Přejít na obsah


Fotka

GgStat - 1.1.29


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
205 odpovědí na toto téma

#181 j.mikrob

j.mikrob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 16:10

Jazzlinka napsal/a:
Od včerejšího vygenerování statistiky mi zlobí tabulka Založení keše rok/měsíc (YearMonthPlaced)


Stejný problém. Tak jsem tu tabulku zrušil. Stejně jsem o tom již uvažoval.
  • 0

#182 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 17:35

A ještě jeden dotaz: nevíte někdo, co je to "Pól lovu"? (Centroid je předpokládám těžiště..) V překladovém souboru je originál "median", ale na medián to úplně nevypadá, protože pokud je medián "prostřední keš", měla by na daných souřadnicích nějaká keš být, alespoň pro lichý počet nálezů, což není. Díky!

Pol lovu je misto, kde na sever od tebe je presne polovina tvych ulovenych kesi, na vychod taky a samozrejme i na jih a zapad.

Od včerejšího vygenerování statistiky mi zlobí tabulka Založení keše rok/měsíc (YearMonthPlaced)

Chybička se vloudila, zajímavý je, že se projevila až teď. V další verzi bude opraveno.
  • 0
MaFa

#183 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 21:53

Blbne diakritika ve jménech kačerů - možná je to po prosincových změnách, dříve jsem si toho nevšiml. V tabulce návštěv na mých keších se jména s diakritikou (například Löfflerka nebo Chryséis) zobrazují znaky unikodu - viz muj profil.
  • 0

#184 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 23:10

MaFa: na kdy vidis tu opravu? Taky mam ten "bordel" v profilu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#185 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 23:23

Malá velká prosba. Nedalo by se do ggstatu implementovat taková ta fíčurka do milníků jako je v statistikách z gsaku? Jde o takovou tu statistiku, že další milník (100) dosáhneš a xy dní, velký milník (1000) za xy dní atd. Určitě víš o čem je řeč. Všechny hodnoty pro výpočet máš, tak by to snad nemuselo být tak složité. Díky.
  • 0

#186 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 8:21

Jenze v GgStatu si kazdy muze definovat dve milniky jak se mu hodi. Jak potom urcis maly a velky milnik? To by muselo byt dalsi nastaveni ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#187 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 9:50

Blbne diakritika ve jménech kačerů - možná je to po prosincových změnách, dříve jsem si toho nevšiml. V tabulce návštěv na mých keších se jména s diakritikou (například Löfflerka nebo Chryséis) zobrazují znaky unikodu - viz muj profil.

A do Geogetu jsi se díval? Máš to správně v databázi?

MaFa: na kdy vidis tu opravu? Taky mam ten "bordel" v profilu.

Možná příští týden.

Jde o takovou tu statistiku, že další milník (100) dosáhneš a xy dní, velký milník (1000) za xy dní atd. Určitě víš o čem je řeč. Všechny hodnoty pro výpočet máš, tak by to snad nemuselo být tak složité.

Hoď sem algoritmus jak to počítat a uvidíme.
  • 0
MaFa

#188 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 10:18

MaFa napsal/a:

Blbne diakritika ve jménech kačerů - možná je to po prosincových změnách, dříve jsem si toho nevšiml. V tabulce návštěv na mých keších se jména s diakritikou (například Löfflerka nebo Chryséis) zobrazují znaky unikodu - viz muj profil.


V databázi je to tak jak se to stažené z HTML.
Rozšířil jsem si počet vypisovaných nálezců a dělá to u všech kteří mají v nicku diakritiku.
  • 0

#189 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 10:20

gord napsal/a:
Jenze v GgStatu si kazdy muze definovat dve milniky jak se mu hodi. Jak potom urcis maly a velky milnik? To by muselo byt dalsi nastaveni ...

Jestli se nepletu, tak v tom výstupu z GSAKu je dosažení nejbližší zaokrouhlené na stovky, na tisícovky a pak na nejbližší tisícovou plus 500. Takže když já mám teď 772, tak by tam bylo dosažení 800, 1000 a 1500..
  • 0

#190 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 10:39

V databázi je to tak jak se to stažené z HTML.
Rozšířil jsem si počet vypisovaných nálezců a dělá to u všech kteří mají v nicku diakritiku.

No a tam je právě otázka v jakém kódování to je, pokud je to v jiném kódování než UTF-8 tak je to špatně. Vyzkoušel jsem na vlastní databázi a mě to funguje naprosto správně, takže bych to viděl na bordel v databázi.

Jestli se nepletu, tak v tom výstupu z GSAKu je dosažení nejbližší zaokrouhlené na stovky, na tisícovky a pak na nejbližší tisícovou plus 500. Takže když já mám teď 772, tak by tam bylo dosažení 800, 1000 a 1500..

A teď to hlavní, jak to spočítat - a chci algoritmus/vzorec ne jenom nějaký "chytrý" rady.
  • 0
MaFa

#191 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 11:07

Pocet dnu potrebnych na jeden nalez a vynasobit poctem zbyvajicich kesi k milniku. To je prosty algoritmus. Ovem jak zjistit ty hodnoty pro nesobeni je jina vec. Milniky ma kazdy svoje, takze vnucovat jim nejake stovky, petistovky a tisice mi pripada krokem mimo. POcet dnu pro jeden nalez lze ziskat podelenim dvou cisel - ale ktera ciasla jsou ta spravna? vsechny nalezy a vsechny dny, poslednich X nalezu a odpovidajici pocet dnu, nalezy za poslednich X dnu a odpovidajici pocet nalezu, pocet dnu mezi poslednimi dvema milniky (malym/velkym) a odpovidajici pocet dnu, ...? Urcite bych nasel i dalsi moznosti. Rekl bych, ze zadna metoda nebude vyhovovat vsem a implementovat vsechny mi pripada jako vyhozena prace. Ergo kladivko - vykaslal bych se na to :) Ale to je jen muj nazor.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#192 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 11:28

Pocet dnu potrebnych na jeden nalez a vynasobit poctem zbyvajicich kesi k milniku. To je prosty algoritmus.

To je ovsem algoritmus úplně na nic. Nezohleďnuje sezónnost lovení, ignoruje změnu množství odlovených keší s časem (ze začátku se loví většinou méně často) atd. Však taky analýza trendů na burze ti může vydělat slušný peníze.
Myslím, že stovky a tisícovky jsou OK.

Takže stále čekám na algoritmus od Sobíka.

  • 0
MaFa

#193 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 12:21

MaFa napsal/a:

V databázi je to tak jak se to stažené z HTML.
Rozšířil jsem si počet vypisovaných nálezců a dělá to u všech kteří mají v nicku diakritiku.

No a tam je právě otázka v jakém kódování to je, pokud je to v jiném kódování než UTF-8 tak je to špatně. Vyzkoušel jsem na vlastní databázi a mě to funguje naprosto správně, takže bych to viděl na bordel v databázi.


No a odkud by se to tam dostalo ? Moje keše jsem právě přes GJ všechny stáhl.
  • 0

#194 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 12:30

No to nevím, zřejmě při importu. Já používám PQ a žádný problém nemám, vše funguje a zobrazuje se tak jak ma. Asi bych začal kontrolou verze GJ a podívej se na ty jména v GG jestli se zobrazujou správně.
  • 0
MaFa

#195 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 12:42

MaFa napsal/a:

Pocet dnu potrebnych na jeden nalez a vynasobit poctem zbyvajicich kesi k milniku. To je prosty algoritmus.

To je ovsem algoritmus úplně na nic. Nezohleďnuje sezónnost lovení, ignoruje změnu množství odlovených keší s časem (ze začátku se loví většinou méně často) atd. Však taky analýza trendů na burze ti může vydělat slušný peníze.
Myslím, že stovky a tisícovky jsou OK.

Takže stále čekám na algoritmus od Sobíka.

Jak to na nic? To je jasny a jednoznacny algoritmus. Zadani neznelo, ze ma zohlednovat to nebo ono a neco ignorovat nebo neignorovat. Take jsi nechtel, ze algoritmus ma delat nejakou analyzu. Chtel jsi proste nejaky algoritmus a ten jsem ti napsal (v nekolika variantach, ktere spocivaly ve zpusobu zjistovani nasobenych cisel). Nerikam, ze je to dobre nebo spatne, jestli se ti to libi nebo nelibi, ale v principu to pouzit jde. Nicmene uznavam, ze pozadavek vzesel od Sobika, tak by mel neco navrhnout on. Take k nemu smeroval ten prisevek v tom smyslu, aby si uvedomil, ze musi take rict s kterymi cisly a jak se ma pracovat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#196 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 13:41

Já myslel Gorde, že už spolupracujeme dost dlouho, abys věděl, že nebudu impementovat nějáký algoritmus, který generuje pochybný čísla. V principu můžu násobit ovečkinovou konstantou a dostanu nějakou predikci. Otázka je, jak blízko se s takovou předpovědí dostaneš. Ať budeš počítat jak chceš, vyjdou ti jenom odhady, byť třeba více méně kvalifikované. Už z názvu programu GgStat je zřejmé, že se jedná pouze o statistiky a ne o analýzu dat. Když to neumím perfektně, tak to tam radši nedám - ostatně když to někdo tak nutně chce není problém aby si na to udělat plugin.
  • 0
MaFa

#197 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 14:11

Ale jiste. Chtel jsem ti ukazat, ze kazde cislo muze byt spravne. Jedna se o statistiku, presne cislo tedy nemuze existovat a nemyslim, ze je mezi nami nejaky rozpor. Take jsem rikal, ze by bylo nejlepe to nechat plavat. :-) (A mam pocit, ze i v tom se shodujeme.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#198 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 14:18

No právě, asi nejpoctivější přístup by byl něco ve smyslu - xxx keš dosáhnete s pravděpodobností 95% mezi dnem A a dnem B, to ovšem spočítat nedokážu a vše ostatní je jenom věštění z křišťálový koule.
  • 0
MaFa

#199 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 14:44

Algoritmus? Statistiky již dneska znají průměrný den/keš a průměrný kešovací den/keš, tudíž mám dvě exaktní hodnoty. Vím, že dneska mám 772 a nejbližší celá stovka je 800, tudíž 800-772=28 keší do dalšího stovkového milníku. Nejbližší tisícovka je 1000, tudíž 1000-772 a vím, že ještě 228 keší do první tisícovky atd. No a pak už podělit a vím, že těch 28 keší udělám za xy dní a xy dní kešování, což je od today den 1 resp. den 2, to samé pro tisícovkový milník a třetí velký milník jako např. 1500 je už nice to have...
  • 0

#200 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 14:52

sobikovi napsal/a:
Algoritmus? Statistiky již dneska znají průměrný den/keš a průměrný kešovací den/keš, tudíž mám dvě exaktní hodnoty. Vím, že dneska mám 772 a nejbližší celá stovka je 800, tudíž 800-772=28 keší do dalšího stovkového milníku. Nejbližší tisícovka je 1000, tudíž 1000-772 a vím, že ještě 228 keší do první tisícovky atd. No a pak už podělit a vím, že těch 28 keší udělám za xy dní a xy dní kešování, což je od today den 1 resp. den 2, to samé pro tisícovkový milník a třetí velký milník jako např. 1500 je už nice to have...

za mě říkám, zbytečná hodnota, 28 kešek dáš v pohodě za dopoledne, i když budeš mít v profilu že za 14 dní :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama