Přejít na obsah


Fotka

Geotymy bych zrusil - co vy na to?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
47 odpovědí na toto téma

#21 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 20:36

LukasX napsal/a:

PatPlusMat napsal/a:
Souhlasím se sobikovi. Za větší zrůdnost beru logovani mimin a ještě nenarozených dětí.


Ale ale, a proč zrůdnost? Když jdu někam na výlet s ogárkem (on v kočáře, ve vozíku za kolem, v šátku) a najdeme krabku, tak proč by se nemohl pro něj zapsat log? Nemůže to být místo zrůdnosti třeba docela pěkný deníček, kde jsme spolu byli na výletě s fotogalerií?


Zrůdnost nebylo vhodně zvolené slovíčko uznávám. Ale to by jsi pak mohl psát log i za kohokoliv když mu budeš natáčet na kameru cestu ke keši a samotnou keš. Když log tak vlastní rukou (podpis, razítko, nálepka, ...), ale každý jak mu tovyhovuje nikomu nic nediktuji.
Proč bych zakládal někomu účet, když ten dotyčný to nedělá o své vůli :)
Např. my máme jeden rodinný-nick , přestože geocaching převážně dělám sólo, až kluci (georobotci) budou chtít udělají si svůj. Zatím jim stačí, když mají chuť a jedou odlovit pěknou krabku. Už teď jsou to fajnšmekři, hned se ptají a čím je ta keš zajímavá, na bodovky je téměř nedostanu.
To je právě to krásné, že v rámci základních pravidel to každý z nás dělá, jak mu to vyhovuje a těší.

Tuto diskuzi od začátku považuji za zbytečnou, přesto mi to nedalo sem nenapsat B).
  • 0

#22 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 20:40

Já bych zrušil fialový krávy :D ... tady mi ovšem stále není jasné o jakých bodech se tady neustále povídá ;) a proč ty neexistující body vzbuzují tolik vášní. To je skutečně nutné se neustále s někým poměřovat místo toho aby si každý užívat svoji vlastní hru ? Mám-li z nalezených kešek dobrý pocit a hlavně pěkné zážitky tak mi je nikdo nemůže kazit tím, že si hledá a nálezy zapisuje po svém. Až bude Zeměmluv rozdávat za nalezené kešky něco víc než-li jen možnost hodnocení nalezených pixel tak se tu můžeme přít kdo má nárok a kdo ne. Takhle je to opětovně jen další bouře ve sklenici vody. A jestli někomu jde o to, aby si jako první mohl ve statistikách zaznamenat nález číslo 10.000 tak je mi je skutečně naprosto putýnka jestli to bude Franta & Zdena nebo GeotýmRazDvaTři. Jo a tým jsme, ale takovej virtuální :P
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#23 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 20:50

Řeší se tu kokotina. Já mám na razítku napsáno Geoteam Smrk a jsem tím myšlen já a manželka. A znamená to, že musíme být všude spolu? Navíc ať si to každý hraje, jak chce. Když si někdo zaloguje tisíc keší, kde nikde nebyl, mě to nijak neublíží.
  • 0

#24 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 20:51

Macrosek napsal/a:

fremen.cz napsal/a:
řešíte blbosti... každý si to hraje podle sebe a vůbec... nechcete to tady zamknout a raději jít luštit mysterky nebo lovit tradičky ;)


Me je to jedno. At si klidne kazdy hraje a kesuje jak chce. Jen jsem to sem dal pro zamysleni. Ja bych treba niky nemohl mit bod treba za kostel v hornidolni, a pritom tam byl jiny clen tymu.

Ja proste musim misto navstivit, precist si listing, pripadne se uspinit nebo chytit kliste. Ale nemuze nekdo za me zalogovat kesku :)


A co tak zakázat přístup na český server geocaching.cz těm, co píší bez diakritiky a banovat ty, co dělají pravopisné chyby ?

Pravidla českého pravopisu jsou poměrně jednoznačná, na rozdíl od pravidel jak správně provozovat geocaching :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:22

kolombo napsal/a:
...
A co tak zakázat přístup na český server geocaching.cz těm, co píší bez diakritiky a banovat ty, co dělají pravopisné chyby ?

Pravidla českého pravopisu jsou poměrně jednoznačná, na rozdíl od pravidel jak správně provozovat geocaching :-)

No jo, tak za "diakritiky" patří čárka, a před "?" nepatří mezera...a za "geocaching" patří tečka.
Ne, to je jen legrace! :D :D Jděte ven lovit, a neřešte zase blbiny. B)
P.S. Zase to nezobrazuje některé smajlíky uprostřed textu?!
  • 0

#26 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:29

Ano, já těm týmům taky závidím tolik bodů, ale že bych byla pro zrušení? To né :D
  • 0
mishiczka1

#27 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:31

Za body si nic nekoupíš ;) Taky lovíme vždycky ve dvou a promiň, nebudeme se logovat dvakrát. I razítko máme společné, na něm společný nick a pak naše křestní jména. Taky mi přijde zvláštní, když si několik lidí nezávisle na sobě loguje do jednoho účtu, ale to je celkem jejich věc. Pro mne jsou lognuté keše památníčkem návštěvy všech míst, a že jich nemáme tolik, tak si i většinu dobře pamatuji. Navíc tvůj návrh je blbost, a jak bys je asi vymezil? Všichni co mají v názvu team okamžitě smazat účet? Někdo si může třeba napsat do nicku slovo team jen tak. A o nic nejde. Jestli to nemůžeš rozdýchat, doporučuji velký papírový pytlík a zhluboka dýchat!
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#28 Honza410

Honza410

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:39

ahojjá sem začátečník kde mám zjistito co de ? :(:(:(
  • 0

#29 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:41

Honza410: To si děláš srandu ne? Opravdu, na tohle nemá cenu odpovídat. Víš co? Rozhlídni se a nečekej, že ti každej všechno naservíruje pod nos.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#30 Honza410

Honza410

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:42

promíň jestli jesm tě naštval ale kde chci jen vědět kde mám na netu zapsat co jsem našel ? :(
  • 0

#31 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:44

Jenže takhle to nejde. Nejsi na internetu poprvé, abys do první diskuze do naprosto nesouvislého tématu jen tak něco prsknul. Kdyby jsi místo toho zůstal očima na úvodní stránce www.geocaching.cz. Podívej se pořádně a uvidíš.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#32 Honza410

Honza410

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:45

hmmmm skusím to ještě jednou ;)
  • 0

#33 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:47

Honza410 napsal/a:
hmmmm skusím to ještě jednou ;)

http://wiki.geocachi.../wiki/Jak_začít
  • 0

#34 Honza410

Honza410

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:48

děkuju :D
  • 0

#35 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:50

Jako sry ale tahle diskuze je celá 3.14čovina. Každy si může hrát tak jak se mu to líbí. To že někdo někomu závidí že má více "bodů" už o něčem svědčí. Sami hrajeme za "tým", bud jsem u odlovu jenom sám a nebo všichni tři. Je mi jedno co dělají, či mají ostatní ve statistikách. Já si na keš zajdu. užiju si ji, a jestli někdo třeba někde koupil finálku či ji sám složitě vyluštil apod. je pouze jeho věc. Je to pouze o tom jak to kdo chce prožít ;)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#36 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:50

dr.vota: Já vím, že bych to mohl napsat přímo, ale takhle se to ty lidi nikdy nenaučí. Visí to tam tučným červeným písmem, to se opravdu při minimálním pohledu nedá minout. A střílet do diskuze, to opravdu nejde.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#37 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 22:11

Gorole napsal/a:

To že někdo někomu závidí že má více "bodů" už o něčem svědčí.


Moje reakce byla spíš ironická ;)
Proč asi vzniklo toto vlákno? Podle mě autor nemůže rozdýchat úspěchy jiných a hlavně způsob jak k nim přišli.
A je závist a závist. Někdo závidí a "přeje" zánik, trest, prostě konec, někdo závidí a myslí tím obdiv a hlavně to tu neřeší, žejo. B)
  • 0
mishiczka1

#38 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 22:31

Macrosek napsal/a:
Ja osobne bych nedovolil delat na GC.com geotymy. Co vy na to? Cilem GC neni honeni se za body a statistikami, ale udelat si pekny vylet, videt zajimava mista a nesedet u PC a lenivet.

V patek je napr. Event v Praze u Rudolfina a podle logu nekteri vyslou jen cast tymu. To znamena, ze nekdo sedi doma, a i tak ma kesku zalogovanou. Nebo tym ma 3 cleny. Nekdy jdou spolu, nekdy treba- jen 1 najde kesku. Ale zalogovanou ji maji vsichni, i kdyz treba sedeli doma u TV.

ja si myslim, ze i treba partneri, manzele apod, kazdy by mel mit svuj nick.

Jaky na to mate nazor? :)

Ver ze muj nazor na tvuj prispevek opravdu nechces slyset.Res radej dal nesmrtelnost chrousta.
  • 0

#39 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 0:43

PatPlusMat napsal/a:
Souhlasím se sobikovi. Za větší zrůdnost beru logovani mimin a ještě nenarozených dětí.



Heh, tak zrovínka tohle mi nevadí ani trochu. Alespoň tam opravdu byly a navíc je potomstvo v kočárku či bříšku spíš handicapem než zvýhodněním. Naopak týmy sestávající z více opravdu "použitelných" členů mají oproti jednotlivci nepochybně navrch (víc rozumu i prostoročasových možností).

Myslím, že jediná smysluplná rada zní: Když z toho dostáváš zrovna depresi či osypky, že ti body nenaskakují tak rychle, tak tyhle nesouměřitelné "kategorie" pusť ze zřetele, srovnávej se v duchu s těmi, o nichž víš, že fungují taky v jednočlenné sestavě, a máš po problému. :)
  • 0

#40 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 6:05

Macrosek napsal/a:
...
Jaky na to mate nazor? :)

Zbytečně řešíš kraviny.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama