Přejít na obsah


Fotka

GeoGet 2.4.1


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#21 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 12:24

Myslim, ze mnoho lidi to skutecne dela jinak Import z PQ? Import pomoci Geojarryho (ktery mimochodem umi stahovat dle zadaneho GC kodu)?
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 12:39

Ale i kdyz takovou operaci udelam, tak muj prohlizec pojmenovava ulozene soubory jinak. To bych se docela bal ulozit neco z cinskeho webu. ;)
  • 0

#23 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 12:52

medwyn_cz napsal/a:
Myslim, ze mnoho lidi to skutecne dela jinak

Import z PQ? Import pomoci Geojarryho (ktery mimochodem umi stahovat dle zadaneho GC kodu)?


Tak tohle mi připadá drbat se nekde...
Neřeším běžný import dat. Ale prohlížím si nějaký listing, chci si ho schovat do GeoGetu abych měl archivované výpočty a poznámky. Tak podle mne je nejjednodušší tuto stránku někam uložit a naimportovat ji. Ty bys místo toho pustil GJ a nechal ho to stáhnout podle kodu ? To mi opravdu připadá jako zbytečná operace a navíc šimrání GC.COM
  • 0

#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 12:57

HaLuMa napsal/a:
Ale i kdyz takovou operaci udelam, tak muj prohlizec pojmenovava ulozene soubory jinak. To bych se docela bal ulozit neco z cinskeho webu. ;)

No pak se asi chová neobvykle. Zkoušel jsem IE8, Opera, Chrome a všechny pojmenovaly HTML soubor totožně.

Podle čeho by to měl pojmenovat když ne podle toho co je v tagu TITLE ?
  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 13:17

A dost, nebudu zivit offtopic. Mam proste na pojmenovavani stranek jiny nazor, myslim si, ze jmeno souboru je neco jineho nez jeho titulek, ale tahle diskuze je od neceho uplne jineho. jsou tri moznosti: 1. I ta opera, kdyz ukladas stranku, se te pta na jmeno souboru. To, ze ti tam predvyplni obsah celeho title neznamena, ze te cizojazycny nazev nemuzes z nazvu odstranit a nechat tam treba jen GC kod. 2. Posles mi, spolu s dalsimi uzivateli, tolik dobrovolnych prispevku na Geoget, ze si z toho budu moci koupit mnohem novejsi verzi Delphi s plnou podporou Unicode. Ale ver, ze jste tech potrebnych tricet tisic dosud dohromady nedali. Ne ze bych lepsi delphi nemel, ale nemam je v licenci, ktera by na tohle byla pouzitelna. A ja, narozdil od jinych, Delphi nekradu. 3. nebo hodne programovat a nahradit spousty kodu z RTL mym vlastnim. Coz mi, vzhledem k predchozimu, neprijde efektivni. Pripominam, ze problem je jen a jen s nazvem souboru na disku. Samotna data jsou v apliakci zpracovavany v unicode.
  • 0

#26 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 14:05

j.mikrob napsal/a:

bobrb napsal/a:
... jde nejak setridit seznam filtru v rozbalovacim menu na liste?


Já myslím, že ne. Já jsem to udělal tak, že před slovní název svých (ne defaultních) filtrů jsem vložil čísla. Takto: 011 012 ... 021 022 023 ... atd.
A mám to seřazený jak potřebuji. Při nespuštěném GG lze přejmenovat již stávající filtry přímo v geogetím adresáři.


To nebude ono. Ja je mam porad (temer) v tom poradi jak jsem je vytvoril. Preskladani podle abecedy by mi i vyhovovalo. Treba ted mam filtr "Nenalez20" na sedmem miste, ale filtry "Nenalez5" a "Nenalez10" az na konci o mnoho radek nize
  • 0

#27 j.mikrob

j.mikrob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 14:32

U me to vypadá takto. Můžu si to kdykoli upravit jak potřebuju prostým přejmenováním v adresáři GG.
  • 0

#28 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 15:58

Hmm, kdyz je ocisluju jako to mas ty tak se sice zmeni nazev, ale zustanou v seznamu na stejnem miste:-(
  • 0

#29 j.mikrob

j.mikrob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 16:28

Teď jsem to znova zkusil. Zavřel jsem GG. V adresáři GG jsem přepsal "100" na "001" a po znovuspuštění GG je to takto: Pokud ti tak nejde tak nevím...
  • 0

#30 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 21:39

Také mám filtry samy od sebe srovnané podle abecedy.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#31 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 8:45

Malý dotaz na import z PQ (ale myslím, že se to chová podobně i z html)... Když dám import do plné databáze, nahlásí počet zpracovaných záznamů za sec 41. Stejná PQ do prázdné, čisté databáze nahlásí počet zpracovaných záznamů za sec 98. To je docela zásadní rozdíl. Mám za to, že operace importu je stále stejná....
  • 0

#32 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 9:24

Ja teda pozoruji jev zcela opacny. Import do plne databaze je pomaly, import do prazdne databaze je rychly. A je to proto, ze probiha pri importu mnozstvi kontrol (namatkou atributy, logy - jejich nasledne odmazavani na zvoleny pocet, gcimage tagy a podobne). Krome toho se pri zapisu do databaze GG pta, zda se hodnota zmenila. A zapisuje pouze v pripade, ze se skutecne zmenila. Ty dotazy stoji nejaky cas - zvlast, kdyz je databaze "fragmentovana".
  • 0

#33 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 11:29

Pokud jsem dobre pochopil Sobika, tak s nim nejsi v rozporu. On pozoruje v prazdene databazi 98 zpracovanych zaznamu za sekundu, v plne jen 41. Takze v tom je shoda s tvym tvrzenim.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#34 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 11:36

Jo takhle, uz chapu. V tom pripade ano.
  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 11:42

Nicmene Medwyn to vysvetlil spravne. Pokud zaznam v databazi jiz existuje, je treba jej aktualizovat, tedy nejprve nahledat, precist, pozmenit a ulozit zpet. Zatimco kdyz neexistuje, pouze se prida. Coz je operace o dost rychlejsi. Nicmene ja na svem (pro dnesni pomery) archaickem pocitaci dosahuji bezne rychlosti nad 200 pri aktualizaci.
  • 0

#36 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 10:21

Mám menší problém s tím, že v databázi mám u některých waypointů tyto waypointy 2x. Předpokládám, že jen zpomaluje databázi, jinak až tolik nepřekáží. Přišel jsem na to, když jsem hledal proč mi hlásí chybovou hlášku GeoKůk. Ten mi hlásil chybu a přes tu jsem zjistil, že kešky, které jsou starší než určitého data, mají waypointy 2x. Jednou s názvem "+ <Span id="awpt_PH"> PH</span>" podruhé s normálním názvem "+ PH" (předpokládám, že je to ten normální waypoint) Říkám si, jestli to není nějaká chyba při aktualizaci GG, protože pravidelně aktualizuji kešky pomocí PQ-ček. Teď by mě spíše zajímalo, jak ty "špatné" kódy waypointů odstranit... Předem díky za informaci.
  • 0

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 10:32

Ty divne waypointy zcela urcite nepochazi z PQcek, ale naopak z importu webovych stranek spatnou verzi Geogetu. nejjednoduzs je postizene kesky smazat a naiportovat znova. mozna se da i udelat SQl dotaz, kteryms e to opravi, ale to je potreba se nejdriv podivat do dat, kde je co konkretne blbe.
  • 0

#38 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 10:56

Chci se zeptat, zdali nekdo pouziva field notes soubor z Garmina (geocache_visited.txt). Do nedavne verze fungoval import z tohoto souboru co se FOUND IT i casu tyce a ted to nefunguje.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#39 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 10:59

Mám dotaz k úpravě tagů, hromadná záměna. Tagy jde hromadně mazat, hromadně přidávat. Nedalo by se dopracovat hromadná změna tagu?
  • 0

#40 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 11:24

HaLuMa napsal/a:
Ty divne waypointy zcela urcite nepochazi z PQcek, ale naopak z importu webovych stranek spatnou verzi Geogetu. nejjednoduzs je postizene kesky smazat a naiportovat znova. mozna se da i udelat SQl dotaz, kteryms e to opravi, ale to je potreba se nejdriv podivat do dat, kde je co konkretne blbe.


A nesmaže mi toto řešení vložené waypointy a nastavené časy nálezů? Nerad bych o to přišel. Bohužel těch kešek je docela dost, budu muset projít tu databázi ručně a právě to se mi nechce. Vůbec nevím, jak je možné, že se mi ty kešky takto nahrály. Jsou ze všech koutů republiky.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama