Přejít na obsah


Fotka

Earthcache - změny pravidel


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#41 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 9:33

Me se to libi :) Uz vidim, jak listingy budou v cestine a "cizinci owneri z Tramtarie" budou mit doma Cesky napsane odpovedi na papriku, protoze v tu chvili jim to vsichni z Cech poslou v CZ a nekteri i s diakritikou. A kdyz to nekdo opisne popise vlastnimi (jinymi nez ownerem urcenymi) slovy bude mu log smazan :P
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#42 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 10:31

Dobesch napsal/a:
Me se to libi :) Uz vidim, jak listingy budou v cestine a "cizinci owneri z Tramtarie" budou mit doma Cesky napsane odpovedi na papriku, protoze v tu chvili jim to vsichni z Cech poslou v CZ a nekteri i s diakritikou. A kdyz to nekdo opisne popise vlastnimi (jinymi nez ownerem urcenymi) slovy bude mu log smazan :P


Pokud to spravne chapu, tak tech existujicich se to netyka, jen nove zakladanych. A holt uz to cizinec zakladat nebude. :(
  • 0

#43 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 10:36

Jop, ja v tom nevidim zas takovy problem. Zakladal jsem svou prvni earthku ve Slovinsku, tak jsem ji napsal jenom v anglictine. Retriver mi poslal info, ze musi byt i slovinsky. Tak jsem otazky hodil do translatora, ten neco vyplivnul - samozrejme s tim retrivr nemel problem. A poprosil jsem prvniho domaciho nalezce o korekci prekladu. Obratem to zaslal a tak uz to mam i spravne slovinsky. Je pravda, ze v cizokrajnejsich zemich to muze byt problem - ale podle mne tam ten translator v klidu staci. Smysl to davat bude a kdyz s tim nekdo bude mit problem, muze poopravit.
  • 0

#44 nunca007

nunca007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 13:37

LukasX napsal/a:
Jop, ja v tom nevidim zas takovy problem. Zakladal jsem svou prvni earthku ve Slovinsku, tak jsem ji napsal jenom v anglictine. Retriver mi poslal info, ze musi byt i slovinsky.

Tak jsem otazky hodil do translatora, ten neco vyplivnul - samozrejme s tim retrivr nemel problem. A poprosil jsem prvniho domaciho nalezce o korekci prekladu. Obratem to zaslal a tak uz to mam i spravne slovinsky.

Je pravda, ze v cizokrajnejsich zemich to muze byt problem - ale podle mne tam ten translator v klidu staci. Smysl to davat bude a kdyz s tim nekdo bude mit problem, muze poopravit.


S tim musim souhlasit. To je presne jak u nas NYRSKA preharda. Zakladal ji Holandan a i odpoved v CZ prijal B)
Myslim si ze bez AJ si clovek neskrtne. Uz i nemci nektere listingy v pohranici pisou cesky a anglicky. Tak proc to taky nedelat. Je jasne, ze kazdy na to nema.
Ale nekde se zacit musi. Nemam s tim problem.
  • 0

#45 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 12:13

Tak jsem objevil první earthku v mém okolí co není anglicky GC2JDE5, no snad si s tím google překladač poradí. Nebo nakonec nejhůř švagr. Nicméně ty otázky v hintu?
  • 0

#46 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 12:21

LudaL napsal/a:
Tak jsem objevil první earthku v mém okolí co není anglicky GC2JDE5, no snad si s tím google překladač poradí. Nebo nakonec nejhůř švagr. Nicméně ty otázky v hintu?


no nemecky umim jen z valecnych filmu ale:
1.udelej fotku (tak aby nenapovidala ostatnim) se sebou a GPS tam u toho mista (adamstein)
2.jaky tvar (formu) ma ten skalni utvar)?
z jake horniny to je?
3.napis do logu cas, kdy jsi tam byl

staci? :)B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#47 I3oris

I3oris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 15:16

majkeld napsal/a:
K tomu tematu, resp. zmene pravidel. Ono to neni uplne tak striktni, ze listing musi byt v mistnim jazyce. Zakladal jsem jiz za techto novych pravidel EC na Islandu a listing udelal pouze v AJ (ackoliv urednim jazykem je islandstina) a geoware s tim nemel problem.

Ja som zakladal EC v Egypte a listing je len AJ. Schvalena bola okamzite a bez pripomienok. Mozno to bude aj tym, ze arabske znaky groundspeak zatial nepodporuje ;)
  • 0

Garmin 550 + Galaxy S4 / iPhone 4S & Geocaching Live


#48 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 21:47

Já nemyslel přeložit otázky, ale to že jsou v hintu. Setkal jsem se s tím poprvé.
  • 0

#49 honza-pavla

honza-pavla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 12:37

Nově přibyl v pravidlech od 1.1.2011 bod 7. (respektive se trochu změnila podmínka fotky pro logování) a všechny Earthcache musí tuto podmínku splňovat.

Žádosti o fotografii jsou nepovinné, ale jsou určité vyjímky…

http://www.earthcache.org/
  • 0

#50 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 13:23

Ja bych nejradeji u earthky nelez bez fotografie ani neuznaval. Takhle z toho zacinaj byt virtualky:-( Fotak uz je temer v kazdem mobilu, navic vetsina lidi vi co a kam jde lovit. Kdyz technika zradi tak nevidim duvod log neuznat pokud se z ownerem nedomluvi. Nicmene tam asi nebude sam a tak tam nekdo jeste s fotakem bude:-)
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#51 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 15:29

už mi ty retroaktivní změny pravidel začínaj dost vadit...
  • 0

#52 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 16:02

Retroaktivni
  • 0

#53 honza-pavla

honza-pavla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 16:28

Už se to řeší
http://www.geocachin...864#post_245864
  • 0

#54 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 16:29

Já tohle neřeším, prostě z toho udělaj virtuálky. Kdo bude chtít tak si na to místo zajede a případně se i vyfotí. Ti co to dělaj jen kvůli bodům to budou mít jednodužší, aspoň je nebudou muset kamarádi zapisovat do logbooků, tak jak se to děje teď.
  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#55 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 22:57

Možná jste kromě změny pravidel od začátku roku také zaznamenali, že GSA vytvořila a na svách stránkách publikovala tzv. znalostní knihu (EarthCache Knowledge Book). Pokusil jsem se o překlad na Geowiki.

Je dobré a poučné si to prostudovat, protože tam vysvětlují své postoje a najdou se tam i věci, které se v pravidlech člověk nedočte. Třeba to, že už mají plné zuby vodopádů, artézských vrtů a bludných balvanů, u kterých už budou EC schvalovat zcela výjimečně. Nebo že nebudou schvalovat EC, které se nacházejí v muzeích (i když s tím snad dělali problémy už dříve).
  • 0

#56 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 23:09

Pajast napsal/a:
Možná jste kromě změny pravidel od začátku roku také zaznamenali, že GSA vytvořila a na svách stránkách publikovala tzv. znalostní knihu (EarthCache Knowledge Book). Pokusil jsem se o překlad na Geowiki.


Urcite dobre si procist. Take souhlasim hlavne s tim postojem proti bludnym balvanum, tech je opravdu uz vsude plno a vesmes jen opakuji vse od doby ledove. Ac mam EC rad, nekdy fakt nevericne kroutim hlavou, jak to mohlo byt schvaleno. Otazka ale je, jak se to bude vyzadovat v praxi. Geoawari mimo USA casto nejsou tak prisni, jak by meli byt. I u nas je par EC, ktere snad nikdy nemely byt publikovany, pac s geologii nemaji vesmes nic spolecneho.
  • 0

#57 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 23:17

Pajast: Diky za skvely preklad!
  • 0

#58 I3oris

I3oris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2011 - 7:17

Moja posledna EC ma teda od geologie velmi daleko a povodne ani v listingu geologia nebola spominana.
Po precitani listingu mi prisla od geoware nadsena reakcia , ze tu EC urcite chce publikovat, ze je prakticky prva svojho druhu na svete, ze by si zasluzila samostatnu kategoriu ;)
Ale nakoniec som predsa len musel doplnit par slov o geologii - aby boli splnene podmienky. Sam geoware mi vyhladal a poslal info, ktore tam bolo treba pridat, len aby ta EC mohla ist von... Ja som to len prelozil aj do slovenciny a okamzite ju publikoval.
http://coord.info/GC2JDDH
  • 0

Garmin 550 + Galaxy S4 / iPhone 4S & Geocaching Live


#59 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 18:46

Musím říct, že po přečtení "znalostní knihy" mám takovou lehce archivační náladu. Přehodnocuju svoje zeměkeše podle současných pravidel. Co si například myslíte o Zámku tří císařů? Už takhle jsem raději stáhl dotaz na Alfonse Muchu. I tak nevím, jaké úkoly odpovídající jejich požadavkům bych vymyslel. V podstatě to je svojí povahou waymark. Tedy pryč s ní? Co vy na to?

Už teď jsem skoro rozhodnut, že sérii Dolní Sázava (GC2CZB9, GC2CZBA, GC2CZBB) shrnu do jednoho listingu a předělám úkoly (ty už mám na rozdíl od Zbiroha vymyšlené). Zbylé dva listingy půjdou nemilosrdně do archivu. Pro zájemce to bude těžší, zato ohodnoceno pouze jedním pomyslným bodíkem. Ale mohlo by to přinést vyšší vzdělávací úroveň.

fotrik napsal/a:
Pajast: Diky za skvely preklad!


Děkuju! :)
  • 0

#60 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 18:50

Pajast napsal/a:
Musím říct, že po přečtení "znalostní knihy" mám takovou lehce archivační náladu. Přehodnocuju svoje zeměkeše podle současných pravidel. Co si například myslíte o Zámku tří císařů? Už takhle jsem raději stáhl dotaz na Alfonse Muchu. I tak nevím, jaké úkoly odpovídající jejich požadavkům bych vymyslel. V podstatě to je svojí povahou waymark. Tedy pryč s ní? Co vy na to?

Už teď jsem skoro rozhodnut, že sérii Dolní Sázava (GC2CZB9, GC2CZBA, GC2CZBB) shrnu do jednoho listingu a předělám úkoly (ty už mám na rozdíl od Zbiroha vymyšlené). Zbylé dva listingy půjdou nemilosrdně do archivu. Pro zájemce to bude těžší, zato ohodnoceno pouze jedním pomyslným bodíkem. Ale mohlo by to přinést vyšší vzdělávací úroveň.

fotrik napsal/a:
Pajast: Diky za skvely preklad!


Děkuju! :)


Já včera zaarchivoval připravovaný listing a pro další jsem připravil geologické cvičení, kterému se bude moci autor vyhnout přiložením fotky... uvidíme, zda projde schválením... Každopádně připravený záměr hned několika EC nejen v ĆR jsem opustil... Foto u infotabule uprostřed Maďarské pusty a několik snadných otázek padá a znovu tam nepojedu, abych na té cudulce umístil nějaký plýšek s textem, který bude muset nálezce opsat...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama