Přejít na obsah


Fotka

Earthcache - změny pravidel


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#1 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 23:46

Poměrně v tichosti proběhla aktualizace pravidel pro schvalování zeměkeší. Změna platí už od 19. 8. 2010, nicméně já jsem ji zaznamenal až nyní, ačkoliv jsem se na stránky nedávno díval.

Většina pravidel platí tak, jak jsme byli dosud zvyklí. Hlavní změna, které jsem si všiml, se týká jazyka listingu. Až dosud byla povinná angličtina. Text v češtině či jiném jazyce byl dobrovolný.

Nyní je to naopak. Nově musí být text napsaný v místním jazyce. To znamená v ČR vždy česky. Kdo chce zakládat earthku v cizině, musí ovládat místní jazyk nebo si nechat text do tohoto jazyka přeložit.

Vzhledem k tomu, že schvalovači jsou ze zahraničí a neumějí česky, stejně se angličtině při psaní nevyhneme. Mají totiž právo požádat o překlad do angličtiny, aby rozuměli tomu, co schvalují.

Aktualizoval jsem příslušnou stránku v geowiki. Pokud by někoho napadl lepší překlad anglických pravidel, než je ten můj, editujte prosím s odvahou. :)
  • 0

#2 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 0:08

No moc si nedokazu predstavit, jak me bude reviewer nutit psat listing v arabstine, korejstine ci svahilstine. Jednak v tech zemich moc kaceru nenajdete a za druhe diky kacerum, co tam EC zakladali (jen v AJ), tam vubec nejaka keska je. To muze tak platit pro kese u nas, na slovensku, v nemecku, francii apod. Ale to se zase tolik toho nezmeni. Navic si myslim, ze v osobnim zajmu kaceru by tam ta AJ mela byt stale a ne jen lokalni jazyk, aspon co se otazek tyce. Google Translator na preklad totiz neni vzdycky to nejlepsi.
  • 0

#3 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 0:16

Plně s tebou souhlasím. Dosud člověk mohl, když navštívil nějakou exotiku, založit právě earthku. Přece jenom se o ni dá na dálku "pečovat" lépe než o fyzickou keš. Takhle to už nebude dost dobře možné. A angličtina v praxi zůstává nutností. Pokud nebude nějaký geoaware od nás, bez angličtiny nám to stejně neschválí.
  • 0

#4 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 1:59

A to se mi docela líbí - snad se tím trochu omezí zakládání earthek cizími rekreanty v kdovíjakých Tramtáriích, což alespoň mně přišlo nemístně přebujelé. I když na druhou stranu, stejně pochybuju, že by dozor měl takové polyglotní schopnosti, aby dokázal bezpečně zkontrolovat, zda listing je v dané řeči opravdu na úrovni, a ne nějaký strojem spíchnutý projev já Tarzan - ty Jane (ostatně i ta úroveň en: verze je někdy tristní - nenásledovat cs: text, kolikrát bych vůbec nevěděl, která bije, čili s podivem, že to vůbec schválením projde).
  • 0

#5 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 4:39

Toniczech napsal/a:
A to se mi docela líbí - snad se tím trochu omezí zakládání earthek cizími rekreanty v kdovíjakých Tramtáriích, což alespoň mně přišlo nemístně přebujelé.


Timto stylem by nebyla temer zadna kes v Africe a v Asii ci Jizni Americe by to bylo taktez hodne zredukovane. Myslim si, ze budes mluvit jinak, az pojedes nahodou do nejake te Tramtarie a budes si tam moc odlovit nejakou kesku od ciziho reakreanta.
Bez urazky, toto muze tvrdit jen clovek, ktery nikdy nevytahl a nevytahne paty zpoza humen.
  • 0

#6 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 7:57

a kdyby tam ty kese nebyly, tak se zbori svet?
  • 0

#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 8:02

Pajast napsal/a: .... musí být text napsaný v místním jazyce.

To je ale zase pakarna! Kdyz udelam zemekes v Rusku, tak ji nemuzu udelat v mistnim jazyce, protoze Zememluv nepodporuje azbuku. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 8:13

zLOST napsal/a:
a kdyby tam ty kese nebyly, tak se zbori svet?

A zboril by se svet, kdyby nebyla vubec nikde zadna keska ?? :)
Ja myslim, ze k-lord to napsal velmi presne - pokud nekoho bavi sedet doma za peci, tak je to jeho vec. Pak ale nechapu, proc resi existenci kesi v "nejake tramtarii" - ze by ze zavisti, ze se tam nikdy nepodiva, dle hesla "kdyz ne ja, tak nikdo" ??
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#9 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 202 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 8:15

Buďme rádi, že máme nějaká pravidla.;) Není nic horšího, než kocourkov. :oCo bychom kvůli nalezení nebo vytvoření kešky neudělali? Vždyť přece kačer nezná žádné překážky. ;)Jsme pro, ať tam ten domorodý jazyk je. Je to určitě slušnost. :)Ať si domorodci počtou a třeba se i naším překladem pobaví.:D Třeba některý domorodec pomůže a překlad s autorem vyladí. B)To budou kontakty....:D:D:)
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#10 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 8:40

[quote]kapsa napsal/a:
[quote]zLOST napsal/a:
pokud nekoho bavi sedet doma za peci, tak je to jeho vec. Pak ale nechapu, proc resi existenci kesi v "nejake tramtarii" - ze by ze zavisti, ze se tam nikdy nepodiva, dle hesla "kdyz ne ja, tak nikdo" ??[/quote]

hele, ja mozna polozim trochu zdanlive OT dotaz: znate toniczecha?
  • 0

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 8:44

TwiceRaP napsal/a:
Buďme rádi, že máme nějaká pravidla.;) Není nic horšího, než kocourkov. :oCo bychom kvůli nalezení nebo vytvoření kešky neudělali? Vždyť přece kačer nezná žádné překážky. ;)Jsme pro, ať tam ten domorodý jazyk je. Je to určitě slušnost. :)Ať si domorodci počtou a třeba se i naším překladem pobaví.:D Třeba některý domorodec pomůže a překlad s autorem vyladí. B)To budou kontakty....:D:D:)

S tim mohu jen souhlasit ale problem je v tom, ze Zememluv nepodporuje tu azbuku (pripadne dalsi pisma). Ja ted treba chystam Earthku v jedne sopce v Mongolsku ( http://www.michalkup...age=794&sort=25 ), preklad si klidne zajistim ale bez azbuky proste nevim, jak to napsat. Jedine to obejit jako u mych kesi na Ukrajine a vlozit listing jako fotku. Otazka je, zda to uznaji.
Je to ale stejne skoda, protoze treba prave v Rusku jsou tisice skvelych kesi ale na jejich vlastnim systemu, ktery si udelali natruc kvuli tomu, ze jim Zememluv neumoznuje tu azbuku. Na GC.com je pak v celem Rusku jen malo pres sto kesi. Skoda ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 8:53

ja si teda myslim, ze groundspeak to klasicky nedomyslel o te azbuce :) a ze listing v azbuce jako obrazek neni problem prilozit.
  • 0

#13 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 202 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 8:54

Asi nezbyde nic jiného, než listing napsat třeba na chytrém telefonu s dotykovým displejem, kde se dá naladit klávesnice ledacjaká. Sice to bude pořádná fuška, ale co by kačer pro keš neudělal.;):D
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#14 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 8:55

@kapsa] jen trochu nechapu tu hysterii se zakladanim kesi kdykoliv kdekoliv. urcite si budes pamatovat, ze driv se za peci nesedelo a kupodivu to slo i bez plastovejch (vetsinou) krabicek s kusem papiru vevnitr. takze bych to do prime souvislosti nedaval. ale to je off-topic :) mozna si jen u GS jeste nevsimli ze jsou jazyky, kde ascii proste nestaci..
  • 0

#15 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 8:57

@TwiceRaP] to ti bude ku prdu, protoze GS ten listing domrsi v momente, kdy ho budes chtit ulozit..
  • 0

#16 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 8:59

TwiceRaP napsal/a:
Asi nezbyde nic jiného, než listing napsat třeba na chytrém telefonu s dotykovým displejem, kde se dá naladit klávesnice ledacjaká. Sice to bude pořádná fuška, ale co by kačer pro keš neudělal.;):D

co s tím má klávesnice společného? tady je problém s kódováním v databázi a zobrazením na webu.

// ale je zvláštní že třeba s japonštinou a jejími paznaky problém nemají
  • 0

#17 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 9:08

zLOST napsal/a:
@kapsa] jen trochu nechapu tu hysterii se zakladanim kesi kdykoliv kdekoliv. urcite si budes pamatovat, ze driv se za peci nesedelo a kupodivu to slo i bez plastovejch (vetsinou) krabicek ....

Jasne ze pamatuju ale proc bych to nemohl spojit dohromady? Cemu to jako vadi? Ja bych to s tim sezenim za peci rozhodne spojoval, protoze to nema zadny jiny racionalni duvod. Nebo ma?? Zkus mi vysvetlit, proc by nekomu v Cechach mela vadit treba ta moje chystana Earthka v krateru Mongolske sopky .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#18 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 9:49

kapsa napsal/a:
To je ale zase pakarna! Kdyz udelam zemekes v Rusku, tak ji nemuzu udelat v mistnim jazyce, protoze Zememluv nepodporuje azbuku. ;)


Můžeš se pokusit převést to na HTML entity. :D To pak bude pakárna, až si to někdo stáhne do oregána! :P

Taky nechápu, proč GS ještě plně nepodporuje národní prostředí. Možná jim ta konkurence od Garmina bude "svědčit" a něco s tím konečně udělají.
  • 0

#19 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:39

@kapsa] mne slo spis o zakladani krabicek v kdejakym prdelakove jen proto, ze tam jsem a shodou okolnosti se tam lidi venujou vic pastevectvi nez geocachingu. takze se tam prdne krabka, na ktery jsou za dva roky dva nalezy a po ctyrech letech nejakej hudak pri pokusu o TTF logne akorat DNF, protoze tam v mezicase probehla obcanska valka. (pane rediteli, malicko jsem si zaprehanel. ale predpokladam, ze vis jak to myslim).
  • 0

#20 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:52

kapsa napsal/a:
... proc by nekomu v Cechach mela vadit treba ta moje chystana Earthka v krateru Mongolske sopky .... ;)

Mě! Protože vždycky dvě hodiny čučím na tvoje fotky a potom hodinu žasnu a hodinu závidím ... :D:D:D:D:D
Pardon za OT
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama