Přejít na obsah


Fotka

Názor na nový sigitem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 23:42

Omlouvám se, ale toto je jen můj osobní názor. Tohle se mi nelíbí. Proč plast. CWG jsou fajn, že jsou dřevěná, voní a tak nějak patří do přírody a k té naší zábavě. Plast do přírody nepatří... ... už dneska je to boj jak "správně" vyrobit CWG, aby bylo v katalogu a splňovalo podmínky "toho nejvyššího". CWG je jen kolečko, jednotný pro všechny. A co tady? Mnoho tvarů, mnoho materiálů (nebo se bude vyrábět jen z plexi od jednoho dodavatele?), mnoho barev a k tomu ještě gravírování průhledné na druhou stranu? Asi by bylo zábavné sbírat jednotlivé okresy, kraje, státy a skládat si je jako puzzle, ale asi bych tohle v keši nechával stejně jako kinder šrot.
  • 0

#22 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 23:52

Mám věcný dotaz:
na kolik by vyšlo vyříznout kraje (http://upload.wikime...orava_kraje.gif), s tím že Praha by byla jen gravír, protože se jedná o pidikousek vůči ostatním, kdy na každý kraj by bylo vypáleno jeho jmého + můj nickname + číslo kraje 1/13 2/13 atp.

Prosil bych cenu za jednu tuto "srandu", čili republiku jako puzzle o 13 dílkách.

Myslím, že nejsem sám, koho by to zajímalo ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#23 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 23:59

sobikovi napsal/a:
CWG jsou fajn, že jsou dřevěná, voní a tak nějak patří do přírody a k té naší zábavě. Plast do přírody nepatří...


Souhlasím, když si koupím eventový "puk" tak si jej pak doma očmuchám, jak voní dřevem a pálením :P

Skládačku republiky z plastu si dovoluji považovat za rozumnější jak kinderšrot, včetně edukativního aspektu pro geobotky a sběratelského potenciálu i pro dospělé kačery.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#24 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 0:34

sobikovi napsal/a:Plast do přírody nepatří...

A vodotěsný krabičky máš ze dřeva? :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#25 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 0:45

sobikovi napsal/a:
..... Plast do přírody nepatří...


Sobiku, tak to ocekavam, ze zacnes jako spravny milovnik prirody likvidovat vsechny plastove kese. ;);)
  • 0

#26 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 0:48

Mě se to taky líbí. Bylo by fajn udělat nějakou sérii na sběratelský bázi. Ať čehekoliv. P.S. Taky by bylo hezký dělat to z kovu, ale plast je z mnoha důvodů asi lepší
  • 0

#27 Slamak76

Slamak76

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 6:33

k-lord napsal/a:
A nebudou uz lepsi okresy? Je jich prece jen vice nez kraju, takze by to bylo pestrejsi. ;);) Navic aby to byla dokonala skladacka, tak se musi dodrzet tvary pro vsechny stejne staty, kraje, okresy. Jestli to tedy bude delat vice vyrobcu nebo jen jeden.


Hoj lidi ,paráda.
A ten nápad s okresama se mi líbí asi nejvíc,pak třeba okresy barevně odlišit podle krajů,nebo čechy,moravu,slezsko,trikoloru ...
bylo by to fajn zpestření.
Logo by nemuselo být nutně Groundspeaku,Geocaching.cz s ještěrkou by bylo ideální.
Cca formát A4 pro celou republiku.
Jdu do toho.:D
  • 0

#28 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 7:13

Mě jen napadlo...máte už název?
  • 0

#29 davee77

davee77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 7:13

Mě se tento nápad také líbí. A plast mi koresponduje s platovýma krabičkama, za kterýma se všichni honíme.
  • 0

#30 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 7:29

Sice to nevypadá špatně, ale zustanu u CWG, díky. Minimálně v tom ale vidím jednu pozitivní věc - když to bude mít úspěch, tak by mohly z keší přestat mizet CWG (myslím mizet bez výměny = být kradeny)...
  • 0

#31 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 7:36

pěkné, na cesty do zahraničí bych si je pořídil, jinak je mi kvůli materiálu pořád bližší CWG...
  • 0

#32 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 8:05

jj, mě se to taky líbí...a myslím, že ideální rozřezání by bylo na kraje...
  • 0

#33 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 8:58

Základní problém s nápisem na průhledném materiálu je, že z druhé strany není čitelný. Pokud to není slovenské slovo ŤAHAŤ, což na skleněných dveřích vypadá pěkně.
  • 0

#34 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 9:07

Sobík má pravdu, další kinderbordel. Kousky plastu prostě... jsou jen kousky nějakýho plastu. Nevím přesně, kde se tenhle mem v hlavách vzal, ale emočně má plast daleko menší hodnotu než jiné materiály. Nejvýš je dřevo, keramika, těžký kov. Zvláštní. B) Hra na poskládání puzzle republiky z co nejvíc dílků ale má něco do sebe. Kraje nestačej... Ale jinak, co mi to jen připomíná? B) Možná se taky za pár dní zasmějete.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#35 pitovo

pitovo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 9:10

jsem rad, ze jsou stale lide, kteri se nam snazi nejakym zpusobem ten nas konicek vylepsit. diky moc. v kesich uz je malokdy k nalezeni neco pekneho, co by si clovek ponechal. je pravda, ze pokud se toto rozjede, tak se z toho stejne nejspis stane zase dalsi sberatelska vec, tudiz v kesich to bude k nenalezeni, stejne jako je tomu u CWG. jen bych se primlouval zachovat prapuvodni myslenku..... prirodni material... drevicko.
  • 0

#36 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 9:56

No ono do překližky by to šlo vyřezat taky, nebo ne? Jinak nápad to špatný není, mít každý udělaný svůj kraj a svůj design byla by spousta možností jak by puzzle mohlo vypadat ... :)
  • 0

#37 JohnyLewis

JohnyLewis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 11:18

Mně se ten nápad také líbí a asi bych volil raději kraje než okresy (těch je sice méně, ale jsou snadněji identifikovatelné - na rozdíl od mapky Plzeňského kraje bych mapku rodného okresu Domažlice asi nepoznal). A osobně bych volil plast - sice není přírodní a nevoní, ale líbí se mi ta možnost barevného odlišení (podle nějakého klíče).
  • 0

#38 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 16:57

snad se autor neurazi... zkusil jsem udelat par vzorku okresu a jeden kraj. Okresy mi prijdou zajimavejsi, bude z toho pak hezci puzzle. Ale budou s tim i problemy. Musi to byt ve shodnem meritku a nektere okresy jsou naprosto nevhodne velke/male/spatneho tvaru. To ze nekdo nevi co je co za kraj nevadi, proste se podiva do mapy, pripadne to pozna podle mesta :) U kraju jsou velikosti lepsi, ale take to neplati vzdy. Osobne by se mi libilo kdyby mel kazdy na svem okrese tecku a napis se svym mestem, ale pak zase budou problemy kam cpat grafiku. Cena by v pohode mela jit nekde kolem 10 korun v zavislosti na velikosti a barve (material se lisi). Nelibi se mi ten pruhledovy napis tak jsem to udelal jinak, napis normalne a vybarven. Material je PMMA (klasicke plexi, akrylglas atd.) tloustka 3 mm. Udelal jsem mapu okresu a kraju ve vektorech, pokud ji nekdo chce, tak piste na info@geogadget.cz rad ji poskytnu. Kraje jsou tam v meritku tak akorat, okresy je nutno zdvojnasobit.
  • 0

#39 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 17:03

pardon, nejde mi vlozit vice fotek do jednoho prispevku.
  • 0

#40 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 17:08

Pěkný a dokonce se u toho deti budou učit nenásilně, zajímavé :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama