Přejít na obsah


Fotka

Test pro začátečníky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#81 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2010 - 19:56

zir37 napsal/a:

Daenny napsal/a:

zir37 napsal/a:
Ono je asi děsně lehky řict, že TO JE SPATNE, TO K NICEMU NENI, nebo TO JE NEPŘESNÉ, ale vždyť to jsou zatím návrhy a ať tedy každý navrhne něco lepšího. Já sem navrhl otázky, ktery sem potřeboval vědět při zakládání keše a KRABKA mi přijde mnohem názornější než FYZICKÁ STAGE. A hlavně ten dotazník nemá až tak poučit, jako spíš ukázat, jak na tom kdo je.

Jasně, ale diskuse je klíčem k úspěchu. A co děláme? Diskutujeme. :D Snažíme se jen rozvinout nápad. Ne ho rozdupat.

Proti diskuzi nic nemám, ale když s něčím nesouhlasím, tak uvedu proč (což většina dělá) a navrhnu lepší řešení.

Já jsem ale uvedl proč. Dokonce jsem něco i navrhl.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#82 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2010 - 19:57

Daenny napsal/a:
Člověk před svým prvním lovem samozřejmě nečte celou wiki, všechna pravidla, všechny fóra, atd. Ale takový test, který shrne důležité znalosti...


Asi jsem jiný, ale já před prvním lovem přečetl úplně všechno, i jak postupovat při pohřešování trackovatelného předmětu, který jsem v tu chvíli ještě nikdy neviděl ;) Takže pokud jsi před svým prvním lovem nečetl pravidla geocachingu atd. automaticky neznamená, že to nečte nikdo.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#83 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2010 - 19:59

Vsech vasich nazoru si cenim, ale mam pocit, ze misto napadu se tady hadate, napis mi sem prosím pepo.z.pocernic, jak bys udělal otázku, aby byla zřejmá, rád ji pak přeupravím. Díky a nehádejte se ;)
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#84 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2010 - 20:03

mike007 napsal/a:

Daenny napsal/a:
Člověk před svým prvním lovem samozřejmě nečte celou wiki, všechna pravidla, všechny fóra, atd. Ale takový test, který shrne důležité znalosti...


Asi jsem jiný, ale já před prvním lovem přečetl úplně všechno, i jak postupovat při pohřešování trackovatelného předmětu, který jsem v tu chvíli ještě nikdy neviděl ;) Takže pokud jsi před svým prvním lovem nečetl pravidla geocachingu atd. automaticky neznamená, že to nečte nikdo.


To je možné. Samozřejmě, že jsem si četl o geocachingu, díval jsem se i na video, studoval oficiální stránky, ale třeba CWG a další věci mi unikly. Já jsem zastánce toho, že geocaching by se měl odehrávat převážně v přírodě, ne doma u monitoru, takže jsem místo pročítaní stovek článků raději vyrazil do terénu. Nevím, jak na tom jsou v tomhle ohledu ostatní, ale tohle je můj názor. Dnes tu sedím a klábosím jen proto, že venku je sychravo a mojí geopřátelé dnes nemůžou. ;)
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#85 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2010 - 20:09

Daenny napsal/a:

zir37 napsal/a:

Daenny napsal/a:

zir37 napsal/a:
Ono je asi děsně lehky řict, že TO JE SPATNE, TO K NICEMU NENI, nebo TO JE NEPŘESNÉ, ale vždyť to jsou zatím návrhy a ať tedy každý navrhne něco lepšího. Já sem navrhl otázky, ktery sem potřeboval vědět při zakládání keše a KRABKA mi přijde mnohem názornější než FYZICKÁ STAGE. A hlavně ten dotazník nemá až tak poučit, jako spíš ukázat, jak na tom kdo je.

Jasně, ale diskuse je klíčem k úspěchu. A co děláme? Diskutujeme. :D Snažíme se jen rozvinout nápad. Ne ho rozdupat.

Proti diskuzi nic nemám, ale když s něčím nesouhlasím, tak uvedu proč (což většina dělá) a navrhnu lepší řešení.

Já jsem ale uvedl proč. Dokonce jsem něco i navrhl.


Daeny, já jsem nemyslel tebe, ani proti nikomu, ale obecně, že je potřeba navrhovat jiná řešení v případě nesouhlasu.
  • 0

#86 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2010 - 20:12

zir37 napsal/a:

Daenny napsal/a:

zir37 napsal/a:

Daenny napsal/a:

zir37 napsal/a:
Ono je asi děsně lehky řict, že TO JE SPATNE, TO K NICEMU NENI, nebo TO JE NEPŘESNÉ, ale vždyť to jsou zatím návrhy a ať tedy každý navrhne něco lepšího. Já sem navrhl otázky, ktery sem potřeboval vědět při zakládání keše a KRABKA mi přijde mnohem názornější než FYZICKÁ STAGE. A hlavně ten dotazník nemá až tak poučit, jako spíš ukázat, jak na tom kdo je.

Jasně, ale diskuse je klíčem k úspěchu. A co děláme? Diskutujeme. :D Snažíme se jen rozvinout nápad. Ne ho rozdupat.

Proti diskuzi nic nemám, ale když s něčím nesouhlasím, tak uvedu proč (což většina dělá) a navrhnu lepší řešení.

Já jsem ale uvedl proč. Dokonce jsem něco i navrhl.


Daeny, já jsem nemyslel tebe, ani proti nikomu, ale obecně, že je potřeba navrhovat jiná řešení v případě nesouhlasu.

S tím samozřejmě souhlasím.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#87 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2010 - 20:26

zir37 napsal/a:
. Já sem navrhl otázky, ktery sem potřeboval vědět při zakládání keše


ja ti nevim, nez se prohrabovat nejakym dotaznikem, tak je odkaz ve wiki - hned na prvni strance nahore - ve trech postupnych clancich, bodove psanych (rady pro zacatecniky, jak kes vhodne zalozit, doporuceni od revieweru).

delat dotaznik je ztrata casu - 1. jak pise pepa, musi se to umet 2. ten, koho tim chcete skolit, si to stejne neprecte, protoze pokud by chtel, uz by si davno precet neco jinyho


http://wiki.geocachi.../Založení_cache

http://wiki.geocachi...n)_začátečníkům

http://wiki.geocachi...ní_od_reviewerů
  • 0

#88 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2696 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2010 - 20:29

zir37 napsal/a:
Daeny, já jsem nemyslel tebe, ani proti nikomu, ale obecně, že je potřeba navrhovat jiná řešení v případě nesouhlasu.

Takže když vidím nesmysl a dokážu zdůvodnit, proč to považuju za nesmysl, tak na to nemůžu upozornit jenom proto, že sám nemám nápad na něco lepšího?
  • 0

#89 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2010 - 20:39

pepa.z.pocernic napsal/a:

zir37 napsal/a:
Daeny, já jsem nemyslel tebe, ani proti nikomu, ale obecně, že je potřeba navrhovat jiná řešení v případě nesouhlasu.

Takže když vidím nesmysl a dokážu zdůvodnit, proč to považuju za nesmysl, tak na to nemůžu upozornit jenom proto, že sám nemám nápad na něco lepšího?


Tak ňák sem to myslel, buď řeknu smazat tuto otázku, nebo navrhnu, jak ji přeformulovat, aby byla správně.
  • 0

#90 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1875 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2010 - 22:19

Jsem se otestoval, no nevím, pro mě žádný přínos. V podstatě všechno jsem věděl dřív, než jsem našel první krabičku.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#91 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1173 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2010 - 23:09

Po přečtení části tohoto vlákna se mi vybavila věta ze Švejka: "Já mám moc rád, když tak lidi blbnou na kvadrát." :)
  • 0

#92 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2010 - 23:31

Dain a Olik napsal/a:

ja ti nevim, nez se prohrabovat nejakym dotaznikem, tak je odkaz ve wiki - hned na prvni strance nahore - ve trech postupnych clancich, bodove psanych (rady pro zacatecniky, jak kes vhodne zalozit, doporuceni od revieweru).

delat dotaznik je ztrata casu - 1. jak pise pepa, musi se to umet 2. ten, koho tim chcete skolit, si to stejne neprecte, protoze pokud by chtel, uz by si davno precet neco jinyho


Mám stejný názor. Nevím, jak chcete donutit začátečníky, aby si ten test udělali? Když někdo není schopen si najít záklaldní informace, přestože na ně přímo hledí po přihlášení na GC.cz, tak nenajde ani ten váš test.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#93 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2010 - 7:18

nechtelo se mi to cist cele,uz jste vyresili jak donutit novacky aby si vyplnili dotaznik? ne? tak to hodte na registracni stranku gc.cz spolu s odkazem na wiki a kdo neprojde testem tak se nebude moct registrovat :DB)
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#94 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2010 - 9:30

Zdravím všechny debatující a chtěl bych také přispět něčím malým k tématu. Nápad testu pro začátečníky je sice pěkný, že by jim ukázal, kde mají "teoretické mezery", ale jak již tu bylo několikrát napsáno, tak je těžké někoho donutit, aby si test našel a udělal, když nenajde ani červený odkaz na wiki na úvodní stránce. Já se přiznávám, že jsem jako začátečník wiki četl asi až po stovce odlovených keší a to ve chvíli, kdy jsem plánoval nějakou vlastní keš. Měl jsem to štěstí, že mě ke geocachingu přivedli kamarádi a ti mi hned řekli co a jak. Když jsem něco nechápal, tak jsem se jich mohl zeptat. Proto mě napadla jiná věc, která by mohla pomoci více než dotazníky. Podle mého je daleko lepší se zeptat přímo zkušenějšího kačera, co a jak má člověk dělat, než si číst dlouhé články na wiki. Já měl to štěstí, že jsem dva takové znal. U nás v republice je lidí věnujících se geocachingu mraky, skoro bych řekl, že není žádná větší obec, která by neměla svého kačera. Nebylo by tedy lepší než vymýšlet dotazníky, tak daleko více úsilí věnovat tomu, aby mezi kačery více rozšířilo povědomí o tom, že existuje nějaká mapa s lokacemi kačerů, kde který bydlí (ať již ta zde na webu nebo na pokladech). Cíl je jednoduchý. Čím více lidí bude vědět o mapě, tím více si přidá lokaci "tady bydlím". Pak už jen více zviditelnit odkaz na tuto mapu, aby ji byl schopný najít i začátečník a je částečně vyhráno. Podle mého daleko raději napíše nejbližšímu kačerovi o radu s kešováním či se zakládáním než pročítání celé wiki. Přece jen si najít na mapě kačera o dvě ulice vedle a dohodnout se na společném odpoledni na keších je daleko lepší než pročítání celé wiki. Ano, i můj nápad má kopu much jako dotazníky, o kterých se debatuje, někteří jsou prostě samotáři a nechtějí se družit, jiní budou zrovna bydlet na horách v odlehlé vesnici, kde nejbližší kačer bude 50km a určitě vy ostatní najdete další... ale svůj nápad jsem nadhodil a tak se může začít diskutovat a třeba z toho vzejde něco užitečného :)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#95 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2010 - 9:37

weri napsal/a:
Zdravím všechny debatující a chtěl bych také přispět něčím malým k tématu.
Nápad testu pro začátečníky je sice pěkný, že by jim ukázal, kde mají "teoretické mezery", ale jak již tu bylo několikrát napsáno, tak je těžké někoho donutit, aby si test našel a udělal, když nenajde ani červený odkaz na wiki na úvodní stránce.

Já se přiznávám, že jsem jako začátečník wiki četl asi až po stovce odlovených keší a to ve chvíli, kdy jsem plánoval nějakou vlastní keš. Měl jsem to štěstí, že mě ke geocachingu přivedli kamarádi a ti mi hned řekli co a jak. Když jsem něco nechápal, tak jsem se jich mohl zeptat.
Proto mě napadla jiná věc, která by mohla pomoci více než dotazníky.
Podle mého je daleko lepší se zeptat přímo zkušenějšího kačera, co a jak má člověk dělat, než si číst dlouhé články na wiki. Já měl to štěstí, že jsem dva takové znal. U nás v republice je lidí věnujících se geocachingu mraky, skoro bych řekl, že není žádná větší obec, která by neměla svého kačera. Nebylo by tedy lepší než vymýšlet dotazníky, tak daleko více úsilí věnovat tomu, aby mezi kačery více rozšířilo povědomí o tom, že existuje nějaká mapa s lokacemi kačerů, kde který bydlí (ať již ta zde na webu nebo na pokladech).
Cíl je jednoduchý. Čím více lidí bude vědět o mapě, tím více si přidá lokaci "tady bydlím". Pak už jen více zviditelnit odkaz na tuto mapu, aby ji byl schopný najít i začátečník a je částečně vyhráno. Podle mého daleko raději napíše nejbližšímu kačerovi o radu s kešováním či se zakládáním než pročítání celé wiki. Přece jen si najít na mapě kačera o dvě ulice vedle a dohodnout se na společném odpoledni na keších je daleko lepší než pročítání celé wiki.

Ano, i můj nápad má kopu much jako dotazníky, o kterých se debatuje, někteří jsou prostě samotáři a nechtějí se družit, jiní budou zrovna bydlet na horách v odlehlé vesnici, kde nejbližší kačer bude 50km a určitě vy ostatní najdete další... ale svůj nápad jsem nadhodil a tak se může začít diskutovat a třeba z toho vzejde něco užitečného :)


Tohle je dobrej nápad, mam ale pocit, že by se odkaz musel dostat na hlavní stránku gc.cz, jinak by se ten nápad určitě uchytil, určitě je to lepčí než dotazník/test.
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#96 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2010 - 10:11

Smogeo napsal/a:
a ona je registrace pro lovení kešek nezbytná? To jsem nevěděl. Já měl zato, že k lovení kešek stačí souřadnice a ty že se předávají jak spalničky mezi děckama ve školce, stahují z warezservrů, nebo to někdo dostane už nahrané v novém mobilu. Jak o tom svedčí četné zápisy v LB od nereigistrovaných nicek ve tvaru "AhojbylsemtuLojza."


zde se vetsinou registruji lidi kteri k geocachingu nejak cuchnuli a ted chteji zjistit vice, a protoze to jsou vetsinou opakujici se dotazy tak nejaky zpusob(nemusi byt dotaznik ani test,klidne vymysli neco jineho) ktery by nejak presvedcil (donutil)lidi at se pokusi informace hledat sami, si myslim ze by byl dobry

treba by se dalo dostat do fora az po zkouknuti instruktazniho videa :D
ale z me strany to jsou jen takove, neprilis vazne minene navrhy,urcite za prosazeni nevyrazim s transparentem do ulic :)
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#97 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1875 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2010 - 10:22

Můj názor na tuto problematiku je znám, je to k ničemu, protože kdo si nic číst nechce, prostě položí dotaz a je mu naprosto šumák, že odpověď má před očima. Nicméně by mě docela zajímalo několik věcí. Jedna z nich je, po kolika nálezech si nový kačer všimne, že existuje nějaké české fórum. Případně kolik procent je takových, že si prvně udělají registraci zde. Ještě víc by mě zajímalo, ale to spíš ze zvědavosti, to možná vypáčíme z Pepy, kolik nicků se tady zaregistruje a pak už nikdy nepřijde a kolik nicků sem chodí opakovaně, buď jen číst, případně i nějakou formou diskutovat. Nedokážu to odhadnout, ale přijde mi, že se tady bavíme tak v počtu 100 lidí, což je fakt zanedbatelné procento z českého geocachingu.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#98 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2010 - 10:43

zlicinaci napsal/a:
Můj názor na tuto problematiku je znám, je to k ničemu, protože kdo si nic číst nechce, prostě položí dotaz a je mu naprosto šumák, že odpověď má před očima. Nicméně by mě docela zajímalo několik věcí. Jedna z nich je, po kolika nálezech si nový kačer všimne, že existuje nějaké české fórum. Případně kolik procent je takových, že si prvně udělají registraci zde. Ještě víc by mě zajímalo, ale to spíš ze zvědavosti, to možná vypáčíme z Pepy, kolik nicků se tady zaregistruje a pak už nikdy nepřijde a kolik nicků sem chodí opakovaně, buď jen číst, případně i nějakou formou diskutovat. Nedokážu to odhadnout, ale přijde mi, že se tady bavíme tak v počtu 100 lidí, což je fakt zanedbatelné procento z českého geocachingu.



K tvému dotazu, já sem se zaregistroval nejdřív zde a potom až na gc.com (když sem zjistil, že se zde nemohu logovat), jinak s tebou v ohledu, že kdo si číst nechce si číst nebude souhlasím, dotazník co jsem vyrobil vyplnilo cca 160 kačerů - tzn. ti kteří se sem dostali a přečetli si diskuzi a rozklikli odkaz v mém podpisu
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#99 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2010 - 10:44

Jojo, to byly časy kdy se novej geokačer zasvěcoval v koutku několika slovy pošeptanými pokradmu do ucha, kdy jsme se scházeli po sklepích a obskurních putykách a sedali si co nejdále od mudlů abychom něco nevyzradili. Ach , kde ty doby jsou :D Tak testík jsem vyplnil :D prča. Myslím že by klidně na gc.cz mohl být a taky si myslím, že si ho spíš pro srandu vyplní kačeři co už mají něco "za sebou" než začátečnící. Ale proč ne
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#100 marwillCZ

marwillCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2010 - 13:32

Proč se pořád řeší ty CWG? Tak je do kešek nedávejte, když vám vadí že si je někdo odnese bez náhrady a ukazujte je na eventech. Chudáci nováčci, aby se teď báli jestli v keši nebude náhodou CWG.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama