Přejít na obsah


Fotka

GC2M4RM - Morovy sloup


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#1 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 18:55

Opravdu uz me nenapada zpusob, jak ownerovi teto kese GC2M4RM vysvetlit, ze kdyz je cache ve vysce cca 2,5 metru od zeme, ze to opravdu neni teren 1. Napada nekoho jiny zpusob, jak mu to vysvetlit (namalovat?)?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 19:10

http://wiki.geocachi...ache#Ter.C3.A9n hlavně vysvětlivky dole
  • 0

#3 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 19:11

Pripomina mi to jednoho ownera z Havaje, kteremu jsem se snazil vysvetlit ze ma-li kes 2 stage, tak to opravdu neni tradicka. Taky to bylo zbytecne cokoli vysvetlovat. Nekteri jedinci totiz chytrosti predci naprosto vsechny, tudiz jakakoli rada je spise urazi, pac je vzdy od blbejsich.
  • 0

#4 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 19:15

Přijde mi, že někteří kačeři rozlišují jen terén 1 a 5 (bez lana nebo s lanem). Poslala bych pánskou část kačerstva povinně na jednu loveckou výpravu po městě v botách na podpatcích, hned by měli jasno, jaký je rozdíl mezi jedničkou a dvojkou :P K výše uvedenému případu - některý věci nevysvětlíš...
  • 0

#5 roztocka

roztocka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 19:29

Geowiki hovori jasne-Hodnota (počet hvězdiček) terénu by měla vyjadřovat vždycky maximální překážku, tedy nejobtížnější část, na cestě až na dosah k samotné krabici. I kdyby metr od souřadnic keše se dalo dojet po dálnici, nebude terén 1, pokud pak bude nutné vyšplhat třeba na sloup nebo strom. Vse je potreba docist az do konce;)
  • 0

#6 ARKTici

ARKTici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 19:36

Terén 4 – terén přístupný sportovně zdatným jedincům zahrnuje velmi strmé svahy střídající se se skalkami, bažinaté a močálové terény, horolezecké terény schůdné za pomoci rukou bez horolezeckého vybavení, nutnost přebrodění řeky (potok, který lze snadno přeskočit, patří do terénu 3), dále se doporučuje pro všechny keše, pro které se musí vylézt na strom/zeď nebo učinit jiné sportovní výkony


Otázkou je, jestli tohle nemá řešit reviewer.
  • 0

#7 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 19:47

Zde opravdu musi zasahnout reviewer. Jinak kesku znam, mam ji totiz jednu z nejblizs od HC :) No zas vemte opak, u Berouna je keska "Leze leze po Fe GC25J07" ma teren 4,5 pritom bez lana to clovek neda, je to hodne moc nebezpecne. Ale hold pro sportmeny je to pohodovka a vubec neberou ohled na ostatni kacery.
  • 0

#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 19:49

takových podhodnocených je, co si to owneři nedají vymluvit...
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 20:15

Nejlepsi je, ze ten jeliman tam ma jeden tyden obtiznost 4, potom to zase hodi na jednicku, dalsi tyden tam hodi neco jinyho. No proste peklo :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 20:38

Nejlepsi je, ze ten jeliman tam ma jeden tyden obtiznost 4, potom to zase hodi na jednicku, dalsi tyden tam hodi neco jinyho.


Ono je to tezke.... Pripomina mi to moje zacatky. Moje prvni cache mela teren 3,5. Bylo to z duvodu, ze to bylo zalozene na konci leta a byla tam celkem vysoka trava a plevel, celkem prodiracka na pristupove ceste. Jenze ouha. Na podzim a v zime travina spadla, neustale jsem poslouchal, ze teren je max 1.5 tak jsem to postupne snizoval... Az prislo leta a PLESK 1.5?! Ty jsi se musel zblaznit....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#11 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 20:50

Myslim si, ze terenem, ktery je v rozmezi 1,5-4,5 se neni treba zabirat. Pro vozickare to neni a vybaveni taky neni potreba. Jestli je teren 1,5 a mel by byt 4,5 nebo opacne je jedno. Da se to udelat bez pripravy. Na druhou stranu tereny 1 a 5 by mely zvazovany pecliveji, pac to cloveka muze na miste dost prekvapit. Vozickare, ze neni schopen kesku odlovit pri terenu 1 a vetsinu kaceru, ze potrebuji vybeni pri terenu nizsim nez 5.
  • 0

#12 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 21:41

Smogeo napsal/a:
k-lord : Jsi nečet Chryseis? Že tobě je to fuk, přijdeš a odlovíš cokoliv a v jakýmkoliv oblečení tě sice činí ó-úžasným, ale spousta jinejch to tak nemá a klasifikace terénu je pro ně důležitá, potřebují to vědět kvůli oblečení, například T3,5 je jasně varuje, že se to neobejde bez špíny a podle T4 už vědí že se někam poleze, tudíž to chce hadry který nebude škoda odřít.


A odkdy te teren varuje jestli se uspinis nebo ne? To mi je vazne novinka. Teren 3,5 = spina, jo? ja ti ukazu spinu i na kesi 1,5 nebo 1. :DA jestli nekdo lovi ve vysokych podpatcich, tak si ma vybirat jen teren 1, pac i teren 1,5 na travniku bude pro takovou osobu nepohodlny.

PS: nerikam, ze se teren ma umyslne precenovat ci podcenovat, jen v tom nevidim takovy problem jako jini, kdyz uz se tak stane.
  • 0

#13 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 6:32

Důchodce geohorse rev. to říkal docela jasně a přitom smysluplně... 1 - doskáču tam po jedné noze, 1,5 - tam kam doskáču po jedné noze a vozejčkář se nechytá, 2 - dojdu po dvou, 2,5 - dojdu po dvou, očcas se přidržím, 3 - potřebuju se držet jednou rukou, 3,5 - potřebuju se přidržovat občas obouma rukama, 4 - lezu tam po čtyrech, 4,5 - lezu po čtyrech a i tak mám problém se tam dostat, 5 - vybavení
  • 0

#14 B O B R

B O B R

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 7:44

tak tohle si musím někam vyvěsit - podle mě dost dobrá pomůcka ;)
  • 0

#15 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 8:45

mirotiro napsal/a:
Důchodce geohorse rev. to říkal docela jasně a přitom smysluplně... 1 - doskáču tam po jedné noze, 1,5 - tam kam doskáču po jedné noze a vozejčkář se nechytá, 2 - dojdu po dvou, 2,5 - dojdu po dvou, očcas se přidržím, 3 - potřebuju se držet jednou rukou, 3,5 - potřebuju se přidržovat občas obouma rukama, 4 - lezu tam po čtyrech, 4,5 - lezu po čtyrech a i tak mám problém se tam dostat, 5 - vybavení


Tohle se mi hodně líbí. I já to chápu, díky.
  • 0

#16 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 9:16

Jo, to je dobrý - kolik je čísílko, tolik ručiček nožiček na to potřebuješ. Škoda že podobná pomůcka není i na obtížnost.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#17 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 9:43

ja navrhuju mu za takovou strasnou nehoraznost, jako je neodpovidajici ohodnoceni terenu, pro vystrahu rozslapat babovicky. sakra, kdo to kdy videl, aby si nekdo dovolil pred satankem nesednout na prdel..
  • 0

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 9:54

B O B R napsal/a:
tak tohle si musím někam vyvěsit - podle mě dost dobrá pomůcka ;)

stačí to ve wiki?
http://wiki.geocachi...ache#Ter.C3.A9n
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 9:55

zLOST: no mozna by ses mel vzpamatovat a dat si sam par facek nebo pozadej brachu, at ti ubali brcko. S mou osobou to nema nic do cineni, kdyby sis racil precist ty logy, tak bys vedel, ze se to uz "tahne" pomerne dlouho. Ja se k tomu dostal az pri svem odlovu a pouze jsem na to upozornil.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 10:07

tak se necerti, certicku. aspon ze jsi byl prvni kdo kvuli tomu zacal thread tady na foru. ale s NA te uz holt predbeh sobik, neda se nic delat :) btw: bracha mi nic neubali - je v kanade.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama