Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#2161 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2014 - 20:18

sobikovi: adresář přidej dle návodu. Není bezpodmínečně nutné, aby byla mapa v adresáři maps nebo mapsVector

http://docs.locusmap...ctory_with_maps


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 06 January 2014 - 20:20

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#2162 gpony2

gpony2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2014 - 23:55

Netušíte náhodou někdo, co je s osm.paws.cz, potažmo se SPEIRSem?

Na konci roku se přestaly aktualizovat soubory mapových podkladů a na stránkách není žádné info...


  • 0

#2163 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2014 - 5:57

gpony2: pouze jsi se přehlédl :-)

 

já tam vidím mapové podklady generované z 1. 1. 2014 (jak czech_republic_ee.map tak zahraniční)

http://osm.paws.cz/

 

PS: je to značně mimo téma


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 07 January 2014 - 5:58

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#2164 budnicek

budnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2014 - 10:53

Zdravím, pro logování nalezených keší používám Locus PRO a loguji rovnou on-line. Co mi ale trochu vadi je, ze kdyz mam v inventari nejaky travel bug nebo GC, tak musím pokazde rozkliknout zpecialni zalozku a vybrat log navstiveno. Neslo by udelat aby vsechny TB a GC Locus automaticky pri nalezu kese logoval jako navstiveno? Myslim, ze by to spoustu lidi mohlo ocenit, zvlast u TB, ktere maji kaceri vcetne me ve sbirce a putuji s nimi by to bylo o dva kroky min. A druha otazka, neslo by primo pri prvnim kliknuti na kesku na mape, aby sla jedna zobrazit napoceda a rovnou odtud zalogovat?


  • 0

#2165 budnicek

budnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2014 - 10:55

Jeste dodam, ze dosud jsem pouzival C.GEO a tam tohle fungovalo. I kdyz chapu, ze to bezi na jinem principu. Nicmene kdyby to nejak slo, bylo by to bezva.


  • 0

#2166 kryshtof

kryshtof

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2014 - 13:38

...A druha otazka, neslo by primo pri prvnim kliknuti na kesku na mape, aby sla jedna zobrazit napoceda a rovnou odtud zalogovat?

Za to bych se taky přimlouval - třeba přes "dlouhý klik" na kešku (waypoint)


  • 0
Motorola MB526 Defy+ (Locus) + Qstarz BT-Q1000X a geopesa Naru

#2167 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2014 - 13:45

A druha otazka, neslo by primo pri prvnim kliknuti na kesku na mape, aby sla jedna zobrazit napoceda a rovnou odtud zalogovat?

 

Rychlejsi pristup k napovede a k logovani bych taky bral.


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2168 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2014 - 19:19

Rychlejsi pristup k napovede a k logovani bych taky bral.

Už jsem to tu navrhoval o dvě stránky zpět, zůstalo to zatím bez odezvy. :-)

http://www.geocachin...id-os/?p=446975


  • 0
\m/

#2169 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2014 - 19:46

čao bando

 

@budniček: no, nemyslím si že automatické označení všech položek v intentáři je dobrý nápad, nicméně mohl bych udělat tlačítko po jehož stisknutí vše označí na "navštíveno"

 

@všichni: .. akorát jsem nad tím včera přemýšlel a nejspíše bych se přikláněl nad kompletním zrušením toho dialogu bodu (když kliknete na bod na mapě) a vše by se sjednotilo jak pro kešky tak normální body, do jedné obrazovky. Co vy na to? Dávám si to jako únorový úkol ...


  • 2

#2170 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2014 - 20:29

Já jsem klidně pro, docela mě to "otravuje" z dialogu bodu otevírat listing. :) Jinak zrovna jsem smolil "Share an idea", takže tedy nemusím, jo?


  • 0
\m/

#2171 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2014 - 20:33

Jj,ja jsem taky pro :)
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2172 budnicek

budnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2014 - 8:09

čao bando

 

@budniček: no, nemyslím si že automatické označení všech položek v intentáři je dobrý nápad, nicméně mohl bych udělat tlačítko po jehož stisknutí vše označí na "navštíveno"

 

@všichni: .. akorát jsem nad tím včera přemýšlel a nejspíše bych se přikláněl nad kompletním zrušením toho dialogu bodu (když kliknete na bod na mapě) a vše by se sjednotilo jak pro kešky tak normální body, do jedné obrazovky. Co vy na to? Dávám si to jako únorový úkol ...

Ahoj, dik za precteni navrhu, nevim ted uplne presne, jestli si rozumime. Myslel jsem to tak, ze kdyz v nejake kesce objevim TB a vezmu si ho (a pridam ho do kapsy k memu osobnimu), pak pri navsteve dalsich treba dvaceti kesi, kterymi ten nove nalezeny TB (spolu s mym soukromym) protahnu, tak po kazde, kdyz se budu v dane kesce logovat, musim prekliknout na zalozku inventar a zvolit u obou TB navstiveno. Myslel jsem, jestli by neslo nekde v nastaveni udelat to, aby si uzivatel mohl navolit nabidku, ze trackovatelne predmety v inventari se budou automaticky logovat jako navstiveno. Kdo by nechtel, nenastavil by si to. Ci-li kdyz bych se sel zalogovat u nove kesky, jen bych napsal log found it a uz nemusel preklikavat na trackovatelne predmety (automaticky by tam bylo nastaveno na navstiveno). To bych udelal v pripade, ze bych chtel TB v kesi zanechat nebo tak. Kdyz nejaky TB nosim tyden, dva, tak by to bylo o dost kliku min a obzvlast u toho osobniho bych to moc ocenil. nevim ale, jestli to neni silene programovani :-)

 

S tim druhym bodem by to bylo bezva :-)


  • 0

#2173 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1040 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2014 - 9:16

čao bando

@budniček: no, nemyslím si že automatické označení všech položek v intentáři je dobrý nápad, nicméně mohl bych udělat tlačítko po jehož stisknutí vše označí na navštíveno

v C:geu to tak je a je to velmi dobrý nápad
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#2174 budnicek

budnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2014 - 14:08

jo jo C:GEO me na to privedlo, tam jsem to fakt ocenil :-)


  • 0

#2175 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2014 - 18:47

Ahoj, narazil jsem na tři problémy - která ale možná ani nejsou:

 

1. Keš má nějaký waypoint bez zadaných souřadnic (např. finále). Zadal jsem ručně vypočítanou hodnotu. Po aktualizaci kešky se tento waypoint vrátil na hodnotu N 0°00.000, E 0°00.000. Pokud to tak má být, tak o.k., aspoň budu příště připraven. (Samozřejmě mám zaškrtnuto "zachovat data při importu".)

 

2. Nevím, kde najdu samostatný panel s obrázky v listingu. Problém je to např. u některých letterboxů, ale i u spoilerů. (Pokud jde o funkci Pro, tak se omlouvám.)

 

3. Podivné "načítání" družic (viz obrázek). Údajně by mělo být nalezeno všech dostupných 10 satelitů, ale ve skutečnosti je načten možná jeden. Dříve jsem poznal, jak dlouho budou nabíhat, teď nevím, jestli se načtou za chvilku nebo za 10 minut...

 

ab37a605-088e-405b-ba84-053427e5f1bb.png

 

Co se týká toho dialogového okna, občas se hodilo, ale je pravda, že rozhodně chybět nebude ;) A zase ubude jeden klik v terénu, což jen vítám. Jinak znovu děkuji za super apku, pokud se nejedná o obrázky :D , tak mne ještě niky nenechala ve štychu.


  • 0

#2176 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1884 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2014 - 20:38

No ty obrazky nevim -- bud jsou primo v listingu a nebo je vedle zalozka Obrazky a tam jsou vcetne spoileru. Ale pokud mas Offline rezim (treba z GG ci import GPX) je potreba je natahnout. V bodech si oznacis kes a je tam GCorganizer a ten tyhle veci stahuje. A pokud si on-line tak to chce mozna projit spis nastaveni G4L


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#2177 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2014 - 21:01

Dík, Dobeschi. Jedu skutečně offline. Až teď jsem si všimnul, kde ty obrázky jsou: musím dát GC Offlinizer. Dřív jsem mohl v nabídce přidat záložku "Obrázky", teď to asi musím tahat po jedné, resp. ještě si s tím zkusím pohrát.

 

Zmátlo mne tam zřejmě špatné ukončení tagů, v nabídce na mne koukalo:

GC Offlinizer <b><small><font color...


  • 0

#2178 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1884 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2014 - 21:41

Dík, Dobeschi. Jedu skutečně offline. Až teď jsem si všimnul, kde ty obrázky jsou: musím dát GC Offlinizer. Dřív jsem mohl v nabídce přidat záložku "Obrázky", teď to asi musím tahat po jedné, resp. ještě si s tím zkusím pohrát.

 

Zmátlo mne tam zřejmě špatné ukončení tagů, v nabídce na mne koukalo:

GC Offlinizer <b><small><font color...

Pojedny tahat nemusis --vlezes na Wifi, Vyberes (oznacis) kese a GC Offlinizer a ono to stahne pro vsechyn oznaceny. Jen nevim zda je v tomto pripade + vyuzivat API . Pokazdy se mi to pres API nejak hryzlo. Postup bez API byl v pohode. Tenhle rezim pouzivam o dovolene - resp. pri priprave na ni

 

Jinak co se tyce tech prepisu WPT -- zkus proste dat neprepisovat u dane kese.  a nebo aktualizovane data tahat do druhe slozky, to neni problem, proste tam bude 2*. A nebo jeste lepe zkus Geoget a addon Geoget for Locus - pak budes mit vsechno v oddelene databazi a tam se v telefonu nic nezmeni a pripadne aktuality si muzes stahnout primo do Locusu --a nebo do cache zarizeni.  Rozhodne se nic neprepise


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#2179 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 17 January 2014 - 8:18

Jeste k tomu dialogovemu oknu, chybet nebude. Ale neslo by nejak k ikonkam kesi prilepit zobrazeni terenu a obtiznosti, primo na tu ikonku, nebo vedle ni. Vim, ze by to asi bylo celkem mrnavy, ale i tak by se to hodilo. Clovek by nemusel rozklikavat kesky, aby se podival na teren...Je me napada, nebylo to uz v nejake verzi? Nebo jestli je to tam porad, tak se omlouvam, ale nejak jsem to nenasel.Ale mam pocit, ze uz jsem to videl...
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2180 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 17 January 2014 - 9:28

@DogVader
Mas na mysli toto? Viz priloha.

Přiložené miniatury

  • tmp_Screenshots_2014-01-17-09-24-06-467050553.png

  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka