Přejít na obsah


Fotka

Test pro začátečníky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#41 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:43

Někde jsem četl, že by se to nemělo, NE, že je to zakázané, vůbec proti penězům v keších nic nemá, taky jsem je tam asi 2x dal, nedávnou jsem našel keš, kde bylo asi 160 kč ve 20,-. Logicky sem nepíšu v jaké, protože zejtra by byla vykradena.
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#42 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:50

Daenny napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
Divil bych se. Kdo se o o bude zajímat, tak si to najde i bez toho. Kdo se o to zajímat nebude, tak si test buď jenom nějak otipuje, případně se na něj rovnou vydlábne, protože není motivace pro úspěšné složení testu. Nebo vůbec nezaregistruje, že nějaký test existuje, stejně jako jsou přehlíženy ostatní informace.

Nejde o nějaké "úspěšné složení testu". To přeci není geomaturita :). Kačer si zde jen udělá přehled o tom, zda všemu rozumí a jestli všechno ví správně, aby své znalosti posléze mohl v terénu uplatnit. Jak všichni víme, internet je mimo jiné také pln mnoha "fakeů (tedy nepravd)" a tak by si mohl tímto kačer začátečník své informace "ověřit". A už odkaz z těchto stránek by mohl být jakousi zárukou pravdivosti testu.

Obávám se, že pak by ten test musel vypadat jinak než vypadá. Polovina otázek je o tom, že odpověď najdu ve wiki nebo fóru i bez ptaní a měl bych si to předem přečíst. Ptát se na to co s TB/GC bez toho, že dotyčný chápe o co jde je nesmysl. CWG tam vypadá jako nějaká specialita a dotyčný z toho nepochopí, že to je obyčejná netrackovaná věc na výměnu. Jak se píše cache nebo co vyplnit na gc.cz jsou zase nepodstatné triviality..
  • 0

#43 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:55

kelisovka napsal/a:
Poslal by mi prosím někdo gc-kód kešky v Olomouci/Ostravě - kde je nutné nějaký podobný dotazník vgyplnit?


GC1V2JP
  • 0

#44 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:55

hmm a vyplnit nick, bez tohom že si budu jistá, že o je oki - pak ovšem jaký je cíl testu ..... Pro mne jako začátečníka přínos nemá. A tobě znalost mých odpovědí také nejspíše nic nepřinese. Nebo ... mi cosi uniklo.
  • 0

#45 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:57

pepa.z.pocernic napsal/a:

Daenny napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
Divil bych se. Kdo se o o bude zajímat, tak si to najde i bez toho. Kdo se o to zajímat nebude, tak si test buď jenom nějak otipuje, případně se na něj rovnou vydlábne, protože není motivace pro úspěšné složení testu. Nebo vůbec nezaregistruje, že nějaký test existuje, stejně jako jsou přehlíženy ostatní informace.

Nejde o nějaké "úspěšné složení testu". To přeci není geomaturita :). Kačer si zde jen udělá přehled o tom, zda všemu rozumí a jestli všechno ví správně, aby své znalosti posléze mohl v terénu uplatnit. Jak všichni víme, internet je mimo jiné také pln mnoha "fakeů (tedy nepravd)" a tak by si mohl tímto kačer začátečník své informace "ověřit". A už odkaz z těchto stránek by mohl být jakousi zárukou pravdivosti testu.

Obávám se, že pak by ten test musel vypadat jinak než vypadá. Polovina otázek je o tom, že odpověď najdu ve wiki nebo fóru i bez ptaní a měl bych si to předem přečíst. Ptát se na to co s TB/GC bez toho, že dotyčný chápe o co jde je nesmysl. CWG tam vypadá jako nějaká specialita a dotyčný z toho nepochopí, že to je obyčejná netrackovaná věc na výměnu. Jak se píše cache nebo co vyplnit na gc.cz jsou zase nepodstatné triviality..

Ano, nyní už jde o samotný konkrétní test. Samozřejmě, test není dokonalý, sám autor řekl, že ho později napíše znova. Samotný obsah testu už je předmětem diskuse. Ovšem mně jde jen o to, že test pro začátečníky není špatný nápad.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#46 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 17:00

Mě jde o to, aby ste zde napsali (vážně, ne ze srandy) otázky, které by tam měly být - viz. pepa.z.pocernic, at mi napise otazky a ja je tam milerad doplnim.
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#47 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 17:01

to mike007: Teď jsi mě opravdu dostal. :) Opravdu jsem nikde nenašel ani zmínku o penězích. Uznávám, že co není zakázané, je povolené, tedy, nejspíš máš pravdu. ;)
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#48 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 17:11

tak například: Představ si, že nemůžeš vyluštit nějakou mystery keš. Ovšem tak nějak tušíš, kde by mohla být. Vydáš se na místo a keš skutečně najdeš. Jak by ses měl zachovat? a) Nezapíšeš se do logbooku ani na internet. Nesplnil jsi hádanku, a tak ti nemůže být log uznán. B) Zapíšeš se do logbooku a posléze i na internet. Jedinou podmínkou k nalezení keše je zápis v logbooku. c) Zapíšeš se do logbooku, že jsi keš navštívil, ale na internet již ne. Při nevyluštění hádanky nemáš nárok na bod. Nebo něco v tom smyslu.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#49 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 17:14

nějak se mi tam z béčka udělal smajlík, takže to za tím smajlíkem už je druhá možnost
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#50 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 17:15

Ok, konec s penězi.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#51 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 17:32

Taky jsem test vyplnil. otázka č. 9 ovšem může mít víc možných správných řešení. Třeba požádat o pomoc kamaráda - kačera, požádat o betatest, ... ve WIKI taky není vše. Přidal bych otázku k opětnému ukrývání nalezené keše. Odpovědi by mohly být třeba: Uložím ji na přesně stejné místo, dobře ji zamaskuji. Schovám ji kousek vedle, je tam lepší úkryt a zamaskuji ji tak, že ji ani owner nenajde. GPSka mi ukázala, že keš má být támhle mezi kolejemi, tak ji tam položím. Jen ji někam položím, ať se ostatní nemusejí tak namáhat. ... apod.
  • 0

#52 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 17:37

Test se mi líbí, fakt díky, ale ještě bych ho rozdělil na pro hledače a pro zakladatele keší. Ti, co jen loví, a je jich velká většina, spoustu věcí ohledně zakládání nepotřebují.
  • 0

#53 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 17:47

Mé nápady na další otázky: Smí být keš uložena na soukromém pozemku? A) Ano. B) Nikdy C) Jen se svolením majitele Co znamená log s ikonou modrého křížku? A) Keš je potřeba přesněji zaměřit. B) Keš je potřeba zkontrolovat. C) Keš má být brzy archivována. Kdy jde o kolizi? A) Krabky jsou od sebe vzdáleny méně než 161m. B) Ikony keší jsou na mapě vzdáleny méně než 0,1 míle. C) Keše se věnují stejnému tématu. Při problému před publikací listingu odepíšu reviewerovi pomocí: A) mailu B) reviewer note C) v tomto případě už neodepisuji Kde musí být tužka? A) V každé keši B) V žádné keši C) Jen v tradičních keších Který zápis znamená něco jiného? A) TFTC B) TNLN C) Díky za keš. Jaké hypertextové odkazy smí být v listingu? A) žádné B) komerční C) jakékoliv
  • 0

#54 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 17:56

Vypněte si smajlíky, když píšete ty možnosti :D
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#55 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 17:59

mike007 napsal/a:
Vypněte si smajlíky, když píšete ty možnosti :D

No, co uz ted, aspon je to takove veselejsi. B)
  • 0

#56 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 18:07

Tak jsem doplnil dotazník o další otázky.
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#57 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 18:07

Také bych měl pár otázek: 1. Když si keš odnesu domů, tak jsem: a. jelito b. kopyto c. zaplatím to 2. Když použiji nevlhkotěsnou krabičku ve vlhkém prostředí, tak: a. se obsah co nevidět promění v kompost b. v logbooku se rozpijí všechna razítka a logy psané fixou c. vše, co je uvnitř, zplesniví 3. Když dám do keše logbook s lepenou vazbou, tak: a. bude z něj brzy salát b. po celé krabičce se budou potulovat popsané papírky c. bude v tom totální chaos
  • 0

#58 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 18:11

kelisovka napsal/a:
Tak jsem doplnil dotazník o další otázky.

U 13. máš dvě stejné odpovědi.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#59 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 18:13

A kdyz dam krabicku do igelitoveho pytle, tak bude smrdet jak cyp. :P
  • 0

#60 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 18:14

Daenny napsal/a:

kelisovka napsal/a:
Tak jsem doplnil dotazník o další otázky.

U 13. máš dvě stejné odpovědi.


A u 17 C má být místo hypertextové jakékoli.

Jinak dík.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama