Přejít na obsah


Fotka

Server GC temporarily down v roce 2011


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
882 odpovědí na toto téma

#701 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 10:07

DarkLord Reviewer napsal/a:

mh.mail napsal/a:
Takovou práci si s tím soudruzi z GS dali a tak zbytečnou funkci vytvořili! Kolizi s tradičkami si každý svéprávný owner dokáže zkontrolovat svépomocí.


Kéž bys měl pravdu...

Proto jsem psal o svéprávných ownerech :)

DarkLord Reviewer napsal/a:
Naopak, kolizí tradiček s tradičkami je více, než dost

Pak sorry, ale nejsou podle mě svéprávní.

DarkLord Reviewer napsal/a:
takže ta funkce je velice užitečná a snad nám i usnadní práci.

Cokoliv, co vám reviewerům usnadní práci, vítám. Ale ruku na srdce - jestli owner nebyl schopen provést kontrolu kolize s tradičkami tou svépomocí, myslíš, že ho nějaká kontrola v listingu rozhodí? Ale nějaké procento asi jo.
  • 0

#702 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 11:35

Doufam, ze ta kontrola kolizi zahrne i fyzicke stage multi a mystery. Tedy samozrejme ty, ktere maji verejne souradnice. Pak by to mohlo byt opravdu uzitecne aspon pri techto kolizich.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#703 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 13:59

zapomínáte na betatestery. Schopnej betatestr ti taky může ověřit kolize ještě dřív než dáš hotovou kešku se sevřenou prdelkou ke schválení. Jenže... a na to už jsem upozorňoval několikrát, ikdyby měl odlovené všechny stages světa, nemá jistotu zda je v systému daná stage uvedena jako fyzická nebo jenom koukací.
  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#704 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1353 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 14:13

Já bych to zatím neřešil, GS stáhl banner upozornující na "server down" a jak na anglickém foru, resicim co by v nem mohlo prijít nového, nekdo pekne poznamenal - "asi si v tomto tématu vsimli, ze zase resili nejaké upravy, co vlastne nikdo nechce" :)
  • 0
Užívej života...

#705 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 15:48

mh.mail napsal/a:
Proto jsem psal o svéprávných ownerech :)
Cokoliv, co vám reviewerům usnadní práci, vítám. Ale ruku na srdce - jestli owner nebyl schopen provést kontrolu kolize s tradičkami tou svépomocí, myslíš, že ho nějaká kontrola v listingu rozhodí? Ale nějaké procento asi jo.


Jenže takových - jak ty říkáš - nesvéprávných autorů - je více, než dost. A nedokážou rovněž např. vyplnit atributy, zadat Final location wpt. k mysterce či multině, používají dikritiku v názvu, zadávají špatné datum k eventu apod. Dokonce je třeba ani nenapadne podívat se na mapu, zda zadali souřadnice správně, takže mnohokrát nezmění W za E a keš mají utopenou v Atlantiku.
Toto všechno jsou mnohem menší chyby, než kouknutí se na mapu a zjišťování a přeměřování, zda nejsou v kolizi s jinou tradičkou a přesto takových listingů mám k dispozici kolem 80%. Značí to nesveprávnost? Možná ano, ale s tím se nedá nic dělat, i od toho je tu bohužel reviewer, aby tyto chyby trpělivě vytýkal. Kdyby byla alespoň většina autorů zodpovědných, nebylo by nás prakticky potřeba, zvlášť ne v takovém množství.
Takže možná jsi už pochopil, že u těchto (jak ale říkám, je to drtivá většina) autorů ani nemohu předpokládat, že by vynaložili aktivitu navíc, tj. přepli se do mapy a zjišťovali kolize, když nevidí chyby spočívající např. v do očí bijících chybějících atributů. Proto znovu opakuji, že jakákoliv funkce, která jim vyhodí červený vykřičník: "Bacha, jsi v kolizi", je více, než potřebná, protože odfiltruje mnoho problémů, jelikož chybu autor uvidí bez další aktivity přímo v editaci listingu.
  • 0

#706 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 16:01

DarkLord Reviewer napsal/a:
Značí to nesveprávnost?

Myslel jsem samozřejmě "nesvéprávnost" z hlediska geocachingu.

DarkLord Reviewer napsal/a:
Takže možná jsi už pochopil, že u těchto (jak ale říkám, je to drtivá většina) autorů ani nemohu předpokládat, že by vynaložili aktivitu navíc

Ale jasně, "podle sebe soudím tebe". Takže jsem předpokládal, že tohle všechno owneři sami a ve svém vlastním zájmu dělají. Ale ty jako reviewer tohle víš nejlíp, takže nezbývá, než si zhluboka povzdechnout a konstatovat, že jsem vám nezáviděl doteď a teď vám to nezávidím ještě víc.

DarkLord Reviewer napsal/a:
Proto znovu opakuji, že jakákoliv funkce, která jim vyhodí červený vykřičník: "Bacha, jsi v kolizi", je více, než potřebná, protože odfiltruje mnoho problémů, jelikož chybu autor uvidí bez další aktivity přímo v editaci listingu.

Ano, s tím souhlasím. Jen sám pro sebe bych byl rád, kdyby to umělo ještě trochu víc (jak jsem psal výše). Aby vám tím odpadlo ještě trochu víc práce.
  • 0

#707 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 16:17

K funkci označení kolize: Ano jistě to je velmi užitečná věc, akorát se domnívám, že nelze takto dát i finálky multin a mysterek, protože by se díky takovéto funkci dalo velmi pohodlně zjišťovat metodou BF polohu těchto skrytých waypointů. (posouvat tak dlouho souřadnice své rádoby plánované keše, spíše alespoň dvou, než bych zjistil, kde se nalézá ono požadované místo). Takže z tohoto hlediska se domnívám, že funkce bude omezena pouze na veřejné waypointy fyzických stages a tradiček.
  • 0

#708 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 16:26

Právě jsem chtěl napsat totéž, co Větrník. Ještě že jsem obnovil před psaním stránku :) No a další věc: díky, Temný Retrívře, že trpělivě opravuješ těm nesvéprávným nižším bytostem jejich chyby a pouze nad nimi kroutíš trpělivě očmi. On takový listing je dost komplikovaná vjec, hlavně teda v té podobě, jak ho nechávají tvořit Groundspíci. Veškeré položky nejsou nikterak přehledně integrovaný, waypointy se dělaj zvlášť a ještě pošukaně, atributy zase jinde, diakritika je tak jak je - napůl, když se jí chceš vyhnout anebo když kopíruješ třeba starší svou keš do její nové sestřičky, přeneseš to i s těma npsb nebo co kódama, obrázky a tabulky se centrujou v html ručně, do toho furt něco ověřuješ... myslíš na milion věcí... no prostě hloupej primitiv, nezodpovědnej, co přitom udělá chybu :( Já teda asi vopravdu nejsem zelenáč v psaní lisťyngů, přesto se mi povedlo listing posledního eventu poslat bez atributů. Behemian mi pomoh a upozornil mě na to, načež jsem se chvíli styděl. NEVRÁTIL MI LISTING S CHYBOU. Já vim, je to pitomá malichernost, ale přecejen se mi líp pracuje s kamarádem než s nadlidem-kantorem-vychovatelem, co ho otravuju svejma nedostatkama. B) :P </end of drzost> ;) PS: tentokrát si dovolím upozornit ctěné štěkavstvo ještě více na můj podpis... :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#709 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 16:35

vetrnik_cr napsal/a:
akorát se domnívám, že nelze takto dát i finálky multin a mysterek, protože by se díky takovéto funkci dalo velmi pohodlně zjišťovat metodou BF polohu těchto skrytých waypointů.
(posouvat tak dlouho souřadnice své rádoby plánované keše, spíše alespoň dvou, než bych zjistil, kde se nalézá ono požadované místo).

Ale vždyť reviewer dělá to samé, napíše ti, že je keš v kolizi. A ty taky můžeš posouvat a posouvat a zjišťovat a zjišťovat, akorát kvůli tomu obtěžuješ reviewera a zdržuješ schvalování ostatních keší.
Kdyby tam byla pouze informace o tom, jestli je keš v kolizi nebo není, a nebude tam nic o konkrétních keších nebo waypointech, tak to, myslím, bude stačit.
  • 0

#710 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 16:51

Citecka napsal/a:
Já teda asi vopravdu nejsem zelenáč v psaní lisťyngů, přesto se mi povedlo listing posledního eventu poslat bez atributů. Behemian mi pomoh a upozornil mě na to, načež jsem se chvíli styděl.
NEVRÁTIL MI LISTING S CHYBOU.
Já vim, je to pitomá malichernost, ale přecejen se mi líp pracuje s kamarádem než s nadlidem-kantorem-vychovatelem, co ho otravuju svejma nedostatkama. B) :P

</end of drzost> ;)

PS: tentokrát si dovolím upozornit ctěné štěkavstvo ještě více na můj podpis... :)

lol jinak to s těma atributama se mi už taky stalo prostě vytuním listing spokojenej jako želva, že to po tříhodinovým boji vypadá k světu uffff (kurnik stačilo by kdyby se to dalo editovat jako wiki a hned by se dejchalo líp) a tak to honem poslat reviewrovi a ejhle za chvilku hláška, že atributy nějak nejsou B) no prostě jo nejsou když jsou někde jinde a já se kochám výtvorem lol .... holt sem se kochal mr. retriver :D njn
takže se nedivím, že někteří méně zdatní jedinci dělají co umí a mám obdiv, že se jim občas podaří vyrazit z toho pěkný lising.... B) no nic to bylo jen povzdechnutí ;)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#711 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1353 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 17:45

No jako co si budeme povídat, s atributy jsem zatím problém neměl, ale při vypouštění mé 14 keše se mi povedlo vytvořit s TRADIČKOU 80m kolizi a to jsem ji měl ulovenou a stejně jako předchozí pisatelé jsem spokojenej s výtvorem odeslal listing ke schválení. Pak sem se sice mlátil hlavou o stůl, ale prostě se to muže stát (a to ještě snad mužu tvrdit, že svéprávný asi ještě jsem)...
  • 0
Užívej života...

#712 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 17:59

Jo vlastně :D V Kačerbajdžánu se nám povedlo vytvořit multinku s jednou stage OPRAVDU O5 :) (tak to mělo! být). Po FTF jsme pro jistotu o kousek dál schovali extra nápovědu. Dodatečně. V mikrovce-filmovce. ZÁROVEŇ jsem ovšem do téhož lesa přesouval jinou kačkeš s více stages. A hádejte - pečlivě připravená (ovšem předem) výchozí CEDULKA skončila na stromě - v kolizi s dodatečnou nápovědou viz výše. V celým lese nic, než naše keše B) - kua šéfe, jaká kolize zase, dyk tam není nic co bych nedělal já, né? Je tam nějaká doplněná stage pod stromem. A kua... aha.. no tak to jo :o Pak něco povídaj vo lemplech tvůrcích :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#713 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 18:36

vetrnik_cr napsal/a:
K funkci označení kolize:
Ano jistě to je velmi užitečná věc, akorát se domnívám, že nelze takto dát i finálky multin a mysterek, protože by se díky takovéto funkci dalo velmi pohodlně zjišťovat metodou BF polohu těchto skrytých waypointů.
(posouvat tak dlouho souřadnice své rádoby plánované keše, spíše alespoň dvou, než bych zjistil, kde se nalézá ono požadované místo).
Takže z tohoto hlediska se domnívám, že funkce bude omezena pouze na veřejné waypointy fyzických stages a tradiček.


Co psal Zeměmluv, několikanásobné přesouvání souřadnic za účelem zjištění finálek by mělo být znemožněno nebo alespoň omezeno mnoha "hlídacími psy", z nichž ta nejméně významná by měla být CAPTCHA.

Citecka napsal/a:
No a další věc: díky, Temný Retrívře, že trpělivě opravuješ těm nesvéprávným nižším bytostem jejich chyby a pouze nad nimi kroutíš trpělivě očmi.
...
Já vim, je to pitomá malichernost, ale přecejen se mi líp pracuje s kamarádem než s nadlidem-kantorem-vychovatelem, co ho otravuju svejma nedostatkama. B) :P


Ale no tak, Citecko ;). Především jsi můj příspěvek ani trochu nepochopil - já jsem naopak reagoval na mh.mailem vyřčenou "nesvéprávnost" tvrzením, že v takovém případě by muselo být za nesvéprávné označeno většina ownerů, jelikož minimálně jedna chyba se vyskytuje v drtivé většině listingů - a to i u zkušených zakládacích matadorů. Takže za nesvéprávného nepovažuji nikoho ;).
Samozřejmě hodně autorů prostě články o zakládání nečte vůbec, nepoptá se zkušenějších, něpřečte si pravidla a naseká tam tisíce chyb úplně zbytečně (bez ohledu na to, jak složité je založit listing), ale ani nad nimi "nekroutím trpělivě očmi", protože jednak bych si je vykroutil, jednak bych se na to už dávno vykašlal.
Po těch více, než dvou letech mně opravdu nic jiného, než trpělivost a nevzrušení se ze stále se opakujících chyb nezbývá, takže jestli si (bez ohledu na tvůj podpis ;)) o mně myslíš, že si hraju na vychovatele, kterého ostatní jen otravujou svou neschopností, pak jsi mě zklamal :).
Naopak se domnívám, že mezi kolegy patřím ještě k těm trpělivějším a nevracím listingy ani s opravdu velkým množstvím chyb. Až když je jich opravdu tolik, že už ani nejde o listing, pak napíšu toto:

Zdravím.
V této podobě bohužel nemohu listing schválit - obsahuje příliš mnoho chyb. Doporučuji ti tedy nejprve si nastudovat některé články o zakládání keší, např. http://wiki.geocachi...ní_od_reviewerů , kde nalezneš též odkazy na další četbu, dále alespoň většinu chyb pomocí nich opravit, a teprve poté odeslat keš opět k publikaci (zaškrtnutím tlačítka Yes, this listing is active v editaci listingu).
V této souvislosti ti rovněž doporučuji využít služeb některého z betatesterů, jenž by ti měl pomoci s odhalením případných chyb se zaměřením, uložením keše či způsobem jejího odlovu. Můžeš si některého vybrat na této stránce: http://wiki.geocachi...z/wiki/Betatest

DarkLord Reviewer


Vskutku vrcholně nadřazená, nabubřelá, narcistická a polobožská reakce :P
  • 0

#714 Schvon_CZ

Schvon_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 19:11

ted :(
  • 0

GC je tu pro radost. Ti, co na to někdy zapomínají, ať jdou hrát navždy na schovku!


#715 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 19:14

To jsou @$%@*$#%!!!! Kdyz zmizl banner s varovanim, myslel jsem, ze nic nebude a zacal chystat kese na sobotni vylet. Tak zas prd. :@
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#716 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 19:15

Schvon_CZ napsal/a:
ted :(


Teď… něco, něco, něco, ...

Richarda III.


PS: chtěl jsem logovat, ale musím si chvíli počkat :(
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#717 QVIK

QVIK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 19:17

neeeeee......kdyz uz jsem na pocitaci tak mi to nejde :(:(:(
  • 0

#718 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 19:18

Já jsem logoval a nemůžu lognout poslední cache :-(. Tenhle výpadek nebyl předpokládanej, ne? Takže nevíme, jak dlouho má trvat.
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#719 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1353 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 19:31

Jenom, kdyby to nekoho zajímalo:

• Uploading an invalid .KML file to user routes no longer throws an exception
• Added missing navigation to the /login/default.aspx page
If a user is on a mobile device viewing a cache page the logs now display a button to load more
• Fixed display error in "Finds per Month" statistics so the x-axis lines up properly
• Now properly resizing avatars for display on cache pages; quality and page load performance increased
• Fixed link in the main gallery (/seek/gallery.aspx) to correctly point to the "recent log images"
• Added gccake.cz to Geocoin Manufacturers/Resellers list
• Updated Geocaching brochures in several languages on geocaching.com/tools/
• Fixed inability to remove a friend in the friends tools
• Changed Challenges terminology "Flag" to "Needs Archived" for more clarity among non-English speakers
• Added "South Sudan" to the country dropdowns
Archived Challenges may now be viewed and completed, but not accepted. Comments are also available
• Added coord.info links to Trackable pages
Added a new setting to account settings that turns off avatar display on cache pages
• Added new Czech translation of Intro to Geocaching presentation at geocaching.com/tools/intro.aspx
• Added more information to GC Live authorization email including name, producer, description and URL
• Created DiveCaching page with information and links, added DiveCaching to the list of partners on Groundspeak.com
• Added a larger and more useful map to Challenges
• Updated ratings display for Challenges
• Localized Basic and Premium registration pages so they can be translated in other languages
Added ability to quickly log Trackables with coord.info/t/CODE URL
• Localized cache placement guidelines, translations will follow
http://certitude.comxa.com/
-------------
EDIT: Jenom nikde nevidím, to ověřovátko o kterem se tu vedla bouřlivá debata?

EDIT 2: Nemuzu se nepodelit: "This update is to fix the bug with the banner disappearing." :D
  • 0
Užívej života...

#720 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 19:52

už to jede...
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama