Přejít na obsah


Fotka

geoget aktualizace jiz stažených kešší.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#1 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2011 - 16:41

Chlapy mám trochu problém. Stahoval jsem kešky přez geojary. Vše jsem takto prováděl půl roku, ale mezitím nějaké keše jsou v disablu a některé opět už ne. Jak co nejjednodušeji znovu aktualizovat keše. Děkuji za informace. Další věc jak dám na stálo výchozí místo od kterého se bude zobrazovat vzdálenost keší... Ještě jedna věc. Umí geoget někde zobrazovat TB V KEŠÍCH ?? dĚKUJI
  • 0

#2 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2011 - 17:46

...úplně nejjednodušeji to jde tak, že si budeš nechávat posílat PQ, ale na to si budeš muset zaplatit PM. Jinak si ty keše musíš stáhnout znovu
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2011 - 17:51

TB v kesich ignoruji. Ciste proto, ze je to v praxi na pendrek, protoze informace o pritomnosti TB v kesi je zastarala jeste pred tim, nez se na ni na webu vubec podivas. Tedy byla by s tim prace a uzitecny efekt nulovy.
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2011 - 18:48

Další věc jak dám na stálo výchozí místo od kterého se bude zobrazovat vzdálenost keší...

Nastav si referenční bod přes nabídku referenční bod. Vzdálenost se pak ukazuje od aktuálního referenčního bodu...

add aktualizace

To je opravdu těžký :( Bylo by ideální, kdyby existoval do GJ něco jako updater, tedy jen kontrola stavu keše... V praxi tedy jen dvě cesty:
a\ nastavit si jako PM PQ oblastí, které chci aktualizovat
b\ stáhnout vše znovu :(

Je tady makro Archivator, které projde keše a zjistí, zda jsou archivované či ne, to ti aspoň trochu pročistí databázi ;) Ideální by bylo, kdyby to makro umělo i zjistit stav keše...
  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2011 - 8:56

To makro stav kese zjistuje - jak jinak by poznalo archivaci? Jde o to, ze praciuje neprihlasene a tam souradnice nejsou. Updater pro GJ? A co jineho GJ dela? aktualizuje kese, ktere mu reknes, ze ma aktualizovat (nebo stahnout,to je v tomto pripade totez). Pokud nejsi PM, muzes si oznacit v seznamu nejake kese v okoli mista, kam se chystas, a ty aktualizovat. Mas pak relativni jistotu, ze v GPS/GG mas rozumne novy stav. Aktualizovat pravidelne vsechny kese v GG timto zpusobem je nesmysl.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1966 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2011 - 10:20

a co takhle poustet gj na vyfiltrovanych kesich treba neaktualizovane dele jak 14dni? .. delam to tak a prubezne udrzuju vse aktualni.. a kdyz to poustim pravidelne tak nestahuju vic jak 200 kesi..
  • 0

#7 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2011 - 18:36

Děkuji za informace ... je docela škoda, že nic podobného pro ne MP NEEXISTUJE. Moc děkuji všem zúčastněným
  • 0

#8 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2011 - 18:48

nevim jestli je to jen u mne, ale archivator mi po predminule aktualizaci geogetu prestal fungovat
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2011 - 19:54

Souhlasím, že update databáze GG je docela náročný :( a GJ by to výhledově mohl nějak řešit... Večer jsem neměl co dělat a tak jsem na základě skvělého makra Archivátor rychle spíchnul něco, co aktualizuje status keše v GG... První beta verze makra: - přečte status keše z GG - načte status keše na gc.com - když je jiný přepíše ho podle toho na gc.com - pracuje anonymně - nestahuje listing! Vyzkoušejte a dejte vědět :-) Stačí archiv rozbalit do \data\skript\ggupdate
  • 0

#10 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2011 - 21:24

...šikula - užitečná věc jak aktualizovat stav již nalezených keší
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2011 - 21:57

Sally&eL napsal/a:
...šikula - užitečná věc jak aktualizovat stav již nalezených keší

??? :o proč si aktualizuješ stav nalezených keší? K čemu je to dobré? Asi mi něco uniklo? B)
  • 0

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2011 - 22:01

sobikovi napsal/a:

Sally&eL napsal/a:
...šikula - užitečná věc jak aktualizovat stav již nalezených keší

??? :o proč si aktualizuješ stav nalezených keší? K čemu je to dobré? Asi mi něco uniklo? B)

asi myslel stažených...
Ale dobrá práce. Nešlo by tam ještě přidat volitelné pauzírování (v řádu několika sekund, nejlépe konfigurovatelné) mezi jednotlivými kešemi, aby se z toho gc.com nezhroutil?
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2011 - 22:05

dr.vota napsal/a:
... Nešlo by tam ještě přidat volitelné pauzírování (v řádu několika sekund, nejlépe konfigurovatelné) mezi jednotlivými kešemi, aby se z toho gc.com nezhroutil?

jj, bude v další verzi... už je pozdě a Veltlínek je fakt dobrej :-)
  • 0

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2011 - 22:40

Jak funguje HttpAsk ? Docela by se mi líbilo takový nápor pustit přes proxy aby to nebylo z mé IP
  • 0

#15 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2011 - 22:44

HttpAsk pouziva geogeti nastaveni proxy. A funguje tak, ze proste udela http dotaz na server. Takze ackoliv pise sobik, ze se "nestahuji listingy" ... tak se rozhodne stahuji. Akorat ze se stahnou a vsechna data se zase zahodi a vyuzije se z nich informace o statusu kese. Faktem je, ze o moc chytreji to delat nejde.
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2011 - 22:47

Na aktualizaci konkretni kese se nic lepsiho asi nevymysli. Na aktualizaci stavu kesi v nejake oblasti by porad melo fungovat stahnuti a import seznamu kesi. Tedy stranek po dvaceti kesich... cert vem, ze je to bez souradnic, ale enable/disable tam je porad.
  • 0

#17 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 0:22

...protože nenajaté keše aktualizuji jinak a najíté jsem si projel jen pro zajímavost, abych viděl v jakém jsou stavu - nic jiného jsem u nich ani aktualizovat nechtěl. Totiž když aktualizuji keše, tak komplet i s listingem a logama, což u najítých nechci. ...ale třeba se z toho časem vyklube něco zajímavého, takže díky že ses do toho pustil
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 7:47

Omluva za spatnou formulaci, listing se stahuje a pak zahodi. Neimportuje se, proces je tedy rychlejsi. V príloze nová verze doplněná o timeout.
  • 0

#19 JotT

JotT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 9:49

Tak jsem vyzkousel na malem vyberu asi 12 kesi v ruznem stavu, pripadne mnou rucne zmenenem stavu. Fungovalo dobre jen s jednou vyjimkou. Kes Ty mas kukadla (GC1CEWA), ktera ve vyberu nahodou byla, a byla ve stavu DISABLED, se po prohnani pluginem stala ENABLED, prestoze ve skutecnosti je prave ARCHIVED. Jinak vsechny ostatni OK.
  • 0
-=JotT=-

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 16:04

JotT napsal/a:
Kes Ty mas kukadla (GC1CEWA), ktera ve vyberu nahodou byla, a byla ve stavu DISABLED, se po prohnani pluginem stala ENABLED, prestoze ve skutecnosti je prave ARCHIVED. Jinak vsechny ostatni OK.

Nová beta verze!
- opravena chyba s archivací
- opravena chyba s čekáním resp. zatím na tvrdo nastavena 1s
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama