Přejít na obsah


Fotka

Geokalendář 2011


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
170 odpovědí na toto téma

#41 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 9:03

Vyhlašuji zahájení sbírky fotografií pro geokalendář. Podle množství a kvality fotografií se ukáže, jestli bude týdenní nebo dvoutýdenní :) Díky za pomoc při jeho vytváření. Kdo přispěje fotografií, která bude v kalendáři, dostane čestnou placku Geokalendář 2011 - přispívající člen.
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#42 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 9:17

Já bych bral velký stolní týdenní cca 2x a 1x nástěnný...

Vianney napsal/a:
Vyhlašuji zahájení sbírky fotografií ...


...a kam je zasílat?

  • 0

#43 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 9:24

Vianney: pár fotek pošlu, ale kam? na mail? jaký chceš rozlišení? stačí zatím náhled a až poté full? chtělo by to specifikovat formát /např 1:1, 1:2/ a taky co si asi tak představuješ za náměty - krajinky, lidi nebo to je jedno? názvy, stručné popisy apod. tam nějaký chceš, nebo až po výběru?
  • 0

#44 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 9:32

Fotografie do geokalendáře posílejte na e-mail jan@tiskem.cz. Omezení zatím nestanovuji, jen neposílejte v jednom mailu více než 10 MB. Případně můžete použít Úschovnu.cz nebo podobnou službu, nebo to nahrát na web nebo na FTP. Díky.
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#45 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 12:26

Také bych měl zájem o 2 velké stolní týdenní.
  • 0

#46 myskakarel

myskakarel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 13:32

ja bych si zamluvil 2 stolni tydenni kalendariky :) a pokud bude i nastenny tak i ten 1x :D
  • 0

HTC + NeonGeo + A:Drake
Garmin Oregon 450


#47 redlik

redlik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 14:56

Byl bych rád za velký týdenní stolní.
  • 0

#48 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 15:02

Určitě bych bral stolní týdenní kalendář. EDIT: Tak vezmu dva :D:D, ještě udělám reklamu u nás na firmě B).
  • 0

#49 hrabenka73

hrabenka73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 20:28

Já bych brala stolní týdenní:)
  • 0

#50 schvabM

schvabM

    schvabM

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 20:45

Taky by byl zájem o stolní týdenní.
  • 0
Garmin Oregon 600-Navigon 2100 max

#51 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2010 - 14:44

Není problém udělat velký stolní kalendář, když bude dost pěkných fotografií (zatím mám tak 5-7 použitelných na kalendář). Tak zapátrejte. Vtipné a neobvyklé budou obzvlášť ceněné. Pokud by ale na fotce byl člověk (mimo běžné reportážní fotografie), je potřeba jeho souhlas k uveřejnění fotografie, tzv. model release - na požádání zašlu nějaký vzor, který by bylo potřeba podepsat. Týká se to toho, když je tam člověk při nějaké neobvyklé činnosti,l aby nenamítal, že tu fotku nechtěl zveřejnit. Když je to ale postavička někde na protější straně ulice a není ničím neobvyklá, není to potřeba. Pokud bude fotek málo, bude muset být kalendář dvoutýdenní.
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#52 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 6:13

chtěl jsem zapátrat, ale co mám teda hledat, když podmínky nejsou žádné? je přece rozdíl, jestli ty fotky budou čtvercové, nebo 3:2 či 4:3 /nebo mám snad posílat i panoramata?/ ;) - asi jsem moc akurátní, ale fotky si chci ořezat sám... tolik jen pro vysvětlení, proč jsem psal že fotky nejsou problém a nic jsem neposlal
  • 0

#53 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 7:59

Díky všem, kteří jste už fotografie poslali nebo pošlete. Už jsem zaregistroval pár výtek, že požadavky nejsou specifikované nebo že jsem nezareagoval na jednu konkrétní nabídku (opravu hodně a hezkých fotografií). Není to proto, že bych žádné podmínky stanovovat nechtěl, ale zatím se rozkoukávám a orientuji v tom, co je k dispozici. Myslím, že fotek bude dost, teď tedy musím začít vybírat. Prosím, neberte osobně, pokud zrovna některou vaši fotku nepoužiju. Budou jich na výběr stovky. Budu se ale snažit zohlednit následující: 1. Zajímavost fotografie jako celku (zajímavé místo, předmět, situace, ...) pro kohokoli (pokud máte k fotce osobní vztah, nemusejí ji stejně hodnotit i ostatní) 2. Použitelnost do kalendáře (technická kvalita, spojitost s geocachingem, právní čistota) 3. Pestrost motivů, témat, lokalit i autorů (např. MedoMyš má stovky kvalitních fotek, ale vybrat budu moct jen zlomek, a to i ve prospěch možná méně kvalitních, ale zase z jiných koutů světa a s jiným výtvarným názorem :)) Děkuji za pochopení, jsem jen člověk a dělám to poprvé.
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#54 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 8:04

Medomys: proč mi přijde, že to tady trochu zbytečně hrotíš? To je na to takový spěch, že ty fotky musí být vybrány hned dnes a kalendář jde zítra do výroby? Pořád jsem si myslel, že umístění své fotky v kalendáři můžu považovat tak trošku za jistou prestiž, ale co mě dorazí, je věta typu "já teď lituju času, co jsem tomu zbytečně věnoval", ta mi na začátku výběrů přijde trochu přestřelená... Pokud je v těch tvých galeriích cca 600 kousků, už jen pro to množství bych dal výběru trochu čas... jen samotné smysluplné prohlídnutí fotek a užší výběr určitě zabere dost času a podotýkám, že pro změnu ne tvého ;) Buďme na jednu stranu taky trochu vděční tomu, kdo se na výrobu vůbec vrhne... Věřím, že vybírat bude z čeho, rozhodně nebudeš jediný, kdo nějaké fotky poslal Taky věřím, že ten, kdo si tenhle nelehkej (a možná i v jistých případech nevděčnej) úkol vzal, vybere to nejlepší do kalendáře, který bude zase a jen "pro nás".
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#55 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 8:17

Omlouvám se, jestli to vyznělo nějak jinak ;) Jde o to, že jsem výběru a vytvoření galerií věnovál pár hodin času, a druhý den Vianney napsal, že dostal jen 7 fotek. Ale už je to vysvětleno :) Co se týká mých fotek, vůbec se nevnucuji (naopak je mi to fuk) - pouze nabízím volně k dispozici, vyber si, jestli se ti tam nějaké hodí, já už z nich vybírat dále nehodlám B)
  • 0

#56 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 8:23

Technická doporučení na kvalitu fotografií: 1. Formát JPG s rozumnou kompresí (rozumná = aspoň 60 % na škále od nejhorší do nejlepší) - doporučení 2. Rozlišení alespoň 1500×2000 pixelů (výjimečně méně, ale radějí více - na druhou stranu 2000×3000 by mělo stačit) 3. Formát na šířku, poměr stran 3:2, 4:3 nebo čtvercový. Fotografie na výšku se moc nehodí, ale kdyby byla naprosto geniální, uvidíme, co s tím. Totéž platí pro panoramata. 4. Pokud trváte na vlastním výřezu fotografie, označte to prosím přímo v jejím názvu. 5. Uveďte také kód blízké keše, pokud chcete a znáte ho. 6. Pokud jste fotografii fotili vy, napište do e-mailu větu, že souhlasíte s použitím fotografie v Geokalendáři 2011, pokud ji fotil někdo jiný, potřebuji to nejlépe písemně od něj. 7. Pokud je na fotografii zobrazena osoba a její zobrazení přesahuje "uměleckou licenci", je potřeba její písemné svolení (viz zákon č. 40/1964 Sb. (občanský zákoník), §12 odst.3: Podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy se mohou bez svolení fyzické osoby pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též pro vědecké a umělecké účely a pro tiskové, filmové, rozhlasové a televizní zpravodajství. Ani takové použití však nesmí být v rozporu s oprávněnými zájmy fyzické osoby.) Takže různé bláznivé fotky z eventů vyžadují písemný souhlas zobrazené osoby s uveřejněním. Před tiskem kalendáře umístím náhled na web, abyste si ho mohli zkontrolovat a případně provést korektury popisků.
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#57 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 14:42

Tak tohle je třeba fotka do kalendáře jako dělaná... http://www.geocachin...hp?photo_id=832. Pokud má jít o GEO kalendář, pak by fotky měly mít něco společného s geocachingem. Nemám nic proti fotkám krásné přírody, ale takových kalendářů jsou tuny a je jedno, jestli je na nich logo geocachingu, svazu zahrádkářů či hasičů...
  • 0

#58 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 15:14

Máš pravdu, krajinky v geokalendáři budou asi převažovat, ale jako zpestření se občas nějaká "z jiného soudku" objeví. Pokud máte, přispějte. Autor každé uveřejněné fotografie dostane exkluzivní placku "Přispěvatel Geokalendáře 2011" :)
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#59 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 19:50

Sešly se mi už různé fotografie do Geokalendáře 2011. Začnu dělat výběr, proto se chci zeptat: jakým fotografií dáváte přednost? Ze zajímavých míst (i když budou technicky slabší), fotograficky vybroušeným, zachycujícím každodenní kačerský život, z geokačerských svátečních událostí, různě ulítlým záběrům, co vše se při geocachingu může stát, pěkným travel-itemům, ...
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#60 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 8:06

Jak už jsem to tady napsal několikrát, kalendářů s krásnou krajinkou (i když je to výhled od kešky xy) jsou hromady. Kačerský kalendář by měl být o keších, keškování, GC, TB atd...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama