Přejít na obsah


Fotka

Test pro začátečníky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#21 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 15:33

No nemyslím si, že tyto dvě nové otázky tam patří. Co se týče té první, tak je to otázka na kterou nelze jednoznačně odpovědět a potřebou kačera začátečníka není znát přesně pravidla slovo od slova, ale aby věděl, co je fér, co to vůbec je CWG, a že se neodnáší jen tak. Co se týče té druhé, jde spíš o otázku pro "dikusního kačera" (což nemusí být každý) a navíc nic neřeší ani nijak nepoučuje. Je to prostě zbytečné. Cílem dotazníku je to, aby si kačeři začátečníci prověřil základní znalosti o geocachingu.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#22 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 15:36

No šestku jsem úplně přehlédl. :D To už se nám pomalu začíná zvrtávat v parodii. :D
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#23 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 15:44

Ten dotazník je tam do 17.12.2010, pak ho napíšu znova
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#24 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 15:48

mikrupa-cz napsal/a:

Podle mého názoru jsou podle pravidel tyto odpovědi:
a) Sice je to dost neslušné, když se neposlechne přání ownera, ale podle pravidel je to asi v pořádku.

a) je chyba. Peníze se do keše dávat nesmějí. Jo, něco v hodnotě 60Kč, to ano.
  • 0

#25 jira_t

jira_t

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 15:50

Jak jsem si tak pročetl první příspěvky, tak si s Vámi dovolím nesouhlasit :-) Já jako začátečník se samozřejmě ještě teď nejspíš v něčem nevyznám a to si nemyslím, že jsem méňě chápavý.. Myslím, že by to smysl naopak mělo, protože jak známo, čím je "učivo" přehlednější a názornější tím lépe se zapamatuje, a ruku na srdce, kdo si vždy přečte nejdřív celý manuál (tedy zde pravidla a vůbec všechno kolem gc). Proto by alespoň takový letmý přehled či test určitě na škodu nebyl, toť můj názor :-) p.s. je pravda, že je tu odkaz na video pro začátečníky, ale to je pokud vím opravdu tak jen letmé.. ahoj :-)
  • 0

#26 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 15:54

kelisovka napsal/a:
Ten dotazník je tam do 17.12.2010, pak ho napíšu znova

Dobrá. Jen by to chtělo ten odkaz nějak "zviditelnit". Nejlepší by bylo dát odkaz na hlavní stranu gc.cz do kolonky Doporučená četba aneb rady pro začátečníky. To by ses ale musel domluvit s některým z adminů.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#27 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 15:56

jira_t napsal/a:
Jak jsem si tak pročetl první příspěvky, tak si s Vámi dovolím nesouhlasit :-) Já jako začátečník se samozřejmě ještě teď nejspíš v něčem nevyznám a to si nemyslím, že jsem méňě chápavý..
Myslím, že by to smysl naopak mělo, protože jak známo, čím je "učivo" přehlednější a názornější tím lépe se zapamatuje, a ruku na srdce, kdo si vždy přečte nejdřív celý manuál (tedy zde pravidla a vůbec všechno kolem gc). Proto by alespoň takový letmý přehled či test určitě na škodu nebyl, toť můj názor :-)
p.s. je pravda, že je tu odkaz na video pro začátečníky, ale to je pokud vím opravdu tak jen letmé..
ahoj :-)

Tak si zkus vyplnit dotazník v mém podpisu ;)
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#28 jira_t

jira_t

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:00

Kelisovka: díky, ale popravdě jsem to zaprvé nemyslel ani tak pro sebe.. a za druhé proč by měli začátečníci něco zkoušet přes tvůj podpis? ;)
  • 0

#29 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:01

Odpovědi na sedmou otázku bych být tebou trochu poupravil. Odpověď je hned zřejmá. Jinak o testu si myslím, že je zbytečný. Mnoho začátečníků se nepodívá ani do Wiki natož aby vyplňovali nějaké testy ...
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#30 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:04

mike007 napsal/a:
...
Jinak o testu si myslím, že je zbytečný. Mnoho začátečníků se nepodívá ani do Wiki natož aby vyplňovali nějaké testy ...

Jde o to, že test je přeci jenom dynamičtější a zábavnější než čtení wiki. ;)
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#31 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:06

Jo, jenže pokud si neprojdou Wiki, v testu neuspějí :D
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#32 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:07

mike007 napsal/a:
Jo, jenže pokud si neprojdou Wiki, v testu neuspějí :D

To si nemyslim, wiki si procházim, jen když něco potřebuju, jako začátečník jsem si přečetl úvod do geocaching a to docela stačilo.
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#33 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:10

kelisovka napsal/a:
...
jako začátečník jsem si přečetl úvod do geocaching a to docela stačilo.


No vidíš, úvod stačí, tak k čemu nějaký dotazník? ;)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#34 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:14

Jde o to, že test přiměje kačery se nad věcí zabývat. Například když kačer najde v testu zmínku o jakémsi CWG, o kterém nikdy nic neslyšel, napadne ho, že to asi nebude geocoin a bude o tom něco podrobněji hledat. A tak se možná dostane k informacím dřív, než kdyby žádný test nebyl. A jak říkám, testy jsou sympatičtější než čtení manuálu. ;)
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#35 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:24

Daenny napsal/a:
Jde o to, že test přiměje kačery se nad věcí zabývat. Například když kačer najde v testu zmínku o jakémsi CWG

Divil bych se. Kdo se o o bude zajímat, tak si to najde i bez toho. Kdo se o to zajímat nebude, tak si test buď jenom nějak otipuje, případně se na něj rovnou vydlábne, protože není motivace pro úspěšné složení testu. Nebo vůbec nezaregistruje, že nějaký test existuje, stejně jako jsou přehlíženy ostatní informace.
  • 0

#36 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:26

Kde to je psané? :o
...

Nevím přesně, kde to bylo, ale rozhodně to někde bylo. Samozřejmě se do tohoto omezení nepočítají staré a historické nebo zahraniční mince (tím nemyslím eura, ale nějaké netradiční, např. jednou jsem házel do kešky s touto tématikou egyptskou libru ;))
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#37 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:26

Jenom malé info, dotazník vyplnilo cca 25 lidí, z toho 4 flame.
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#38 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:32

pepa.z.pocernic napsal/a:
Divil bych se. Kdo se o o bude zajímat, tak si to najde i bez toho. Kdo se o to zajímat nebude, tak si test buď jenom nějak otipuje, případně se na něj rovnou vydlábne, protože není motivace pro úspěšné složení testu. Nebo vůbec nezaregistruje, že nějaký test existuje, stejně jako jsou přehlíženy ostatní informace.

Nejde o nějaké "úspěšné složení testu". To přeci není geomaturita :). Kačer si zde jen udělá přehled o tom, zda všemu rozumí a jestli všechno ví správně, aby své znalosti posléze mohl v terénu uplatnit. Jak všichni víme, internet je mimo jiné také pln mnoha "fakeů (tedy nepravd)" a tak by si mohl tímto kačer začátečník své informace "ověřit". A už odkaz z těchto stránek by mohl být jakousi zárukou pravdivosti testu.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#39 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:35

Poslal by mi prosím někdo gc-kód kešky v Olomouci/Ostravě - kde je nutné nějaký podobný dotazník vgyplnit?
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#40 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:41

Nikde jsem nečetl, že by se peníze nesměly dávat do keší, a že jsem toho o geocachingu pročetl opravdu hodně. Kolikrát jsem už viděl v keších peníze. Hold prostě někdo v tu chvíli neměl nic jiného na výměnu, tak tam dal peníze. Mně osobně rozhodně nevadí. Jsou lepší než kinderšrot nebo papírové kapesníky či tampon... Například za dvacku jsem schopen nechat v keši dvě CWG. Kačeři, co přijdou po mě budou mít radost, a já si za tu dvacku cestou domů skočím na jeden škopek... Všichni jsou spokojeni ;)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama