Přejít na obsah


Fotka

Oregon x50 (WebUpdater) firmware 3.90


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#41 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 19:59

U mé 450 přechod z 3.80 na 3.90 bez problémů. I s několika gpx, několika mapami a předělanou češtinou. Vše tam zůstalo.
  • 0

#42 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 20:07

Originál čeština je vždy hodně hodně podprůměrná.... Doporučuji ti stáhnout si http://opengtt.nomi....m?releaseId=115
  • 0

#43 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 21:11

A stáhl jsi si i češtinu, která je součástí toho upgradu? Jestli jo a není to tam, tak budeš muset počkat až to někdo přeloží. Jinak nepřeloženýho toho je podstatně víc a nejen v téhle verzi fw. Upgradoval jsem webupdaterem a nic extra krome firmware 3.90 mi nenabizel. Jenom me to zaujalo, protoze v predchozich verzich jsem si zadneho anglickeho napisu nevsiml. Ja tam celkem nic prelozit nepotrebuju, me vyhovuje i anglictina, cestinu jsem tam dal jenom ze zvyku. Nakonec i manželka se mě ptala co znamená to džet(Jet), chvilku trvalo než mi došlo, že se jedná o překlad Go.
  • 0
MaFa

#44 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 7:38

2MaFa: No jazyky se nabízejí až úplně nakonec, ale pokud jsi měl nějakou upravovanou češtinu, tak je možný, že ti to tu aktualizaci nenabídlo. Stejně je čeština od Garminu velice, ale velice bídná. A tím myslím nejen chyby v překladu, ale i věcný chyby kdy si pletou pojmy a dojmy. Náplně tiskáren v překladu wheriga jsou už skoro legenda... Jinak o překladu se toho dost píše tady: http://www.geocachin...811&rowstart=20 pokud by jsi se o to chtěl pokusit sám, resp. si upravit češtinu k obrazu svému, tak doporučuju v tématu zmíněnej program GARTRAN.
  • 0

#45 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 8:19

Zadnou upravovanou cestinu jsem nemel, na konci aktualizace mi to zadny dalsi upgrade nenabidlo. Ja tu potrebu prekladu nemam, kdyz nerozumim v cestine, tak si to prepnu do anglictiny. Ja myslel, ze ten gtt soubor je normalni XML, to bych si stejne upravoval jenom v nejakym textaku - jsem odchovanej editorem vi.
  • 0
MaFa

#46 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 22:51

Jo to samozřejmě je, nicméně to je jen překlad od Garminu a originál je stejně jen v *.gcd a odtam je to potřeba vytáhnout, což GARTRAN umí perfektně a dopřeložit, jinak to budeš mít pořád tak, jak to máš. Mě osobně nevadí mít menu v angličtině, nicméně mě dost vadí mít něco přeložený a něco ne...a preferuju češtinu
  • 0

#47 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 8:27

Taky přispěju svojí troškou do mlýna :( Všechny dosavadní upgrade včetně všech bet byly OK. Dokonce i tato na 3.90 proběhla OK, všechno fungovalo, ale jenom v sobotu večer. V neděli ráno jsem chtěl vyrazit na kešky, něco si tam dohrát, zapnu GPS a "missing software", či jak to bylo. Tak jsem zkusil opravu (jak 3.40, tak i 3.90, výsledek stejný), všechno dobrý, GPS naběhne, mapy z karty načte, satelity naběhnou, ale ouha, chybí interní paměť. Jako kdyby fungovala jen ROM, ale RAM nikoliv. Takže v Mass Storage režimu vidím 2 připojené disky (interní nedostupný, karta je normálně editovatelná), ale nedostanu se nijak na interní z PC, jako kdyby nebyl zformátován (nic na něj nenahraju, takže ani nemůžu laborovat se downgradem. Jenom přes opravnej balíček se souborem .rgn tady z fora mi to funguje, provede se "upgrade", ale stejně to zůstane "read only"). Když dám z GPS uložit waypoint, napíše to "Database error" a nic. Prostě jako kdyby byla interní paměť pouze Read only. Nestalo se Vám někomu tohle?
  • 0

#48 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 9:53

to solsais: nic takového jsem nepozoroval. Včera jsem normálně nahrál gpx a poi, firmware drží. To je hodně podezřelé chování...
  • 0

#49 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 21:59

I u mě Update z 3.80 na 3.90 v pohodě. Navíc jsem objevil skvělou fci Quick filter. (To že datum a čas jdou přepínat dotykem tam asi bylo že?)
  • 0
Nepropadejte panice!

#50 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 15:01

madbin napsal/a:

klama napsal/a:
Keby tak existoval rgn s verziou 3.90...


Pripravil jsem tedy rgn i pro verzi 3.90, snad ti to pomuze...

Ke stahnuti http://gczl.cz/downl...gon_x50_390.zip


Ahoj, jak jsi ten soubor vygeneroval? Ja si ho obvykle stahuju z GPSky po upgradu jeste pred tim, nez restartuju. Muj soubor ma trochu jinou velikost. Muj je vetsi cca o 5k.

Na strankach http://garminoregon....om/Versions x50 je ten soubor stejne velky jako ten muj: 10 104 300 b.

Kdyztak postup pro 550 i se souborem pro verzi 3.90 zde: http://kvapa.com/oregon.php
  • 0

#51 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 23:36

No gcd soubor nerovna se rgn! rgn je potreba vyrobit specialnim pomerne slozitym postupem.
  • 0

#52 Eskaver

Eskaver

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2010 - 9:37

motty.rt napsal/a:
By mě zajímalo, kolik problémů mají ti, co sem nepíšou. Jestli ten poměr úspěšných aktualizací je zhruba stejný tady i u většiny uživatelů, anebo jestli jestli většina lidí s problémem zde napíše a tudíž většina uživatelů problém nemá.

Tak já ti taky odpovím: Já jsem měla problém celkem zásadní - viz příspěvky Klama a Solsais... navigace potom naběhla jen do nápisu "Garmin" a nic, mrtvá, mrtvá, mrtvá. Bylo provedeno http://garminoregon....m/Miscellaneous, kapitola M3 #2, leč nešlo a nešlo a nešlo. Přesunuli jsme se k dalšímu počítači v bytě, kde se celá akce kupodivu podařila a oregon běží. Ale - funguje pouze na jednom ze tří počítačů. Na tom, na kterém fungoval až do vylepšení verze, má stejný problém jako Solsais - nabídne pouze pohled na dva externí disky - H a G, z toho jeden prázdný, druhý hlásí chybi I/O, takže neřešitelné. Je to hloupé, protože všechna data mám právě na tomto počítači. Dvouhodinový pokus o vzájemné propojení PC a GPS byl bezvýsledný. Naštěstí funguje na jiném počítači přesně tak, jak má... To teď budu muset sedět dceři v pokoji a čekat, až mě tam na chvilku pustí...:(
Rekapitulace:
- 1. update
- problém, Oregon nenabootuje
- oprava podle M3#2, nedaří se, nakonec použit JINÝ, novější počítač, kde se povedlo
- Oregon funguje, ale má starý firmware
- 2. update, pozorně sledujeme, že postupujeme správně
- Oregon funguje, firmware verze 3.90
- pouze na jednom ze tří počítačů je však možné s Oregonem pracovat, ostatní počítače jej "nevidí".
  • 0

#53 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2010 - 12:21

Ještě že jsem si tohle vlákno nepřečetl před update to bych to radši nechal na 3.80. Můj update proběhl přes WebUpdater úplně bez problémů. Jen tu češtinu mi to nenabídlo.
  • 0

#54 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2010 - 12:29

u mě taky bez problémů update přes gcd soubor (nebyl jsem zrovna u počítače kde by byl webupdater)
  • 0

#55 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2010 - 12:56

Ja zasadne vzdy updatuji pres GCD a v pohode.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#56 romar20

romar20

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2010 - 13:05

Uděláno přes web OK. Vždy ale mám pro sichr vyndanou SD kartu
  • 0

#57 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2010 - 16:41

Já samozřejmě taky upgradeoval offiko přes webupdater...
No nic. Vyřešeno, opraveno svépomocí... A jak? Náhodou.
Na myšlenku mě přivedl Eskaver. Už jsem dva dny vozil Oregona v autě, že ho zajedu reklamovat, jak doporučili odborníci v GPS centru, a když pámbu dopustí, tak se snad do měsíce dočkám. Taky jsem aktivoval kolegu, kterému jsem nedávnou půjčil mojí záložní "šedesátku", jelikož sám měl taky Oregona v nemocnici.

Dost řečí, Eskaver mě přivedl na myšlenku s jiným PC no a jedno z nich zařvalo, že nemůže jednotku načíst a jestli jí tedy chci formátovat. Ha!, já samozřejmě chtěl a od té doby se mnou Oregon zase kamarádí. Nechá si do břicha nahrát hafo kešek i nějakou tu mapku, ba i WhereIGo snesl, takže dobrý.

Moje rada pro ty, kterým se Oregon zobrazí jako disk, ale Read-Only. Ona "needitovatelnost" je způsobena nezformátováním jednotky. Naformátoval jsem na FAT (FAT32 jsem si nebyl jistej, jestli schroupne a teď už to předělávat nebudu), ne že to někdo někdo zformátuje na NTFS, to po mě pak žádný rady nechtějte :D

Tak všichni stejně postižení, zlomte vaz. Už je vevnitř 3.90 i s češtinou a jak pěkně si pochochtává.
  • 0

#58 Eskaver

Eskaver

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2010 - 19:05

solsais napsal/a:
Dost řečí, Eskaver mě přivedl na myšlenku s jiným PC no a jedno z nich zařvalo, že nemůže jednotku načíst a jestli jí tedy chci formátovat. Ha!, já samozřejmě chtěl a od té doby se mnou Oregon zase kamarádí. Nechá si do břicha nahrát hafo kešek i nějakou tu mapku, ba i WhereIGo snesl, takže dobrý....

Tak taky mám zprávu potěšující. Ale začnu tím pro Solsais - Eskaver je TA Eskaver :).
Jinak jsem vyřešila problém "gps se nevidí s jedním z pc"... Teď, právě teď...
Z inkriminovaného "zlobivého" počítače jsem odinstalovala všechno, co se garmina týkalo - evidentně tam zůstal nějaký zásek z nepovedeného update fw. Tedy - odinstalovat z pc vše garminovské, po připojení je navigace vidět stejně tak správně, jako v ostatních počítačích.
  • 0

#59 CraZ_CZ

CraZ_CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 2:04

Taktez jsem mel problem s updatem FW 3.71 beta na 3.90 (po aplikaci update pres WebUpdater zustal update process viset na 0% Validating...).

Situaci jsem vyresil jednoduse, rychle a bez ztraty kyticky (rozumej vse bylo zachovano). Postup je nasledujici:
- smazani puvodniho souboru gupdate.gcd (3.90)
- stahnuti FW 3.74 beta (link)
- aplikovani Oregonx50_371_to_374.exe dle navodu Instructions.txt
- aplikovani FW 3.80 naprimo (pres GCD) (link)
- aplikovani FW 3.90 naprimo (pres GCD) (link)

Snad to takto bude fungovat i ostatnim.
  • 0

#60 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 6:30

... Tak taky mám zprávu potěšující. Ale začnu tím pro Solsais - Eskaver je TA Eskaver :)...


Oooops. Pardon ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama