Přejít na obsah


Fotka

Retroativní změny pravidel


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#1 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 15:35

Rád bych se zeptal dalších kačerů na to, co říkají na neustálé retroaktivní změny pravidel pro logování kešek, naposled dnešní změnu u EC, kde nebude možné vyžadovat foto. Zdržte se, prosím, flame... Děkuji Za sebe říkám, že mi to vadí a keš by měla fungovat dle pravidel platných v době její publikace...
  • 0

#2 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 15:41

Už změna podmínkových keší byla podle mě napytel, jen o EC jsem ještě nic neslyšel, šel by nějaký link na guidelines nebo někam kde o tom něco píšou ? Dík už jsem se na ec.org prokliknul .. btw. tenhle topic je tu 2x ;) už - Je to další kravina vymyšlená naprosto zbytečně.. EC vždycky byly o fotkách, a jakkoliv bylo super občas nějakou tu fotku mít, někdo to třeba uvítá... Ale co budou takoví Granati Bohemici bez fotky ? :(
  • 0

#3 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 15:46

7. Requests for photographs must be optional. Exceptions to this guideline will only be considered if the requested photograph is related to an Earth Science logging activity such as recording a phenomenon. This particular guidelines was updated on 1 January 2011. All EarthCaches must conform to this guideline as photo requests are considered "additional logging requirements" (ALRs) and follow the guidelines set forth by Geocaching.com. Existing EarthCaches that do not meet this guideline must be updated to comply. Cache owners may not delete the cacher's log based solely on optional tasks.
  • 0

#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 15:48

Jak se teda budou lovit eartky? Člověk jen napíše odpovědi na ony otázky a owner mu schválí možnost zalogovat FI?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#5 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 15:50

ano, přesně tak... mimochodem už při minulé změně byla ještě podmínka, že všechni odpovědi se musí dát vyčíst na místě... myslím, že by to chtělo dost jasnou odezvu z řad kačerů, kterou by pak rev. tlumočili na GS s žádostí o návrat pravidla s fotkou k EC... goodlit odpovědi umí každej...
  • 0

#6 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 15:57

Ale jo, s otázkami jejichž odpovědi se dají vyčíst na místě to chápu ... ještě lepší je když to není jen o prostém opisování z cedulí ale musíte na místě něco dělat - v tomhle ta podkrkonošská EC jednoznačně vítězí... Earthky globálně moc nemusím - teď když už to bude vážně jen virtuálka a jinou ikonkou .... A jestli groundspeak vrátí zpátky i samotné virtuálky ...
  • 0

#7 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 16:33

Ať si to každej udělá jak chce. Když je bude bavit lovit body na Google, tak ať se třeba předháněj kdo jich bude mít víc. Já si na místo rád zajedu a případně se i vyfotím.
  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#8 honza-pavla

honza-pavla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 16:42

Byl jsem zvědavý s čím příjdou. Očekávaná změna pravidel...
začal jsem to řešit na
http://www.geocachin...870#post_245870
ale založilo se pro to tady nové vlákno.
V souladu s pravidly máme u druhé EC GC2J229 nepovinou fotku z místa. Někdo ji přidá, jiný zase ne... Bez fotky, ale nevím, zda kačer na místě opravdu byl.
Poradí něko jak toto vyřešit, tak aby se vlk nažral a koza zůstala celá?
Díky
  • 0

#9 jindrousxxx

jindrousxxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 16:46

Osobně mám earthek na kontě minimum, ani je moc nevyhledávám, ale když už mám nějakou při cestě tak focení je samozřejmostí.
  • 0

#10 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 16:47

honza-pavla napsal/a:
Byl jsem zvědavý s čím příjdou. Očekávaná změna pravidel...
začal jsem to řešit na
http://www.geocachin...870#post_245870
ale založilo se pro to tady nové vlákno.
V souladu s pravidly máme u druhé EC GC2J229 nepovinou fotku z místa. Někdo ji přidá, jiný zase ne... Bez fotky, ale nevím, zda kačer na místě opravdu byl.
Poradí něko jak toto vyřešit, tak aby se vlk nažral a koza zůstala celá?
Díky

Osobně plánuji dát variantu foto nebo nějakou popisku někde na místě, která se nedá jen tak najít... Problém je když založíš EC v cizině a dojde na místě ke změnám...
  • 0

#11 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 17:04

boože to je zase blbina - ani nestojí za to o tom diskutovat :( když si můžou někteří šílenci "kupovat" finálové souřadnice...no tak si vydyndali asi aby ani fotky nebyly povinné, aby měli víc bodů je to blbost - normální člověk, který má GC jako koníčka a ne jako honbu za body, rád na to místo dojde - jsem vděčná za každý nový kout, ke kterému bych se normálně jako "civil" nedostala...a není problém fotku udělat ... (časový problém je pak stáhnout fotku do pc :) :) pro mě :) takže jdu na to :) :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#12 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 17:48

mirotiro napsal/a:
Rád bych se zeptal dalších kačerů na to, co říkají na neustálé retroaktivní změny pravidel pro logování kešek, naposled dnešní změnu u EC, kde nebude možné vyžadovat foto. Zdržte se, prosím, flame... Děkuji

Za sebe říkám, že mi to vadí a keš by měla fungovat dle pravidel platných v době její publikace...


Za mě - neříkám líbí / nelíbí, vlastně je mi tu úplně fuk :) Fotky se budu u earthek i nadále snažit připojovat.
Jen bych trochu poopravil tvůj dotaz - nejedná se o neustálé retroaktivní změny pravidel, ale o upřesnění, které platí od data uvedení (takže žádná retroaktivita). Starých logů se to nijak nedotkne, u nových jen říká, že logující nemusí plnit ALR, v případě earthkeší posílat foto.
Já to chápu tak, že pohled Groundspeaku je takový, že považuje keš odlovenou po navštívení finálního místa, což je potvrzeno zalogováním do logbooku u fyz.keší, a zjištění údajů u earthkeší (zřejmě fotku považují za duplicitu nebo chtějí umožnit logovat i těm, kteří z nějakého důvodu nemají foťák). Toto je zřejmě pro Grooundspeak idea této hry, a to co je nad rámec tohoto základního úkonu, považuje za dobrovolné a nehodlá nijak vymáhat. Nečetl jsem žádné diskuze na fórech, ale přijde mi to tak podle kroků, které činí. Pokud je to jinak, prosím, opravte.
  • 0

#13 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 17:59

Spousta věcí se vylepšuje a vylepšuje až jsou úplně na h***o. Napadá mě umístit na infotabuli nebo někam (zaměřený bod) značku, kterou mi logující musí obkreslit a poslat s odpověďmi.
  • 0

#14 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 18:11

DUsoft napsal/a:
Spousta věcí se vylepšuje a vylepšuje až jsou úplně na h***o.

Napadá mě umístit na infotabuli nebo někam (zaměřený bod) značku, kterou mi logující musí obkreslit a poslat s odpověďmi.


:) to vůbec není špatné :) :) jen nějakou jednoduchou :) abychom se i my neumělci kreslící "trefili" do správné podoby :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#15 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 18:12

...už když mě loni v srpnu procházela Earthka schvalovacím procesem, tak jsem tam nemohl dát fotku jako podmínku, takže pro mě žádná novinka
  • 0

#16 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 18:15

DUsoft napsal/a:
Spousta věcí se vylepšuje a vylepšuje až jsou úplně na h***o.

Napadá mě umístit na infotabuli nebo někam (zaměřený bod) značku, kterou mi logující musí obkreslit a poslat s odpověďmi.


to si lidi předají taky mezi sebou a earthky se budou dělat od stolu
no sprasili to pěkně ... njn
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#17 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 18:18

Třeba je konečně odsunou pryč z GC. B)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#18 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 18:23

No Earthky sou stejně keše celkem na nic a mám jich pár ale osobně si tam taky zajedu a vyfotím protože to má smysl ostatní hovadiny ať si nabijou do špic... pravidla nepravidla B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#19 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 18:29

jen takova myslenka... a co ten duvod, ze proste rada lidi nerada umistuje sve fota na net a ownerum kolikrat foto jen samotneho mista bez lovcu nestacilo??
  • 0

brundi
 


#20 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 18:35

brundi napsal/a:
jen takova myslenka... a co ten duvod, ze proste rada lidi nerada umistuje sve fota na net a ownerum kolikrat foto jen samotneho mista bez lovcu nestacilo??


je fakt, že jich moc odlovených nemám, ale NIKDY ownerovi nevadila fotka mé ruky s navigací :)
ale stejně je to diskuze o ničem........kdo se chce někam kouknout, ten se tam koukne, kdo chce podvádět, stejně si vždycky cestičku najde
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama