Přejít na obsah


Fotka

Export MoZiGo - GeoGet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2010 - 19:12

Chci požádat kačery o pomoc, jak nastavím export z MoZiGo do GeoGetu? Program toho umí hodně, je to pro laika nepřehledné, co a jak mám použít, díky moc za rady a pomoc
  • 0

#2 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2010 - 19:39

Prosim Ta zabudni na to...ak chces pouzivat mozigo, tak ho pouzivaj, ak nie pouzivaj daco ine...Samozrejme by nebol problem napisat export priamo do sqlite GG, ale naco?
Tu mas nejake navody


  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2010 - 19:45

No, naposledy, kdyz se tu o tom mluvilo, tak se ukazalo, ze export dat z Moziga v nejakem standardnim PQ GPX formatu, neni zrovna moc user-friendly. Ktera konkretni data chces vlastne prenest? Data o keskach, vcetne nalezu, jsou preci v datech na geocaching.com, takze neni problem je odtamtud pres GeoJarry stahnout znova. Je to mozna jednoduzsi, nez laborovat o prenosu.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2010 - 20:02

klama napsal/a:
Samozrejme by nebol problem napisat export priamo do sqlite GG, ale naco?


Spravne, na co? Stacilo by napsat spravne export do PQ GPX, a mohly by se data prenaset do libovolneho jineho programu. :D
  • 0

#5 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2010 - 20:03

Díky, jak přenesu tedy data do Mapsource, abych mohl pak dát do Garmina EtrexLegend?

klama napsal/a:
Prosim Ta zabudni na to...ak chces pouzivat mozigo, tak ho pouzivaj, ak nie pouzivaj daco ine...Samozrejme by nebol problem napisat export priamo do sqlite GG, ale naco?
Tu mas nejake navody


  • 0

#6 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2010 - 20:48

Pozri si videjko
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2010 - 21:28

Mozigo je mocný nástroj a zajímavý program, používal jsem ho na WM a něco s ním zkoušel kolem keší. Je mocný, ale nepřehledný.... na druhou stranu musím ocenit, že Klama je maximální vstřícný a řeší požadavky uživatelů ASAP. Jestli chceš používat GG, pak zapomen na Mozigo, nainstaluj si do GG GeoJarry a máš pořešeno. Haluma možná neřeší ASAP požadavky, ale program je to dobrý a funkční.
  • 0

#8 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2010 - 22:23

sobikovi napsal/a:
Je mocný, ale nepřehledný....


Jak pro koho :D ... ja jsem bigamista, tzn. GG pro statistiky, Mozigo na ostatni :) ale dohromady vseho s mirou.
  • 0

#9 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2010 - 22:26

@Sobikovi & proudly usersovia geogetu Verim, ze Ti ktori si nechali ukazat co a ako sa v MoZiGo pouziva rychlo pochopili, ze je v skutcocnosti jednoduchy, tak ako sa to s ohladom na to co robi a dokaze da. Ano mozigo sa snazi riesit to, co keseri potrebuju od fazy stiahnutia dat cez ich archivaciu exporty, logovanie az po statistiky. V ramci zariadeni poskytuje podporu od WM cez Garminy az po mobily. Ak daka podpora neexistuje, staci si stanovit poziadavky a ja ju tam rad implementujem. Takze sa nehanbite navrhovat a pozadovat to ci ono, ak to ma zlepsit program, rad to tam urobim.
  • 0

#10 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 0:14

Ja bych si pral, aby ziskalo mozigo nejaky graficky koncept. Kompletne predelat GUI a priblizit ho bezne uzivanym programum na platforme win. Verim, ze ma bezvadne funkce, ale naprosto ho odmitam pouzivat, protoze ma nelogicke rozharane rozhrani bez jakehokoliv ladu a skladu a bojim se ho. Opravdu. Tim nechci rict, ze bych si ho nevazil a ani to neber jako osklivou kritiku. Dik za tvoji praci. Jeho nejvetsi problem je asi fakt, ze se snazis vyhovet kazdemu a tak to tam postupne priplacavas jak te napadne. Jestli neni cas popremyslet o redesignu a mozigo 2.0...
  • 0

#11 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 5:58

Popravde som prekvapkany, ze som tu nenasiel furu komentarov o vykradani o molochu a podobne, to ma fakt potesilo. Som amatersky programator, ktory sa okolo pocitacov toci uz nejake tie roky, dalej som technik s uz ozaj dost dlhou praxou s mikropocitacmi a zariadeniami okolo. Okrem ineho mam rad prirodu a toto vsetko ma doviedlo ku geocachingu...Preco to pisem? Aby bolo jasne, ze ja som prvy uzivatel MoZiGo, ja som jeho prvy kritik a kedze ho denno denne pouzivam, snazim sa ho prisposobit tak aby sa pomocou neho co najlahsie dali zrealizovat tie alebo one funkcie... Ti ktori program pouzivaju aktivne mi davaju za pravdu, preto ma stve take teoretizovanie o GUI o atypickom ovladani a podobne. Do MoZiGo II sa mi fakt nechce, ine by bolo keby to mal byt komrercny produkt ale take ambicie nemam. Ano svojho casu som si skusil GG a aj Gsak ale nicim ma neprekvapili. Je vidiet ze ich robia profesionalny programatori ale to je vsetko, opakujem ja som amater. Ano snazim sa zapracovat do programu vsetky poziadavky ale to neznamena, ze neprejdu cez filtraciu a upravu, o tom najlepsie vedia Ti ktory sa na dacom spolu so mnou podielali. Niekedy ma zamestnavaju viacej dosledky zmien na gc.com ako skutocne nove funkcie, program bol cca okolo 13.1.2010 svojim sposobom na vrchole. Bol komplet prepracovany najma s ohlasom na buduce pripadne zmeny, ku ktorym dojde na gc.com. Verim ze budem mat jednoduchsiu pracu ak dacim gc.com zas prekvapi... Ospravedlnujem sa za keci tak trochu off topic ci ako sa to pise ... S mozigo to je naozaj jednoduchsie!
  • 0

#12 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 7:35

Jsem rad, zes muj prispevek pochopil vicemene spravne. Neslo o remcani a nadavani, v takovem smyslu bychom se nikam nepohnuli. Slo o dobre minenou kritiku. Jak jsem psal, verim a vim, ze je mozigo fajn. Tak pokracuj ve sve praci. Ja i ty jsme asi smireni s tim, ze kazdy z programu ma sve plusy a minusy a nemuze vyhovet vsem. Nechci vsak, aby mezi tabory panovalo nepratelstvi, je bylo by to tak trochu detinske a hloupe ;) Abychom se vratili k tematu: Pokud GeoGet, tak s GeoJarrym nebo s Premium Membershipem. Pokud MoZiGo, tak na plny uvazek!
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 7:50

Klamo, mas asi opravdu hodne volneho casu, protoze do programu pridavas funkci za funkci, jen se nekde nejaky napad mihne, uz ho bezis implementovat. (Ze jsou ty funkce pridavany na muj vkus dost chaoticky, coz se odrazi v GUI, ted pomijim...) Problem je v tom, ze casu neni nekonecne mnoho! Zatimco napadu na realizaci ano. Jednoho dne se to musi nekde potkat. Jednoho dne zjistis, ze se proste neda vyhovet vsem a neda se vyhovet vsem hned, protoze by ses musel rozkrajet. Pak na tom budes jako ja. ja treba casto na Geoget nekolik tydnu v kuse nemam cas. Ale to neni zadna tragedie, protoze Geoget neni vseumetel, ale platforma! Rozvoj Geogetu tak vubec nelezi jen na me, kolem je spousta lidi, kteri jej neustale take vylepsuji.
  • 0

#14 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 8:58

Halumo, mam tolko volneho casu kolko si ho urobim, funkcie implementujem vtedy, ked to je z nejakeho dovodu pre mna zaujimave, casto je to len vyzva ci to vobec dokazem urobit. Mnozstvo Tvojich prispevkov nesvedci o tom, ze sa o problematiku zaujimas menej a teda aj casu mas dost...Skutocne nemam rad nekonecne debaty o dacom - ja to radsej spravim a voci poucovaniu som doslova alergicky a zial Tvoje prispeky su take "ferdo mravcovske". Verim tomu, ze ak sa Petan7 zorientuje tak nebude potrebovat okrem MoZiGo nic ine, tych poziadaviek na mna v poslednej dobe ubuda...zeby sa vyvoj mozigo zastavil?
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 13:28

Kdyz te nekdo poucuje, tak to dela proto, ze ti chce neco dat. Skoda, ze si to neumis vzit. Vic k tomu dodavat uz nebudu.
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 18:51

klama napsal/a:
Ti ktori program pouzivaju aktivne mi davaju za pravdu, preto ma stve take teoretizovanie o GUI o atypickom ovladani a podobne.
...
S mozigo to je naozaj jednoduchsie!

Trochu OT, zacal sis.
No, ja kdyz s GC zacinal, rozhlizel jsem se po programu, ktery by mi pomohl. Netrvalo dlouho a narazil jsem na tvuj program. Po 2 dnech hledani kde co je, jsem nedokazal ani stahnout kese a zobrazit si je. Pokud mas uchovanou historii mailu, urcite jich tam par ode mne najdes. Byl jsem odkazan na jakesi video. Tehdy existovaly 3 a ani jedno mi nepomohlo.
Verim (a v mailu jsem ti to tenkrat i psal), ze ty ten program pouzivas a orientujes se v nem. Ovsam neznaly uzivatel nema nejmensi sanci - vim z vlastni zkusenosti a to se mezi pocitaci pohybuji dost aktivne vic nez 25 let.
Vychalujes ho (tomu rozumim) a nekdy az vnucujes jakmile se tu objevi dotaz na to jak neco udelat, bez ohledu na to, ze uzivatel vlastne nic komlexniho nechtel. Nepripoustis jinou alternativu nez MoZiGo - to je to, co mi na tobe vadi, tim ses mi zprotivil ;) proto i ta trocha jedovatosti v tomhle prispevku.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 20:00

Nemozem za to ze ani po dvoch !!!dnoch si s programom nevedel pohnut resp. ze Ti nefungoval. Dnes by som typoval, ze si pouzival Vistu a nainstalil ho do program files alebo ??? Dnes mam uz viac skusenosti s novacikmi a viem co vsetko sa da s PC vyviest a teda viem aj "fundovanejsie" poradit. Program sa za to obdobie tiez znacne inovoval a ponuka viacej moznosti diagnostiky. Asi si z toho flustrovany a uz viackrat som zaznamenal slovne utoky od teba. Ludia su vselijaki a takych ako si Ty je nastastie mensina. Fura inych ma naopak povzbudi a ked daco nefunguje zatial vzdy sa to podarilo vyriesit. Hrať sa môže každý a v každom veku...
  • 0

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 20:12

V te dobe Visty nebyly a nepouzivam je dodnes. Nechme toho, stejne MoZigo pouzivat nezacnu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 22:31

Blbe je, ze som ziadneho "Gorda" na mozigo.zubor.net nenasiel a teda nevedel som si pripomenut Tvoj pripad. No co uz nepamatam si - asi si nepatril medzi tie "najtazsie pripady", ale 100% viem, ze Visty su tu jaksi dlhsie ako je MoZiGo na "trhu".
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 7:10

Ja zase vim, ze kdyby aplikace splnovala pravidla pro tvorbu aplikaci pro Windows XP (tedy od roku 2001!), nemela by s instalaci do Program Files zadne problemy, ani na tech Vistach. :P
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama