Přejít na obsah


Fotka

Kešky-premium member


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#21 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 223 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 18:41

sobikovi napsal/a:
na téma PM proč ano či ne tady jsou jiná vlákna a je v nich hromada flame.... Jak do své GPSky dostáváš keše?


To bys měl napsat autorovi vlákna, že se to tu už omílalo jinde - nemyslím, že jsem byl OT vzhledem k počátečnímu příspěvku.

A teď OT na žádost moderátora:-)
psal jsem, že mám GPS index 5%, což není vžitý termín, ale čekal jsem, že se z toho pozná, že s GPS mám odloveno 5% keší. Asi tak na polovinu všech mi stačilo to, co jsem si prostě z listingu zapamatoval a měl v hlavě, ne v GPS. Někdy samozřejmě byly klasické papírové přípravy, ale spíš jsem je nahrazoval prostým vyfocením monitoru s listingem a mapou. Vzhledem k tomu, že mám etrexH, tak tam toho moc ani nacpat nemůžu: souřadnice a název bodu. Dokonce jsem si koupil i kabel, ale za několik měsíců ještě ani nevyzkoušel. Když už lovím s GPS, tak většinou v blízkosti keše (kam se člověk vždycky nějak dostane) sejmu souřadnice a poslední 2-3 číslice upravím. Takže tak "dostávám do GPSky keše" :-)

Možná jsi mířil tím směrem, že jsem třeba vykradač gc.com přes nějaké programy. Pak by to s tím kolenovrtem bylo oprávněné. A dotaz by vlastně nebyl OT...
  • 0

#22 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 19:06

Popravdě řečeno nemám rád PM keše. Taky se mi nelíbí to kastování a myslím si, že mnozí PM kačeři se chovají při hledání stejně jako BM, možná jsou s opatrností před mudly na tom ještě hůř, protože se snaží najít kešky co nejrychleji. Upozroňuji, že mám zaplacené PM členství, i když mi občas připadá, že tolik výhod za tu cenu zase není. A stejně tak raději používám skrýšotlač, pro tisk a úpravu kešek před natáhnutím do GPSky, i když mám přístup k PQ, ale prostě z toho Skrýšotlače se mi do té GPSky tahají lépe (pojmenování kešek atd., lepší zpracování HTML pro tisk atd.) Už mi mnoho lidí říkalo, ať některé kešky převedu na PMO, protože mi je někdo krade (třeba u jedné za půl roku cca 6 krádeží, u silnice v lese). Přesto je nechávám jako BM, protože nechci omezovat ty, kteří nechtějí investovat tolik, protože přece jen těch cca 600 Kč mi připadá až moc na těch pár výhod, které má PMko pro obyčejného kačera, který za rok najde třeba 100 kešek. Zase provoz serveru mi nepřipadá tak finančně náročný, když je mnoho serverů zdarma, které žijí jen z reklam (a neříkejte, že GS na reklamách taky nevydělává - nejen z těch normálních, ale i zpoplatků za kódy TB a GC atd.)
  • 0

#23 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 19:08

sobikovi napsal/a:
Moje řeč... Plánuji všechny své keše převést na PM a logy BM kačerů mazat B)


A jaký to bude mít smysl,smazat mu log,když už ten dotyčný BM na té keši byl ?Tedy krom toho,že bude smutný :( ?
  • 0

#24 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 223 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 19:11

cinca2008 napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Moje řeč... Plánuji všechny své keše převést na PM a logy BM kačerů mazat B)


A jaký to bude mít smysl,smazat mu log,když už ten dotyčný BM na té keši byl ?Tedy krom toho,že bude smutný :( ?


Píše kraviny a ještě by je měl správně hned moderovat :)
  • 0

#25 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 19:21

Jsem student, lovím sem-tam občas, jako příjemné zpestření času a inspiraci pro výlet, nemám turistiku ale telefon, do kterého cpu souřadnice ručně. FTF je pro mne naprostá zbytečnost, nechci mít keš jako první, ale hodně si lovu užít. Tak k čemu vyhodit přes šest stovek, když je mi to ÚPLNĚ k ničemu? Nejsem kolenovrt a toto označení se mne dotýká. A jak psal sobikovi, nevím, zda je to myšleno opravdu či ne, ale nikdo Vám nebrání si dát všude PMO. Ale rozhodně tím nikoho nepřinutíte si koupit PM členství. Jen se Vám my co nepotřebujeme prémiový účet na Vaše kešky vykašleme. Třeba to chcete, Vaše věc. Já, časem pokud mi přijde PM odůvodněné a koupím si ho, nebudu do něj keše převádět, myslím, že je to sport pro všechny a chlubí se tím, že stačí GPS (a ani ta není vždy podmínkou) a může každý lovit. Proto podmínka: Chceš lovit? - Zaplať! mi přijde sobecká. Coiny jsem si také už zakoupil a jednoho též poslal do světa. Momentálně ho teda někdo ukrad, ale co se dá dělat...Jinak programy pro hromadné stažení keší bez PM nepodporuji. Když to chce někdo vést ve velkém, ať si to zaplatí. Pro nás občasné lovitele jsou to vyhozené peníze. Takže resumé mého pohledu: PMO keše pouze na místa, která mají z nějakého důvodu mít menší návštěvnost. Cpát je na každou keš za trest, že si někdo nepořídí placený účet je logika na úrovni mateřské školky. Můžete souhlasit, nemusíte, ale je to můj názor, který si nenechám zviklat.
  • 0

#26 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 19:27

Roman_Jaromer napsal/a:
Upozroňuji, že mám zaplacené PM členství, i když mi občas připadá, že tolik výhod za tu cenu zase není.

....., protože přece jen těch cca 600 Kč mi připadá až moc na těch pár výhod, které má PMko pro obyčejného kačera, který za rok najde třeba 100 kešek.


no prave a to je ten zasadni problem PM clenstvi - malo muziky za 600,-
ja bych byl pro vyrazne rozsireni moznosti PM na ukor BM (tim nemyslim omezovat moznost BM kesovat, ale zavest nove veci, ktere by BM nemeli). proste to vylepsit tak, aby bylo PM vic lakave nez dnes.

Jinak paklize nekdo najde 100 kesi za rok tak PM vubec nepotrebuje. Tech par souradnic si nadatluje do GPS i rucne. ;)
  • 0

#27 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 19:29

k-lord: Naprostý souhlas ;) Prostě nevidím důvod za co dát těch 600,-...až dají nějaký pěkný benefit či začnu lovit ve větším, bude to mít smysl...
  • 0

#28 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 19:32

My PM only nevyhledáváme,ale stalo se mi,že jsme měl v GPS keše,které se mezitím změnily na PM.Pak by mě naštvalo,až by mě po strastiplné cestě za keší owner poslal do prd...e a nenechal zalogovat.Jinak je nám to vcelku jedno.
  • 0

#29 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 223 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 19:40

k-lord napsal/a:
Zase si ale uvedomte, ze GS a gc.com nejedou z radosti kaceru ci z pocu nalezenych kesek. Vsechno neco stoji a jestli se 600 stovkama zlepsi moznosti kesovani (myslim na strankach gc.com) tak budu jedine rad. (Samozrejme GS ziskava prachy i z geocoinu) A kdyz uz si nejaky ten nadstandard platim, tak bych uvital taky nejake vyraznejsi rozliseni mezi PM a BM.
Kazdopadne souhlasim ze delat PM earthkese je trochu mimo, ale treba publikuje vsechny kese jako PM a to bez rozdilu typu.

GS z velké míry jede z nadšení lidí něco zadarmo dělat, bez keší by jim byly servery a software k ničemu. Něco nám za to zase dávají, samozřejmě. Proč a kolik peněz a kolik lidí jim má platit přímo, to je v jejich rukách a věc jejich správného odhadu - podnikatelského. Kdyby to moc utáhli, tak na tom prodělají. Propagují "family friendly", což není jen, že jdou výdělečně činí rodiče lovit s dětma. GS potřebuje i ty děti ("starší děti", studenty), kteří jsou ve skutečnosti přívalem nových zákazníků. Většinou začínají jako BM, ten poplatek pro ně zanedbatelný není, ale časem budou třeba i PM, nebo budou do hry přinášet něco jinak. Kdyby bylo prostředí hry příliš nepřívětivé a tihle noví by narazili příliš tvrdě na nutnost platit, řekli by si: to je kravina, tam musíš platit, aby se to dalo pořádně hrát. Což v konkurenci všeho možného by pro GS moc žádoucí nebylo. Leckdo z vás si řekne "takových by nebylo škoda", ale neuvažujte za provozovatele hry. Ten má nějaké zájmy (já s nimi nemám žádný problém) a tady si leckdo věci dost idealizuje nebo vykládá po svém (jak by se to jemu líbilo) a ten byznys někoho jiného na pozadí jaksi moc nevnímá.

Pochybuju, že by GS chtěl dělat nějakou propast mezi PM a BM, to by asi byznysu neprospělo. Místo omezení BM (což by nepřímo bylo i masové rozšíření PMO keší) musí nabídnout něco navíc pro PM, aby to za ty peníze stálo.

Co se týče dotyčného ownera PMO Earthky (jediné v ČR?), nejde mi o to psát o něm konkrétně. Napsal jsem to jako příklad nějakého snad trendu, či čeho. Má pár desítek svých keší, z toho PMO asi 15%.
  • 0

#30 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 20:00

zmijovkar napsal/a:
Nedávno byla ale nedaleko od mých HC publikována PMO Earthcache...

tak jsem na ni i autora koukal (s pm se to dobře hledá ;) ). proč to tak je ??? asi má důvod.
ale ber to tak, taky dělá eventy a ty zatím nejsou pmo
  • 0

#31 Anoli

Anoli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 20:15

Jsem PM. Původně jsem měla v plánu zaplatit si PM a zjistit, co vlastně v těch PM keších je. Byla jsem zklamaná, PM co mám jsou samé mikro. Narazila jsem sice na keš, kde majitel píše že je velikosti larc, ale bojim se, že v ní je stejný prd jako všude jinde. Takže moje myšlenka, že PM keše musí být lepší, bohatší, se ukázala mylnou.
  • 0

#32 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 20:20

... tak takové diskuze mě opravdu "dostávají do kolen" ... když tu krabku chceš mít odlovenou, tak si zaplať a když ne tak tam prostě nechoď ... NIKDO Tě nenutí a jestli je krabka PM anebo pro všechny je jen ownerovým rozhodnutím a na VLASTNÍ ROZHODNUTÍ má snad každý člověk této planety NÁROK, tak to PROSÍM respektujte a jeho za to NEHAŃTE, že je ten,kdo si chce jen na něco "hrát", je to jen jeho VÝSADA a tu RESPEKTUJTE, když chceš, splň podmínku, když nechceš jdi dál a nevšímej si mě krabky jako PM uložené ... proboha vždyť je to tak jednoduché a vy tady z toho děláte velblouda, či co !!!!!! ..... CHCEŠ-LI ZALOŽ TAKOVOU A NEBER OHLED NA OSTATNÍ, NEMŮŽEŠ-LI JÍ TY ODLOVIT, PROTOŽE NEJSI PM TAK JDI DÁL A NEVŠÍMEJ SI MĚ A NEBREČ TADY JAKO ŽELVA ... JE TO KAZDÉHO VĚC, JAKÉ SI TO UDĚLÁ TAKOVÉ TO MÁ !!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

#33 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 20:24

Změněno na : bez komentáře
  • 0

#34 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 21:05

sobikovi napsal/a:
na téma PM proč ano či ne tady jsou jiná vlákna a je v nich hromada flame.... Jak do své GPSky dostáváš keše?

no jen malá poznámečka... taky jsem to hrál chvíli jako BM, a teď si klidně platím PM, ano malé výhody jsou, ale uvědomte si, že kdyby nebyl ani jeden PM, tak groundspeak prodej GC a TB neuživí, ten server by taky nejal a tím pádem by celá hra byla v háji. Takže... myslete si co chcete, hrajte si jak chcete, ale je to furt o penězích....
6e někdo napíše, že podporuje grounspeak tím, že osadí a zaplatí si za obsah svý keše, to je blbost, že? Groundspeaku to je uplně fuk...kdo jakou pixlu má či nemá... ono potřebujou peníze na provoz serveru (nákup HW, upgrade, elektrika, pronájem prostorů, platy lidí co se o to starají....)
tak prosím uklidněte vášně....
  • 0

#35 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 21:11

mno ... asi žereš h...a svýho křečka, když nepochopil-a jsi co jsem psal ale to už není můj problém, který jsem vyjádřil už výše ... chceš-li mne mít, jdi za ownerových podmínek ... nelíbí-li se ti to, tak mne prostě obejdi ... nic víc-nic míň za tím nehledej ... ty svatá prostoto ...
  • 0

#36 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 223 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 21:15

KaMo_cz:
tak jsem na ni i autora koukal (s pm se to dobře hledá ;) ). proč to tak je ??? asi má důvod.
ale ber to tak, taky dělá eventy a ty zatím nejsou pmo


Ani pro BM není tak pracné najít, že je to 1. PMO Earthka v ČR. Třeba byl důvod tohle prvenství ;)
PMO event mě taky napadl - jde to nastavit? Toho se někdo chytí a bude to 1. kastovní event..

Silverman: pobavil, ale nesmějme se mu, asi se mu něco ošklivého stalo a tohle je přece přátelská hra.
  • 0

#37 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 21:29

Anoli napsal/a:
Jsem PM. Původně jsem měla v plánu zaplatit si PM a zjistit, co vlastně v těch PM keších je. Byla jsem zklamaná, PM co mám jsou samé mikro. Narazila jsem sice na keš, kde majitel píše že je velikosti larc, ale bojim se, že v ní je stejný prd jako všude jinde. Takže moje myšlenka, že PM keše musí být lepší, bohatší, se ukázala mylnou.

Ale o tom PM keše nejsou... to jsi ještě nepochopila? Nebo snad čekáš, že každá PM keš bude bedna plná pokladů, TB a GC? :D
  • 0

#38 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 223 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 21:31

vetrnik_cr napsal/a:
...ale uvědomte si, že kdyby nebyl ani jeden PM, tak groundspeak prodej GC a TB neuživí, ten server by taky nejal a tím pádem by celá hra byla v háji. Takže... myslete si co chcete, hrajte si jak chcete, ale je to furt o penězích....


Tady nejde o charitu, abychom si uvědomovali, že je někdo potřebný a máme se na něj složit. Jak píšeš na konci, jde o peníze. GS je firma, může samozřejmě zkrachovat, když si to blbě spočítá, ale to určují oni, kolik potřebují PM. Můžou to "povolit" (když budou mít BM skoro stejné vymoženosti jako PM) a budou zbytečně přicházet o peníze těch, co jsou v takové fázi, že by už bez problému zaplatili. Můžou to utáhnout (když přitvrdí a BM si skoro neškrtne - bude mít třeba demoverzi se 100 kešema v ČR:-) a pak zas riskují, že hra nebude atraktivní pro příchozí a nebude dostatečně růst počet členů. Samozřejmě, že také vítají růst počtu keší. Tak to pořád neřešte za ně, zda je potřebné platit, nebo ne. Kdyby jim peníze chyběly, zařídili by se podle toho. Nějaký poměr BM/PM určitě považují za optimální a podle toho se chovají. Je to normální firma.

BTW: hra začala dřív, než vzniknul GS, a leckde se masově hraje i bez GS. Takže bez GS by nebyla v háji, jen by měla jinou podobu.
  • 0

#39 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 22:00

zmijovkar napsal/a:

PMO event mě taky napadl - jde to nastavit? Toho se někdo chytí a bude to 1. kastovní event..

Omyl 2.
Prvni uz velmi davno probehl. Prd pamatujete mladokaceri. Hledej Smudlo
  • 0

#40 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 22:18

GCXCEN
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama