Přejít na obsah


Fotka

Retroativní změny pravidel


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#41 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 12:58

Myslím, že to pravidlo není nové. Mě kvůli fotce eartka neprošla už v říjnu. A krom toho mi ji rew. nepustil ani bez fotopodmínky, že prý "odpovědi lze vygooglit". Tak teď přemýšlím jaké tam dát nevygooglitelné otázky.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#42 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 13:06

mauricie napsal/a:
Myslím, že to pravidlo není nové. Mě kvůli fotce eartka neprošla už v říjnu.
A krom toho mi ji rew. nepustil ani bez fotopodmínky, že prý "odpovědi lze vygooglit". Tak teď přemýšlím jaké tam dát nevygooglitelné otázky.

Takové které vygooglíš jen když tam dojedeš a máš to v kapse :-D to přece není žádnej problém vždycky se na konkrétním místě nachází něco konkrétního....

p.s. ti co tam nebudou chtít jet si to stejně předají tak bych to neřešil já si na zajímavou earthku vždycky dojedu a i foto přidám...

p.s2. je to jen hra... howgh
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#43 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 13:53

No, Earthky už z tý hry poněkud vybočují. Nešť že poučují jak profesor Moučka, ale... --- prudí kačery zkoušením z vědomostí, někdy tak zapeklitě zjistitelným, že se bez Googlu opravdu neobejdete, navíc v cizzáckých jazycích :) - pročež mi důvod "lze vyGooglit" přijde podivným B) --- na místě informace neseženete --- prudí kačery s tou fotkou - nerad obtěžuji okolojdoucí, jsou-li vůbec, anebo jsem pak nucen třeba ve Vídni u lápisu se všelijak kroutit, abych se do snímku vešel samospoušti i s tím šutrem, čímž jsem skutečně nenápadný... :D --- prudí kačery a asi i ownery s logováním, protože nejprve sesbírané informace a upravené fotky poslat mailem, pak čekat na potvrzení od ownera, že to máš dobře a na jedničku s půlměsíčkem, a pak se konečně zalogovat... třeba takhle po dovolených to musí bejt docela lahůdka B) --- prudí ownery při zakládání a to neskutečným způsobem. Popravdě tu úchylku kolem earthek nechápu, ale asi to prostě bude složením lidí kolem nich a jejich... jak to říct? Byrokratickým postižením ega? Už teď se jim víceméně vyhýbám. Ono je dost nahouby pocit "hele, je tu earthka... co zase budou chtít za opruz?".
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#44 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 14:00

Stejne je to zajimave, ze owneri prudi s fotkami, abych "dokazal, ze jsem skutecne byl na miste", pricemz mnoho earthek bylo ownery zalozeno od stolu, aniz by tam sami byli. :D Takze je logicke, ze se ted rozciluji, ze budou muset sami na misto vyrazit a vymyslet nejakou jinou podminku, ktera neni vygooglitelna... nebo je tu snad nejaky nalezce, kteremu ta nepovinnost fotky vadi? ;)
  • 0

#45 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 14:03

Citecka napsal/a:
...Už teď se jim víceméně vyhýbám. Ono je dost nahouby pocit "hele, je tu earthka... co zase budou chtít za opruz?".

Řadu earthek u kterých jsem byl jsem vůbec nelogoval...byl jsem tam...přivedly mě na pěkný místa (třeba na Tenerife)...ale ty podmínky byly vopruz...
  • 0

#46 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 14:22

...osobně si myslím že jdou udělat eartky bez toho aby tam byli otázky které se musí googlit. Určitě není problém tam dát otázky na které najde kačer odpovědi jen na místě, ale to pak vyžaduje od ownera, jak už tu někdo psal přede mnou, že tu lokalitu musí navštívit osobně :D
  • 0

#47 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 14:53

HaLuMa napsal/a:
Stejne je to zajimave, ze owneri prudi s fotkami, abych "dokazal, ze jsem skutecne byl na miste", pricemz mnoho earthek bylo ownery zalozeno od stolu, aniz by tam sami byli. :D

Takze je logicke, ze se ted rozciluji, ze budou muset sami na misto vyrazit a vymyslet nejakou jinou podminku, ktera neni vygooglitelna... nebo je tu snad nejaky nalezce, kteremu ta nepovinnost fotky vadi? ;)



My jsme vlastnici i nalezci, a vadi nam to tak i tak. Tak, jako je podpis v logbooku dukazem, ze jste na miste skutecne byli a kes nasli, tak u EC je dukazem vasi navstevy (resp. vaseho nalezu) ona fotka. Pak uz skutecne neni duvod, proc nezrusit jako podminku elektronickeho logu podpis v logbooku a muzou se vsechny kese lovit jen od stolu, ne?

Za nas jako majitele EC muzu rict, ze jsme nikdy netrvali na fotu z jednoho jedineho konkretniho mista ani na fotu cele postavy, je jasne, ze kdyz je tam nekdo sam nebo nechce fotit oblicej, proste doplni foto ruky drzici gps, zadny problem. Ani jsme nikdy netrvali na tom, ze nejdriv musi nalezce nejdriv poslat foto a odpovedi a az mu to schvalime, pak muze logovat. proste kazdy zaloguje, vlozi foto a pokud by bylo neco v neporadku, ozveme se.. a prijde mi, ze podobne rozumne k tomu pristupuje vetsina majitelu EC.
  • 0

#48 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 14:59

HaLuMa napsal/a:

... nebo je tu snad nejaky nalezce, kteremu ta nepovinnost fotky vadi? ;)


ja bych naopak odvolal otazky :) rekl bych, ze mame nejak moc tendence nekrotit se a cerstve nastudovane tema v nadseni zahltit hromadou otazek :)
  • 0

#49 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 15:07

Dain a Olik napsal/a:

HaLuMa napsal/a:

... nebo je tu snad nejaky nalezce, kteremu ta nepovinnost fotky vadi? ;)


ja bych naopak odvolal otazky :) rekl bych, ze mame nejak moc tendence nekrotit se a cerstve nastudovane tema v nadseni zahltit hromadou otazek :)


jo, to zni rozumne :)
  • 0

#50 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 15:12

Jo, to je pravda. Tak nejak si myslim, ze moje pritomnost na miste by mela byt proverena zjistenim neceho, co zjistim pouze na miste. Na to staci jedna ci dve sikovne otazky. Na to neni treba fotky, ani na to neni treba sada tezkych kvizovych otazek. Casto to s nima owneri skutecne prehaneji. Vzdyt je to hra a ne skladani doktoratu.
  • 0

#51 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 15:29

Tinah&Power Team napsal/a:
My jsme vlastnici i nalezci, a vadi nam to tak i tak. Tak, jako je podpis v logbooku dukazem, ze jste na miste skutecne byli a kes nasli, tak u EC je dukazem vasi navstevy (resp. vaseho nalezu) ona fotka.


No to prave neni pravda. Co by si owner lamal hlavu s vymyslenim otazek, ktere lze zjistit jen na miste, kdyz tam muze z pohodlnosti vyzadovat tu fotku?

At tak ci onak, nazor Groundspeaku je jasne dany, a ja ho naprosto chapu. Ze ty s nim nesouhlasis a ze se to neshoduje s dosavadni praxi owneru, je uplne jedno. B)

Tinah&Power Team napsal/a:
Za nas jako majitele EC muzu rict, ze jsme nikdy netrvali na fotu z jednoho jedineho konkretniho mista ani na fotu cele postavy, je jasne,


To mas pravdu a na obranu owneru musim rict, ze ani nas zadny z owneru nebuzeroval, a to i kdyz jsme meli treba na nejakou otazku trosku jiny nazor nez on. Vsechna cest!

Nicmene je fakt, ze nekdy nas mnozstvi nebo zapeklitost otazek opravdu trochu otravovala.

Stejne jako to, ze jsme si museli treba hezkou fotku kazit moji neforemnou postavou, nebo kusem moji hnaty. Fotime moc radi, ale ne nesmyslne. Pro EC clovek dela fotky, ktere by jinak vyhodil a ne se s nima chlubil na internetu. A kdyz se pak na ty fotky u listingu divam, mnohem radeji bych tam videl hromady fotek popisovaneho jevu a ne sbirku lidi, kteri mi nic nerikaji. Zajima mne ta priroda a ne studie, co kdo pouziva za GPS. :D
  • 0

#52 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 16:02

Já v tomto případě plně souhlasím s tím, co níže napsal Haluma. Právě jsem upravil listingy u většiny svých zeměkeší.

U jedné z nich váhám. Jedná se o tuto. Zde bych chtěl požádat o názor. V bodě 7 je výjimka, která říká, že požadavek na pořízení fotky lze uznat v případě, že je součástí plnění geologického úkolu. Doslovně je to tam napsáno takto:

Requests for photographs must be optional. Exceptions to this guideline will only be considered if the requested photograph is related to an Earth Science logging activity such as recording a phenomenon.


Chtěl bych se Vás ostatních zeptat, zda je podle Vašeho názoru možné na úkol č. 3 (a v návaznosti na něj i na č. 4) aplikovat tuto výjimku. Princip úlohy spočívá v tom, že se kačer na místě podívá, jak vypadá pískovec a rula a pak najdou a vyfotí v okolí nějakou jinou rulu a pískovec. A napíšou mi, kde fotku pořídili.

Jsem ochoten tento úkol zrušit či učinit dobrovolným, pokud by byl v rozporu s pravidly. Myslím si však, že může dělat kešku zajímavější. Líbí se mi, že mnozí to pojímají netradičně a fotí třeba pískovcové sochy a zdi z ruly. Jako třeba tady.

Za Vaše názory a komentáře děkuji. :)
  • 0

#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 16:23

Muj skromny, lec bezvyznamny nazor je, ze takoveto fotky jsou v poradku. Nejde tam o bezvyznamne foceni GPSek, ale o aktivni hledani a vyfoceni popisovanych veci.
  • 0

#54 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 16:41

Super ukázka zeměkeše, kde pořízení fotky má smysl: Žákův lom v Chuchli. Najít a vyfotit zkamenělinu, to prostě nemá chybu! Listing je taky napsaný tak, aby člověk něco pochopil. Takhle nějak si představuju, že by měla earthka vypadat.

(Akorát ten druhý úkol teď bude muset autor změnit. To však nijak neubere na atraktivitě.)
  • 0

#55 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 18:19

Pajast napsal/a:
Super ukázka zeměkeše, kde pořízení fotky má smysl: Žákův lom v Chuchli. Najít a vyfotit zkamenělinu, to prostě nemá chybu!


tak mne se naopak nepozdava delat podminku nalezeni zkameneliny GC1ZJBE - ale proti gustu ...
  • 0

#56 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 19:24

tak jsem si to tu celé přečetl a docela jsem byl překvapen. Na celé změně vidím plusy i mínusy, ale tak to je u každé změny. Naši jednu earthcache jsem upravil a z pořízení fotografie jsem udělal dobrovolnou podmínku. Ale přiznávám, že velmi nerad. Od samého začátku byla dobrovolné podmínka vyfotit další zajímavý kamennou formaci a udělal to málokdo. I když jich kolem je opravdu hodně. Takže si živě dokážu představit jak to bude s fotografiemi teď. Osobně mě více vadí některé vyloženě buzerující otázky, než přiložení fotografie. A co si budeme povídat, tato často nesmyslné otázky budou přibývat, protože každej bude chtít důkaz o tom, že tam nálezce skutečně byl. Earthcache mají být ale o praktické činnosti v terénu a ne o hledání skrytého kontrolního obrázku... A na rovinu říkám, že když bude možnost si zalogovat nějakou earthcache, tak to klidně udělám. Sice nepředpokládám, že je budu nějak aktivně na mapě vyhledávat, ale když tu je ta možnost... Jsou z nich teď virtuálky, tak proč toho nevyužít
  • 0

#57 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 20:30

Dain a Olik napsal/a:

Pajast napsal/a:
Super ukázka zeměkeše, kde pořízení fotky má smysl: Žákův lom v Chuchli. Najít a vyfotit zkamenělinu, to prostě nemá chybu!


tak mne se naopak nepozdava delat podminku nalezeni zkameneliny GC1ZJBE - ale proti gustu ...

Mě to naopak nadchlo. Nikdy by mě totiž nenapadlo, že stačí obrátit pár šutrů v suti a uvidím obtisknutou potvůrku. Předtím jsem nikdy žádnou zkamenělinu nenašel, ani jsem nevěděl, kde bych je měl hledat. Přišlo mi to mnohem zajímavější než opisovat nicneříkající kecy z informačních tabulí.
  • 0

#58 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 20:32

100Dteam napsal/a:
A na rovinu říkám, že když bude možnost si zalogovat nějakou earthcache, tak to klidně udělám. Sice nepředpokládám, že je budu nějak aktivně na mapě vyhledávat, ale když tu je ta možnost...
Jsou z nich teď virtuálky, tak proč toho nevyužít

No já nevím ale i u virtuálky autor určitě předpokládal, že na to místo kačer dorazí a ne že si to švihne od stolu.
Co ti to přinese, když se tam nepodíváš a jen tak si to zaloguješ? Bod?
Happy Caching...
  • 0

#59 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 20:43

Odstraneni podminky fota je skoda. Nez silene googleni odpovedi mam daleko radeji fotografii na miste. Zminene hledani zkameneliny na GC2CHNZ-Zakuv lom nas s Tomem vylozene bavilo. Radost z nalezu fakt velka. Jeste vic se tesim na GC1WHE2-Granati Bohemici nebo podobne kde se musi vytezit kousek granatu. To je proste paradni podminka logu:-)
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#60 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 21:01

Pajast napsal/a:
Předtím jsem nikdy žádnou zkamenělinu nenašel, ani jsem nevěděl, kde bych je měl hledat. Přišlo mi to mnohem zajímavější než opisovat nicneříkající kecy z informačních tabulí.


ale jasne, na zkameneliny jsme vyrazeli uz na zakladce, takze hmatatelne hledani na earthce povazuju uz od mitakovych koralkovych jam za super. jen se mi to nezdalo jako podmínka, i kdyz jsem o tom u houbova lomu uvazoval. mne staci to nabidnout jako moznost, nez jako nutnost. kdyz se tam chce někdo jen projit, prosim. proste moznost pro ty, co to zaujme.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama