Přejít na obsah


Fotka

Nokia 5230 - GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#21 h4nek

h4nek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2010 - 21:54

Tenhle mobil si přeju k Vánocům, tak snad.. Ale mě o tu přesnost až tak nejde, protože na Geocaching ho budu používat akorát kvůli Wherigo;). (Možná si sním sem tam zkusím nějaké FTF.:))
  • 0

#22 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2011 - 15:26

no 5230 mám a je to super..nemusím sebou ještě tahat GPSku, řešit je nabitá není, s HG si najdu kešky a jdu..škoda jen že to nejde aby používala ovi mapy, docela by to pomohlo ve městech, ono 100m tam může být i kilometr...jinak jeden nejmenovaný červený operátor má nové datové tarify pro roaming, 150MB za 177kč, takže to jde i lovit venku i stahovat mapy..
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#23 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2011 - 19:02

Nokii 5230 mám, na navigaci to udělá průměr z třeba 20 měření a kolonka přesnost je maximální odchylka od průměru. používám Ovimaps (hrubá navigace ve městě) a pak nástroj umístění > data gps k přesné navigaci. Teď pouzívám Garmina v mobilu, mapu Topo 3.1 Pro a jsem spokojený. Nedá se to teda stovnávat například s kamarádovou nokií C7, ani s originálními turistickými navigacemi ale na nalezení keše v normálním terénu postačí. občas je problém chytit signál v zástavbě /Brno, tam kde sou vyšší domy/, proto si gps zapnu už doma kde vyjíždím a pak to těch 20 minut ve vlaku jede zaplý :D
  • 0

#24 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2011 - 19:03

Pokud budete mít dotazy, klidně napište. Tento týden jsem fixovaný na lůžko a tak budu rád opovídat....
  • 0

#25 geozabka

geozabka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 21:05

Ahoj mam problem s touto nokii...kdyz dam vyhledat satelity,signal se mi normalne nacte,ale potom se nic nedeje a stale se mi objevuje ceka se na GPS..tudiz mi jsou aplikace Handygeocaching a geocaching live celkem k nicemu...nevite prosim nekdo cim by to mohlo byt?
  • 0

#26 MaLuPeS

MaLuPeS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationDěčín

Publikováno 20 květen 2011 - 10:48

Zdravim, instaluju manzelce na tel Handy Geocaching a chtel jsem se zeptat jde tam naimportovat GPX soubory ? a pokud ano jak na to. diky
  • 0
Oregon 550, iPhone 6

#27 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 11:04

MaLuPeS napsal/a:
Zdravim, instaluju manzelce na tel Handy Geocaching a chtel jsem se zeptat jde tam naimportovat GPX soubory ? a pokud ano jak na to. diky


Na práci s GPX použij SmartGPX + SmartGPXaddOn, to ověřeně a dobře funguje.
  • 0

#28 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 11:27

smart gpx funguje dobře, ale koupil jsem si 100MB za 140,-Kč na měsíc a handy je naprosto skvělej a navíc si můžu pomáhat mapama.cz - to sice v lese je nanic, ale kde jsou jasný linie nepotřebuju ani signál GPS
  • 0

#29 MaLuPeS

MaLuPeS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationDěčín

Publikováno 20 květen 2011 - 13:38

U tohodle SmartGPX AddOn to pise chybu certifikatu.
  • 0
Oregon 550, iPhone 6

#30 TimesNewYourk

TimesNewYourk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 14:47

http://forum.n73.eu/...php?f=4&t=11308 http://forum.n73.eu/...php?f=4&t=11234
  • 0

#31 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 8:34

MaLuPeS napsal/a:
U tohodle SmartGPX AddOn to pise chybu certifikatu.


Musíš postupovat podle návodu na webu autora
zde.
Je tam přesný popis.

Jde o to, že zku**** Nokia vynucuje, že aplikace musí být certifikované Nokií. Jenže to stojí stovky euro. Takže vývojář freeware těžko certifikaci získá.
Proto je potřeba tu aplikaci podepsat vývojářským certifikátem, což se udělá zdarma na webu Nokie - dle popisu.
  • 0

#32 MaLuPeS

MaLuPeS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationDěčín

Publikováno 23 květen 2011 - 10:57

supr diky moc, a ted posledni vec, mam tam nactene kesky v GPX, najdu dle polohy nejblizsi, zobrazi se info a ted jak udelat navigovani na tu kesku, nemuzu na to prijit. diky
  • 0
Oregon 550, iPhone 6

#33 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 11:18

MaLuPeS napsal/a:
, zobrazi se info a ted jak udelat navigovani na tu kesku, nemuzu na to prijit. diky


1) Options - Landmarks - Export to landmark DB
(tím uložíš souřadnice keše do systémového úložiště - aby je viděly ostatní aplikace)

2) No a pak spustíš některou z navigačních aplikací:

Options - Start application - Navigator
(základní navigátor "kompas k cíli", v něm si pak vybereš cíl)

Options - Start application - Nokia Maps
Options - Start application - Google Maps
(Mapy podle toho, které máš rád. V mapě je daná keška vidět - to je ten export landmarku z bodu 1 - a tak k ní můžeš pustit navigaci).


Garmin MobileXT bohužel ty body ze systémového úložiště nevidí, tj. nelze ho přímo použít.
  • 0

#34 Skivalach

Skivalach

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 17:31

Jsem naprostý začátečník. Nainstaloval jsem aplikaci SmartGPX, ale nějak se mi nedaří dostat gpx kešek z geocaching.com do mobilu. Poraďte prosím jak na to, možná bude problém mezi židlí a mobilem nebo kompem. Pokud je již podobný dotaz položen, tak jsem ho asi nenašel. Málo hledám.
  • 0

#35 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 17:55

nejlíp kabelem přes USB:p
  • 0

#36 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 19:44

wow.. tak mám tento mobilek a jaksi jsem netušila, že by na něm šly Wherigo... jak na to, jestli mi někdo poradí?;)
  • 0

#37 pajase

pajase

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 20:32

to Sedmitecka: musíš si stáhnou OpenWig a pak ho nainstalovat do mobilu. Dále si musíš na webu stáhnou wherigo, které chceš hrát a pak už jen stačí spustit OpenWig a v něm to wherigo.
  • 0

#38 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 21:12

pajase napsal/a:
to Sedmitecka:
musíš si stáhnou OpenWig a pak ho nainstalovat do mobilu. Dále si musíš na webu stáhnou wherigo, které chceš hrát a pak už jen stačí spustit OpenWig a v něm to wherigo.


JJ:)
ale nejak mi nejde v mobilu otevřít ta cartridge. poslala jsem si to přes blue-tooth a píše mi to, že funce není podporována a tak jí neuložím, neotevřu, nic...
  • 0

#39 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 5:28

nejlíp kabelem přes USB:p wheriga mi solidně běhaj tento týden bezchybně prošlo GC1HZ5N
  • 0

#40 Skivalach

Skivalach

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 10:57

Bobr_ napsal/a:
nejlíp kabelem přes USB:p


Tak to je mi jasné, že asi jen kabelem, ale problém je ten, že když zadám načtení (Send to My Phone) z Geocaching.com nabídnou se pouze varianty pro iPhone, Android, Windows Phone 7 a Trimbe Outdoors. Pro Symbian aplikaci jsem nic nenašel. Dělám někde chybu?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama