Přejít na obsah


Fotka

Kešky-premium member


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#1 Ktovak

Ktovak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 9:00

Nevíte čím se liší kešky s označením premium member? Bude tohle budoucnost geocachingu? Začíná se to objevovat u keší, který byli vždy volné.
  • 0

#2 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 9:21

Pokud autor zmenil kese z bezneho mozneho odlovu na kese pouze pro PM, pak k tomu nejcasteji je duvod ten, ze potrebuje umele snizit pocet navstevniku kese.
  • 0

#3 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 9:29

mudlodcera napsal/a:
Pokud autor zmenil kese z bezneho mozneho odlovu na kese pouze pro PM, pak k tomu nejcasteji je duvod ten, ze potrebuje umele snizit pocet navstevniku kese.


Důvodem může být mimo počet návštěvníků i to, že se změní struktura návštěvníků keše, tedy odpadnou především nováčci - což znamená větší riziko prozrazení keše, devastace místa, atd... (nicméně, i premium dokáží být pěkná hodávka)

Všimnul jsem si zajímavého faktu, tedy že pokud založíte PM keš (resp. změníte její status), vyprší-li Vám PM členství, nemůžete tento status jako BM - u vlastní keše - změnit, tak že bacha na to ;-)
  • 0

#4 Petricius

Petricius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 9:46

PM keš ale může logovat i kačer, který PM není (zatím).
  • 0
SELECT * FROM krabička

#5 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 9:54

Petricius napsal/a:
PM keš ale může logovat i kačer, který PM není (zatím).

to může, ale k souřadnicím se dostane pouze, když ho tam dovede PM anebo mu dá souřadnice.
Potom mu ale na zalogování musí PM poslat odkaz na logovací stránku té dané keše. Tohle zatím stále je možné.
PM keše jsou také z důvodu častého vykrádání antigeocaching teamy, takže se pak owner takto brání, že keš přemístí a dá ji pouze pro PM, protože pak se k souřadnicím BM dostává hůře.
  • 0

#6 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 10:00

Tak ono to je stejně na -píp- protože i bez přihlášení můžu vidět listing BM keší kromě výchozích souřadnic ale ty si zase poměrně snadno zjistím z mapy ... případně iterací podle vzdálenosti k referenčnímu bodu ... PM je jen takové malé "schovávátko" které kdo chce tak odfoukne, snad jedině že odradí úplné nováčky ... A o to asi jde ...
  • 0

#7 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 10:51

Duvodem u par mych kesi je, ze se objevi mistni trotl, ktery ty kese proste krade (stalo se v Nachode i v Jaromeri). No a kdyz ji prepnu na PM-only, tak trotlovi zmizi z mapy a je klid... Pokud nekdo ma zajem odlovit moji PM-only cache (kdyz ji napr. vidi v seznamu svych nejblizsich nenalezenych), tak nemam problem mu poslat listing, souradnice a link na zalogovani.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#8 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 12:22

Já to u svých keší mám stejný jako Hplus. Najednou za týden zmizli skoro všechno moje keše, tak jsem se rozhodl ty obnovené zatím uklidit do PM, s tím, že ze několik týdnu vyzkouším jednu poslat ven jako normální a uvidím. :)
  • 0

#9 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 12:33

Taky uvazuju o tom, ze sve kesky prevedu na rezim PM, duvody v podstate stejne jako ostatni.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#10 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 12:40

na PM keších nevidím nic špatného - skoro bych se i zasadil o to některé fakt dobré věci dát na PM (obzvlášť pokud daný owner musel do keše investovat i větší čas a penízky - výroba některých kousků dá zabrat). Přeci jen je to ochrana proti některým rádoby čumilům kteří na geocaching přijdou s úmyslem škodit z 99.99% si určitě PM nezaplatí a ti co to myslí vážně z geocachingem se ke keši dopídí :-) když potřebují a nakonec si i ten účet zaplatí zase tolik peněz to podle mě není B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 12:44

vetrnik_cr napsal/a:
Potom mu ale na zalogování musí PM poslat odkaz na logovací stránku té dané keše.


nemusi posilat
viz wiki:
http://www.geocachin....aspx?wp=GCABCD, kde GCABCD je waypoint příslušné PMO cache
  • 0

#12 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 12:44

vetrnik_cr napsal/a:

Petricius napsal/a:
PM keš ale může logovat i kačer, který PM není (zatím).

to může, ale k souřadnicím se dostane pouze, když ho tam dovede PM anebo mu dá souřadnice.

Omyl. Např. GCzII Ti zobrazí i PM keše. Neukáže Ti sice listing a souřadnice, ale dá Ti vzdálenost a směr k ní a dovolí zalogovat (sice s chybovou hláškou, ale dovolí). Takže průměrně inteligentní BM :P má vše potřebné k odlovu. To samozřejmě platí pouze pro PM only tradičky.
  • 0

#13 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 12:59

Ještě je tu jeden aspekt při logování. Hodně rodinných nebo partnerských "týmů" má více nicků. Tedy každý člen má svůj nick. Loví si každý po svém a logují zvlášť. PM však mají jen k jednomu profilu, což jim pro hru stačí. Logovat PM keš mohou právě přes odkaz.
  • 0

#14 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 223 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 16:18

hplus napsal/a:
Pokud nekdo ma zajem odlovit moji PM-only cache (kdyz ji napr. vidi v seznamu svych nejblizsich nenalezenych), tak nemam problem mu poslat listing, souradnice a link na zalogovani.


Velmi sympatický přístup!

Nedávno byla ale nedaleko od mých HC publikována PMO Earthcache a tam tedy ten důvod nechápu. Udržovat není co, vymudlení nehrozí, lokalita není konfliktní z hlediska vstupu (jsou tam naučné cedule), keš je typem vzdělávací, tedy je snad smyslem vzdělat co nejvíce kačerů... Tak jedině, že owner nechce příliš mnoho mailů s řešením úkolů - ale to je snad pak blbost dělat tenhle typ keše, ne.
  • 0

#15 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 16:40

zmijovkar napsal/a:Velmi sympatický přístup!

Nedávno byla ale nedaleko od mých HC publikována PMO Earthcache a tam tedy ten důvod nechápu. Udržovat není co, vymudlení nehrozí, lokalita není konfliktní z hlediska vstupu (jsou tam naučné cedule), keš je typem vzdělávací, tedy je snad smyslem vzdělat co nejvíce kačerů... Tak jedině, že owner nechce příliš mnoho mailů s řešením úkolů - ale to je snad pak blbost dělat tenhle typ keše, ne.

Jestli chapes nebo ne je jedno, je to jeho kes a tak si s ni muze delat co chce. Muze existovat i rada jinych pohledu na vec, treba ze chce obecne podporit premiove kacery jako podekovani za to, ze nejsou takovi kolenovrti a ty dve piva mesicne si na ukor PM a podpory geocachingu odpusti .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 16:58

kapsa napsal/a:
Jestli chapes nebo ne je jedno, je to jeho kes a tak si s ni muze delat co chce. Muze existovat i rada jinych pohledu na vec, treba ze chce obecne podporit premiove kacery jako podekovani za to, ze nejsou takovi kolenovrti a ty dve piva mesicne si na ukor PM a podpory geocachingu odpusti .... ;)

Moje řeč... Plánuji všechny své keše převést na PM a logy BM kačerů mazat B)
  • 0

#17 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 223 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 18:05

Řekl bych, že takové kastování, co tu předvádíte, je dost smutná věc. PM kačeři loví keše BM kačerů a ta krabice a další věci okolo stojí každého stejně. Takže PM kačeři využívají bez nadsázky i úsilí a peníze BM kačerů - PM platí peníze Groundspeaku, ale ten krabice ani cestovný nikomu neplatí. Proto se mi nelíbí, když dá někdo keš zbytečně PMO, což je u Earthky asi nepochybné. Přijde mi to prostě nekolegiální (i když na to má právo, je to jeho keš).

Kolik a za co platit Groundspeaku je čistě věc obchodního vztahu GS - kačer, určitě za ně nikdo nemusí vymýšlet nějakou "podporu PM" a realizovat ji prostřednictvím svých PMO keší. O to se fakt starat nemusíte, to je byznys někoho jinýho a Groundspeaku je jistě jasný, že kdyby hru musel členstvím platit každý, odpadne jim spousta lidí, ze kterých je taky užitek. Dost silně pochybuju, že by stáli o to, aby všichni PM kačeři dělali jen PMO keše.

Argumenty o kolenovrtech jsou často velmi pitomé. Mě osobně PM nijak nezajímá, jedině snad kvůli těm PMO keším, ale těch tu naštěstí na jihu moc není (i tak bych se na to asi vykašlal). FTF mě nezajímá (bydlí tu Lakus a nejsem abstinent a ani mě to neláká), PQ mě při mém stylu lovu (GPS index 5%) taky nezajímá, vypínat a zapínat si ikonky na mapě je krávovina. Ale dal jsem např. nedávno tisícovku, tj. o dost víc jak PM na rok, za limitovanou edici CWG pro sérii keší a to jsou peníze rozhozený mezi kačery jako dárek - protože když jich 5 nasypu do keše, tak za 2 dny tam není žádný, ani jiný vyměněný, ani nic nového jiného. Z asi 30i CWG jsem získal 2 jiná, takže to tipuju, že za tisícovku budu mít třeba 6-7 CWG. Takže podporuju gc jinak: krabicema, coinama a CWG. Tak si toho kolenovrta laskavě odpusťte. Taky vám nikdo neříká, že jste magoři, když platíte za hru, která jde hrát skoro úplně stejně zadarmo.
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 18:11

na téma PM proč ano či ne tady jsou jiná vlákna a je v nich hromada flame.... Jak do své GPSky dostáváš keše?
  • 0

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 18:14

zmijovkar napsal/a:
Řekl bych, že takové kastování, co tu předvádíte, je dost smutná věc....

Ano, pod tenhle příspěvek bych se klidně podepsal.
Taky podporuju GS nákupem GC a TB, a tvorbou vlastních keší jako owner, a GS mi za to neplatí
  • 0

#20 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 18:35

dr.vota napsal/a:

zmijovkar napsal/a:
Řekl bych, že takové kastování, co tu předvádíte, je dost smutná věc....

Ano, pod tenhle příspěvek bych se klidně podepsal.
Taky podporuju GS nákupem GC a TB, a tvorbou vlastních keší jako owner, a GS mi za to neplatí


Zase si ale uvedomte, ze GS a gc.com nejedou z radosti kaceru ci z pocu nalezenych kesek. Vsechno neco stoji a jestli se 600 stovkama zlepsi moznosti kesovani (myslim na strankach gc.com) tak budu jedine rad. (Samozrejme GS ziskava prachy i z geocoinu) A kdyz uz si nejaky ten nadstandard platim, tak bych uvital taky nejake vyraznejsi rozliseni mezi PM a BM.
Kazdopadne souhlasim ze delat PM earthkese je trochu mimo, ale treba publikuje vsechny kese jako PM a to bez rozdilu typu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama