Přejít na obsah


Fotka

Test pro začátečníky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#61 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 18:24

odzadu k čemu jsem se dřív nevyjádřil 17 - ??? 15 - co nano cache kam se tužka nevejde nebo earth bez krabičky? edit: teda na takto položenou otázku tam imho není vhodná správná odpověď 13 - jaký je mezi b a c kromě slovíčkaření rozdíl? a - co je to ta krabka? účel podobného testu mi uniká čim dál víc. Návrhy nějakých otázek tu padly, ale v tom testu přibývají IMHO jen nesmysly. A jestli by měl ten test nějak oslovit začátečníky, aby byli po zodpovězení v obraze, tak se obávám, že je to k ničemu.
  • 0

#62 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 18:33

Pro začátek mého příspěvku musím oznámit, že si stojím za svým názorem, že test pro začátečníky je docela dobrý nápad. Ovšem musím konstatovat, že začínám v určitých ohledech souhlasit s Pepou. Opravdu netuším, k čemu musí kačer znát výraz kolize, a nač jsou otázky typu "jaké odkazy mohou být v listingu". O tužce ani nemluvím. Myslím, že se to začíná pěkně zvrtávat v něco naprosto zbytečného a já bych se od tohoto nyní rád distancoval.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#63 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 18:35

kelisovka napsal/a:
Tak jsem doplnil dotazník o další otázky.


Dotazník po začátečníky není špatný nápad. Je však důležité podívat se na to zejména z pohledu začátečníka! Myslíte si že každý ví co znamená: shoutbox, GC/TB, CWG, reviewerovi, listingu, nick.

Každý není odkojený IT mámou a někteří jsou rádi když pošlou email a najdou na internetu seznam.
  • 0
Nepropadejte panice!

#64 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 18:43

Daenny napsal/a:
... Opravdu netuším, k čemu musí kačer znát výraz kolize, a nač jsou otázky typu "jaké odkazy mohou být v listingu". O tužce ani nemluvím. Myslím, že se to začíná pěkně zvrtávat v něco naprosto zbytečného a já bych se od tohoto nyní rád distancoval.


Pro lovícího začátečníka ne, ale pro zakladatele jo. Proto navrhuji udělat dotazníky 2 (pro hledače a pro zakladatele).
  • 0

#65 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 18:56

13. Kdy jde o kolizi a) Krabky jsou od sebe vzdáleny méně než 161 m. b) Ikony keší jsou na mapě vzdáleny méně než 0,1 míle. c) na mapě jsou obrázky blíž než 161 m Tak. Pořád mi nedochází ten rozdíl mezi a) a c), ale budiž. Autor dotazníku se spletl. S pojmenováním kolize jsem se ještě nesetkal (myslím, co se týče geocachingu) a asi bych to napsal jinak. Jenomže hlavní problém je, že jako začátečník nejspíš nebudu hned zakládat kešky a tudíž si to ani nemusí pamatovat. To by samozřejmě řešil ta tvoje metoda rozdělit to do dvou. Takže to by bylo řešení. O tužce se vyjádřil již Pepa, takže zadání je nepřesné. Navíc řešení je docela zjevné. A tak je to i u jiných otázek (třeba u té první). Buď jsou zbytečné, nebo je řešení zjevné. Chtělo by to něco, co je opravdu potřeba vědět, ale tak jasné to není.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#66 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:02

Ovšem co se týká CWG, ty jsou v testu správně. Takové otázky by tam měly být. Já třeba při svém prvním lovu objevil CWG a nevěděl, co s ním. Považoval jsem to za klasický geocoin. Člověk před svým prvním lovem samozřejmě nečte celou wiki, všechna pravidla, všechny fóra, atd. Ale takový test, který shrne důležité znalosti...
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#67 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:04

Daenny napsal/a:
13. Kdy jde o kolizi
a] Krabky jsou od sebe vzdáleny méně než 161 m.
b] Ikony keší jsou na mapě vzdáleny méně než 0,1 míle.


a] se tyka fyzickeho umisteni krabicek, ktere by mely byt min 161 metru od sebe
b] ikonky se mohou klidne i prekryvat (u mystery a multin se mohou prekryvat a krabicky mohou byt pritom daleko od sebe)
  • 0

#68 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:05

Tak se pokouším rozdělit dotazník do dvou menších dotazníků, tak snad se to už bude líbit, jinak jsem rád za připomínky, tak pište.
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#69 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:07

dardalion napsal/a:

Daenny napsal/a:
13. Kdy jde o kolizi
a] Krabky jsou od sebe vzdáleny méně než 161 m.
b] Ikony keší jsou na mapě vzdáleny méně než 0,1 míle.


a] se tyka fyzickeho umisteni krabicek, ktere by mely byt min 161 metru od sebe
b] ikonky se mohou klidne i prekryvat (u mystery a multin se mohou prekryvat a krabicky mohou byt pritom daleko od sebe)

Jo, to je pravda.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#70 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:22

Daenny napsal/a:

dardalion napsal/a:

Daenny napsal/a:
13. Kdy jde o kolizi

a] se tyka fyzickeho umisteni krabicek, ktere by mely byt min 161 metru od sebe
b] ikonky se mohou klidne i prekryvat (u mystery a multin se mohou prekryvat a krabicky mohou byt pritom daleko od sebe)

Jo, to je pravda.

Problémy v této otázkce je následující:
1. začátečníkovi to neřekne nic o tom, co to vlastně kolize je
2. nedefinovaný pojem "krabka"
3. kolize se týkají finálek a fyzických stage a s tím někdy bývají nejasnosti, čeho všeho se vlastně kolize týka, přitom tenhle problém není otázkou pokryt, místo aby tam byly dvě varianty s mapou
4. někdy je kolize přípustná (vhodný terén...)

K těm CWG: z odpovědí v tom testu by mělo vyplynout, že je to běžný netrackovatelný předmět na výměnu (pokud k tomu někdo nepřipne TB ) a ne něco speciálního. Teda pokud má mít ten test i vzdělávací charakter. Což z odpovědí nevyplyne a vytváří to dojem, že jsou pro CWG daná nějaká speciální pravidla
  • 0

#71 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:25

Uz jsem vyrobil i dotazník pro zakladatele, tak napište, co opravit.

Adresa je http://www.vyplnto.c...ro-zakladatele/

Matěj
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#72 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:30

pepa.z.pocernic napsal/a:
K těm CWG: z odpovědí v tom testu by mělo vyplynout, že je to běžný netrackovatelný předmět na výměnu (pokud k tomu někdo nepřipne TB ) a ne něco speciálního. Teda pokud má mít ten test i vzdělávací charakter. Což z odpovědí nevyplyne a vytváří to dojem, že jsou pro CWG daná nějaká speciální pravidla

Já si myslím, že zrovna ty CWG jsou tam vysvětleny dobře.
4. Co udělám s CWG (dřevěné kolečko - vizitka kačera), když ho najdu v keši
Vezmu si ho za nic a nechám doma
Vezmu si ho výměnou za jiné CWG / nebo předmět stejné hodnoty
Vezmu si ho za nic a budu hledat, kde ho zaloguji na internetu.
Z toho jasně vyplývá, že jde skutečně o věc na výměnu.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#73 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:32

jledvik napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:

Daenny napsal/a:
Jde o to, že test přiměje kačery se nad věcí zabývat. Například když kačer najde v testu zmínku o jakémsi CWG

Divil bych se. Kdo se o o bude zajímat, tak si to najde i bez toho. Kdo se o to zajímat nebude, tak si test buď jenom nějak otipuje, případně se na něj rovnou vydlábne, protože není motivace pro úspěšné složení testu. Nebo vůbec nezaregistruje, že nějaký test existuje, stejně jako jsou přehlíženy ostatní informace.


hmmm, testik by musel byt soucasti pruvodce vytvorenim uctu na gc.com.
(neresim jazykovou mutaci)
... tak a je to. musel bych si opatrit spravne odpovedi apod.

To ale zase spoustu lidí odradí. A nejsem si jist, zda je tohle v zájmu Groundspeaku... ;)
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#74 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:37

Daenny napsal/a:
Z toho jasně vyplývá, že jde skutečně o věc na výměnu.

Jenže to vyplývá až na základě další logické úvahy. A přestože lidi mění CWG správně, tak to, že to je běžná netrackovaná věc často nechápou. Ono z té odpovědi nevyplývá, že kromě té výměny tam nejsou nějaká další pravidla, která by z toho dělala něco jiného než běžnou věc na výměnu.
  • 0

#75 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:42

pepa.z.pocernic napsal/a:

Daenny napsal/a:
Z toho jasně vyplývá, že jde skutečně o věc na výměnu.

Jenže to vyplývá až na základě další logické úvahy. A přestože lidi mění CWG správně, tak to, že to je běžná netrackovaná věc často nechápou. Ono z té odpovědi nevyplývá, že kromě té výměny tam nejsou nějaká další pravidla, která by z toho dělala něco jiného než běžnou věc na výměnu.

No jenomže ten test přeci nemůže podat naprosto všechny informace o daném tématu. Ten test je jen proto, aby "nakopnul" začátečníky a poukázal na mezery v základních vědomostech, které budou potřebovat. Ty si poté kačer sám doplní. A pokud například neovládá počítač, tak si nebude raději CWG všímat, nebo se někoho zeptá. Ale bude vědět, že to není putovní předmět.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#76 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:43

Ono je asi děsně lehky řict, že TO JE SPATNE, TO K NICEMU NENI, nebo TO JE NEPŘESNÉ, ale vždyť to jsou zatím návrhy a ať tedy každý navrhne něco lepšího. Já sem navrhl otázky, ktery sem potřeboval vědět při zakládání keše a KRABKA mi přijde mnohem názornější než FYZICKÁ STAGE. A hlavně ten dotazník nemá až tak poučit, jako spíš ukázat, jak na tom kdo je.
  • 0

#77 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:47

jledvik napsal/a:

Daenny napsal/a:

jledvik napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:

Daenny napsal/a:
Jde o to, že test přiměje kačery se nad věcí zabývat. Například když kačer najde v testu zmínku o jakémsi CWG

Divil bych se. Kdo se o o bude zajímat, tak si to najde i bez toho. Kdo se o to zajímat nebude, tak si test buď jenom nějak otipuje, případně se na něj rovnou vydlábne, protože není motivace pro úspěšné složení testu. Nebo vůbec nezaregistruje, že nějaký test existuje, stejně jako jsou přehlíženy ostatní informace.


hmmm, testik by musel byt soucasti pruvodce vytvorenim uctu na gc.com.
(neresim jazykovou mutaci)
... tak a je to. musel bych si opatrit spravne odpovedi apod.

To ale zase spoustu lidí odradí. A nejsem si jist, zda je tohle v zájmu Groundspeaku... ;)


... jasne, ze ne. souhlasim. urcite neni treba prochazet testem zpusobilosti.
je to jen teoreticka uvaha, kam zaradit neco takoveho, aby byla naplnena funkcni specifikace prezkusovani hledace.

kdyz jsme zacinali, procetl jsem si wiki, nejake rady a snazlili jsme se neudelat nekomu na place u kese paseku :-)

OK. Jako teoretická úvaha je to dobrý. :D
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#78 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:48

zir37 napsal/a:
Ono je asi děsně lehky řict, že TO JE SPATNE, TO K NICEMU NENI, nebo TO JE NEPŘESNÉ, ale vždyť to jsou zatím návrhy a ať tedy každý navrhne něco lepšího. Já sem navrhl otázky, ktery sem potřeboval vědět při zakládání keše a KRABKA mi přijde mnohem názornější než FYZICKÁ STAGE. A hlavně ten dotazník nemá až tak poučit, jako spíš ukázat, jak na tom kdo je.

Jasně, ale diskuse je klíčem k úspěchu. A co děláme? Diskutujeme. :D Snažíme se jen rozvinout nápad. Ne ho rozdupat.
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#79 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:51

Daenny napsal/a:

zir37 napsal/a:
Ono je asi děsně lehky řict, že TO JE SPATNE, TO K NICEMU NENI, nebo TO JE NEPŘESNÉ, ale vždyť to jsou zatím návrhy a ať tedy každý navrhne něco lepšího. Já sem navrhl otázky, ktery sem potřeboval vědět při zakládání keše a KRABKA mi přijde mnohem názornější než FYZICKÁ STAGE. A hlavně ten dotazník nemá až tak poučit, jako spíš ukázat, jak na tom kdo je.

Jasně, ale diskuse je klíčem k úspěchu. A co děláme? Diskutujeme. :D Snažíme se jen rozvinout nápad. Ne ho rozdupat.

Proti diskuzi nic nemám, ale když s něčím nesouhlasím, tak uvedu proč (což většina dělá) a navrhnu lepší řešení.
  • 0

#80 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 19:53

zir37 napsal/a:
Ono je asi děsně lehky řict, že TO JE SPATNE, TO K NICEMU NENI, nebo TO JE NEPŘESNÉ, ale vždyť to jsou zatím návrhy a ať tedy každý navrhne něco lepšího. Já sem navrhl otázky, ktery sem potřeboval vědět při zakládání keše a KRABKA mi přijde mnohem názornější než FYZICKÁ STAGE. A hlavně ten dotazník nemá až tak poučit, jako spíš ukázat, jak na tom kdo je.

Kdo nechce slyšet reakci na návrhy, nechť ty návrhy nedává k vyjádření. Ono navrhnout nějaký test, který nemá jen chytat na znalosti nepodstatných detailů, ale má ukázat, že to člověk opravdu chápe, nebo ho navést správným směrem, není trivialita a imho by to měl dělat někdo, kdo této problematice rozumí. A to nejen předmětu testu, ale měl by mít zkušenosti s tvorbou testů.
krabka - část lidí bude považovat "krabku" jako nikde nedefinovaný pojem jenom za finálku, část lidí i za krabičky na zastávkách multiny. Pokud to dopředu nebo v zadání nevyjasníš, tak je nesmysl s tím operovat v nějaké otázce.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama