Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1937 odpovědí na toto téma

#121 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 12:16

mohl bych se zkušených 5 lovcu zeptat, jak zhruba dlouhe lano na lov kesi v Cechach je potreba?? Nerad bych neco koupil a zjistil, ze je pouzitelny na nekolik malo kesi, anebo naopak abych mel 2x delsi nez je nutne...diky za tipy
  • 0

#122 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 12:36

ja05 napsal/a:
mohl bych se zkušených 5 lovcu zeptat, jak zhruba dlouhe lano na lov kesi v Cechach je potreba?? Nerad bych neco koupil a zjistil, ze je pouzitelny na nekolik malo kesi, anebo naopak abych mel 2x delsi nez je nutne...diky za tipy


To mas tezky. Idealni varianta neexistuje. Na vetsinu T5 krabek = stromovek ti v pohode staci 50tka. Kdyz jsem se rozhodoval, jaky lano pouzit tak jsem stejne vzal 70tku. Uz jsme narazili na skalky, kde je potreba slanit a pokud chces az na zem, tak 70tka je akorat. Bohuzel se 70tka dost pronese. Financne ten rozdil neni az tak markantni.

Ve valasske brigade ted mame 2x dynamika 70m a 60m a jednu statiku 70m. Zatim nam to staci :)

Coz mi pripomina, ze je vhodny se rozmyslet spis nez delku, tak jestli dynamiku nebo statiku (kdyz je jenom jedno lano).
  • 0

#123 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 12:49

LukasX napsal/a:
Coz mi pripomina, ze je vhodny se rozmyslet spis nez delku, tak jestli dynamiku nebo statiku (kdyz je jenom jedno lano).


No co se tyce dynamika x statika to bych mel jasno, ze statiku...Protoze, se pokousim provozovat lezeni, tak dlouho dynamiku mam....Ale urcite bych ji nerad pouzival na prehazovani pres stromy, lizt po ni s blokantama a tak...Chtel bych mit prave statiku, ktera by byla jen na stromovky, pripadne slanovacky a to myslim je statika ideal....

Ale s dylkou, priznavam, jis me prekvapil....ja bych premejslel mezi 30-40m...nebo klidene i zbytkovym kouskem :-)
  • 0

#124 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 12:56

ja05 napsal/a:

LukasX napsal/a:
Coz mi pripomina, ze je vhodny se rozmyslet spis nez delku, tak jestli dynamiku nebo statiku (kdyz je jenom jedno lano).


No co se tyce dynamika x statika to bych mel jasno, ze statiku...Protoze, se pokousim provozovat lezeni, tak dlouho dynamiku mam....Ale urcite bych ji nerad pouzival na prehazovani pres stromy, lizt po ni s blokantama a tak...Chtel bych mit prave statiku, ktera by byla jen na stromovky, pripadne slanovacky a to myslim je statika ideal....

Ale s dylkou, priznavam, jis me prekvapil....ja bych premejslel mezi 30-40m...nebo klidene i zbytkovym kouskem :-)


Jasne v tom pripade je statika jasna volba. No kdyz tady mame extremisty, kteri davaj krabky na opravdu vzrostle stromecky a opravdu az nahoru! Uz i na strom jsme s 60tkou vystacili tesne (zdravim vasse :).

40tku bych videl asi opravdu jako rozumne minimum. Mame jeste jedno lano "zbytkac" myslim 30m a to bylo uz zpocatku nedostatecne. Asi by me stvalo vyrazit na T5 a zjistit pri budovani cesty, ze mam o 5m kratsi lano nez je bezpecne...;)
  • 0

#125 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 13:15

LukasX napsal/a:
40tku bych videl asi opravdu jako rozumne minimum. Mame jeste jedno lano "zbytkac" myslim 30m a to bylo uz zpocatku nedostatecne. Asi by me stvalo vyrazit na T5 a zjistit pri budovani cesty, ze mam o 5m kratsi lano nez je bezpecne...;)


jasne, ptam se zatim zcela bez zkušeností...před nákupem bych rozhodně zkusil sehnat nekoho kdo by me s sebou na nejakej T5 odlov vzal abych okoukl co a jak...a az pak nakupoval...

Ale presne jak rikas, nema smysl koupit napr. zbytkac a potom ho pouzit na 2-3 odlovy a okolo ostatnich chodit jak mlsnej kocour...

A ono jestli 40 - 50 (60) uz neni tak cenove dramaticky....slo mi opravdu o vyvraceni/potvrzeni pouzitelnosti zbytku...

diky moc
  • 0

#126 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 14:12

pokud se bavime o stromech tak v drtive vetsine postaci 40 a velka cast jen 30. rozdil mezi 40 a 60 je hlavne v te vaze, ktera se nekde celkem pronese. :)
  • 0

#127 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 17:10

Taky jsem vždycky vystačil s 50kou zcela bez problémů, nejvíc jsem zažil slanování 40timetrové skalní stěny ve Švédsku, kde navíc ta keš vůbec nebyla. :-) Btw. když už tady o nich někdo ví, tak hodte do placu GC kody těch >50m. Myslel jsem, že takové keše v Čechách snad ani nejsou, o jediné co vím, že nepublikovaná Insania 70. http://www.opencachi...6&showlogsall=y
  • 0

#128 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 18:49

Benjo5 napsal/a:
Taky jsem vždycky vystačil s 50kou zcela bez problémů, nejvíc jsem zažil slanování 40timetrové skalní stěny ve Švédsku, kde navíc ta keš vůbec nebyla. :-)
Btw. když už tady o nich někdo ví, tak hodte do placu GC kody těch >50m. Myslel jsem, že takové keše v Čechách snad ani nejsou, o jediné co vím, že nepublikovaná Insania 70.
http://www.opencachi...6&showlogsall=y


Minimalne tady na tech dvou GC223PZ a GCXC2R je vic nez 50ti metrove lano docela dost uzitecne :) Je pravda, ze ta jedna je na slovensku, ale pro mne stejne blizko jako brno.
  • 0

#129 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 22:29

GC223PZ jsme dali se 30m lanem a úplně na pohodu. Kousek slanit a zpátky nahoru jumary. Tady je padesátka zbytečně moc...;)
  • 0

#130 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 7:21

rubick napsal/a:
GC223PZ jsme dali se 30m lanem a úplně na pohodu. Kousek slanit a zpátky nahoru jumary. Tady je padesátka zbytečně moc...;)


Jo jo, vass rikal ;) Ja mam precejen radeji pod sebou jistotu lana az na zem, kdyby se vzeprela technika a ja musel slanit.
  • 0

#131 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 10:50

Když jsme tak u toho, náhodou jsem narazil na aukru na tyhle 2 položky:
http://aukro.cz/dyn-...1439011504.html a http://aukro.cz/lano...1442526978.html Jedná se o lana 60 a 75 metrů za velmi slušnou cenu...
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#132 miti77

miti77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 20:53

Zdravím zrovna taky stojím před koupí lana (staré už dosloužilo) Moje volba je docela jasná. Pr. 10.5 (11 před slaněním na rovině musíte do kyblu strkat, jde to ztuha, natož jet na dvou lanech). Připlatím si kvalitu a koupím odolnější lano R44 (připlatím 3-4stovky ale visí na něm můj život :) délka je taktéž jasná 50m máme tady na moravě několik stromů kde se musí 50 kousek nadvázat, a pro ty učely mám zbytkovou metráž cca.10m která se moc dobře hodí jak na nadvázání tak na rádoby 5 :). Barva tmaější (výhoda není vidět jak je špinavé, nevýhoda v noci je moc špatně vidět) možná ještě červené. Samozřejmě že se tu bavím o statickém lanu. Cena je někde kolem 2300,- Zatím.
  • 0
Miti team

#133 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 14:25

miti77 napsal/a:
Barva tmaější (výhoda není vidět jak je špinavé, nevýhoda v noci je moc špatně vidět) možná ještě červené.


To si v noci moc nepomůžeš, páč červená je barva, která je ve tmě kupodivu vidět nejhůř ze všech ;)
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#134 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 14:49

Ješte se poptám..Používáte ještě nějaký záložní lano? Myslím to tak, že po jednom jumarujete (prusikujete) a na druhy jste klasicky navazany a to je prehozeny pres vetev a nekdo dalsi vas klasicky jisti.. Jako pretrzeni lana se nebojim (to bych asi nelezl), ale spis si rikam jako zaloha - co kdyby prece jenom neco...
  • 0

#135 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 16:11

ano
  • 0

#136 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 17:06

Druhý lano přehozený přes tutéž větev, když praskne, je poněkud kontraproduktivní... a když tam seš sám, taky se to moc nedá. Řekl bych, že víc než druhý lano ti pomůže záložní prusík.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#137 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 17:52

ja bych teda kontraproduktivni nerekl, ale zbytecny to jo - ovsem jednoducha pomoc, vem to přes jinou vetev. jinak ten prusik na tom bude stejne, tezko lip :) sam nelezu a v 25ti metrech na strome je ta jistota pro me prijemna.
  • 0

#138 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 19:19

jojo, myslel jsem samo hodit pres jinou vetev...a s tim, ze bych sel na T5 sam to bych si asi nelajzl...
  • 0

#139 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 19:44

Na nějakých obtížnějších a vyšších T5 jsem to viděl používat, u "standardní T5" na to všichni serou.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#140 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 8:37

No, tak ne úplně všichni honny, ale občas holt ano... Zejména, když jde o FTF :D ale taky mi bylo milejší, když jsem věděl, že jsem jištěný na druhém laně, na "pavoučím zimovišti" (GC2JPW8). Přece jen je to poměrně vysoko... Na druhou stranu, když jsme dělali jednu z T5 u Linze, tak tam holt bylo jen jedno lano. Bylo to taky sakra vysoko, ale nějak jsme neměli sílu snažit se tam střelit ještě druhý lano. Inu, přijde mi, že si při týhle činnosti musí člověk věřit, musí se spolehnout na to, co si sám připraví a věřit, že cajk neselže a když jo, tak že to zvládne vyřešit jinak...
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama