Přejít na obsah


Fotka

PocketDrakeSync - plugin GeoGetu pro synchronizaci dat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
225 odpovědí na toto téma

#181 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 20:26

mpistora napsal/a:
PDS je (stejně jako PD) úžasné dílo, díky.
Až na divoké blikání černých cmd oken funguje výborně.

Poté co jsem pronikl do ovládání stahovače dlaždic GeoKuku a asi 4 plné dávky jich postahoval, tak jsem je chtěl poslat do databáze v PDA pomocí správce map v PDS. Dříve to šlo celkem dobře, ale to jsem měl jen dlaždice z běžného provozu GeoKuku a pár pokusných stažení.
Tentokrát nestačila celá noc a ráno jsem musel nechat telefon doma. :o
Mezitím jsem našel jednoduché udělátko, předpokládám, že bude podstatně efektivnější.
I přesto by se možná tento proces v PDS dal trochu zoptimalizovat. Kupříkladu jsem si všiml, že ve fázi "počítám soubory" se pod vrstvou 2 dialogů ve standardním "busy" dialogu vypisují názvy všech souborů, navíc tak, že z toho je vidět jen C:\Documents and Settings\.
Procházení a počítání té obrovské džungle adresářů se provádí pro každý typ mapy znovu.
Džungle by se možná výrazně proklestila, kdyby se v režimu mazání zdrojových kachlí mazaly i prázdné adresáře.
Od nějaké velikosti by asi bylo efektivnější zkopírovat na dobu zpracování celý .pdmap soubor do PC.
No ale vůbec nejlepší by bylo prosadit v GeoKuku Issue 35: Ukládání kachlí do databáze.

Správce map v PDS je spíše určen pro doplnění menší části mapy do stávající databáze. Pluginy GG nejsou pro tyto operace primárně určeny a tak není možné očekávat maximální rychlosti. Nejvíce času zabere vlastní import kachlí do databáze a protože se pracuje přímo s kartou, tak je to pomalejší.
Máš pravdu, že jsem se nezabýval mazáním adresářů v GeoKuku. Pokud bude ale mít někdo v GK zapnut reliéf, tak se ale stejně nesmažou, protože tam zůstanou kachle reliéfu nebo i jiné. PDS maže pouze ty, které přesouvá do databáze a přesouvá pouze ty, které jste si vybrali a mají tedy smysl. Zkusím se na to mrknout, ale na rychlost to asi takový vliv nemá a nejlepší je občas datovou složku GK smazat ručně.
Obsluha busy dialogu je v PDS trochu zvláštní, měl jsem k tomu ale své důvody. Proto se zdá, že tam stále problikává nějaký text. Ve skutečnosti se vykresluje pořád ten samý a mění se pouze progressbar. Možná bych tento dialog mohl už zrušit, protože stejně většinu času není vidět, ale opět to není on, který to nejvíc zdržuje.
Nejvíce časově náročný je import kachlí do databáze a tam nevím jak bych to zrychlil, kdyby měl někdo nápad, sem s ním. Trochu se tomu dá pomoci tím, že si vytvoříte kopii obsahu karty na disku a namapujete si ho jako disk tak aby měl stejnou strukturu adresářů jako má karta (stačí ty co souvisí s PD) a pak budete pracovat s ní. Nakonec si databázi z disku skopnete ručně na kartu.
Pokusím se to trochu optimalizovat, ale nic zásadního nečekejte.
Pro vytváření nových velkých map není PDS vhodný, na to spíše použijte MOBAC nebo v případě mapy.cz prográmek pdmc od Luďka.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#182 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 21:40

Tak jsem upravil toto: - u mapy.cz se importují všechny vybrané typy kachlí najednou - po importu se maže celá složka kachle GeoKuku, tedy vše i to co se neimportovalo Tím se to trochu zrychlilo, ale ne nijak zásadně. Rychlejší je práce na disku než na kartě, jak jsem psal dříve. O přenos z karty na disk by se mohl postarat PDS, ale zase bude záležet na tom k čemu to kdo používá a co pro jeho případ bude rychlejší, čili bych to nechal na uživateli, ať si to (databázi) případně na disk zkopíruje sám. nezáleží jenom na velikosti vlastní databáze, ale taky na množství importovaných kachlí.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#183 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 12:04

Ahoj, nešlo by v PDSync přidat volbu, kterou by se zakázal zápis do PocketDrakeSync.log ? Chci zkusit používat GeoGet + PDSync v rámci svého Dropboxu a zřejmě na tom vzniká konflikt (při přenosu databáze do PDA hlásí ...Cannot create file PocketDrakeSync.log). Mimo Dropbox problém není. Díky.
  • 0

#184 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 12:22

To by problém nebyl, ale spíš to bude nějaký jiný zádrhel, který se pouze v tuto chvíli projeví. Log se zapisuje zcela stejně jako ostatní pracovní soubory a ty zřejmě fungují. Navíc se do logu zapisuje už i při spuštění PDS a ne až v okamžiku přenosu databáze do PDA. Čili mě napadá pouze jeho velikost. Zkus ho smazat, zda to bude dělat i pak. Edit: nebo naopak ručně vytvořit.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#185 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 12:54

Díky za tip, po smazání logu to (zatím?) funguje.
  • 0

#186 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 13:18

Tak dej vědět při jaký velikosti to začne zlobit. Je tam teď omezení na 1MB, případně to zmenším nebo udělám nastavitelný.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#187 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 13:39

OK. Ten, se kterým to blbnulo, měl 211 162 bajtů.
  • 0

#188 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 20:13

Tak bohužel na druhém PC mazání, nebo ruční vytváření prázdného logu nepomáhá, pořád to havaruje. Přitom nevím o žádném rozdílu, který by na to mohl mít vliv.
  • 0

#189 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 20:20

A pořád to dělá na stejném místě, při použití nějaké konkrétní funkce? Při jiných funkcích to nedělá? Zkusím ještě přemýšlet, ale potřebuju víc informací. Při nejhorším tam dáme volbu, ale raději bych věděl proč to zlobí.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#190 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 20:27

Na prvním PC byl přenos z PDA do PC OK a havarovalo to při následném přenosu databáze z PC do PDA. Po smazání logu už bylo opakovaně vše OK. Na druhém PC to havarovalo už při přenosu z PC do PDA. Po smazání logu jednou proběhl přenos z PDA do PC v pořádku, ale následně z PC do PDA už to zhavarovalo. Od té doby, i když mažu, jak mažu, nedaří se přenos žádným směrem.
  • 0

#191 hanes03

hanes03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 20:36

Mám takový problé při zjišťování pda mě to vyhazuje chybu: ERROR: No destination folder specified. Trošku jsem pátral a pokud spustim reg_PDA_Install.bat je tam zadana cesta registru HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\AppInstall\LudekV PocketDrake, ale když jsem se díval do pda takový záznam v registru tam nemám. Našel jsem tam podobný HKEY_LOCAL_MACHINE\software\Apps\LudekV PocketDrake. Nevím co stím při každém uploudu databáze to vyskakuje. Děkuji za odpověď
  • 0

#192 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 21:53

Zajímavý postřeh! Zřejmě došlo ke změně instalátoru a klíč se ukládá jinam nebo to souvisí s OS. Upravím to a v příští verzi to budeš moct vyzkoušet. Nejsem si ale jistý, zda ta chyba s tím souvisí. Používáš WM2003, WM5 nebo WM6?
  • 0

LG G3 + a:Drake


#193 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 22:27

Tak je k dispozici upravená verze 1.6.2, dej vědět zda to pomohlo.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#194 hanes03

hanes03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 23:23

Používám WM 2003 a chyba byla opravena už to funguje super díky.
  • 0

#195 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 7:04

A samotný PD ti na WM2003 nezlobí? Zobrazují se ti popisky u funkcí, zdroje map?
  • 0

LG G3 + a:Drake


#196 hanes03

hanes03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 12:03

Ano vše funguje v poho. Sem tam se sam PD vypne, ale jinak nic.
  • 0

#197 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 13:38

RenierX napsal/a:
konflikt (při přenosu databáze do PDA hlásí ...Cannot create file PocketDrakeSync.log)


Tak jsem to snad vyřešil "zaremováním" těla procedury LogWork v PocketDrakeSync.lib.pas. Log se nevytváří a zdá se, že to běží, jak má. Jen doufám, že to nebude mít nějaké nechtěné následky.
  • 0

#198 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 19:27

Njo vidíš jak si poradíš :-) Následky by to asi mít nemělo, pokud to tedy mám všude korektně ošetřený (zobrazení logu, atp..). Případně dej vědět. V příští verzi to bude na volbu abys to nemusel stále upravovat, snad nezapomenu.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#199 kryshtof

kryshtof

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 22:34

Po aktualizaci PocketDrakeSync na 1.6.2 se mi prestaly prenaset udaje o nalezeni cache z PDA -> PC. Ve vysledku sice zobrazi spravny seznam zmenenych kesi, ale jako nenalezene. Verze 1.6.1 mi slape spravne...
  • 0

#200 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 22:39

Hmmm, to budu muset vyzkoušet. Neuvědomuju si, že bych v tomhle něco měnil, ale kdoví ...
  • 0

LG G3 + a:Drake





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama