Přejít na obsah


Fotka

Earthcache - změny pravidel


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#21 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:59

k-lord napsal/a:

Toniczech napsal/a:
A to se mi docela líbí - snad se tím trochu omezí zakládání earthek cizími rekreanty v kdovíjakých Tramtáriích, což alespoň mně přišlo nemístně přebujelé.


Timto stylem by nebyla temer zadna kes v Africe a v Asii ci Jizni Americe by to bylo taktez hodne zredukovane.



To si nerozumíme. Já nemám nic proti dovolenkovým fyzickým krabičkám, pokud se o ně někdo stará (nebo jak říkáš v první fázi někde poslouží šíření GC). Za takové jsem rád kdekoliv, to si piš. Ale rozhazovat virtuální "takykeše" po celém světě v podstatě kvůli získání o stupínek vyššího odznáčku, chm chm... To, že organizátoři svůj propagační program navázali nejen na nalezené, ale i na vytvořené earthky, vede k tomu, že se nezakládá keš pro místo ani pro lidi (což by IMHO mělo býtv první řadě), nýbrž keš pro keš, ba přímo keš pro body.

Nechte to místním lidem, ti mají znát svou zemi nejlíp a však oni si těch míst časem taky všimnou, až tam vzroste GC základna. Zkrátka a dobře mně by přišlo podivné, kdyby sem třeba přijel někdo z Thajska či Řecka a založil nám earthku někde u Máchova jezera. ;)
  • 0

#22 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 11:04

me se moznost zalozit takto cache v cizi zemi libi a prave EC mi prijde idealni (kdyz uz nejde udelat virtualku), protoze ma temer nulovou udrzbu. kdyz nekdo udela krabku na dovolene treba v Recku, je to sice hezke, ale tezko ji bude na tu dalku udrzovat. mimochodem nevedel jsem, ze cesti kaceri maji monopol na zakladani cachi na uzemi CZ :)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#23 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 11:07

Dain a Olik napsal/a:
ja si teda myslim, ze groundspeak to klasicky nedomyslel o te azbuce :) a ze listing v azbuce jako obrazek neni problem prilozit.

Super napad - a vzhledem k tomu, ze gc.com nepodporuje ani ceske znaky, budu nadale psat listingy anglicky a ceskou verzi prikladat jako obrazek. Majitele mejdel a kolousku me budou milovat!! :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#24 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 11:29

@nosferatu] jde o to, ze z EC se pak stavaj kese podobne kvality jako "zakladni skola #1 - zakladni skola #365". a na virtualni balast tu je snad waymarking, ne? (kdyz odhlidnu od horsi pouzitelnosti danyho webu)
  • 0

#25 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 11:32

DUsoft napsal/a:

kapsa napsal/a:
... proc by nekomu v Cechach mela vadit treba ta moje chystana Earthka v krateru Mongolske sopky .... ;)

Mě! Protože vždycky dvě hodiny čučím na tvoje fotky a potom hodinu žasnu a hodinu závidím ... :D:D:D:D:D
Pardon za OT

Diky, ale zase takovej zazrak to neni, proste jen nemam na dovolenou v Chrovatsku. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#26 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 11:40

zLOST napsal/a:
@nosferatu] jde o to, ze z EC se pak stavaj kese podobne kvality jako "zakladni skola #1 - zakladni skola #365". a na virtualni balast tu je snad waymarking, ne? (kdyz odhlidnu od horsi pouzitelnosti danyho webu)

Naprosto souhlasim s nosferatu, virtualnim balastem se to mozna pomalu stava u nas ale v zemich, kde vsechny kesky spocitas na prstech je to uplne o necem jinem. Argument, ze si to casem najdou mistni kaceri je taky mimo misu, protoze jsou zeme, kde se geocaching proste nechytl a asi ani nechytne.
Proto jsem zalozil Earthku treba tady : GC22YF2
Opravdu ti prijde jako virtualni balast ??
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#27 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 11:55

hplus napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
ja si teda myslim, ze groundspeak to klasicky nedomyslel o te azbuce :) a ze listing v azbuce jako obrazek neni problem prilozit.

Super napad - a vzhledem k tomu, ze gc.com nepodporuje ani ceske znaky, budu nadale psat listingy anglicky a ceskou verzi prikladat jako obrazek. Majitele mejdel a kolousku me budou milovat!! :D


ale podporuje, 26 ceskych znaku mas bez problemu :)
  • 0

#28 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 11:55

Toniczech napsal/a:
Zkrátka a dobře mně by přišlo podivné, kdyby sem třeba přijel někdo z Thajska či Řecka a založil nám earthku někde u Máchova jezera. ;)


...ale když si tu amík založí tradičku, nad tím se dnes už nikdo nepozastavuje :D:D:D:D
  • 0

#29 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 12:07

kapsa napsal/a:

zLOST napsal/a:
@nosferatu] jde o to, ze z EC se pak stavaj kese podobne kvality jako "zakladni skola #1 - zakladni skola #365".

Naprosto souhlasim s nosferatu, virtualnim balastem se to mozna pomalu stava u nas ale v zemich, kde vsechny kesky spocitas na prstech je to uplne o necem jinem. Argument, ze si to casem najdou mistni kaceri je taky mimo misu, protoze jsou zeme, kde se geocaching proste nechytl a asi ani nechytne.
Proto jsem zalozil Earthku treba tady : GC22YF2
Opravdu ti prijde jako virtualni balast ??



Tak za tuhle se rozhodně stydět nemusíš, mně to přijde jako hodnotná geologická kuriozita. Akorát nerozumím, co mělo znamenat that the fire ma nostrums, dej si tam podle cs: miraculous properties či tak něco. A já jsem optimista - věřím, že (i díky tobě) se v tom Ázerbájdžánu GC jednou chytne, jen to ještě nějaký čas potrvá. :)
  • 0

#30 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 13:04

Toniczech napsal/a:

kapsa napsal/a:Proto jsem zalozil Earthku treba tady : GC22YF2
Opravdu ti prijde jako virtualni balast ??

Tak za tuhle se rozhodně stydět nemusíš, mně to přijde jako hodnotná geologická kuriozita. Akorát nerozumím, co mělo znamenat that the fire ma nostrums, dej si tam podle cs: miraculous properties či tak něco. A já jsem optimista - věřím, že (i díky tobě) se v tom Ázerbájdžánu GC jednou chytne, jen to ještě nějaký čas potrvá. :)

Je to muj blbej preklad ale uz mam nachystanej kompletne novej, kterej tam brzy dam (na anglictinu jsem trosku tupejsi).

Ale zpet k tematu - takovychto pripadu by se naslo hafo a proto nehazme vse do jednoho pytle. Reci o virtualnim balastu jsou stejne nesmyslny, jako kdybych rekl, ze vsechny kesky v Praze jsou jen pochcany okapovky a ze by se taky nic nestalo, kdyby tu nebyly. Na geocachingu je krasne prave to, ze si v nem kazdy najde to svoje, co ho na tom bavi. Nekoho bavi jednoduche tradicky, jiny ma rad treba ty Earthky nebo Wherigo, nekdo se vyziva v petkovych terenech, jiny zase v tezkych sifrach. No a nekoho zase bavi lovit a zakladat kesky v "kdovijakych Tramtariich".

A co z toho plyne? Myslim, ze si vzajemne nijak neprekazime, tak prosim zanech vyrazu jako "virtualni balast", nemusis si ho prece vsimat, pokud te nezajima, stejne jako si ja nevsimam kesi, ktere me nezajimaji nebo na ktere z nejakeho duvodu nemam.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#31 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 13:11

Toniczech napsal/a:
Zkrátka a dobře mně by přišlo podivné, kdyby sem třeba přijel někdo z Thajska či Řecka a založil nám earthku někde u Máchova jezera. ;)



Když bude hezky udělaná, je mi úplně jedno, kdo ji založil.

Toniczech napsal/a:
Ale rozhazovat virtuální "takykeše" po celém světě v podstatě kvůli získání o stupínek vyššího odznáčku, chm chm... To, že organizátoři svůj propagační program navázali nejen na nalezené, ale i na vytvořené earthky, vede k tomu, že se nezakládá keš pro místo ani pro lidi (což by IMHO mělo býtv první řadě), nýbrž keš pro keš, ba přímo keš pro body.


Kdyby byli provozovatelé EC a jejich revieweři vždy důslední při schvalování a vyžadovali dodržování svých pravidel (a že buzerovat umějí, když chtějí! :)), tak takové zeměkeše snad ani nemůžou projít. Zatím každá blbě udělaná zeměkeš, jejíž listing jsem viděl, byla minimálně v jednom bodě v rozporu s pravidly.
  • 0

#32 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 13:37

Sally&eL napsal/a:

Toniczech napsal/a:
Zkrátka a dobře mně by přišlo podivné, kdyby sem třeba přijel někdo z Thajska či Řecka a založil nám earthku někde u Máchova jezera. ;)


...ale když si tu amík založí tradičku, nad tím se dnes už nikdo nepozastavuje :D:D:D:D



U tradičky totiž stačí piksla a listing nemusí být o ničem. Zatímco u earthky je jaksi základem ta podrobná přednáška o hodnotách a významu daného místa - proto si myslím, že u člověka z druhé strany zeměkoule je obzvlášť vysoká pravděpodobnost, že nebude s vlastivědou dané země obeznámen dostatečně do hloubky. O jazyku nemluvě. To je podstata mojí výhrady.
  • 0

#33 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 13:41

Toniczech napsal/a:

Sally&eL napsal/a:

Toniczech napsal/a:
Zkrátka a dobře mně by přišlo podivné, kdyby sem třeba přijel někdo z Thajska či Řecka a založil nám earthku někde u Máchova jezera. ;)


...ale když si tu amík založí tradičku, nad tím se dnes už nikdo nepozastavuje :D:D:D:D



U tradičky totiž stačí piksla a listing nemusí být o ničem. Zatímco u earthky je jaksi základem ta podrobná přednáška o hodnotách a významu daného místa - proto si myslím, že u člověka z druhé strany zeměkoule je obzvlášť vysoká pravděpodobnost, že nebude s vlastivědou dané země obeznámen dostatečně do hloubky. O jazyku nemluvě. To je podstata mojí výhrady.


jelikoz se jedna o prirodni, zejmena pak geologicke jevy, nevidim v tom vubec zadny problem. Naopak. (ale kdyby se jednalo o dejepisne informace, a takove EC nejsou e nemaji byt, pak by tva namitka byla opravnena):)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#34 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 17:47

Toniczech napsal/a:
Nechte to místním lidem, ti mají znát svou zemi nejlíp a však oni si těch míst časem taky všimnou, až tam vzroste GC základna. Zkrátka a dobře mně by přišlo podivné, kdyby sem třeba přijel někdo z Thajska či Řecka a založil nám earthku někde u Máchova jezera. ;)


Ja si nemyslim, ze v zemich jako Mongolsko, Azerbajdzan, Kazachstan apod. se geocaching asi jen tak rozjede. Tam maji lide jine problemy, nez ze by si kupovali GPSku. A ac si nemyslim, ze si nekdy ty Kapsovy vzdalene eartky odlovim, jsem rad, ze tam jsou. Nikdy nevis, kam te osud zavane. ;);) A o tom to presne je. Jak ja jsem byl rad, ze byla zalozena prvni keska v Belorusku, kdyz jsem tam byl. Sice to nebyla EC ale jen tradicka, ale byla zalozena cizincem. Bez ni bych v Belorusku nemel nic.
  • 0

#35 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 18:00

nosferatu XIII. napsal/a:
jelikoz se jedna o prirodni, zejmena pak geologicke jevy, nevidim v tom vubec zadny problem. Naopak. (ale kdyby se jednalo o dejepisne informace, a takove EC nejsou e nemaji byt, pak by tva namitka byla opravnena):)


Geologii od historie a dalšího společenského zázemí jednoduše neabstrahuješ - koneckonců geologie není nic jiného než historie v trochu větším měřítku. :)
Obvykle takové přírodní rysy mívají nějaké využití, např. těžba, sídelní lokalita, jsou s těmi bizarními útvary spojeny různé pověsti atp., zkrátka zasazení do širších souvislostí je žádoucí.
  • 0

#36 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 18:06

kapsa napsal/a:

Pajast napsal/a: .... musí být text napsaný v místním jazyce.

To je ale zase pakarna! Kdyz udelam zemekes v Rusku, tak ji nemuzu udelat v mistnim jazyce, protoze Zememluv nepodporuje azbuku. ;)


Ale jdi ;). Kde jsi na tom byl? GC20010 Lake Baikal má listing v azbuce!
  • 0

#37 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 18:55

K tomu tematu, resp. zmene pravidel. Ono to neni uplne tak striktni, ze listing musi byt v mistnim jazyce. Zakladal jsem jiz za techto novych pravidel EC na Islandu a listing udelal pouze v AJ (ackoliv urednim jazykem je islandstina) a geoware s tim nemel problem.
  • 0

#38 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 23:08

majkeld napsal/a:
K tomu tematu, resp. zmene pravidel. Ono to neni uplne tak striktni, ze listing musi byt v mistnim jazyce. Zakladal jsem jiz za techto novych pravidel EC na Islandu a listing udelal pouze v AJ (ackoliv urednim jazykem je islandstina) a geoware s tim nemel problem.

To ti jedna EC a jedna tradička na tak malém ostrově nestačila? :-D
  • 0

#39 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 8:10

Hamerinski napsal/a:

kapsa napsal/a:

Pajast napsal/a: .... musí být text napsaný v místním jazyce.

To je ale zase pakarna! Kdyz udelam zemekes v Rusku, tak ji nemuzu udelat v mistnim jazyce, protoze Zememluv nepodporuje azbuku. ;)

Ale jdi ;). Kde jsi na tom byl? GC20010 Lake Baikal má listing v azbuce!

Vim, mam ji odlovenou. ;)
Tam je ale prave pouzit specialni skript, coz neni pro IT laika uplne snadne.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#40 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 8:13

k-lord napsal/a:

Toniczech napsal/a:
Nechte to místním lidem, ti mají znát svou zemi nejlíp a však oni si těch míst časem taky všimnou, až tam vzroste GC základna. Zkrátka a dobře mně by přišlo podivné, kdyby sem třeba přijel někdo z Thajska či Řecka a založil nám earthku někde u Máchova jezera. ;)

Ja si nemyslim, ze v zemich jako Mongolsko, Azerbajdzan, Kazachstan apod. se geocaching asi jen tak rozjede. Tam maji lide jine problemy, nez ze by si kupovali GPSku. A ac si nemyslim, ze si nekdy ty Kapsovy vzdalene eartky odlovim, jsem rad, ze tam jsou. Nikdy nevis, kam te osud zavane. ;);) A o tom to presne je. Jak ja jsem byl rad, ze byla zalozena prvni keska v Belorusku, kdyz jsem tam byl. Sice to nebyla EC ale jen tradicka, ale byla zalozena cizincem. Bez ni bych v Belorusku nemel nic.

Dik za podporu.
P.S. - A to Belorusko ti docela zavidim, neni uplne snadne se tam dostat a funkcni kesky spocitas na prstech jedne ruky.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama