh Thompson

Hugh Thompson

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 17:53

No, našel jsem to i bez návodu - 2.40, tak to nějak zkusím pořešit a pak přijedu vykosit Jablonec. Zatím jsem byl snad jen na Petříně. Co všechno se přenastaví, zablokuje, přehraje a vymaže při povýšení firmware?
  • 0

#229 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 20:12

Hugh Thompson napsal/a:
Co všechno se přenastaví, zablokuje, přehraje a vymaže při povýšení firmware?


Garmin píše: For some unit updates, this software will clear user memory, including 'Recent Finds' and 'Favorites.' Please back up important data such as routes, tracks, and waypoints to MapSource prior to updating.

Nastavení přístroje (profily atd) se mi nesmazaly, o waypointech nevím, archivované tracky tam asi v tu chvíli žádné nebyly.

Nicméně počítej s horší variantou a zálohuj, co je možné.
  • 0

#230 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 20:13

Nejlepší zdroj informací o updatech jsem povětšinou našel zde:
http://garmingpsmap....ssage/list/home
  • 0

#231 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 9:26

Pro info: ke stažení je fw verze 2.70. Zatím jsem netestoval.
  • 0

#232 Hugh Thompson

Hugh Thompson

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 14:45

Díky za tip. Ještě v pátek se mi nahrála 2.60 - gipina jednou zamrzla (stejně jako minule při pokusu opustit režim Aktivní trasa) a jednou se zcela vypnula - a to je vlastně pokrok. Teď jsem stáhnul 2.70. Skvělá zábava.
  • 0

#233 tabacek

tabacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 15:07

Do dneska jsem mel jen v. 2.4 a byl jsem spokojenej, dnes jsem nahral 2.7 a zamrza nekolikrat tedy se spise vypla:( Joo do fungujisiho systemu se nema zasahovat.. B)
  • 0

#234 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 15:22

Já mám v 62s firmware 2.60 nahranej od chvíle hned jak jej vypustili do světa a tyhle problémy nemám, je zajímavý že dva úplně stejný kusy se se stejným firmwarem chovají rozdílně, žijí každý svůj život :) Ta estráda s firmwarama, kterou Garmin předvádí je opravdu nechutná, pořád sypou jednu verzi za druhou, pořád to stojí za velký kulový, vůbec neřeší důležitý věci, spoustu potřebých nastavení ze starších přístrojů (eTrexy, 60 tka apod.) prostě ořezali a udělali tak krok nazpět, nechápu proč jde Garmin touhle cestou :(
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#235 tabacek

tabacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 15:42

Ja na 62ku nedam dopustit, mel jsem nekolik let 60ku, pred tim etrexe a za me muzu rici, ze je to paradni masinka, hlavne ta rychlost mapy a podpora listingu a dalsich par veci, softik se casem vypiluje a bude to ok.. Tedy alespon doufam, nebo se tim utesuji.. :D Ne, vazne, s 62kou me opravdu bavi kesovat.. ale chapu, ze kazdemu vyhovuje neco jinaho..
  • 0

#236 eyelet

eyelet

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 16:04

Vlastním 62st a používám ji vždy s poslední verzí firmware. Ještě nikdy se mi nestalo, že by zamrzla nebo se vypnula. Pravda je, že ji nepoužívám k navigaci v autě (tam mám navigaci, která do auta patří :-)). 62 mi už párkrát spadla do tvrdého a zdá se, že se chová jako balon.. je bez jediného šrámu, takže i to její vrzání toleruju. Intolerantní jsem jen k nemožnosti mazat odometr, to mi doopravdy vadí.. 62 u mě vede i ve srovnávám s mou minulou navigací (colorado).
  • 0

#237 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 16:26

ODO nejde uživatelsky přes menu mazat u žádné GPS od Garmina... Jedině hardresetem... A schválně se zeptej výrobců aut jestli to umožňují u tachometrů B) Nějak ale nechápu proč to někomu vadí... Tak si v tom přehledu ODO NEzobrazím, nastavím si tam nějaký jiný údaj a mám klid ;) Používám Oregona na kole a nikdy jsem neměl potřebu zjišťovat kolik mám celkově najeto, od toho mám na řídítkách obyčejný cyklocomputer, kterému v tomhle věřím mnohem více než nějaké GPS, pro kterou 2 metry sem, 3 metry tam nejsou žádná míra... Mimochodem, ODO u něj také nejde jentak smazat, pouze vyndáním baterky ;)
  • 0

#238 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 16:41

Jen jsem se chtel zeptat: 62 se u nas prodava, jak Garmin pise:turistická mapa ČR 1: 25 000 na micro SD kartě a na CD pro využití v PC. To znamena, ze si mapu do pristroje nahrat nemuzu? Musi byt jen na karte? Dik za info.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#239 eyelet

eyelet

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 16:43

Jarous1 napsal/a:
ODO nejde uživatelsky přes menu mazat u žádné GPS od Garmina... Jedině hardresetem... A schválně se zeptej výrobců aut jestli to umožňují u tachometrů B)


Jsem si docela jistý, že na 60 mazat jde a řekl bych, že to šlo i na coloradu. A pokud nevidíš rozdíl mezi automobilem a turistickou navigací, tak já chápu, že Ty nechápeš :-)
  • 0

#240 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 17:00

ODO se podle mne ale objevilo až u Colorada a novějších. A tam to jde opravdu smazat jen hardresetem. Ale 60 jsem nikdy nevlastnil a ani tak podrobně nezkoumal, to je taky pravda... Dobrá poznámka :D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama