Přejít na obsah


Fotka

Export MoZiGo - GeoGet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#21 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 7:24

HaLuMa napsal/a:
Kdyz te nekdo poucuje, tak to dela proto, ze ti chce neco dat. Skoda, ze si to neumis vzit. Vic k tomu dodavat uz nebudu.

@Ferdovi
S instalaciou nie je najmensi problem, problem je s pouzivanim programu a to je fakt moja chyba, ze si mi vtedy neporadil, skoda...
  • 0

#22 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 15:06

Díky, ale stale to chodi nějak divně. Při exportu podle videa mi to napsalo zrávu -1. Jak to teda dostanu do Mapsource, sděl to nějak stručně, nějak v tom tápu, díky moc

:(

klama napsal/a:
Pozri si videjko


  • 0

#23 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 15:47

-1 je chybová hláška, pretože program sa to pokúša odoslať cez USB do garmina a Ty zrejme taký garmin nemáš... Vysledny subor najdes v zdresari mozigo\gpx\gpsmap60csx.gpx Tento subor otvor v MS teda ručne.
  • 0

#24 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 18:33

Díky už to funguje, jen nemám v MS Názvy kešek, jen kódy, dá se někde nastavit, aby se mi nastavily názvy místo GC a díky moc..

klama napsal/a:
-1 je chybová hláška, pretože program sa to pokúša odoslať cez USB do garmina a Ty zrejme taký garmin nemáš...
Vysledny subor najdes v zdresari mozigo\gpx\gpsmap60csx.gpx
Tento subor otvor v MS teda ručne.



  • 0

#25 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 18:34

Díky už to funguje, jen nemám v MS Názvy kešek, jen kódy, dá se někde nastavit, aby se mi nastavily názvy místo GC a díky moc..

klama napsal/a:
-1 je chybová hláška, pretože program sa to pokúša odoslať cez USB do garmina a Ty zrejme taký garmin nemáš...
Vysledny subor najdes v zdresari mozigo\gpx\gpsmap60csx.gpx
Tento subor otvor v MS teda ručne.



  • 0

#26 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 18:45

Pozri si v nastaveniach/pravidla tvorby mena/Pravidla tvorby mena pre gpx... Este som sa chcel spytat, tento Tvoj garmin nema USB?
  • 0

#27 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 10:58

Přes kabel se připojuje Garmin etrex legend k PC. Odesílám seznam kešek z Mapsource.

klama napsal/a:
Pozri si v nastaveniach/pravidla tvorby mena/Pravidla tvorby mena pre gpx...
Este som sa chcel spytat, tento Tvoj garmin nema USB?


  • 0

#28 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 11:59

Je mi jasne, ze sa Garmin pripaja cez kabel, ale nie je kabel ako kabel preto som sa pytal ci ide o rozhranie USB: a;ebo COMn: Naco si komplikovat zivot medzikrokom s Mapsource, ked sa to da exportovat hned do Garmina... V najnovsom mozigo je typ pripojenia garminu volitelny a je mozne pouzit USB alebo com port. USB rozhranie asi poznas - neverim, ze nemas USB kluc a com port je rozhranie s Canon konektorom, ktory ma 9 alebo 15 kolikov - v dnesnych PC sa uz ani nevyskytuju a ak ich je treba musi sa kupit redukcia USB/RS232.
  • 0

#29 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 10:52

Tak můj Etrex Legend má konektor Canon, redukci mám, takže do PC už jde USB. Najdu někde v nastaveni MoZiGo i možnost připojit k Etrexu? Nebo jen k Oregonu a novým? Nemáš nějaký manuálek k programu třeba v PDF? Možností programů je opravdu hodně, chtěl bych do toho proniknout a mít manuál na papíře.

Díky moc za ochotu


klama napsal/a:
Je mi jasne, ze sa Garmin pripaja cez kabel, ale nie je kabel ako kabel preto som sa pytal ci ide o rozhranie USB: a;ebo COMn:
Naco si komplikovat zivot medzikrokom s Mapsource, ked sa to da exportovat hned do Garmina...
V najnovsom mozigo je typ pripojenia garminu volitelny a je mozne pouzit USB alebo com port.
USB rozhranie asi poznas - neverim, ze nemas USB kluc a com port je rozhranie s Canon konektorom, ktory ma 9 alebo 15 kolikov - v dnesnych PC sa uz ani nevyskytuju a ak ich je treba musi sa kupit redukcia USB/RS232.






  • 0

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 11:05

ta GPSka ma seriove rozhrani, a to zustane seriove i kdyz ji zapojis do serioveho portu pres USB. To, do ceho to strkas, neni totiz nic jineho, nez seriovy port zapojenu v USB. Normalne ti prida do pocitace dalsi seriovy port (COM) a tak se i chova... Novejsi Garmini uz umi primo USB, takze program musi s GPSkou komunikovat zcela jinym zpusobem.
  • 0

#31 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 12:22

Zial navod na program v PDF neexistuje...ale kto uz dnes cita manualy? Ty teda nemas v PC original seriovy port a mas na tento ucel prevodnik USB/Serial. Tento seriovy port sa vzdy vytvori v momente ked ho strcis do PC.To ake cislo ma ten com port sa neda povedat univerzalne, ale byva to ako Com4:,..com30: Ked pripajas svoj garmin k Mapsource, tak tam vidis na aky com port sa pripoji... Tento "com" port potrebues zadat aj do configuracnej obrazovky exportov do gpx :Garmin pripojeny cez port"... Smola by bola, ak by to cislo bolo vacsie ako 8 lebo pre zjednodusenie som tam ponukol com porty len od 1..8.
  • 0

#32 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 20:09

Díky za pomoc, ještě potřebuju nainstalovat novou verzi
v té co mám vůbec nená sekce Garmin pripojený cez port - mám verzi 2010.5.6.23
Kde a jak mám naistalovat novou verzi, díky za ochotu


klama napsal/a:
Zial navod na program v PDF neexistuje...ale kto uz dnes cita manualy?
Ty teda nemas v PC original seriovy port a mas na tento ucel prevodnik USB/Serial. Tento seriovy port sa vzdy vytvori v momente ked ho strcis do PC.To ake cislo ma ten com port sa neda povedat univerzalne, ale byva to ako Com4:,..com30:

Ked pripajas svoj garmin k Mapsource, tak tam vidis na aky com port sa pripoji...

Tento "com" port potrebues zadat aj do configuracnej obrazovky exportov do gpx :Garmin pripojeny cez port"...
Smola by bola, ak by to cislo bolo vacsie ako 8 lebo pre zjednodusenie som tam ponukol com porty len od 1..8.


  • 0

#33 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 20:28

TU
Ty mas zakazane citat ine vlakna ako len toto Tvoje?
Citaj TU

Citaj TU

Citaj TU


atd
  • 0

#34 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 22:06

Píše to, že mám odmítnutý přístup a nic se nestáhne...:o

klama napsal/a:
TU
Ty mas zakazane citat ine vlakna ako len toto Tvoje?
Citaj TU

Citaj TU

Citaj TU


atd


  • 0

#35 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 4:58

Nuz ked nie si zaregistrovany na tom webe...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama