Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#2141 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2013 - 16:21

Ale při aktualizaci jiné složky keší, kde nebyly žádné chyby, vše OK.


  • 0
\m/

#2142 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2013 - 16:33

v tomto případě záleží ...

 

Pokud je původní keš (ať už špatná nebo ne) označená jako "Computed", tedy vypočtená (má na mapě malou červenou hvězdičku), Locus to bere jak keš, kde jsi si ručně upravil souřadnice a ani při updatu se tyto souřadnice nepozmění. Pokud aktualizuješ keš která není "Computed", pak by se měla správně posunout na své místo


  • 0

#2143 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2013 - 17:49

Dnes jsem si do GG natáhnul aktuální PQ čr a novou geoget.db3 zkopíroval do mobilu a dal v Locusu importovat. Ale potom při lovu jsem si všimnul, že u některých keší se mi nezobrazuje listing, tedy nabízí jenom záložku Imformace a Logy. Při aktualizování keše přes net se již listing zobrazí. V A:drake se u stejné keše listing zobrazí, takže v db3 problém nebude. Nestalo se to někomu? Jinak všechny pluginy i locus aktuální.


  • 0

#2144 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2013 - 13:28

Menion: Tak pak je vše OK, obě byly bohužel označeny jako vypočtené.

 

Ale vše mi Locus padl při nějakém tom normální klikání po mapě, viz screenshoty chyby v příloze.

Přiložené miniatury

  • SC20131127-190811.png
  • SC20131127-190818.png
  • SC20131127-190831.png

  • 0
\m/

#2145 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2013 - 13:31

a tak pozdě ... akorát jsem vydal verzi 2.17.4 kvůli pár drobnostem hlavně na Androidu 4.4

 

Děje se ti tento pád opakovaně? Jsi schopen ho nějak nasimulovat?


  • 0

#2146 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2013 - 18:55

Ne, bohužel nedokážu. Nějak jsem zobrazoval přes live mapu kešky, pak na ně kliknul a pak to spadlo. Stalo se mi to poprvé.

 

Ale optám se, je možné si přidat do menu dialogu (viz příloha) buď Nástroje/GC odkaz na zalogování nálezu? Typické použití, alespoň u mě: Naviguju se na kešku dle mapy, když jsem na nule, hledám již očima, poté, co najdu si ji chci zalogovat do FieldNotes - musím na ni tuknout, zobrazit dialog, pak zobrazit listing, pak nález, pak OK. Následně často rovnou keš mažu, takže musím dát zpět, znova na ni tuknout, zobrazit dialog a smazat. Když bych dělal vše na dialogu (viz příloha), ušetřilo by mi to spoustu času.

 

Kdyby byla možnost logovat nález (ideálně rovnou Found It dle přednastavených možností) již z dialogu, bylo by to moc fajn. :)

 

No a jestli si to tam nemuzu nastavit sám, zvážíš navrhovanou možnost?  :rolleyes:

 

PS: Když si zobrazím listing a dám hardwarové menu, je tam "GC Offlinizer <b><small><font color...". Hádám má tam být malým červeně napsané "Pro".

Přiložené miniatury

  • SC20131128-183626.png

Tento příspěvek byl upraven od Voldik: 28 listopad 2013 - 20:08

  • 0
\m/

#2147 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 19:14

mam takovej dotaz, treba uz to v Locusu je ale nenasla sem to

 

Da se do praveho panelu nastavit skratka na navrat do posledniho cteneho listingku ?

 

nastinim proc - lovite multinu, ve meste, stage nemaji waypointy takze jdete podle mamy, plus treba lovite okolni tradicky, takze pro instrukce z multiny (snazim se o paperless geocaching) se musite posunou na mape do startu, klik na kes, z nahledu klik na obsah, tam do zalozky listingu (super ze si pamatuje kde ste byli odrolovany) ... da se todle nejak skratit jednim kliknutim ?


  • 1

#2148 SAKULPOL

SAKULPOL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2013 - 19:04

Ahoj

funguje vam v Locusu spusteni google navigace ( tomtom si souradnice prevezme ) a nasledne navigovani ( zacne navigace navigovat )? me se pouze spusti mapa a dal nic.. nevim jestli je chyba u me nebo v locusu.

Diky


  • 0

#2149 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2013 - 19:05

Aplikaci používám už víc než rok, teď v poslední době (odhadem týden) se mi nedaří dostat na LIVE, abych si odeslal FieldNotes, vždy mi při kliknutí na API naskočí Webová stránka je nedostupná. Je jedno jestli jsem na WI-FI nebo na datech operátora.


  • 0

#2150 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2013 - 21:36

Dnes jsem si do GG natáhnul aktuální PQ čr a novou geoget.db3 zkopíroval do mobilu a dal v Locusu importovat. Ale potom při lovu jsem si všimnul, že u některých keší se mi nezobrazuje listing, tedy nabízí jenom záložku Imformace a Logy. Při aktualizování keše přes net se již listing zobrazí. V A:drake se u stejné keše listing zobrazí, takže v db3 problém nebude. Nestalo se to někomu? Jinak všechny pluginy i locus aktuální.

 

Ač přesně nevím v čem, chyba byla jenom u mě. Po pár dnech jsem do GG natáhnul opět aktuální PQ celé čr, stáhl svoje nálezy a poté .db3 nahrál do mobilu a všechno běží jak má.


  • 0

#2151 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 13:06

mam takovej dotaz, treba uz to v Locusu je ale nenasla sem to

 

Da se do praveho panelu nastavit skratka na navrat do posledniho cteneho listingku ?

 

nastinim proc - lovite multinu, ve meste, stage nemaji waypointy takze jdete podle mamy, plus treba lovite okolni tradicky, takze pro instrukce z multiny (snazim se o paperless geocaching) se musite posunou na mape do startu, klik na kes, z nahledu klik na obsah, tam do zalozky listingu (super ze si pamatuje kde ste byli odrolovany) ... da se todle nejak skratit jednim kliknutim ?

Za tuhle možnost bych byl také rád. Někdy je totiž ještě jeden meziklik, když se vybírá z více keší na jenom místě...


  • 0
Užívej života...

#2152 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 13:33

Za tuhle možnost bych byl také rád. Někdy je totiž ještě jeden meziklik, když se vybírá z více keší na jenom místě...

 

Mozna by byl jeste univerzalnejsi (byt to prida jeden klik navic) a lepsi seznam poslednich (treba 10 nebo 20) otevrenych kesi. Nekdy i u te tradicky potrebuju listing, takze listing multiny by byl v tom momente zapomenut. Kdyz by ale byl nejaky seznam poslednich videnych, tak by se dalo paralelne resit nekolik kesi naraz aniz by clovek musel neustale hledat uvodky.


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#2153 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 13:59

Mozna by byl jeste univerzalnejsi (byt to prida jeden klik navic) a lepsi seznam poslednich (treba 10 nebo 20) otevrenych kesi. Nekdy i u te tradicky potrebuju listing, takze listing multiny by byl v tom momente zapomenut. Kdyz by ale byl nejaky seznam poslednich videnych, tak by se dalo paralelne resit nekolik kesi naraz aniz by clovek musel neustale hledat uvodky.

A treba úplně ideálně přístup k tomuto z pravého uživatelsky upravovaného panelu?


  • 0
Užívej života...

#2154 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 14:52

@menion

 

Ahoj.

V posledni verzi Pro se mi behem zaznamenavani trasy nezobrazuje usla vzdalenost ani cas. Myslim nahore po stahnuti listy. Mam tam porad nuly. Po ulozeni trasy se pak vse v jejim popisu zobrazuje jiz spravne. (SGS4 I9500, 4.3, bez rootu)

 

 

Tak uz to funguje. Potreboval jsem udelat factory reset. A pomohlo to i na tento problem.


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 22 prosinec 2013 - 19:01

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2155 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2013 - 9:46

Do zítřka tj. 27.12.2013 Locus Pro ve slevě.

https://play.google...._medium=sidebar


  • 1
VSA

#2156 budnicek

budnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 11:51

Ahoj, včera jsem si na geocaching koupil pro svuj telefon Huawei Ascend G300 Locus PRO na Google play. Mam ale velky problem pri logovani kesek. At uz dam zalogovat se nebo Nahrat Field notes nebo Offline uloziste, vysledek je vzdycky stejny a to, ze mi to hodi hlasku, ze aplikace prestala fungovat a cely locus se mi restartuje. koupil jsem si ho hlavne pro logovani on-line, jinak bych zustal u free verze, kde jen off-line uloziste, ale i tam mi to pada.
 
 (Jen mozna pro uplnost - pred timto pokusem jsem zkousel nacist z GClive pocet mych ulovenych kesek a spojeni s geocasching live probehlo v pohode a pocet ulovenych kesek to nacetlo.)
 
Logovat jsem zkousel nekolikrat, jak s predvyplnenim logu, tak bez predvyplneni a vzdycky to spadne. 
Prosel jsem cele nastaveni a nevim, v cem je zakopany pes. Poradili byste mi, prosim? treba nemam vytvorenou nejakou slozku....
 
A možná ještě jedna věc, jestli to nesouvisí, když si zobrazím kešku, nenačte mi to hodnocení z GCvote, musím dát obnovit, pak se mi to zobrazí, ale zároveň mi to vypíše červenou hlášku "Neočekáváaný problém, kontaktujte me prosim s popisem vaseho prooblemu".....

  • 0

#2157 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 10:46

Jsem s Locusem nováček... Nahrál jsem si do aplikace gpx, které obsahuje munzee. Jde nějak nastavit ikony podle typu munzee tak jak je to u keší? Díky za radu.


  • 0

#2158 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 15:37

Jsem s Locusem nováček... Nahrál jsem si do aplikace gpx, které obsahuje munzee. Jde nějak nastavit ikony podle typu munzee tak jak je to u keší? Díky za radu.

Tak to jse mi už podařilo vyřešit v generátoru těch gpx :)


  • 0

#2159 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 15:39

Když nahraju do Locus/maps soubor s mapou mapa.map, tak by se měl objevit v seznamu map, ale bohužel ne. Je tam popsaná nějaká cesta, ale v Nexus 4 je to jinak. Dá se ručně naimportovat offline mapa?


  • 0

#2160 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 19:11

Jde to. Tvoje mapa je pravděpodobně vektorová, ta musí být v adresáři Locus/mapsVector
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama