Přejít na obsah


Fotka

Nešvar - nadbytek tašek, pytlů, pytlíků a igelitek?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 9:53

Jedno z věčných témat... Jen pro zajímavost, vlákno Igelitové hospodářství - ANO či NE otevřené v květnu 2007, Maskování keše z března 2009.

A pro pořádek - hlasuji proti igelitkám!
  • 0

#22 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 10:15

yaqwsx_cz napsal/a:
Našlo by se i více negativ, ale myslím si, že todel stačí. Dle mě ideální keška v přírodě je kvalitní krabička (L&L, popř. strojařské plastové krabičky) uložená bez igelitu; popř. pro "maskování" nastříkaná načerno.


jj stačí různěbarevné elektrikářské pásky, černá, zelená, hnědá - zpevní to krabičku a maskování je super ... obzvlášť na různé kulaté krabky je to velmi účinné - vyzkoušeno
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#23 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 10:17

yaqwsx_cz napsal/a:
Má to jenom jedno jediné pozitivum - keška pak vypadá trochu jako odpadky a případné mudly to odradí (nebo ty ekologicky založené naláká, ale přece jenom jsme v ČR...)


No jo, vzpomínám si, jak si tady jednou někdo stěžoval, že mu skauti při úklidu kolem řeky vyhodili kešku. Měl ji v odrbané igelitce, tak ji považovali za odpadky a nenamáhali se koukat, co je uvnitř. Kdyby našli hezkou krabičku s nápisem "Nenič, neodnášej!", třeba by ji lépe prozkoumali a pak vrátili zase zpátky.

Používat igelit jako maskování, mi připadá nešťatné. Lepší je použití místních materiálů.
  • 0

#24 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 10:25

DrakMrak napsal/a:jo tenhle systém se mi taky líbí ale taky prevence... dobré místo pro krabku... tudle sem tahal mikrovku z takovýho humusu, že mi z toho bylo na blití a taky podle toho vypadala i ve vnitř... když ji někdo strčí do dutiny do který teče voda co může čekat... fakt to někdy nepochopím


No jo, ale..

Mám dvě takové mikro, obě mají suchý úkryt kdy jsou zaháknuté v prostoru. Ale líný debil je pohodí do žlábku, do dutiny. Ve žlábku sliz z lepidla na plakáty, v dutině vody a hniloba. A neschopnost zavřít PETku už se také jednou projevila. :(

A ještě jeden aspekt. Pořád se vynášejí do nebo kanálovky, rourovky nebo vodní keše. Často je přístup pěkným humusem. Ano, pokud nechci nemusím tam. Ale stejné platí i u mikro, sahnout do humusu prstíkem nebo klacíkem někomu najednou nevodí? No hlavně že se rochnil v Epsilonu po pás.... :D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#25 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 10:46

:-D no dělal sem Styx takže vím co myslíš... Beru to jak jsi to napsala ale jsou i keše kde autoři fakt nemyslí a nejsem nějakej otlocitnej ale prostě někdy to přeleze meze... kdyby se zamysleli tak tam tu krabku prostě dát nemůžou nebo to nějak upraví prostě dá se ledacos ale jen tak švihnout krabku do dutiny která je jasně při dešti rybníkem ... no comment a když jdu na Epsilon, Styx a podobný vím co mě čeká B) a nemine a vybavím se na to zato když šáhnu někam do sra...ček když to nečekám a pak z keše vyklepu totéž tak to naštve... :D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#26 Minas

Minas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 12:57

Už jsem si nějak na ten igelit na krabičkách zvykl (i když raději bych ten zvyk změnil). Jsou místa uložení, kde je potřeba sáčku kvůli maskování, ale většinou krabička onen pytlík vůbec nepotřebuje. Obzvlášť pokud je krabka v prostředí kam zatéká a je obalena do 4 sáčků, tak to už je fakt humus :P Objevil jsem ale dokonce i mikrovku (černou filmovku), která byla zabalena do velkého černého pytle. Takže za prvé byla vidět už z dálky - jiné maskování nebylo a za druhé bylo fakt zajímavé jen 5 minut dolovat mikrovku z toho igeliťáku. Doufám, že se s ničím podobným zase dlouho nepotkám.
  • 0
Nokia 3110c + Qstarz BT-Q818X + Handy Geocaching

#27 acrossforester

acrossforester

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 13:14

mě se líbí jak tady v každém desátém vláknu většina "pochválí" nováčka za jeho dotaz a odpálí ho na geowiki a na to, že má nejdřív číst to nahoře červeně co přeci každej vidí :) no ejhle najednou se ukazuje, že "Doporučená četba aneb rady pro začátečníky" nejní bible a, že zabalení krabky do iglíku je skoro proti pravidlům, to mám radost :o Ale teď vážně, nedovoluji si v tomto tématu generalizovat, je to potřeba brát krabku od krabky. Já mám u svý krabky Na Skále prochcanej pytel od bahna jelikož nálezci nejsou sto vrazit krabku při ukrývání dost hluboko. Sice to znamená, že by tam nemusel být, ale zároveň by byla v daleko horším stavu samotná cache. Takhle je zabahněnej a mokrej pytel a keška je ralativně čistá a mokrá.
  • 0

#28 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 13:21

nikdy nic nebude dokonalé :D
diskuse je spíš o tom kdo na co šáhl ošklivýho B) a pro nováčky možná podmětná, že udělat krabku není zase taková prča... neb ji hnedle mazáci rozcupují lol
ale je fakt, že sou krabky a KRABKY B)
pro mě čím míň igelitu tím líp nicméně někde to bez něj nejde...
ale pokud to jde tak rozhodně jinudy... neb a protože igelitové šílenství se mi moc nelíbí... :) a matičce přírodě taky ne :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#29 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 13:30

Ten igelit je fakt převážně na houby - ve skutečnosti spíš vlhko drží uvnitř namísto aby chránil - pak keš jen nelibě zavání. Igelit se roztrhá a další ten černej trosek sice zachová, ale přidá ještě žlutou nákupní tašku anebo tenoučkej odpadník... mimochodem, igelitová taška je bezva past na slimáky a červy, než najdou cestu z bludiště, scípnou a hnijou. Opravdu je lepší samotná loklokovka s maskováním - kromě lepenky jde na ni i lepit písek, kůru, antuku... nejlíp přes např. chemoprénem přilepenou síťovinu (aby se vytvořil přilnavější povrch) a pak kontaktním lepidlem jako je onen chemoprén anebo silikonem. Když maskovací sáček, výborná možnost je netkaná textilie ze zahradnických potřeb, používaný za zakrývání záhonů - je světle černý, poměrně pevný a levný - dáte pár korun za plachtu 4x5 metrů. pak už jen nůžky a šicí stroj a je to. Vypadá to podstatně líp něž zatuchlý eglelit a když se to začne odírat, jen se třepí, a vydrží dýl než kdekterý plastopejpr.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#30 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 14:52

Na své Regular L&L kešce momentálně tlustou igelitku mám (nemyslím pytlík na odpadky...) Je tomu tak proto, že při založení kešky bylo v krabce docela dost cenejch věcí a mokro by jim rozhodně neprospělo a co si budem povídat, potkal jsem už spousta keší, které byly vytopeny kvůli tomu, že někdo neumí krabku zavřít. Dále je tomu proto, že keška je uložrna na zemi v hlíně a je přikryta těžkým předmětem a dovedu si představit, že keška dříve nebo později praskne vlivem hrubého uložení. V neposlední řadě maskování. Nicméně i tak po dalším navštívení kešky igelitku nejspíše sundám, tedy uvidím jak na tom bude pod lijácích. Jinak nevidím nic špatného na přesném sáčku (samouzavíracím) na míru v kterém je log. Sám jsem log kupoval a k tomu byl i sáček a jako záchrana je to dobré si myslím. Za předpokladu, že sáček někdo neroztrhá. Nicméně taky nechápu smysl igelitek (hlavně těch na odpadky) obzvláště tam, kde to není potřeba. Je sice pár keší, kde igelikta potřeba je, ale je jich pár a ai tak se dá většinou nahradit. Ale co, jde o zvyk a mě už to fakt netrápí. Víc mě vadí filmovky které jsou rozmístěny po každém nevýznamném místě kde to jen jde.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#31 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 15:46

k-lord napsal/a:
Ano locknlock se da spatne zavrit jen blbe, ale presto jsem uz jich nasel plno spatne zavrenejch (nedozamcene, privreti s necim vycouhajicim z kese, v nejhorsim pripade praskle vicko).

tak to já musím taky připsat jeden zážitek, kdybych neviděl, tak neuvěřím. My jsme taky našli špatně zavřenou krabičku - original lock&lock měla převrácené víčko úplně naruby (těsněním navrch). Stále nechápu, jak se mu to povedlo zavřít, ale zavřená byla.

jinak igelity pouzivame cerne, staci pak krabicka zasunout treba do skalni dutiny, nemusi se pred ni davat ani kamen a nic neni videt. Logbook davame do zaviratelneho sacku, nevidim jediny duvod, proc by se mel sacek uvnitr krabicky poskodit. Davame to tam hlavne aby bylo vse pohromade (orezavatko, tuzka, logbook, pravidla) a taky aby se k nemu nedostal bordel. Kazdou chvili vysejpame z nejake cache hromadku jehlici, listu, kury, nebo jine smesi. To same delame s GC, TB a vecmi co davame do cache. Vkladame myslim docela hodnotne veci (snury na klice, plysaky, nausnice) a nechceme, aby z nich byl po par nalezech hned odpad (pokud tam vubec tech par nalezu vydrzi).
  • 0

#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 16:19

100DTeam: a jak to uděláte, aby se V TOM vašem igelitu nedržela vlhkost?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 17:17

a já někde psal, že se tam nedrží vlhkost? :) Vysvětlil jsem proč je používáme a jak slouží jako maskování. Můj příspěvek neměl být o tom, jak je hnusné sahat na mokrý špinavý odpaďákový igelit (s tím souhlasím, že je to hnus). Ale měl být o tom, proč dáváme logbook do igelitu a proč dáváme do igelitu další věci. Po debatě, co tu je to sice tak nevypadá, ale tato otázka v prvním příspěvku také byla a přišla mi věcná ;)
  • 0

#34 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 20:07

Ona taková keška v černém sáčku na odpadky vypadá z pohledu mudly třeba jako psí ho*no v sáčku a jednou jsem dokonce našla v dutým stromě překvápko opačného smyslu. Moje dvě kešky (aspoň doufám) jsou bez igelitu, když už se maj ztratit, tak se ztratí sáček nesáček. Taková matrjoška o třech smrdutých zapařených igelitech působí odpudivým dojmem nejenom na mudly...Sáček třeba kvůli té viditelnosti ano, ale ze silnějšího materiálu a keši odpovídající velikosti.
  • 0

#35 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 20:16

Jitka_F napsal/a:Sáček třeba kvůli té viditelnosti ano, ale ze silnějšího materiálu a keši odpovídající velikosti.

A hlavně se o sáček starat a pravidelně ho vyměňovat!!!
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#36 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 23:16

100Dteam napsal/a:
Logbook davame do zaviratelneho sacku, nevidim jediny duvod, proc by se mel sacek uvnitr krabicky poskodit. Davame to tam hlavne aby bylo vse pohromade (orezavatko, tuzka, logbook, pravidla) a taky aby se k nemu nedostal bordel... .

Staci ostre orezana tuzka :(
I presto sacky na logbook podle me rozhodne svou ulohu plni, narozdil od tech vne krabicky.
  • 0

#37 sumie-dh

sumie-dh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2010 - 0:53

Souhlas se všemi,co si myslí,že pytlíky jsou humus. Pokud keš není na místě,kde by mohla být v suchu,tak obzláště.Je to pak plný slimáků,mravenců a jiné havěti.Navíc,často se mi stalo,že jsem místo pytle na keš nalezla jen jakousi roztrhanou parodii na něj. Pokud někdo chce mít keš nepromokavou,necht´ si koupí dvě nebo pořádnou LL krabku.Pokud jde o maskování,stačí natřít nebo olepit izolepou příslušné barvy.
  • 0
Králík vás vidí!

#38 kantor

kantor

    kantor

  • Validating
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2010 - 8:39

Neberte nám kačerům ten blahý pocit, když nahmátneme tu hnusnou slizkou igelitku.
  • 0

#39 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2010 - 10:14

Smogeo: A když se zasviníš od zabláceného pytlíku, který byl ve styku s hlínou, tak si utřeš ruce do čeho? :) Podle mě to vyjde nastejno. Na zablácenou krabičku se podle mě sahá o něco lépe než na beztvarý igeliťák. Spíš je lepší uložit krabičku jinak než do polní hlíny.
  • 0

#40 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2010 - 16:00

Dneska jsem ulovil kešku GC12BT2. Výborná keš na výborném místě. První, co jsem však dostal z prvého pytle byla špinavá voda, kterou jsem byl postříkán. Další pytlík to samé. Krabka byla však mokrá. Světe, div se!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama