Přejít na obsah


Fotka

Nokia 5230 - GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 17:07

Dnes odlovené první krabičky s Nokií 5230 v mírném terénu a upřímně - trochu zklamání hlavně z přesnosti GPSky +/-20m. žádný problém. Prosím o sdílení zkušeností s tímhle mobilem při geocachingu. Třeba jen potřebuje poladit nastavení ...
  • 0

#2 MV

MV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 17:34

Mě taky neukazuje lepší přesnost než 20m. A ještě pořád přeskakuje 20>34>22>36m atd. Na GC jsem zatím nezkoušel.
  • 0
M.V.

#3 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 18:22

A je to skutečně reálná přesnost, nebo jenom odhad, který se zobrazuje na displeji? Odhad nemusí být úplně věrohodný. Jak moc dobře nebo špatně tě to navádělo ke keším?
  • 0

#4 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 19:13

No odhad se mi zobrazuje právě zhruba do těch 20ti m. Potom mobil pípne zobrazí se moje poloha a cílový bod a potom se snažím dorazit k cílovému bodu. I když mobil ukazoval, že stojím na cílovém bodě v max. přiblížení, krabička nalezená podle hintu byla asi 20m. vedle. Používám nastavení navigace pěšky - přímo. A stalo se to asi ve 3 případech ze 4.
  • 0

#5 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 23:08

Tak dnes jsem mel N5230 podruhe na testovani ( vzdy na horach, skaly, udoli ) a odloveno napoprve 6 kesek ( hrozne pocasi, mlha, viditelnost 2 metry, dest ) a dnes napodruhe (slunce, krasne) opet 6 s handygeocachingem naprosto bez problemu... presnost sice kolisa dle disleje cca +-20m, ale vzdalenost ke kesce po ustaleni max 5 metru od realneho ulozeni. Na to, ze je to "jen mobil za par stovek" myslim, ze za malo penez hodne muziky
  • 0

brundi
 


#6 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 9:29

Použivám jej primárně jako telefon, pak jako auto-navigaci, občas na zobrazení okolních keší v GeocachingLIVE zda se neobjevila nějaká nová, když nemám pro danou oblast zapnuté notifikace a v neposlední řadě na testy nových wherigo cartridge s OpenWIGem - na tyto všechny úkony je to toto zařízení plně dostačující. Je to telefon nejnižší třídy za 3.500Kč jehož primární funkcí je telefonování, takže nemůžete očekávat přesnost GSM signálu jako u specializovaného zařízení které má primární funkcí navigaci.
  • 0

#7 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 19:27

5230ku používám pouze jako záložní navigaci, když nemám k dispozici Garmina, ale primárně jsem ho chtěla vyzkoušet na Wherigo keše. Nainstalovala jsem aplikaciOpenWIG. Nakopírovala do mobilu *.gwc. Nicméně po spuštění aplikace se v mobilu pouze zobrazí chyb. hláška "you need to allow me to access your file", když potvrdím zobrazí se žádná data... V Options má nastaveno Internal GPS, Enable logging a Show Full Command. Kam mám umístit soubor *.gwc, resp. co dělám špatně, že se aplikace nespustí, pls.??
  • 0

#8 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 8:29

Vcera jsem se zkusil na kes navigovat timto mobilem a aplikaci Handy Geocaching a naprosto v pohode, u kese mi rikala 3m a Oregonek 5m. :) Kazdopadne take kesuji primarne s Oregonem a 5230 je pro me telefon. Nicmene online pristup se hodi casto a na WIG se zvukem je nezbytny. :)
  • 0

#9 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 14:31

LadyBird napsal/a:
5230ku používám pouze jako záložní navigaci, když nemám k dispozici Garmina, ale primárně jsem ho chtěla vyzkoušet na Wherigo keše. Nainstalovala jsem aplikaciOpenWIG. Nakopírovala do mobilu *.gwc. Nicméně po spuštění aplikace se v mobilu pouze zobrazí chyb. hláška "you need to allow me to access your file", když potvrdím zobrazí se žádná data... V Options má nastaveno Internal GPS, Enable logging a Show Full Command. Kam mám umístit soubor *.gwc, resp. co dělám špatně, že se aplikace nespustí, pls.??


Zkus si tam nejdříve nainstalovat Java Runtime 2.1 Beta for Symbian
http://betalabs.noki...ime-for-Symbian
  • 0

#10 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 20:48

Java Runtime 2.1 Beta for Symbian jsem nainstalovala. Po spuštění aplikace OpenWIG se zobrazí dotaz "Povolit aplikaci používat data aplikace Poloha? Potvrdím Ano. Zvolím Start a opět stejný "error"??
  • 0

#11 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 21:53

LadyBird napsal/a:
Java Runtime 2.1 Beta for Symbian jsem nainstalovala. Po spuštění aplikace OpenWIG se zobrazí dotaz "Povolit aplikaci používat data aplikace Poloha? Potvrdím Ano. Zvolím Start a opět stejný "error"??


Proč to zlobí nevím, ale zkus následující, třeba něco pomůže:
- odinstalovat a znovu nainstalovat OpenWIG
- zkontrolovat nastavení aplikace poloha (menu/nastavení/telefon/nastav.aplikací/poloha) já tam mám nastaveno: Metody určování polohy = Integrované GPS, Server zjišťování polohy = Zakázáno
- zkontrolovat nastavení aplikace OpenWIG - nespouštět Start, ale nejdřív jít do Options a zde zkontrolovat zda je GPS type nastaven na Internal.
  • 0

#12 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 5:07

Po reinstalaci aplikace OpenWIG je to OK. Už se těším na test v terénu :) Díky moc.
  • 0

#13 LamaZ team

LamaZ team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 22:40

mám jen otázku, u přítelkyně jsem do tohodle mobilu nahrál nejnovější HG, nainstaloval všechno jak má být a pak čekal na chycení signálu...signál by byl, ale neukazovalo mi to šipku, za kterou bych měl jít...nějaké připomínky, co by mohlo být špatně?:o Zkusil jsem nainstalovat starší verzi, ale pak už nebyl na zkoušení v terénu čas... Jen mě to zajímá a díky za odpovědi;)
  • 0
Lama, lama jede:)

#14 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 21:07

jak na 5230 zprovoznit Garmin topo 3pro?? Poraď te prosím
  • 0

#15 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 20:52

Jde na Symbianu v N5230 rozchodit Topo mapy nějak ?? zkoušel jsem to ale zatím bez úspěchu.
  • 0

#16 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 20:53

pořídil jsem si tento telefon, nainstaloval HG a ouha- kdyz se chci nechat navigovat ke keši, tak mi tam jde jen šipka ale ne mapy, ta se ukáže jen bílá...jak to propojit s ovi mapami? v jejich nastavení je i fotomapa atd ale mě to nefunguje...ví někdo proč?díky
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#17 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 20:58

Lubos_H: GarminXT, ten mi fungoval, ale nevyhovoval :D CZECH.TIR: Stačí číst! HG není mapovej a s Ovi mapama ho taky jen tak nepropojíš. Navíc Ovi mapy se mi na hledání keší moc neosvědčily. Používal jsem radši jen HG a když jsem se potřboval ujistit v umístění, tak je tam položka Mapy.cz (k tomu je ale třeba internet) .. ;)
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#18 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 21:02

Já jsem také koupil tento tefoun a nainstaloval HG. Vše funguje jak má, ale pro jistotu a větší přesnost jsem jej spároval s BT GPS. A co se týká fotomap a HG vše je to v nastavení. Musíte mít aktivní datový balíček pro přístup na net. Ale jestli chceš mít mapy tak velmi doporučuji Geocaching Live . Já mám C6 a mám jej tam. Jsou tam mapy a jsem s ním spokojen.
  • 0

#19 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2010 - 16:34

Mám ho (nokia5230) měsíc, už jsem koupil i 100MB/měsíc, funguje skvěle, ale jak donutím HG, aby posílal logy na NET? Dělám vše, napíše odesláno, ale asi se to nestalo. Nevíte co s tím?
  • 0

#20 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2010 - 17:10

Bobr_ napsal/a:
Mám ho (nokia5230) měsíc, už jsem koupil i 100MB/měsíc, funguje skvěle, ale jak donutím HG, aby posílal logy na NET? Dělám vše, napíše odesláno, ale asi se to nestalo. Nevíte co s tím?


HG neposílá logy, ale jen Field Notes, ty nalezneš TADY ;)
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama