Přejít na obsah


Fotka

Moje Kešky 1.0 -Mapa nalezených kešek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
111 odpovědí na toto téma

#81 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 21:32

Takže v Ubuntu to nefunguje, hlásí chybu čtení nastavení, následně s xml atd. Asi to neumí pracovat s podadresáři?
  • 0

#82 GeoZdenda2

GeoZdenda2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 21:42

LudaL napsal/a:
Takže v Ubuntu to nefunguje, hlásí chybu čtení nastavení, následně s xml atd. Asi to neumí pracovat s podadresáři?


V ubuntu jsem to testoval a přes terminálu mi to funguje , z nabídky už ne. Bohužel nejsem uplný Linuxák abych věděl kde je chyba, nejspíše v právech k adresářům.
Zkus to přes teminál příkazem java -jar nazev_souboru.jar
Až budeme mít ve škole Linux, zkusím se na to zeptat
  • 0

#83 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 21:51

GeoZdenda2 napsal/a:
Tak hurá hurá, podpora gpx souborů je přidána. Vyzkoušel jsem to na těch dvou souborech co jste mi poslali a jede to v pohodě :).
Gpx soubor(y) stačí nahrát do složky Gpx a spustit program :)


Po vyzkousení musím ríct, ze to to gpx sezere bez problémů. Za to díky, konečně to má smysl ;-).

Nastává však problém:
Z exportovaných 41 keší (1 mystery, 13 earth a 27 tradiční) program označí jen 4 tradiční a zbytek je černou barvou...

EDIT: Pro vývoj toto je to GPXko http://puczmeloun.ic...eocaching/m.gpx
  • 0
Užívej života...

#84 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 8:37

ted jsem to zkousel na gentoo a bez nejmensiho problemu.. jen par postrehu: 1] kdyz zavru okno s mapou, uz ho nemam jak otevrit 2] pocet kesek je spravne, ale pod tim u tradi/multi/mystery mam nuly i kdyz na mapce samotny jsou puntiky barevny 3] kdyz kliknu na vybranou kesky (a v podstate kamkoliv), zmizi napis "Pro dalsi informace..." a jinak se nic nestane 4] kdyz jsem klik na "Ulozit mapu", tak to do terminalu plivlo nakej error, ale jinak to jelo v pohode dal.. Exception in thread "AWT-EventQueue-0" java.lang.NullPointerException at java.io.File.<init>(File.java:222) at Uloz_mapu.uloz(Uloz_mapu.java:113) at Gui.actionPerformed(Gui.java:206) at javax.swing.AbstractButton.fireActionPerformed(AbstractButton.java:1995) ......
  • 0

#85 GeoZdenda2

GeoZdenda2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 9:42

puczmeloun napsal/a:

GeoZdenda2 napsal/a:
Tak hurá hurá, podpora gpx souborů je přidána. Vyzkoušel jsem to na těch dvou souborech co jste mi poslali a jede to v pohodě :).
Gpx soubor(y) stačí nahrát do složky Gpx a spustit program :)


Po vyzkousení musím ríct, ze to to gpx sezere bez problémů. Za to díky, konečně to má smysl ;-).

Nastává však problém:
Z exportovaných 41 keší (1 mystery, 13 earth a 27 tradiční) program označí jen 4 tradiční a zbytek je černou barvou...

EDIT: Pro vývoj toto je to GPXko http://puczmeloun.ic...eocaching/m.gpx


Juknu se na ten soubor :-)
  • 0

#86 GeoZdenda2

GeoZdenda2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 9:43

zLOST napsal/a:
ted jsem to zkousel na gentoo a bez nejmensiho problemu..
jen par postrehu:
1] kdyz zavru okno s mapou, uz ho nemam jak otevrit
2] pocet kesek je spravne, ale pod tim u tradi/multi/mystery mam nuly i kdyz na mapce samotny jsou puntiky barevny
3] kdyz kliknu na vybranou kesky (a v podstate kamkoliv), zmizi napis "Pro dalsi informace..." a jinak se nic nestane
4] kdyz jsem klik na "Ulozit mapu", tak to do terminalu plivlo nakej error, ale jinak to jelo v pohode dal..

Exception in thread "AWT-EventQueue-0" java.lang.NullPointerException
at java.io.File.<init>(File.java:222)
at Uloz_mapu.uloz(Uloz_mapu.java:113)
at Gui.actionPerformed(Gui.java:206)
at javax.swing.AbstractButton.fireActionPerformed(AbstractButton.java:1995)
......


Pokusím se to vychytat, díky za oznámení chyb
  • 0

#87 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:07

bylo mi potesenim :) mohlo by byt fajn tam dodelat prepinatko ve stylu "ukaz jen tradicky/multi/mystery/eventy...", ale predpokladam, ze to bude jeden z dalsich kroku. tak hodne stesti ve vyvoji :)
  • 0

#88 GeoZdenda2

GeoZdenda2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:13

GeoZdenda2 napsal/a:

puczmeloun napsal/a:

GeoZdenda2 napsal/a:
Tak hurá hurá, podpora gpx souborů je přidána. Vyzkoušel jsem to na těch dvou souborech co jste mi poslali a jede to v pohodě :).
Gpx soubor(y) stačí nahrát do složky Gpx a spustit program :)


Po vyzkousení musím ríct, ze to to gpx sezere bez problémů. Za to díky, konečně to má smysl ;-).

Nastává však problém:
Z exportovaných 41 keší (1 mystery, 13 earth a 27 tradiční) program označí jen 4 tradiční a zbytek je černou barvou...

EDIT: Pro vývoj toto je to GPXko http://puczmeloun.ic...eocaching/m.gpx


Juknu se na ten soubor :-)



Koukám že to xml se v maličkostech liší od těch ostatních. Asi je to vygenerované v jiném programu ne?
  • 0

#89 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:18

No je generováno Gsakem, proto jsou tam ty rádky navíc....
  • 0
Užívej života...

#90 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:40

melo by stacit ignorovat <gsak:*> rozsireni. zbytek vypada normalne..
  • 0

#91 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:43

LudaL napsal/a:
Takže v Ubuntu to nefunguje, hlásí chybu čtení nastavení, následně s xml atd. Asi to neumí pracovat s podadresáři?


vsechno funguje v poradku, pokud to poustis primo z adresare, kde je ten jar..


takze s
java -jar ./Mapa.jar
neni problem

kdezto
java -jar ./nekde/uplne/jinde/Mapa.jar
uz je
  • 0

#92 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 11:21

zLOST napsal/a:

LudaL napsal/a:
Takže v Ubuntu to nefunguje, hlásí chybu čtení nastavení, následně s xml atd. Asi to neumí pracovat s podadresáři?


vsechno funguje v poradku, pokud to poustis primo z adresare, kde je ten jar..


takze s
java -jar ./Mapa.jar
neni problem

kdezto
java -jar ./nekde/uplne/jinde/Mapa.jar
uz je


Přesně tak. Potvrzuji funkčnost na Ubuntu.

Dále potvrzuji částečnou funkčnost zpracování GPX souboru MyFinds.
Vypíše to celkový počet keší, ale nevypíše to počty jednotlivých druhů.
Zde je výsledek: hamaci.cz/myfinds/hamaci.png
Zde je ono GPX: hamaci.cz/myfinds/1779998.gpx
  • 0

#93 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 12:05

Ještě hlásím nepřesnost ve výpočtu nebo v kalibraci mapy.
Srovnej:
hamaci.cz/myfinds/hamaci.png
hamaci.cz/myfinds/mapacr.png
Konkrétně oblast Jizerských hor. Na tvé mapě jsou kešky posunuty do Polska.
  • 0

#94 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 18:57

Takže dle výše uvedených postupů funguje. Potvrzuji výše uvedenou chybu v hlášení jednotlivých typů keší (počítáš, že jsou i jiné než ty tři uvedené typy?). Kešku odlovenou v Bratislavě sice zobrazi, při kliku na ni ovšem vyskočí chybová hláška o nulovém ukazateli.
  • 0

#95 GeoZdenda2

GeoZdenda2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 21:01

Hamaci napsal/a:

zLOST napsal/a:

LudaL napsal/a:
Takže v Ubuntu to nefunguje, hlásí chybu čtení nastavení, následně s xml atd. Asi to neumí pracovat s podadresáři?


vsechno funguje v poradku, pokud to poustis primo z adresare, kde je ten jar..


takze s
java -jar ./Mapa.jar
neni problem

kdezto
java -jar ./nekde/uplne/jinde/Mapa.jar
uz je


Přesně tak. Potvrzuji funkčnost na Ubuntu.

Dále potvrzuji částečnou funkčnost zpracování GPX souboru MyFinds.
Vypíše to celkový počet keší, ale nevypíše to počty jednotlivých druhů.
Zde je výsledek: hamaci.cz/myfinds/hamaci.png
Zde je ono GPX: hamaci.cz/myfinds/1779998.gpx


Tak už by to mělo počítat i ty druhy keší z GPX souborů. Doufám že to počítá správně, blbě se to kontroluje když nevím kolik je v tom souboru těch "ostatních druhů keší" . Poradí si to i s xml z programu gsak
  • 0

#96 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 23:13

Chybí jen jedna mysterka, ktera je oznacena cernou barvou, jinak je vše dobře. A prejmenoval bych geo na earth a dal ji svetlemodrou barvu, ktera v jeji ikonce prevazuje ;-)
  • 0
Užívej života...

#97 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 5:52

Tak jsem tam dal ručně loc soubory všech mých kešek, seděl jsem nad tím skoro dvě hodiny. A pak mi to ukázalo, že dvanáct tradiček chybí. Tak jsem se na to vyprdnul, ve statistikách na veřejném profilu mám jinou mapu.
  • 0

#98 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 7:57

Program sice používat nehodlám, ale ze zvědavosti jsem ho zkusil. Vadí mi zbytečná a otravná hláška, že načítání může chvíli trvat, pak mi přijde divné, že se při zvětšování mapy mění poměr stran. Potvrzuji také posun keší, v Jizerkách je to krásně vidět. Přijde mi, že zapomínáš, že je země kulatá. Omezení východ,západ a sever,jih nestačí, pokud budeš mít souřadnice všech čtyř rohů, bude to přesnější.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#99 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 10:23

Taky jsem vyzkoušel. S defaultní mapou funguje bez zádrhelů - cca 1,7k keší v MyFinds .gpx to přechroustalo řádově za vteřinu, výstup odpovídal očekávání.

Potíž nastala, když jsem se pokusil ke stejným datům vyměnit mapu. Vzal jsem mapku svého okresu, poupravoval v nastavení rozměry a přibližné (velmi hrubé) soouřadnice, ale nic, hned po spuštění celého .jar to hodilo hlášku chyba při zpracování souboru nastavení. Chvíli jsem s nastavením a spouštěním laboroval a zobrazení mapy se mi podařilo spustit jen při původním nastavení, tzn. že jediná zaměněná věc byl v tu chvíli mapový soubor. Potíž je ovšem v tom, že ta moje mapa má naprosto odlišný poměr stran (645x665 px), tudíž se s nastavením původní mapky zobrazovala nepřiměřeně sražená. Při pokusu o další krok v nastavení, ať už úpravu poměru stran či souřadnic, to už spustit nejde vůbec a hlásí výše zmíněnou chybu.

Jinak, dobrá myšlenka ten prográmek. Právě pro tak malá území jako okres by nějaké zkreslení plynoucí z planární geometrie nemuselo výrazně vadit. Ale není mi jasné, jak by se to chovalo, kdyby se souřadnice eventuálně zadávaly přes rohy a mapka přitom nebyla severojižně orientovaná (tzn. souřadnice jednoho rohu "výš" než druhého). Ve stávající podobě bych ho ovšem výstup naostro do profilu nepoužil (nepotřebuju rozlišovat typy keší, ale zato bych si nastavil jinou barvu puntíků).
  • 0

#100 GeoZdenda2

GeoZdenda2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 14:14

Toniczech napsal/a:
Taky jsem vyzkoušel. S defaultní mapou funguje bez zádrhelů - cca 1,7k keší v MyFinds .gpx to přechroustalo řádově za vteřinu, výstup odpovídal očekávání.

Potíž nastala, když jsem se pokusil ke stejným datům vyměnit mapu. Vzal jsem mapku svého okresu, poupravoval v nastavení rozměry a přibližné (velmi hrubé) soouřadnice, ale nic, hned po spuštění celého .jar to hodilo hlášku chyba při zpracování souboru nastavení. Chvíli jsem s nastavením a spouštěním laboroval a zobrazení mapy se mi podařilo spustit jen při původním nastavení, tzn. že jediná zaměněná věc byl v tu chvíli mapový soubor. Potíž je ovšem v tom, že ta moje mapa má naprosto odlišný poměr stran (645x665 px), tudíž se s nastavením původní mapky zobrazovala nepřiměřeně sražená. Při pokusu o další krok v nastavení, ať už úpravu poměru stran či souřadnic, to už spustit nejde vůbec a hlásí výše zmíněnou chybu.

Jinak, dobrá myšlenka ten prográmek. Právě pro tak malá území jako okres by nějaké zkreslení plynoucí z planární geometrie nemuselo výrazně vadit. Ale není mi jasné, jak by se to chovalo, kdyby se souřadnice eventuálně zadávaly přes rohy a mapka přitom nebyla severojižně orientovaná (tzn. souřadnice jednoho rohu "výš" než druhého). Ve stávající podobě bych ho ovšem výstup naostro do profilu nepoužil (nepotřebuju rozlišovat typy keší, ale zato bych si nastavil jinou barvu puntíků).



Když mi to pošleš tak se na to nastavení podívám. V tom souboru nastavení musí byt vše na stejném řáku a ve stejném formátu jak je to v tom základním nastavení. Pozor na náhodné odřádkování, čárku místo tečky, velikost písmen u souboru mapy
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama