Přejít na obsah


Fotka

geoget aktualizace jiz stažených kešší.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#21 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 16:35

Tak koukám, že mi to taky hromadu archivovaných odarchivovalo.... Ale taky mám dojem, že nefachá porovnávání data, bez ohledu na poslední aktualizace projíždí všechno.
  • 0

#22 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3867 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 17:40

@sobikovi Nemal by si cely tento svoj pocin prehodnotit? Stahovat cely listing len kvoli tomu aby si sa dozvedel v akom je stave mi pripada totalne nehospodarne. To ze to stahujes anonymne situaciu z mojho pohladu nezachranuje - trafic na gc.com bude rovnaky... Predsa na to aby si zistil stav kese ti staci stiahnut zoznam kesiek...
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#23 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 18:15

klama napsal/a:
Predsa na to aby si zistil stav kese ti staci stiahnut zoznam kesiek...

jaký seznam keší? Já mám v GG nějaký svůj výběr (nesourodý) a ten potřebuji aktualizovat... V seznamu keší po hledání na gc.com nemá archived keše a disabled poznám jen podle přeškrtnutého textu... Nebo je to nějak jinak? Jo a nemám instalovaný GJ.
  • 0

#24 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 18:19

Arne1 napsal/a:
Tak koukám, že mi to taky hromadu archivovaných odarchivovalo....

Ale taky mám dojem, že nefachá porovnávání data, bez ohledu na poslední aktualizace projíždí všechno.

Máš tu poslední verzi 0.0.3. níže? Doma jsem zatím na docela velkém vzorku keší nenašel problém s rozpoznáním aktuálního stavu...

Ano, vývojová verze do doladění těch identifikací stavů to nemá implementovaný, ale další verze už to mít bude ;)
  • 0

#25 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 18:51

pouštěl jsem to fčera, a to byla ta starší verze. Takže musím počkat na novou verzi, abych to nedělal příště znovu.
  • 0

#26 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3867 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 18:54

No to aktualizujes len tak, co ta napadne? Obycajne mam zaujem vediet stav kesiek v nejakej oblasti... alebo podla autora alebo podla kesera alebo podla krajiny... Mozno ty nie, ale mam obavy ze ked to das do plena tak zas len narastie trafic. Navyse, ak zistis, ze dosko k zmene velmi pravdepodobne to budes chciet mat aktualne aj s listingom a logmi, cize dalsie stahovanie, tentokrat s prihlasenim...z pohladu zataze webu je to ale detto. Nie je jednoduchsie to stahovat hned na ostro - teda pokial ti ide o naozaj "nesourody seznam". To ci pouzivad gj alebo pouzivas ask je irelevantne...
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#27 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 19:03

V tomhle souhlasim s klamou. Prijde mi mnohem lepsi pouzit klasicke GJ nez tohle stahovadlo, protoze se stazena data alespon zuzitkuji. Benefit z neprihlaseni k serveru je pro zmenu vyvazen tim, ze muze groundspeak odriznout ip adresu. A taky to dela, viz diskuze k archivatoru. Jinak me tedy informace, ze sobik nema nainstalovane GJ, trosku prekvapuje. Dle svych prispevku na foru ho zcela evidentne cela leta pouzival ;) A na tom nevidim nic spatnyho, i PM uzivatelum poskytuje spoustu fajn funkci.
  • 0

#28 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 19:15

Ano GJ mám instalovaný, ale bohužel jsem zatím nepřišel na to, jak provést aktualizaci nesourodého seznamu keší přes GJ... GJ primárně používám na waymarky, ale i na keše. Hlavně na stahování PQ...

Já si připravuji různé výlety, služební cesty, procházky a já nevím co a mám to uloženo v sezmu třeba půl roku, ale i 2 dny. Dřív než to nahraju do navigace chci vědět, jestli je to aktuální a to GJ ani PQ neudělá...

Souhlasím s tím, že tam ten provoz je a bude, ale když dám rozumný timeout, tak by to mělo být v pohodě proti banánu a předpokládám, že to bude někdo pouštět jen na určitý seznam a ne na celou ČR...

Osobně mě k něčemu takovému přivedlo to, že import z GJ do GG trvá hrozně dlouho. Jen pro to, že chci zjistit stav keše a ne aktualizovat celý listing... Ideální by bylo, něco jako light import, který by jen provedl update statusu keše a v případě určené změny stavu (asi stačí enabled) provedl i aktualizaci listingu.
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 19:21

Pak je asi na miste, abych se konecne podival, proc je ten import HTML listongu tak pomaly. Nikdy to nebude tak rychle jako import PQ, ale treba tam jeste nejake rezervy jsou. (holt, prednostne vylepsuju funkce, ktere sam pouzivam.) ;)
  • 0

#30 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 19:24

PQ to sice neudela, ale GJ to udela. Aktualizace nesourodeho seznamu je prece pohodicka. - oznacit vsechny kese v seznamu a spustit makro "stahnout listing"? Tahle funkce tam byla uz drive, nez jsem ja vubec zacal pouzivat GG+GJ. A i ty uz jsi tady nekomu radil, jak se to dela. Naprosto nechapu, proc tedka mlzis. Presne jsi rikal, ze pred odchodem na vylet si takhle pres GJ stahnes nove listingy. - GJ dotaz do DB ma volbu na aktualizaci kesi dle GGT souboru. Co se tyka delky importu: ano, trva to dlouho. Sakra dlouho. Verim, ze s tim Geby vyhledove neco udela. Obecne me netizi nic z techto problemu. APQ a klidek na veky. Nicmene to makro co popisujes neni absolutne zadny problem napsat. Stacilo by, aby tve stavajici makro na konci vyfluslo seznam zmenenych GC kodu k plne aktualizaci - a ten pak predhodilo GJ. Ale implikuje to dvojite stahovani zmenenych a jednonasobne stahovani nezmenenych kesi. Jedno anonymne, druhe prihlasene.
  • 0

#31 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2011 - 20:19

Tak další verzička 0.0.4: Makro aktualizuje pouze status keše (Archived, Disabled, Enabled) Stahuje se celý html listing, ale neukládá se! Neaktualizuje se listing keše! Stahuje se anonymně! Mezi načtením dvou stránek je prodleva x sekund dle nastavení. ToDo: Stahují se pouze stránky těch keší, které nebyly aktualizovány dnes. Zatím NE! Stahují se pouze stránky těch keší, které nebyly aktualizovány déle než x dní. Zatím NE! Generuje se seznam aktualizovaných keší.
  • 0

#32 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 02 April 2011 - 12:35

Jak to vypadá s doděláním ? Udělalo mi to paseku v databázi a potřeboval bych to postupně poopravovat.
  • 0

#33 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 02 April 2011 - 12:39

Proste si tu paseku oprav Geojarrym, ne? Pripadne se mi ozvi na ICQ a "nejak to poresime".
  • 0

#34 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 02 April 2011 - 14:05

Jakou paseku? Posledni verze 4 beha v pohode.
  • 0

#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2011 - 0:04

sobikovi napsal/a:
Jakou paseku? Posledni verze 4 beha v pohode.

Ale ta před tím ne. Takže mám skoro všechny archivované jako živé a není ani poznat co opravím a co ne.
  • 0

#36 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2011 - 0:05

medwyn_cz napsal/a:
Proste si tu paseku oprav Geojarrym, ne?
Pripadne se mi ozvi na ICQ a "nejak to poresime".

Já to tehdy pustil na půlku databáze přes proxinu, tohle si GJ netroufnu.
  • 0

#37 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2011 - 7:41

Ti rikam, ozvi se. Vim o zarucenem a bezbolestnem zpusobu opravy. Stahovat desetitisice listingu fakt neni ta spravna volba. A to, zes to udelal predtim anonymne, je taky moc fajn.
  • 0

#38 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2011 - 8:47

Tak to se za ty nepříjemnosti omlouvám, ale vyzkoušej na menším vzorku tu poslední verzi 4 a uvidíš, že to poběží OK. Nenapadlo mne, že by to někdo pro otestování pouštěl hned na půlce ostré databáze.
  • 0

#39 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2011 - 10:17

sobikovi napsal/a:
Tak to se za ty nepříjemnosti omlouvám, ale vyzkoušej na menším vzorku tu poslední verzi 4 a uvidíš, že to poběží OK. Nenapadlo mne, že by to někdo pro otestování pouštěl hned na půlce ostré databáze.

Jenže mi tam chybí ta plánovaná fuknce nastavení data updatu.
  • 0

#40 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2011 - 9:58

Optimální by bylo, kdyby se použil centrální webový archiv. První operací by bylo stažení seznamu GC kódů, jejichž status by byl někým zjišťován v období, které by se určilo novým parametrem (například 4 dny). Tímto seznamem by se prohnala dávka kontrolovaných keší a pouze ty, které by zbyly by se zjišťovaly online s tím, že výsledek toho zjišťování by se pak poslal do tohoto webového archivu. A je celkem jedno kde by tento archiv ležel. Mělo by jít o primitivní tabulku v SQL databázi DATUMCAS, GCCODE, STATUS a 2 PHP scripty - jeden na získání textového seznamu z tabulky na základě zadaného datumu a času, kde by to jednoduše vyselectovalo DATUMCAS|GCCODE|STATUS - co řádek to keška s podmínkou where DATUMCAS je větší než zadaný datumčas. Druhý PHP script by uměl převzít soubor ve stejném formátu a uložit jeho řádky do tabulky. Ano - může se stát, že to pak označí jako archivovanou kešku tu, která byla před pár hodinami odarchivovaná, protože v tom centrálním webovém archivu by byl zjišťován status naposledy předevčírem, ale určitá pomoc by to byla. A nebo by někdo, kdo má aktuální celou republiku a vede si i archivované, by mohl občas pustit soubor se seznamem GC kódů archivovaných/nearchivovaných kešek a primitivním makrem by se pak bez potřeby něco online načítat prostě v DB označily podle toho souboru. Proč to řeším ? Kdysi jsem stahoval celou republiku, pak jsem postupně snižoval okruh na dnešních 150km (aby se to týdně otočilo) a visí mi tu asi tak 10.000 naktualizovaných kešek. Je mi líto je smazat (co kdybych někam narychlo jel) a celý to projet makrem Archivátor je prostě nepoužitelný postup.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama