Přejít na obsah


Fotka

"CWG" chybejici v katalogu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#61 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 18:20

Chtelo by to teda on-line katalog ODK. :)
  • 0

#62 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 19:50

no ja bych byla pro katalog nekatalogovych drev :) Uz jen kvuli fotkam, aby se daly v pohode manualne soupnout do CWGlistu v geogetu a hezky vystavit na profil.
  • 0

#63 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 22:41

A já bych zas ocenila katalog MWG, ale tipuju že asi nehrozí :)
  • 0

#64 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 8:26

Verenae napsal/a:
A já bych zas ocenila katalog MWG, ale tipuju že asi nehrozí :)


Zkus požádat ty, co "vymysleli" MWG, nebo jej začni vést sama. Za autory CWG musím sdělit, že MWG podporovat nebudeme.
  • 0

#65 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 8:40

Jako správce Databáze CWG taky říkám, že MWG a ODK nebudou podporovány.
  • 0

#66 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 8:51

Aichah napsal/a:
no ja bych byla pro katalog nekatalogovych drev :) Uz jen kvuli fotkam, aby se daly v pohode manualne soupnout do CWGlistu v geogetu a hezky vystavit na profil.


Až na to, že nekatalogová dřeva nejsou CWG jsou to, jak hezky říká Maxinoha... ODK... či obecně jakýkoliv sigitem... takže v CWG listu je jejich existence nesmysl.

CWG je dřevěné kolečko které splňuje toto:

- geomince je vyrobena laserovým gravírováním z "větvového suku" o průměru 35 mm x 7 mm
- zadní strana musí zůstat nezměněná - je znakem série
- stejně tak formát (font jména je Arial 11, tučný) a umístění textu na přední straně
- jméno na osobních CWG odpovídá nicku na Geocaching.com (malá/velká písmena a diakritika dle libosti)
za nick je možno připojit "& team", "a team", "& family"... (jiné texty lze umístit jedině do prostoru obrázku, viz příklady v katalogu)
- za použití designu nám zašlete 2 vzorky hotových CWG pro katalog - kontakt: jpa@volny.cz
Zde bych podotkl, že od 2. pololetí 2008 zasílají, či mají zasílat, všichni oficiální výrobci 2 ks CWG do katalogu za vás, ale je i ve vašem zájmu ... mimimálně pro čisté svědomí, že neužíváte nelegálně něčí design a nápad si to ohlídat. Stačí dotazem na výše uvedený email.
- od nás obdržíte speciální CWG Collection Member
v průběhu října 2008 začali oficiální výrobci CWG sami přikládat CWG Collection Member ke každé zakázce
Také je třeba zkontrolovat, zda vám CWG Collection member došel.

Dělat katalogy ODK nemá, dle mého, ze sběratelského hlediska žádný význam. Neb v ODK a obecně v sigitemech není žádný řád, vznikají jak chtějí... Pokud by měl být nějaký katalog, tak obecně sigitemů geocacherů (dřevěná kolečka, kovová, plastová, hliněná, moduritová... prosté vizitky,samolepky aj...), ale ten by museli doplňovat geocacheři sami... protože nikdo by nevěděl, že zrovna ten či ten si udělal sigitem a nikde by nebyl žádný centrální bod... ti co použili náš design a naší myšlenku a cíleně (nikoliv omylem) nám za to své CWG neposlali by se rozhodně nezměnili a nezačali to posílat do nějakého jiného katalogu sigitemů, tito lidé to jednoduše nemají v povaze. Takže by opět byl katalog oficiální a věci bokem.
Teoreticky by jiné CWG než ty oficiální neměly být... To že jsou, je problém na straně logistiky, ale tam se to díky dalším lidem co pomáhají z katalogy, focením atd... myslím zlepšuje a pak je část lidí co si to prostě stáhnou, vypálí a kašlou na to, že by za to měli něco udělat.
  • 0

#67 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 22 únor 2011 - 9:53

Dovolil bych si vložit odkaz na vlákno, které se možná stane místem inspirace ohledně sigitemů. Katalog z toho určitě nebude:p
  • 0

#68 cz.nemo

cz.nemo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 10:25

Verenae napsal/a:
A já bych zas ocenila katalog MWG, ale tipuju že asi nehrozí :)


Na svetgc.cz by bylo možné vytvořit další katalog (třeba MWG), ale určitě bych to nemíchal do katalogu CWG. Jen bych potřeboval aby mi někdo dodával data a fotky.
  • 0
CWG směnárna - Moje sbírka CWG - Oficiální katalog CWG - Svět GeoCachingu - TFTC.eu (prodej geocachingového vybavení)

#69 pajase

pajase

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 15:13

Mne by zajímalo, kdy budou CWG z 12/2010 už v katalogu? Díky
  • 0

#70 cz.nemo

cz.nemo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 15:15

pajase napsal/a:
Mne by zajímalo, kdy budou CWG z 12/2010 už v katalogu? Díky


http://www.volny.cz/jpa/geocoin.html
  • 0
CWG směnárna - Moje sbírka CWG - Oficiální katalog CWG - Svět GeoCachingu - TFTC.eu (prodej geocachingového vybavení)

#71 pajase

pajase

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 15:25

Já samozřejmě myslel, aby byly k dispozici i s obrázkama.
  • 0

#72 cz.nemo

cz.nemo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 15:49

pajase napsal/a:
Já samozřejmě myslel, aby byly k dispozici i s obrázkama.


Cituji z http://www.volny.cz/jpa/geocoin.html:

Nový katalog a změna jmen obrázků CWG: (11.11.2009, JPAgeo)
Na adrese www.svetgc.cz/cwg začal fungovat nový databázový katalog CWG od cz.nema. Katalog by měl být stejně aktuální jako seznam CWG v Excelu. Obrázky budou doplňovány dávkově v několikaměsíčních intervalech. Základní funkčnost katalogu bude postupně rozšiřována....

a

(Aktualizaci obrázkového katalogu ve spolupráci s JaVla plánuji tak 3x - 4x ročně.)


Teď už je to asi ve spolupráci s Maxinohou, ale ty čtvrtletní intervaly přibližně sedí.
  • 0
CWG směnárna - Moje sbírka CWG - Oficiální katalog CWG - Svět GeoCachingu - TFTC.eu (prodej geocachingového vybavení)

#73 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 12:00

Chtěl jsem se zeptat zda se, vzhledem k počtu přírůstků CWG do katalogu od posledního doplnění fotografii (někdy na podzim 2010), neplánuje v nějaké dohledné době doplnění oficiálního katalogu o ta chybějící fota, případně jestli nakonec nebude přece jen umožněno aby autoři (majitelé) svých CWG nemohli fota vkládat do katalogu samostatně. Díky za info B)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#74 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 15:40

PRESEKA TEAM napsal/a:
Chtěl jsem se zeptat zda se, vzhledem k počtu přírůstků CWG do katalogu od posledního doplnění fotografii (někdy na podzim 2010), neplánuje v nějaké dohledné době doplnění oficiálního katalogu o ta chybějící fota, případně jestli nakonec nebude přece jen umožněno aby autoři (majitelé) svých CWG nemohli fota vkládat do katalogu samostatně.

Díky za info B)


Fotky se budou s největší pravděpodobností fotit 9.4.2011 po skončení eventu Do Plzne s PULLITREM - Flash Mob Meet

Ale pokud mi někdo zaplatí benzín za cestu z Prahy do Plzně a zpět tak tam pojedu ihned pokud bude mít JPAgeo čas :D
  • 0

#75 swotty

swotty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 15:42

Já mám doma 2 CWG co nejsou v Katalogu jsou to - Kondor2 a Bobancz
  • 0

#76 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 2:04

Maxinoha napsal/a:

Fotky se budou s největší pravděpodobností fotit 9.4.2011 po skončení eventu Do Plzne s PULLITREM - Flash Mob Meet

Ale pokud mi někdo zaplatí benzín za cestu z Prahy do Plzně a zpět tak tam pojedu ihned pokud bude mít JPAgeo čas :D


-----------------------------------------------------------------------------
Njn, kdyby se z Budějic do Plzně jelo skrz Prahu tak tě tam vezmu třeba hned zítra ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#77 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 6:28

Na Slovensku je tento problem dost akutny, pretoze niekedy trvalo /neviem ako teraz/ aj niekolko mesiacov, kym sa nase SWG dostali do katalogu. Preto najprv vznikol lokalny web so SK obrazkami, ale autor to uz zabalil a nepokracuje v tom. Novy vyrobca SWG na Slovensku "Wlado" vytvoril na FB fan stranku kde vzdy hned ako koliecko vyrobi tak ho tam zverejni...
FB stranka
Zaradenie do skupiny schvaluje autor...
@swotty
Spracoval som videonavod ako sa daju s vyuzitim FaceBooku pouzit SWG&CWG obrazky vo vasich statistikach pomocou programov MyFound/MoZiGo este pred ich oficialnym zverejnenim.
Viedejko s navodom ako na to
Toto plati pre slovenske SWG, ale na fore pisali, ze aj vy mate pre CWG na facebooku fan stranku...ak by tam boli obrazky vasich koliesok, mohlo by to byt pouzitelne aj u vas.



  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#78 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 12:47

klama napsal/a:
... plati pre slovenske SWG, ale na fore pisali, ze aj vy mate pre CWG na facebooku fan stranku...ak by tam boli obrazky vasich koliesok, mohlo by to byt pouzitelne aj u vas.


-------------------------------------------------------------------------------

Popravdě si nemyslí, že by tohle bylo dobré řešení. Nejlepší by samozřejmě bylo využít stávající oficiální katalogy a umožnit tam přidávat alespoň obrázky základních řad ... ale jak už Nemo někde psal je mi jasné, že i to má svá úskalí.

Osobně zvažuji, že nafotím CWGčka která v katalogu nejsou dlouhodobě (tzn. roky pálení 2010 a níže) - zveřejním je zde na foru - a s pomocí ostatních by se nám mohlo podařit identifikovat jejich majitele a následně je (snad) i dodatečně zařadit do katalogu. Pokud by se k této iniciativě přidali i ostatní sběratelé tak by to mohlo být něco platné.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#79 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 12:54

Ad Hoc nápad -- možná by bylo dobré, kdyby Nemovo oficiální katalog obsahoval rubriku POZNEJ AUTORA (nebo tak něco) a tady by byla od JPAgea (a nejlépe i od ostatních sběratelů) k dispozici nafocená CWG která dosud nejsou v katalogu protože : 1) nedošel jejich vzorek jako podklad pro posouzení od JPAgea a následnou katalogizaci /tzn. dávala by se sem CWGčka staršího data výroby/ 2) vzorek došel, cwg je OK, ale není znám jeho majitel (nesedí nick majitele nebo eventu aspod...) Pokud by se tady objevila fotka s CWG, které jasně neodpovídá parametrům pro zařazení do série pak by se zde mohl správce katalogu rovnou vyjádřit a takové pěkně vypálené dřevěné kolečko by jednou pro vždy přesunul do sekce DŘEVĚNÁ KOLEČKA (např.) Je to jen můj momentální nápad, ale myslím si, že by se to mohlo komunitě sběratelů docela líbit a hlavně by to pomohlo katalog zkvalitňovat. Co na to ostatní ?
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#80 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 13:05

Nekatalogové dřevíčko CWGiáda 2009 - motiv s parní mašinkou - jak mne informoval JPAgeo tak toto CWG má majitele (Maxinoha), ale na jeho přání nemá být v katalogu. Údajně je to rarita v několika kusech (kolika ???). Sám za sebe to nepovažuji zažuji za šťasné řešení - vztaženo např. ke katalogům známek - Modrý mauricius ja také normální známka i když pro běžného smrtelníka nesehnatelná.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama