Přejít na obsah


Fotka

Geotymy bych zrusil - co vy na to?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
47 odpovědí na toto téma

#1 Macrosek

Macrosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:23

Ja osobne bych nedovolil delat na GC.com geotymy. Co vy na to? Cilem GC neni honeni se za body a statistikami, ale udelat si pekny vylet, videt zajimava mista a nesedet u PC a lenivet. V patek je napr. Event v Praze u Rudolfina a podle logu nekteri vyslou jen cast tymu. To znamena, ze nekdo sedi doma, a i tak ma kesku zalogovanou. Nebo tym ma 3 cleny. Nekdy jdou spolu, nekdy treba- jen 1 najde kesku. Ale zalogovanou ji maji vsichni, i kdyz treba sedeli doma u TV. ja si myslim, ze i treba partneri, manzele apod, kazdy by mel mit svuj nick. Jaky na to mate nazor? :)
  • 0

#2 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:27

Já si osobně myslím, že každý si hraje hru Geocaching jak ho to baví a přesně o tom je geocaching. My také lovíme v týmu, ale každou kešku jsme odlovili společně. Takže to není o honbě bodů. Je to o tom, jak si to každý udělá. To, že něco nebaví nás není důvod to zakazovat ostatním.
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:32

Já bych to tak černě neviděl... To že člen týmu navštíví nějakou keš a ostatní sedí doma, tak sebere bod pro celý tým a případně sám sebe. Považoval bych za korektní v pířpadě rozpadu týmu si zalogovat jen keše, kde jsem skutečně fyzicky byl a ne všechny týmové.. nelíbí se mi ale situace, kdy všech 5 členů týmu vyrazí na 5 keší a pak si zalogují ve statistice v jeden den 5 found it vzdálených od sebe 1000 km. Ale podívejme se na to jinak... je to jen hra a hon za číslama baví někoho a jiného zase hledání zajímavých míst, poznání a přátel.
  • 0

#4 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:34

souhlasím s tebou a hlasují pro zrušení takovýchto teamu. akorát že nikomu není nic do toho jak si to kdo hraje takže to můžeš rovnou zamknout protože ti to stejně zamkne moderátor. mimochodem. pokud je někdo z teamu v práci,například v centru phy a dva kiloletry dál jeho team loguje novou tradicku tak bych to snad i pochopil ale když je někdo tak drzej že se vypraví na rakouzsky powertrail a jeho draha polovička geoteamu sedí doma u učení a ona Ho tam zapíše a pak Ho nechá doma v klidu zalogovat tak to už je opravdu trochu moc. (jsem zvedavej jestli se "potrefene husy" ozvou)
  • 0

#5 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:37

Ale zase na druhou stranu, kačerské týmy se takto okrádají o zážitky. Nic s tím neuděláme, ale já jsem samozdřejmě pro zrušení. Ale jak toho docílit?
  • 0

#6 ARKTici

ARKTici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:39

Tak je zruš. B)
  • 0

#7 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:39

R 206 napsal/a:
Ale zase na druhou stranu, kačerské týmy se takto okrádají o zážitky. Nic s tím neuděláme, ale já jsem samozdřejmě pro zrušení. Ale jak toho docílit?

už si dal do pořádku ten průser s těmi gc/tb ?
  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:41

Macrosek napsal/a:
Ja osobne bych nedovolil delat na GC.com geotymy. Co vy na to? Cilem GC neni honeni se za body a statistikami, ale udelat si pekny vylet, videt zajimava mista a nesedet u PC a lenivet.
)


Co je to geotým ? To je jako nějak specielně na GC.COM zaregistrované ? Že jsem to nepostřehl. .. Pokud vím, tak na GC.COM se registruje přezdívka a na tu se pak logují nalezené skrýše.
  • 0

#9 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:42

WAW napsal/a:

R 206 napsal/a:
Ale zase na druhou stranu, kačerské týmy se takto okrádají o zážitky. Nic s tím neuděláme, ale já jsem samozdřejmě pro zrušení. Ale jak toho docílit?

už si dal do pořádku ten průser s těmi gc/tb ?

O tom si klidně popovídám, ale na fóru ne. Ale nemám jak, nemáš prolinkovaný profil na gc.com ;)
  • 0

#10 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:43

Souhlasím se sobikovi. Za větší zrůdnost beru logovani mimin a ještě nenarozených dětí. A nechápu autora co mu na tom vadí, body nebo že někdo nemusí chodit sám?
  • 0

#11 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:44

PatPlusMat napsal/a:
Souhlasím se sobikovi. Za větší zrůdnost beru logovani mimin a ještě nenarozených dětí.

A nechápu autora co mu na tom vadí, body nebo že někdo nemusí chodit sám?

Myslím si, že onen fakt počtu bodů.
  • 0

#12 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:47

řešíte blbosti... každý si to hraje podle sebe a vůbec... nechcete to tady zamknout a raději jít luštit mysterky nebo lovit tradičky ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#13 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:47

@Macrosek: Velice nerad se zapojuji do takovýchto diskuzí, ale prostě mi to nedá. Zajímalo by mě, kde je na GC.com uvedena formulace, že "cílem GC je udělat si pěkný výlet, vidět zajímavá místa a nesedět u PC a lenivět". Spíš mám pocit, že tam je definice na způsob: "GC je hra, kdy hráči pomocí GPS hledají ukryté schránky, které někdo jiný ukryl a jejichž souřadnice zveřejnil." Z tohoto důvodu na položený dotaz odpovídám: Geotýmy mi vůbec nevadí (ač nejsem členem žádného), co mi naopak vadí, jsou stále se opakující tendence některých kolegů k nařizování či zakazování nějakých vzorců chování, většinou podle toho, jak se to jim samotným líbí / nelíbí. Já GC chápu jako takovou velice moderní formu staré dětské hry "šipkovaná". Pojďme si hrát, bavit se, dodržovat pravidla už daná a nevymýšlet žádná nová.
  • 0

#14 Pavelina

Pavelina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:51

No otázka je, jestli to člověk dělá, protože ho to baví nebo má potřebu mít co nejvíc bodů, aby byl prga, jako kdysi při úprku ze třídy do šatny a pak do jídelny. Na geocachingu je prima, že si to každý může hrát, jak chce. Způsob hry ledacos napoví o charakteru kačera - no není to paráda? :)
  • 0

#15 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:52

Zrušil bych tebe. Co ty na to? (Nejsem součástí žádného teamu.) // teď sem si teda přečet i víc než nadpis... Cílem GC pro mě je něco úplně jinýho, hrajeme každý jinou hru? A loguju, abych věděl, co a kde sem našel... ;]
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#16 Macrosek

Macrosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:55

fremen.cz napsal/a:
řešíte blbosti... každý si to hraje podle sebe a vůbec... nechcete to tady zamknout a raději jít luštit mysterky nebo lovit tradičky ;)


Me je to jedno. At si klidne kazdy hraje a kesuje jak chce. Jen jsem to sem dal pro zamysleni. Ja bych treba niky nemohl mit bod treba za kostel v hornidolni, a pritom tam byl jiny clen tymu.

Ja proste musim misto navstivit, precist si listing, pripadne se uspinit nebo chytit kliste. Ale nemuze nekdo za me zalogovat kesku :)
  • 0

#17 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:57

To, že za tebe někdo zaloguke krabku je něco jiné. Nespadá to automaticky pod položku "jsem člen teamu". Takže bych to tu bud přejmenoval na "Logování nálezů jinými kačery" nebo to zamknul.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#18 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 20:14

PatPlusMat napsal/a:
Souhlasím se sobikovi. Za větší zrůdnost beru logovani mimin a ještě nenarozených dětí.


Ale ale, a proč zrůdnost? Když jdu někam na výlet s ogárkem (on v kočáře, ve vozíku za kolem, v šátku) a najdeme krabku, tak proč by se nemohl pro něj zapsat log? Nemůže to být místo zrůdnosti třeba docela pěkný deníček, kde jsme spolu byli na výletě s fotogalerií?
  • 0

#19 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 20:24

fremen.cz napsal/a:
řešíte blbosti... každý si to hraje podle sebe a vůbec... nechcete to tady zamknout a raději jít luštit mysterky nebo lovit tradičky ;)

Přesně tak...
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#20 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 20:32

Asi tak :P
http://media.novinky...foto1-tfnu1.jpg
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama