Přejít na obsah


Fotka

Test pro začátečníky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#121 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 19:19

Otázky i odpovědi se generují náhodně. Interaktivita bohužel není možná. A některé znaky nejdou někdy zadat (především ty s háčky), ale myslím, že to každý pochopí. :)
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#122 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 19:37

Můj názor je, že test z nikoho kačera neudělá. Přirovnal bych to k testu v autoškole. Ono je vlastně otázka, jak by měl vlastně takový kačer vypadat? Jaký je rozdíl mezi méně bystrým kačerem s jedním nálezem a méně bystrým kačerem s tisíci nálezy? Zkušenosti, to ano, ale nikomu nelze testem vnutit či vštípit dobré chování či pravidla. Obávám se, že vaše dobrá vůle vyjde do ztracena. Ale je také možné, že se mýlím. Myškin
  • 0

#123 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 20:23

zir37 napsal/a:
Tak mě napadlo, že by tu mohl existovat nějaký dobrovolný test pro geozačátečníky. Ti by si tak mohli na několika otázkách ověřit, kolik toho ví a co by si ještě měli zjistit. Byly by tam třeba nějaké otázky na názvosloví, situace a podobně. Nebo test pro ty, co chtějí keš založit. Myslím, že by to spousta z nich využila a reviewerům by tak třeba trochu ulevili.

No, je to jen takový nápad, který já nejsem schopen zrealizovat a nechci nikomu přidělávat práci, ale myslím, že by to kněčemu bylo. ;)


Pokud chceš test, vylušti si:
GC1V2JP

Celkem těžký test i na google. U 1 mailu jsem byl tak zoufalý, že jsem začal zkoušet jednotlivé kombinace odpovědí. Ta správná byla až předposlední, myslím 27.!

Pokud tu tahle keš už byla, omlouvám se, byl jsem líný tu vše číst.
  • 0

#124 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 21:38

zir37 napsal/a:
Otázky i odpovědi se generují náhodně. Interaktivita bohužel není možná. A některé znaky nejdou někdy zadat (především ty s háčky), ale myslím, že to každý pochopí. :)

No to s tim dle meho nazoru vubec nesouvisi. Dulezite je, jestli soucasti otazky muze byt i napriklad URL odkaz. Pokud by to mozne bylo, tak prolink je preci to posledni.

Myškin: tak dobre chovani asi nikomu nevstipis, pokud ho odmala nevychovavas, na druhou stranu ale napriklad to dotycnemu muze objasnit pojmy jako TravelBug, GeoCoin, CWG a dalsi.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#125 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 22:09

Začínám pracovat i na testu pro začínající zakladatele keší. Tady také čekám větší kritiku :P , ale určitě ocením každou radu a návrh na zpřesnění od zkušenějších B) i méně zkušených :o kačerů.
Rozpracovanou verzi najdete zde: http://www.daypo.net...akladatele.html
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#126 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 22:28

Oba na 100 %, jen nechápu již několikrát zmíněnou duplicitní otázku listing vs. logbook.
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#127 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 22:35

lukasekprochazka napsal/a:
... jen nechápu již několikrát zmíněnou duplicitní otázku listing vs. logbook.

Já sem to pořád nechápal, co na ní kdo má, tak se omlouvám. :D
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#128 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 22:45

zir37 napsal/a:
Začínám pracovat i na testu pro začínající zakladatele keší. Tady také čekám větší kritiku :P , ale určitě ocením každou radu a návrh na zpřesnění od zkušenějších B) i méně zkušených :o kačerů.
Rozpracovanou verzi najdete zde: http://www.daypo.net...akladatele.html


myslím, že tam máš chybu. Sice je 10 pozic na attributy, ale můžeš zadat jen 9 attributů, ten poslední je rezervován pro Need maitenence ....
asi by to chtělo opravit. Jinak slušný testík...
  • 0

#129 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 8:43

Ahoj. Test pro zakladatele je celkem dobrý, jen si myslím, že u otázky o kolizi je jako správná označena zavádějící odpověď. Podle mě je to správně takto:

Žádná fyzická stage nesmí být v kolizi s žádnou jinou fyzickou stagí JINÉ keše. V rámci stejné keše se kolize nevyhodnocují. (Za fyzickou stage považuji i umístění krabičky.)

Chtělo by to ještě prověřit, ale myslím, že to tak je. Teď je ta odpověď zavádějící a mohlo by to svádět zakladatele, aby jednotlivé stage multiny umisťovali dál než 161 metrů od sebe.
  • 0

#130 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 10:32

mh.mail napsal/a:

Žádná fyzická stage nesmí být v kolizi s žádnou jinou fyzickou stagí JINÉ keše. V rámci stejné keše se kolize nevyhodnocují. (Za fyzickou stage považuji i umístění krabičky.)

Chtělo by to ještě prověřit, ale myslím, že to tak je. Teď je ta odpověď zavádějící a mohlo by to svádět zakladatele, aby jednotlivé stage multiny umisťovali dál než 161 metrů od sebe.

Tu kolizi jsem opravil, a uvidime, co na to reknou ostatni.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#131 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 11:07

Ten maximální počet atributů mi přijde jako zbytečná otázka, potažmo i naprosto zbytečná znalost.
  • 0

#132 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 11:30

alkes: jsem tehoz nazoru co ty. Mozna by bylo vhodne to udelat treba v PHP, aby clovek nebyl odkazan na servery tretich stran a byla tam moznost si to prizpusobit "na telo".
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#133 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 11:56

A ještě správná odpověď u nože mi přijde, stejně jako mikrupovi, zbytečně nekompromisní. Možná bych vypustil "bez náhrady" a nechal na každém, jestli za něj něco dá nebo ne. edit2: U testu pro začátečníky by podle mě byla lepší formulace: "Neexistuje označení velikosti cache:". Střední velikost cache existuje... říká se jí regular a mohlo by to takhle být trošku matoucí. To už je ale spíš detail.:)
  • 0

#134 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 11:58

Co si představit po tím, že owner musí provozovat "dohled nad kvalitou logů"?? ;)
  • 0

#135 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 12:28

[

alkes napsal/a:
A ještě správná odpověď u nože mi přijde, stejně jako mikrupovi, zbytečně nekompromisní. Možná bych vypustil "bez náhrady" a nechal na každém, jestli za něj něco dá nebo ne.
edit2: U testu pro začátečníky by podle mě byla lepší formulace: "Neexistuje označení velikosti cache:". Střední velikost cache existuje... říká se jí regular a mohlo by to takhle být trošku matoucí. To už je ale spíš detail.:)

Ohledně toho nože: ta odpověd zní, že owner jej MUSÍ vyměnit, což rozhodně není pravda. Střední velikost přeformuluju.

l_ucie napsal/a:
Co si představit po tím, že owner musí provozovat "dohled nad kvalitou logů"?? ;)

Toto je přímo z Geowiki, jde o to, že owner má mazat logy těch, kteří keš zalogovali omylem nebo vůbec nenavštívili a nejsou v logbooku.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#136 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 12:44

zir37 napsal/a:
Ohledně toho nože: ta odpověd zní, že owner jej MUSÍ vyměnit, což rozhodně není pravda. Střední velikost přeformuluju.

Jo, to je dobře, já bych odpověď "musí vyměnit" nepovažoval za správnou, spíš mi šlo o to, že v odpovědi, která je jako správná v testu, je uvedeno "odnesu bez náhrady".
Přišlo mi to prostě zbytečně explicitní.

Jasně, nůž se v cachi vůbec nemá octnout, ale když už tam je, bude to nějaký hezký kousek a budu mít něco zajímavého na výměnu, klidně to v krabičce naoplátku nechám. Záleží na člověku a na okolnostech.

Zásadní a tedy to, co by mělo být v testu, je pouze, že se nůž v cachi nemá nechat.
  • 0

#137 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 12:55

l_ucie napsal/a:
Co si představit po tím, že owner musí provozovat "dohled nad kvalitou logů"?? ;)

Toto je přímo z Geowiki, jde o to, že owner má mazat logy těch, kteří keš zalogovali omylem nebo vůbec nenavštívili a nejsou v logbooku.

Už teda nevím, jak přesně to tam bylo, ale mám dojem, že vše ostatní se týkalo úkonů v terénu (měnit logbook, uklízet okolí, apod), takže vzhledem k tomu bych tuto odpověď chápala, jako že má owner procházet logbook, číst si co tam kdo píše a snad opravovat pravopisné chyby a podobné činnosti.
  • 0

#138 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 12:56

alkes napsal/a:

zir37 napsal/a:
Ohledně toho nože: ta odpověd zní, že owner jej MUSÍ vyměnit, což rozhodně není pravda. Střední velikost přeformuluju.

Jo, to je dobře, já bych odpověď "musí vyměnit" nepovažoval za správnou, spíš mi šlo o to, že v odpovědi, která je jako správná v testu, je uvedeno "odnesu bez náhrady".
Přišlo mi to prostě zbytečně explicitní.

Jasně, nůž se v cachi vůbec nemá octnout, ale když už tam je, bude to nějaký hezký kousek a budu mít něco zajímavého na výměnu, klidně to v krabičce naoplátku nechám. Záleží na člověku a na okolnostech.

Zásadní a tedy to, co by mělo být v testu, je pouze, že se nůž v cachi nemá nechat.


Jo, já sem pak upravil i tu správnou odpověď. Díky.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#139 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 14:54

Taky bych měl otázku: po kom hodit kameny a kaštany, co neustále nacházím v keších?
  • 0

#140 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 16:33

Smogeo napsal/a:
Ještě bych přidal bod
Když někdo do logu napíše TNLN znamená to
* Tužka neni, logbook neni. :D

Perfektní, už je to tam. :D :P ;)
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka