Přejít na obsah


Fotka

GC2M4RM - Morovy sloup


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#21 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 10:24

mirotiro napsal/a:
Důchodce geohorse rev. to říkal docela jasně a přitom smysluplně... 1 - doskáču tam po jedné noze, 1,5 - tam kam doskáču po jedné noze a vozejčkář se nechytá, 2 - dojdu po dvou, 2,5 - dojdu po dvou, očcas se přidržím, 3 - potřebuju se držet jednou rukou, 3,5 - potřebuju se přidržovat občas obouma rukama, 4 - lezu tam po čtyrech, 4,5 - lezu po čtyrech a i tak mám problém se tam dostat, 5 - vybavení


Já jsem jednou v logu slušně, ale otevřeně zkritizoval jednu kešku, dneska už archivovanou (žádná škoda). Dostal jsem pak hrozně naštvaný e-mail, co si to dovoluju takhle psát. B) Největší sranda na tom však byla, když jsem mu mimo jiné vytknul hodnocení terénu. Když tam přece lezu shrbenej po čtyřech, skoro po břiše, tak to asi nebude dvojka a chtělo by to aspoň hvězdičku přidat. A on mi napsal, že mám pravdu, vozíčkář se tam nedostane. A změnil to na 1,5. :D

S některými majiteli je holt těžká domluva a nic s nimi nehne. Nezbývá než číst logy předchozích nálezců a nebát se kritizovat, když se mi něco nelíbí.
  • 0

#22 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 11:00

Krásný flame. Tuhlevá čtu, že na základě logů owner snížil počet hvězdiček a hned byl za debila a poseru teď zase jinej zoufalec pro změnu ostatní chytřejší kačery neposlechne a je zase samozřejmě za debila. Pokud někdo nečte listing a hlavně logy a pak nějakou keš nedá protože na ni nedosáhne je to spíš úsměvné. Pár let , tedy desítek let lezu po skalách a kdybych měl nadávat (nebo poučovat) každému autorovi cesty, kterou nedám, přes to že standardně lezu těžší cesty, asi by mi hráblo. V pravidlech jsou samozřejmě také definované stupně obtížnosti. Pojďte se vyprdnout na kecy o ničem a jít lovit kešky. Zdraví Luboš
  • 0

#23 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 11:11

lubbez: jenze tady nejde o to, jakej si skvelej lezec, ale tady jde o vozickare nebo i mensi osoby, ktere tam opravdu nemaji sanci nijak dosahnout. Sam jsem musel byt na spickach, abych to sundal. A myslim si, ze snad vetsina moc dobre vi, ze kdyz je to 1*, tak to musi byt odlovitelne vozickarem. Ja toto tema otevrel sejmena proto, ze co vim, tak autor obepisuje soukrome lidi, co s nim v logach nesouhlasi, misto toho, aby to napsal verejne v ramci logu nebo proste a jednoduse upravil ty hvezdicky.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#24 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 11:18

polerok napsal/a:
Ono je to tezke.... Pripomina mi to moje zacatky. Moje prvni cache mela teren 3,5. Bylo to z duvodu, ze to bylo zalozene na konci leta a byla tam celkem vysoka trava a plevel, celkem prodiracka na pristupove ceste. Jenze ouha. Na podzim a v zime travina spadla, neustale jsem poslouchal, ze teren je max 1.5 tak jsem to postupne snizoval... Az prislo leta a PLESK 1.5?! Ty jsi se musel zblaznit....


Moje keska zase mela obtiznost, ktera se s casem zvysovala, nez jsem ji po zakazu ALR zmenil na tradicku a stala se z ni D 1*. Urcite to nekomu delalo paseku ve statistikac :-D
  • 0

#25 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 12:04

S474N napsal/a:
GC2M4RM

My to lovili minulý týden ve středu. Obtížnost (terénu) byla 4* a na cache jsme v pohodě dosáhli ze země... Třeba jí dá občas víš a občas níž :D:D:D Když jí dá níž, tak dá větší terén a když víš, tak lehčí :D :D :D
  • 0

#26 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 12:16

Co si stěžujete... Der PAte měl na GC1FPN1 5*/5*... a po sedmi odlovech mu hráblo a zmenšil to na stávajících 1,5/3,5... přestože to je multina o 28 stagích, trvá tak dlouho, jak trvá a cestou je 4-6 hodinová ferrata vyžadující plné jištění (argument: jo, je tam napsaná, ale když chceš, můžeš to obejít)... založili o tom dokonce celou diskuzi stranou, ale bylo to k... k ničemu. Hned další jeho keš GC15EBD vyžaduje cestu nahoru a pak dolů s převýšením 1500metrů, posledních 300 metrů překonáváš ostrý hřebínek ve zmrzlém kamení a špička je po sněhovém hřebeni cca 2m širokém v nejmíň 60° svahu... sice to tam dělá málokdo, ale bylo by lepší se navázat, jinak tě najdou až dole v jezeře. Cesta od chaty 6-8 hodin, od parkoviště ti nestačí celej den. Přesto je tam obtížnost 1,5*, protože je to sice multina, ale cíl má dole pod horou jen tak pod balvanem, tak co... A to nejni hoch ani z Alp :) ale z nějaké pérdele uprostřed Germánie. No, nejenom u nás se pravidla nečtou a nejenom český owneři jsou echt-tvrďáci B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#27 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 16:35

pozadej, at ti ubali brcko

dobrej nápad, ledaccos by to vyřešilo :D

ale s NA te uz holt predbeh sobik, neda se nic delat


No, když už sme u sobika, tak ten má zase některý svoje multiny jako dif. 1, a u 1* je přímu uvedeno, že není pro multikeše...
  • 0

#28 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 18:00

me taky vadi, kdyz D a T a Atributy proste neodpovidaji. Chryseis ma v tomhle naprostou pravdu. Kdyby se owneri ridili tim, co je na gc.com a wiki, bylo by to lepsi. A radeji trochu pridat, nez podcenit. tot muj nazor.
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#29 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 18:54

rocky napsal/a:
No, když už sme u sobika, tak ten má zase některý svoje multiny jako dif. 1, a u 1* je přímu uvedeno, že není pro multikeše...

Uff, kde to čteš? To slyším prvně že u multiny nesmí být obtížnost 1...
  • 0

#30 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 19:09

@sobik] fakt to tu kdesi padlo. mozna snad v ofiko pravidlech. D1 = prijdes, seberes, logujes. jakmile je k tomu jeste neco navic, tak uz jdes automaticky na 1.5 a vejs..
  • 0

#31 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 19:31

zLOST napsal/a:
@sobik] fakt to tu kdesi padlo. mozna snad v ofiko pravidlech. D1 = prijdes, seberes, logujes. jakmile ek tomu jeste neco navic, tak uz jdes automaticky na 1.5 a vejs..

Nevím, prošel jsem si to znovu a nikde omezení není.

Hodnocení obtížnosti:


*
Jednoduchá. Je na očích nebo hledání zabere jen několik minut.
**
Průměrná. Průměrný lovec ji zvládne najít během 30 minut hledání.
***
Náročná. Pro zkušeného lovce je to poněkud obtížnější a může nad tím strávit i část odpoledne.
****
Obtížná. Opravdová výzva pro zkušeného lovce - nejspíš vyžaduje speciální dovednosti a znalosti nebo velkou přípravu na odlov. Může vyžadovat až několik dní nebo výletů, než se podaří keš dokončit.
*****
Extrémní. Opravdová psychická nebo fyzická výzva. Vyžaduje specializované znalosti, dovednosti nebo vybavení k nalezení keše.

Hodnocení terénu:

*
Přístupno zdravotně postiženým. (Terén je obvykle nějaký pevný chodník, relativně rovný a není nutno ujít více než 3/4 km.)
**
Vhodné pro i malé děti. (Cesta ke keši vede většinou po značené stezce, není zde velké strmé převýšení. Není třeba ujít více než 3 km.)
***
Nevhodné pro malé děti. (Pro průměrného dospělého nebo starší dítě by to něměl být problém v závislosti na fyzické kondici. Trasa nejspíše vede mimo pevnou cestu nebo může mít následující povahu: někdy vyšší porost, strmé převýšení nebo více než 3 km dlouhá trasa.)
****
Zážitek pro opravdové nadšence. (Terén je nejspíše mimo pevnou cestu a má následující povahu: velmi velký porost, velmi strmé převýšení (vyžaduje použít ruce) nebo více než 16 km dlouhou trasu. Možná je potřeba i přenocovat.)
*****
Vyžaduje specializované vybavení a znalosti nebo zkušenosti, (loď, čtyřkolku, horolezecké vybavení, potápěčské vybavení, atd.) nebo je extrémní z jiného důvodu.
  • 0

#32 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 19:37

to sobikovi: Obtížnost Obtížnost vyjadřuje, jak snadné/nesnadné je objevit keš v jejím úkrytu, případně, kolik nám zaměstná hlavu rozluštění cílové souřadnice. Rozdělení úkrytů do pětibodové stupnice není lehké, každý určitě bude mít na obtížnost úkrytu/rébusu jiný názor. Určitě to ovlivní i momentální intelektuální kondice či kvalita signálu GPS. Obtížnost 1 – snadno identifikovatelné skrýše díky popisu či nápovědě (při pečlivé domácí přípravě dohledatelné i bez GPS), vhodné pro úplné začátečníky, např. úkryt v kořenech stromu, pokud je tento strom jediný v širokém okolí, druhý sloup od brány apod. Nepatří sem Multi-Cache. Obtížnost 2 – jednoduché Multi-Cache, Tradiční Cache se standardním ukrytím, např. stromy a pařezy v lese mimo cesty Obtížnost 3 – složitější Multi-Cache (dlouhé, s velkým množstvím bodů nebo náročným výpočtem), všechny keše vyžadující kvalitní domácí přípravu – hlavně Mystery Cache, Tradiční Cache s důmyslným úkrytem, který vyžaduje jisté popřemýšlení Obtížnost 4 – časově náročné cache, obtížné Mystery Cache, složité šifry, velmi těžko objevitelé úkryty v běžném terénu, super dlouhé Multi-Cache Obtížnost 5 – nejtěžší Mystery Cache s velkou časovou náročností a náročností na intelekt cachera. Ne každému se podaří objevit keše s touto obtížností. Sem patří i mezinárodní twin-projekty. co tohle? B) multi nemuze mit D 1. sorry B) EDIT: z geowiki
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#33 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 19:49

nosferatu XIII. napsal/a:
EDIT: z geowiki

sorry, ale pro mne má větší váhu GS než geowiki kam si může napsat kdo chce co chce.. a GS o ničem takovém nepíše.

Jinak samozřejmě nemám problém s tím u té multi udělat obtížnost na 1.5, ale zrovna tohle si myslím je multina pro úplný nováčky. Přijít na místo, spočítat písmenka, dosadit je do souřadnic a poodejít 100m vedle fakt není nic náročného...
  • 0

#34 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 19:52

a i kdyz jsi delal ten testik co je na gc.com na DaT tak ti vyslo D=1? (nerejpu, jen se ptam B) )
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#35 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 20:07

nosferatu XIII. napsal/a:
a i kdyz jsi delal ten testik co je na gc.com na DaT tak ti vyslo D=1? (nerejpu, jen se ptam B) )

Ano, samozřejmě.
  • 0

#36 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 20:20

Jinak, kluci: jakákoliv obtížnost 1 by měla být možná odlovit i bez GPS (GPS-free lovci, s přípravou z domova). Tudíž tady samosebou NEMUŽE být jakákoli multina, neboť se takový kačer musí vrátit domů, znova zaměřit, atd.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#37 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 20:33

Citecka napsal/a:
Jinak, kluci: jakákoliv obtížnost 1 by měla být možná odlovit i bez GPS (GPS-free lovci, s přípravou z domova).
Tudíž tady samosebou NEMUŽE být jakákoli multina, neboť se takový kačer musí vrátit domů, znova zaměřit, atd.

Nic takového jsem na GS nenašel. Pokud to tam je, rád obtížnost opravím... GS o žádných GPS free lovcích nemluví a ani nikdo ze schvalovačů neměl připomínky při schvalování keší. Je zvláštní, že se ozvou při terénu 1.5 a atributu vozíčkářů, ale u obtížnosti 1 u multinky nikdy nikdo... B)
  • 0

#38 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 22:08

Citecka napsal/a:
Jinak, kluci: jakákoliv obtížnost 1 by měla být možná odlovit i bez GPS (GPS-free lovci, s přípravou z domova).
Tudíž tady samosebou NEMUŽE být jakákoli multina, neboť se takový kačer musí vrátit domů, znova zaměřit, atd.


Já lovil multiny dřív také bez GPSky aniž bych se musel vracet domů.
  • 0

#39 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 22:49

Tiskar94 napsal/a:

Citecka napsal/a:
Jinak, kluci: jakákoliv obtížnost 1 by měla být možná odlovit i bez GPS (GPS-free lovci, s přípravou z domova).
Tudíž tady samosebou NEMUŽE být jakákoli multina, neboť se takový kačer musí vrátit domů, znova zaměřit, atd.


Já lovil multiny dřív také bez GPSky aniž bych se musel vracet domů.


BF? ;)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#40 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 22:56

Nehchtěl jsem nic rozviřovat. Je taky pravda, že ty sobíkovy multiny jsou doopravdy velmi krátké a jednoduché.. Já jen, že když se někdo na něco zeptá, obvykle ho někdo zpraží, ať se laskavě podíva na geowiki. Nic závaznýho to samozřejmě neni.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama