Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

V čem psát listing?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#41 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 8:18

honny napsal/a:

AHA & team napsal/a:
* Pak doplním pomocí regexp pevné mezery a rozkopíruji začátky a konce odstavců, taktéž pro nadpisy.

Vidis, tohle je sympaticke. Mas po ruce ten vyraz? Ze bych ho drze zneuzil v sedu.


Hledám " ([A-Za-z]) " (včetně mezer) a nahrazuji " $1 ". Popř. lze udělat druhé kolo: " ([A-Za-z]) ([A-Za-z]) " a to nahradit " $1 $2 ".
  • 0

#42 acrossforester

acrossforester

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 10:57

mishiczka1 napsal/a:
Potřebuji pomoc. Už jsem to kdysi dělala a šlo to, jenže si nemůžu vzpomenout jak. JAK mám vložit do listingu fotku, aby byla vidět?
Popis :
v kompozeru kliknu na volbu vložit obrázek, otevře se mi možnost umístění obrázku. Najdu cestu k obrázku, uložím adresu. Jediné, co je zaškrtlé, že nechci použít alternativní text. Pak kliknu na možnost odkaz, tam zvolím stejně jako prve cestu k obrázku, nic jiného neklikám. Pak jsou tam možnosti rozměry a vzhled. Tam se nešťourám vůbec.
Po takovéto úpravě se mi zobrazí fotka v editoru, nikoliv však u kešky, když zkopíruji HTML zdroj. Co dělám špatně?:(


ta cesta k obrázku musí být funkční internetová adresa
> buď vlož foto nejdřív do listingu, zobraz si ho na samostatné záložce, zkopíruj adresu ve vyhledávacím řádku
> nebo si fotku ulož do nějaký webový galerie (třeba na mapy.cz), opět si ji zobraz na samostatné záložce, zkopíruj adresu a tradááá ;)
  • 0

#43 Janak_J

Janak_J

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 17:22

jestli to dobře chápu pokud budu (už se na to chystám) zakládat novou keš a chci mít v listingu obrázky musím je mít uložený někde na netu a ne jen v počítači
  • 0

#44 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 17:31

Jo. A nejlepší je asi ve své galerii u listingu. Přidat obrázky k listingu, objeví se v galerii, dát si to zobrazit na novou stránku a zkopírovat odtud adresu. Má to výhodu, že Groundspeek nic nemaže. Čili můžeš odkazovat i na fotky z archivovaného listingu (to nedělej!). Pokud to dáš třeba na Rajče a pak tam po čase zrušíš účet, nebo se něco změní, přestanou ti jít obrázky ve stránkách, kde už dávno nevíš, že tam máš odkazy na Rajče.
  • 0

#45 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 17:38

a navic obrazek z galerie u kese muzes pak klidne smazat, v listingu zustane...
  • 0

brundi
 


#46 Janak_J

Janak_J

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 17:39

no myslel jsem že založit novou keš a udělat k ní listing bude jednodušší zatím mám z toho hlavu jak balon;),snad to nějak zvládnu asi to bude chtít si nejdřív listing někde vyzkoušet ,ale díky za radu
  • 0

#47 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 18:25

Počkejte, tady se někdo zmínil o css...To ale nejde požít v listingu ne? Jak bych ho nalinkoval na daný css?
  • 0

#48 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 19:08

Nalinkovat nejde, nejdou psát styly ani do <head>... můžeš je ale zapisovat přímo do tagu... Bohužel to jinak nejde, je to děsný způsob a největší prasečina, ale funguje to. Tedy funguje ... samozřejmě se všemi úskalí CSS + ještě musíš myslet na to že to vkládáš do už "fungujícího" webu ...
  • 0

#49 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 19:58

Ještě k té diakritice. Není problém tam ji dostat. Stačí nahradit znaky, které Groundspeakovo kódování neumí, třeba takto: Příliš žlutoučký kůň úpěl ďábelské ódy. P&#345;íli&#353; &#382;lu&#357;ou&#269;ký k&#367;&#328; úp&#283;l &#271;ábelské ódy.
  • 0

#50 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 20:12

Stačí nahradit znaky, které Groundspeakovo kódování neumí, třeba takto:


NEEEEEEE JEn to ne! V tý navigaci to potom má číst kdo?! :-!
  • 0

#51 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 21:01

Jo, pro Oregonisty dělám před nakopírováním listingu na GC web todle:

iconv -f utf8 -t ascii//TRANSLIT

:P
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#52 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 22:40

D@ve_cz napsal/a:
Tedy funguje ... samozřejmě se všemi úskalí CSS + ještě musíš myslet na to že to vkládáš do už "fungujícího" webu ...


A smířit se s tím, že co Groundspeak neomezí filtrem při nahrání listingu, to se může snažit "napravit" javascriptem v DOMu po zobrazení stránky. Aktuálně takto resetují šířku všem divům, nastavují horní margin obrázkům, upravují obsah tabulky...
  • 0

#53 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 1:41

@AHA ... máš pravdu... Já jsem se teď schválně mrknul na ten dvousloupcový layout co tam mám uloženej snad už věčnost. Z dvou sloupců dobu laděných na všech browserech jsou dva sloupce - POD SEBOU! A KAŠLU jim na CSS! :D:D edit: koukám na ten druhej listing - to jsem taky neviděl :D Vlevo mnou vytvořená tabulka vpravo druhá tabulka a mezi nima hint :D
  • 0

#54 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 7:52

Ještě k té diakritice. Není problém tam ji dostat. Stačí nahradit znaky, které Groundspeakovo kódování neumí, třeba takto:
Příliš žlutoučký kůň úpěl ďábelské ódy.
P&#345;íli&#353; &#382;lu&#357;ou&#269;ký k&#367;&#328; úpěl &#271;ábelské ódy.

š a ž se taky nahrazovat nemusí, stejně tak jako ostatní znaky, které má windows-1252 navíc oproti iso-8859-1:
€‚ƒ„…†‡ˆ‰Š‹ŒŽ‘’“”•–—˜™š›œžŸ
geocaching.com si je sám převede na
&euro; &sbquo; &fnof; &bdquo; &hellip; &dagger; &Dagger; &circ; &permil; &Scaron; &lsaquo; &OElig; &#381; &lsquo; &rsquo; &ldquo; &rdquo; &bull; &ndash; &mdash; &tilde; &trade; &scaron; &rsaquo; &oelig; &#382; &Yuml;

(Mimochodem, na tomto fóru je třeba ƒ, ˆ a ˜ psát jménem jako &fnof;, &circ; a &tilde;, pokud jsou zapsány buď přímo a nebo číslem (jako &#402; &#710; a amp;#732;), tak jsou zkomoleny na
ƒ ˆ ˜
ƒ ˆ ˜
  • 0

#55 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 8:30

Stačí nahradit znaky, které Groundspeakovo kódování neumí, třeba takto:

NEEEEEEE JEn to ne! V tý navigaci to potom má číst kdo?! :-!

Ten, kdo to do ní umí správně nahrát.
  • 0

#56 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 10:37

AHA & team napsal/a:nastavují horní margin obrázkům

... čímž teda nepotěšili.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#57 Janak_J

Janak_J

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 21:17

mám takovej malej dotaz pokud budu zakládat novou keš "mysterku" do listingu mužu zadat souřadnice jako parkoviště poblíž kešky? a musim skutečné souřadnice finalky někam napsat reviewerovi?
  • 0

#58 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 21:26

Skutečné souřadnice dáš do skrytého waypointu, který se nazývá Final waypoint. Uvidíš ho jen ty a reviewer. A pozor, pokud přemístíš a změníš vzoreček, změň i tento waypoint, protože rew. podle toho posuzuje kolize.
  • 0

#59 Janak_J

Janak_J

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 21:34

díky moc za radu;)
  • 0

#60 Janak_J

Janak_J

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2011 - 18:11

chci se zeptat píšu si svůj první listing v html a potřeboval bych udělat mezeru v textu ale nějak se mi to nedaří ,nemůžu přijít na to který tag použít,a když jsem chtěl zvětšit třeba nadpis automaticky se přesunul vlevo i když jsem použil tag "center", poradil by někdo prosím?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama