Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#2201 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 10:54

@jessie: tvoje vlastní keše by měly být odlišené, pokud si v menu > nastavení > geocaching > "Jméno majitele". Možná bude potřeba re-importvat keše, nejsem si teď zcela jist

 

@vsa: CHIRP mi leží v šuplíku, jen se k tomu dostat. Nicméně zájem není moc velký a tedy ani motivace ;). Doporučuju hlasovat tady https://getsatisfact...hirp_geocaching

 

@PatPlusMat: tohle není verzí omezeno, takže mělo by fungovat vždy a všude. Odkud můžu stáhnout a vyzkoušet ten soubor s ikonkami?


  • 0

#2202 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 11:06

@PatPlusMat: tohle není verzí omezeno, takže mělo by fungovat vždy a všude. Odkud můžu stáhnout a vyzkoušet ten soubor s ikonkami?

Můžeš stáhnout zde: http://forum.locusma...hp?topic=3048.0 (nutno se napřed přihlásit :) )


  • 0

#2203 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 13:47

nutno se napřed přihlásit :)

vtipná poznámka :)

 

1) stáhnul jsem soubor

2) nahrál do Locus/icons

3) ukončil Locus a chvilku počkal (5 sec)

4) změnil parametr v config souboru

5) spustil Locus - voala, jsou tam ;)

 

Pokud tomu dobře rozumím, tak na screenshotu vidíš jen něco, ne obtížnost atd. Pokud ano, tak je něco s keškama. Možná je máš z nějakého add-onu (GeoGet možná), který nebyl dlouho aktualizovaný a tyhle informace do locusu neposílá? Doporučuju zkusit Geocaching4Locus, jak budou vypadat kešky z něj, protože Arcao udržuje add-on neustále aktualizovaný ...


  • 0

#2204 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 14:04

Tak opět vysvětlím :)

 

Použil jsem stejný postup jako ty:

1) stáhnul jsem soubor

2) nahrál do Locus/icons

3) ukončil Locus a chvilku počkal (5 sec)

4) změnil parametr v config souboru (dokonce i restartoval mobil)

5) vidím to co jsem poslal - screen obrazovky ... pokud kliknu na určitu keš a náhled uzavřu, vidím to co ostatní tedy D/T i velikost.

 

V Locusu FREE používám pro zdoj kešek databázi z GG a tu mám nahranou do telefonu a propojenou pomocí "pluginu GEOGET Database for Locus" tedy přímo načítanou do LOCUSu. Popsal jsem to pochopitelně?


  • 0

#2205 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 14:06

jo, tak to bude problém add-onu. Bohužel. Pokud autor add-on nezaktualizuje, tak s tím nic nesvedem ...


  • 0

#2206 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 15:25

Nevim zda se vyjadrim srozumitelne.

Lze nejak nastavit, aby kdyz Locus "prekryju" jinou aplikaci (tzn. jako by minimalizuju), aby se objevila jeho ikonka nahore v telefonu v te notifikacni liste?

Aby mi pak pro prepnuti do Locusu stacilo jen popotahnout lištu a kliknout na ikonku, a Locus by byl zase v celoobrazovkovem rezimu?

(Chova se tak navigace Navitel a je to skvela vlastnost pro rychle prepinani mezi aplikacemi)


  • 0

#2207 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 15:57

lze zapnout "Locus jako služba" v menu > nastavení > různé. To způsobí, že ta ikona tam bude stále ... poloviční řešení ale účel může splnit


  • 0

#2208 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 15:57

 

CHIRP mi leží v šuplíku, jen se k tomu dostat. Nicméně zájem není moc velký a tedy ani motivace ;). Doporučuju hlasovat tady https://getsatisfact...hirp_geocaching

 

Uz jsem hlasoval, zajem je  :)


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2209 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 16:36

jo, tak to bude problém add-onu. Bohužel. Pokud autor add-on nezaktualizuje, tak s tím nic nesvedem ...

Jo, je to addonem. Zrejme Locusu posila jen stav, souradnice a typ kese. Ve chvili, kdy na kesku tuknu, tak se ikonky ukazou. Po zavreni vydrzej az do chvile, nez pohnu s mapou - pak jsou zase v haji.

 

Btw. myslela jsem si, ze nejsem registrovana na locusackym foru, pri snaze o registraci to po me chtelo vyplnit naprosto silenou captchu - neslo by tam dat neco lehciho? :D

 

PS: psala jsem atuorovi addonu, tak uvidime :)


  • 0

#2210 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 17:45

 

PS: psala jsem atuorovi addonu, tak uvidime :)

 

 

 

Pokud by se ti ho podařilo kontaktovat (mě se to cca před půlrokem nepodařilo) a byl ochotný k vydání updatu, zkus ho prosím poprosit, zda by nešlo přidělat, aby se z GG kopírovali i poznámky u viewpointu. Například pokud si k finalWP uložím heslo zámku, v terénu ho už nevidím. Díky


  • 0

#2211 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 18:09

Hm, ta poznamka u WP videt fakt neni :( Ja si radsi tyhle veci pisu primo do poznamky listingu...


  • 0

#2212 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 21 leden 2014 - 19:56

@menion

TAGy jsou skvela myslenka. Mohl bych i mit jednu slozku pro mapovani OSM a pomoci tagu si jen oznacit, co je poslano, co je treba poladit, co poslat apod.

Add ikony DT. Slo by udelat, aby Locus podporoval i vlastni ikonu pro PM kese? Takhle je PM ikona zakryta. Pomoci vlastni ikonky bych ji presunul napravo :)

Dekuji
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#2213 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 19:58

Jsem rád, že se mi podařilo rozhýbat diskuzi a poskytnout důležitou informaci i dalším uživatelům suprovního LOCUSu.

Částečné řešení je si vyexportovat data z GG do GPX a tento soubor naimportovat.


  • 0

#2214 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 20:08

Poznamky u WP umi zobrazit snad jen A:Drake.   Ale pokud si to heslo date do radky CMT (asi Komentar)- teda v geogetu - tak ho v popisu WP uvidite i v Locusu. Jen to neni na zadny romany


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#2215 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 20:11

Mimochodem zobrazovaniu dle TAGu by se urcite hodilo i do Addonu Geogeti databaze -- musime nekde ulovit Kuratkaa. Ja obcas vidim Kohoutaka, ale to asi nebude prizen  :P


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#2216 PetrPetr

PetrPetr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 20:11

Planuje se (v teto chvili se mi takto Locus nepodarilo nastavit) aby automaticky pri stazeni plne cache ktera ma v "personal note" souradnice (a to v jakemkoli tvaru) aby byla ikona oznacena jako "finale" a presunula se na nove souradnice.... ne vytvaret nejaky WP apod...

 

moc dekuji


  • 0

#2217 GEkOn-cz-

GEkOn-cz-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 20:40

Planuje se (v teto chvili se mi takto Locus nepodarilo nastavit) aby automaticky pri stazeni plne cache ktera ma v "personal note" souradnice (a to v jakemkoli tvaru) aby byla ikona oznacena jako "finale" a presunula se na nove souradnice.... ne vytvaret nejaky WP apod...

 

moc dekuji

před souřadnice napiš ''Fin:'' nebo ''Final:''   


  • 0

#2218 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 22:26

Tak se mi ozval kuratkoo, autor GeoGetiho doplnku.

 

Ahoj,

 
jelikoz addon delam ze sve dobre vule a nemam ted na to moc prostor, update aplikace jiz nejspise nebude.
 
S pozdravem,

Radim 'Kuratkoo' Vaculik

 

 Tak jsem se ho jeste zeptala, jestli by se toho moh chopit nekdo jinej (a pouzit to, co on uz spachal)..

Jasne, zdrojove kody aplikace jsou otevrene a zdarma na https://github.com/K...nGeogetDatabase  S radosti projekt nekomu prenecham.

 

Takze panstvo, kdyby s tim naaahodou nekdo umel a chtelo se mu, muze smele pokracovat dale vstric svetlym zitrkum! :)


  • 2

#2219 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2014 - 9:14

Než se někdo addonu Geogeti databaze ujme (i za tuto verzi Kuratkoo velké díky), tak je tady postup jak trochu přes ucho využívat GG databázi se spešl ikonkami.

 

Postup od Bambulini a Pat+Mat:

* databázi GG (soubor .DB3) uložit do telefonu

 

Parametry nastavení addonu Geogeti databáze:

* Databáze GeoGetu - nastavit cestu k souboru

* Přílohy - nenastaveno

* Live mapa - vypnuto (pokud necháte zaplé dojde k dublování keší a právě k nezobrazování dopolňujících informací u ikonky)

* vše ostatní - zapnuto (tedy můžete si vybrat které keše chcete zobrazovat)

* počet keší - neomezeno

* vzdálenost - 99 km

* počet logů - 99

 

Locus:

* v Locusu kliknout  do mapy a přidržet (podržím místo, až se ukáže info okno s adresou)

* na to okno kliknout

* pak kliknout na pravou spodní ikonu (myslím, že funkce) a zvolím "Načíst keše z GeoGetu

* probíhá čtení databáze

* při importu zvolit složku (nejlépe i zatrhnout "Vyprázdnit vybranou složku"), zatrhnout "Po importu ukázat na mapě"

* pak už jen tlačítko "Import" (a potvrdit ;) )

 

Snad to někomu pomůže.

 


  • 0

#2220 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2014 - 9:32

 

Než se někdo addonu Geogeti databaze ujme (i za tuto verzi Kuratkoo velké díky), tak je tady postup jak trochu přes ucho využívat GG databázi se spešl ikonkami.

To neni pres ucho to je pres import.. pak se to chova jako kese naimortovane treba z GPX. Casto se to vyuzival na starsim zerizeni kde Live mapa nefungovala idealne


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama