Přejít na obsah


Fotka

Retroativní změny pravidel


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#21 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 18:37

brtnicek napsal/a:

brundi napsal/a:
jen takova myslenka... a co ten duvod, ze proste rada lidi nerada umistuje sve fota na net a ownerum kolikrat foto jen samotneho mista bez lovcu nestacilo??


je fakt, že jich moc odlovených nemám, ale NIKDY ownerovi nevadila fotka mé ruky s navigací :)
ale stejně je to diskuze o ničem........kdo se chce někam kouknout, ten se tam koukne, kdo chce podvádět, stejně si vždycky cestičku najde

souhlas B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#22 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 18:44

nám se bohuzel stal vyjimecne i opacny pripad ze nestacila, ale nastesti je to jen hra, bod sem, bod tam nam chleba nezlevni:D, tak navstevujem EC dal, aspon se clovek neco noveho i obcas dozvi;)
  • 0

brundi
 


#23 Svojetice

Svojetice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 19:36

Za nějakou dobu si budeme moci logovat kešky, aniž bychom je fyzicky navštívili, to bude jen dobrovolný úkol:D:D
  • 0
Ať je léto nebo zima, lovit kešky je vždy prima.

Garmin vista HCx

#24 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 21:57

MedoMys napsal/a:

mirotiro napsal/a:


Jen bych trochu poopravil tvůj dotaz - nejedná se o neustálé retroaktivní změny pravidel, ale o upřesnění, které platí od data uvedení (takže žádná retroaktivita). Starých logů se to nijak nedotkne, u nových jen říká, že logující nemusí plnit ALR, v případě earthkeší posílat foto.


Dotkne se to starých keší, autoři musí změnit podmínky a nepožadovat foto... Osobně nemám žádnou EC založenou a chápu, když se změnilo, že se nesmí požadovat foto přesně podle vzoru, ale nesouhlasím již s jeho úplným vypuštěním... Takhle bych třeba EC u grafitového dolu v ČK mohl logovat kdykoliv, protože jsem tam byl před 10ti lety a znal jsem odpovědi, ale neměl jsem foto... nápad s umístěním nějakého symbolu na místě není špatné, ale foto bylo myslím i pro kačery snadnější...
  • 0

#25 RadousCZ

RadousCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 23:12

... nápad s umístěním nějakého symbolu na místě není špatné, ale foto bylo myslím i pro kačery snadnější...


Symbol nic neřeší - bude se mezi kačery předávat stejně jako odpovědi na otázky. To už tam místo symbolu můžeme strčit keš (kolize-nekolize) a striktně kontrolovat logy. Ale bude to oříšek u keší v zahraničí :)

Fotku nic nenahradí. Uvažuji o archivaci svých EC a už ani nedokončím 2 rozpracované.
  • 0

#26 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2011 - 23:35

...a není to jedno, jak si kdo co loguje? Mě je třeba úplně šumák jak si lidi logují moje kešky. Pokud splní aktuální podmínky, ať si loguje klidně i s gauče když mu to dělá radost. Já sám si ke každé kešce dojdu a na tom stejně nic měnit nebudu :)
  • 0

#27 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 0:33

Me to teda doooooost vadi a celou hru to jen dale degraduje. Jak jsem uz psal u podminkovych kesi - jestli to tak pujde dal, tak owner uz po kacerovi nebude smet chtit naprosto nic a budou se smet zakladat jen kese, na ktere se da dosahnout z okynka auta ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#28 Pistafista

Pistafista

    Pistafista

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 1:32

Toho se neboj. Až míra organizovanosti přeroste únosnou mez, bude to celé přirozeně nahrazeno jiným alternativním systémem. Obávám se, že to ještě chvíli potrvá.B)
  • 0

#29 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 6:44

Jezis lidi, nezerte tu hru tak, jako by to bylo vse pro co zijete. ;);) Vzdyt je to jedno. Kdo podvadi, delal to i pred zmenami pravidel a bude to delat i ted po zmenach. Kdyz to nekoho bavi, at si to dela. Rozhodne to neni vetsina. Ja davam casto fotky i do virtualek ci tradicek, kde to nikdo po mne ani nechce. Delam to pro sebe a ne pro zadneho ownera, ten mi je pri kesovani vetsinou ukradeny, ja si to proste uzivam a casto fotim zajimava mista. Fotky na gc.com jsou pak takove moje album z kesingu. ;);)
  • 0

#30 Frog33

Frog33

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 9:19

k-lord napsal/a:
Jezis lidi, nezerte tu hru tak, jako by to bylo vse pro co zijete. ;);)
Vzdyt je to jedno. Kdo podvadi, delal to i pred zmenami pravidel a bude to delat i ted po zmenach. Kdyz to nekoho bavi, at si to dela. Rozhodne to neni vetsina. Ja davam casto fotky i do virtualek ci tradicek, kde to nikdo po mne ani nechce. Delam to pro sebe a ne pro zadneho ownera, ten mi je pri kesovani vetsinou ukradeny, ja si to proste uzivam a casto fotim zajimava mista. Fotky na gc.com jsou pak takove moje album z kesingu. ;);)

Já se připojuju.Fotky do logů dávám prvořadě pro sebe a pro kámoše,nemám s tím problém.Pokud bude někdo lovit keše jen pro body,vždy si najde nějakou kličku,ať budou pravidla jakákoliv.
  • 0

#31 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 9:28

EC nemají vůbec na GC co dělat. Dobře si pamatuji ty rádoby důvody Groundspeaku, když vyloučil X druhů keší s oddůvodněním, že geocaching má být pouze o fyzických schránkách.., některé staré virtuálky nechal dožít. Nevydrželo to ani rok, a přišel s krávovinou earthtek, popírající jejich předchozí důvody... O zrušení povinných podmínek u mystery keší ani nemluvit. Jinak k retroaktivitě, vždycky nás ve škole učili, že retroaktivita je něco, co platí zpětně, ovšem jak tak sleduji sdělovací prostředky a rozhodnutí soudů, už si nejsem jist ničím.. Případ retroaktivity by byl, kdyby všechny EC keše zalogované před změnou pravidel, bez splnění povinné podmínky fota, se považovali za korektně odlovené, i kdyby foto přiloženo nebylo. Jen trochu od tématu, může mi někdo vysvětlit, proč nové zdanění příjmů ze zdrojů z FV elektráren by mělo být protizákonné (taky se tu často všichni ohání nesmyslně retroaktivitou) a naproti tomu, nové plošné zdanění příspěvku státu na stavební spoření 50% by se mělo posuzovat jiným metrem, jako že je košér ?
  • 0

#32 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 9:39

Autacek napsal/a:
EC nemají vůbec na GC co dělat. Dobře si pamatuji ty rádoby důvody Groundspeaku, když vyloučil X druhů keší s oddůvodněním, že geocaching má být pouze o fyzických schránkách.., některé staré virtuálky nechal dožít. Nevydrželo to ani rok, a přišel s krávovinou earthtek, popírající jejich předchozí důvody... O zrušení povinných podmínek u mystery keší ani nemluvit.

Jinak k retroaktivitě, vždycky nás ve škole učili, že retroaktivita je něco, co platí zpětně, ovšem jak tak sleduji sdělovací prostředky a rozhodnutí soudů, už si nejsem jist ničím..

Případ retroaktivity by byl, kdyby všechny EC keše zalogované před změnou pravidel, bez splnění povinné podmínky fota, se považovali za korektně odlovené, i kdyby foto přiloženo nebylo.

Jen trochu od tématu, může mi někdo vysvětlit, proč nové zdanění příjmů ze zdrojů z FV elektráren by mělo být protizákonné (taky se tu často všichni ohání nesmyslně retroaktivitou) a naproti tomu, nové plošné zdanění příspěvku státu na stavební spoření 50% by se mělo posuzovat jiným metrem, jako že je košér ?

Netahej sem politiku, to je věc jiná... Jinak retroaktivita je v tom, že majitel již spuštěné EC musí upravit podmínky logování, tedy vyřadit povinné foto...Kdyby to platilo jen pro nově založené, tak by to bylo vpořádku co se týče pravidel, že je to stále blbost, to je věc jiná...
  • 0

#33 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 9:41

mirotiro napsal/a:
Jinak retroaktivita je v tom, že majitel již spuštěné EC musí upravit podmínky logování, tedy vyřadit povinné foto...Kdyby to platilo jen pro nově založené, tak by to bylo vpořádku co se týče pravidel, že je to stále blbost, to je věc jiná...

To není retroaktivita, pleteš si pojmy.
A navíc autor nemusí vůbec nic měnit, v tom se taky mýlíš. Pouze je řečeno, že fotky jsou dobrovolné, tedy naopak "nemusí" lovci.
  • 0

#34 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 9:50

MedoMys napsal/a:

mirotiro napsal/a:
Jinak retroaktivita je v tom, že majitel již spuštěné EC musí upravit podmínky logování, tedy vyřadit povinné foto...Kdyby to platilo jen pro nově založené, tak by to bylo vpořádku co se týče pravidel, že je to stále blbost, to je věc jiná...

To není retroaktivita, pleteš si pojmy.
A navíc autor nemusí vůbec nic měnit, v tom se taky mýlíš. Pouze je řečeno, že fotky jsou dobrovolné, tedy naopak "nemusí" lovci.


Aby bylo jasno, tak retroaktivita znamená "zpětná účinnost", tudíž aby se o ní jednalo, tak by všechny založené EC musely nové podmínky obsahovat již od svého tehdejšího založení. Tudíž by podmínky nové platily už tehdy.
V tomhle případě jde o tzv. retroaktivitu nepravou. To znamená vlastně nastolení nových pravidel. Staré případy se vyřeší ještě podle těch původních (dodání fotku k logu před novými pravidly), nové už podle těch nových
  • 0
Honza

#35 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 9:52

MedoMys napsal/a:

mirotiro napsal/a:
Jinak retroaktivita je v tom, že majitel již spuštěné EC musí upravit podmínky logování, tedy vyřadit povinné foto...Kdyby to platilo jen pro nově založené, tak by to bylo vpořádku co se týče pravidel, že je to stále blbost, to je věc jiná...

To není retroaktivita, pleteš si pojmy.
A navíc autor nemusí vůbec nic měnit, v tom se taky mýlíš. Pouze je řečeno, že fotky jsou dobrovolné, tedy naopak "nemusí" lovci.

Tohle říká něco jiného (část bodu 7 pravidel): Existing EarthCaches that do not meet this guideline must be updated to comply.
  • 0

#36 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 9:53

mirotiro napsal/a:

MedoMys napsal/a:

mirotiro napsal/a:
Jinak retroaktivita je v tom, že majitel již spuštěné EC musí upravit podmínky logování, tedy vyřadit povinné foto...Kdyby to platilo jen pro nově založené, tak by to bylo vpořádku co se týče pravidel, že je to stále blbost, to je věc jiná...

To není retroaktivita, pleteš si pojmy.
A navíc autor nemusí vůbec nic měnit, v tom se taky mýlíš. Pouze je řečeno, že fotky jsou dobrovolné, tedy naopak "nemusí" lovci.

Tohle říká něco jiného (část bodu 7 pravidel): Existing EarthCaches that do not meet this guideline must be updated to comply.


No jasně, ale to není příklad retroaktivity ..
  • 0
Honza

#37 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 10:00

Gitt napsal/a:

mirotiro napsal/a:

MedoMys napsal/a:

mirotiro napsal/a:
Jinak retroaktivita je v tom, že majitel již spuštěné EC musí upravit podmínky logování, tedy vyřadit povinné foto...Kdyby to platilo jen pro nově založené, tak by to bylo vpořádku co se týče pravidel, že je to stále blbost, to je věc jiná...

To není retroaktivita, pleteš si pojmy.
A navíc autor nemusí vůbec nic měnit, v tom se taky mýlíš. Pouze je řečeno, že fotky jsou dobrovolné, tedy naopak "nemusí" lovci.

Tohle říká něco jiného (část bodu 7 pravidel): Existing EarthCaches that do not meet this guideline must be updated to comply.


No jasně, ale to není příklad retroaktivity ..

A co to tedy podle tebe je? Donutí tě změnit podmínky logu a tím mohou zalogovat i ti, co foto neměli a už jsi jim nález třeba neuznal...
  • 0

#38 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 10:03

Podle mne ta věta míří do budoucnosti. Že od "teď" jsou pravidla taková a taková.
  • 0
Honza

#39 vlkys

vlkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 11:02

Retroaktivita to je, ale retroaktivita nepravá, která obecně není zakázaná (na rozdíl od pravé retroaktivity.) Je normální, že se mění pravidla (zákony, cokoli...) v průběhu "hry" a když se změní, tak je holt musí dodržovat všichni stejně.
  • 0

#40 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 11:12

k-lord napsal/a:
Jezis lidi, nezerte tu hru tak, jako by to bylo vse pro co zijete. ;);)
Vzdyt je to jedno. Kdo podvadi, delal to i pred zmenami pravidel a bude to delat i ted po zmenach. Kdyz to nekoho bavi, at si to dela. Rozhodne to neni vetsina. Ja davam casto fotky i do virtualek ci tradicek, kde to nikdo po mne ani nechce. Delam to pro sebe a ne pro zadneho ownera, ten mi je pri kesovani vetsinou ukradeny, ja si to proste uzivam a casto fotim zajimava mista. Fotky na gc.com jsou pak takove moje album z kesingu. ;);)


Naprostý souhlas.
Zase mnoho povyku pro nic. :D
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka