Přejít na obsah


Fotka

Finanční náročnost geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#61 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 11:13

Pekne od zacatku : 1) Ten geocaching vypada zajimave, zkusim to -> BT modul cca 1000,- 2) Vazne me to bavi, chtelo by to neco lepsiho -> Oregon 300 s prislusenstvim cca 10 000,- 3) tady je tak krasne, ze by to chtelo koupit poradnej fotak -> zrcadlovka cca 15 000,- 4) to zrcadlo je na kolo a delsi tury moc tezke -> kvalitni kompakt cca 8 000,- 5) nahravat ty kese po jedne je strasnej vopruz -> PM cca 600 (umerne bude stoupat o dalsich kazdej rok ;) ) Potom spousty nalepenejch nakladu. Komplet set outdoor hadru cca 5 000,-. Casem bude nejake kvalitnejsi kolo abych se nemusel kilometry lesem tahnout pesky, cca 30 000,-, pomale zacinam resit auto a i kdyz je to k nevire, tak pozadavky typu vysokej podvozek bych bez GC urcite neresil :) Do budoucna je v planu lezeni, tak to asi budou nejaka lana a dalsi vybava. Potapecskej kurz uz mam zaplacenej, tak snad me to moc nechytne, abych se nevybavoval jeste jako zabi muz. Nejsem si jisty, jestli by me takove "blbosti" napadaly i bez existence T5 kesi ;) A ted k tomu bude nabyvat ubytovani po CR a blizkem okoli a dalsi veci kolem nekolikadennich vyletu. Ale jak vsichni vime, tak zazitky jsou k nezaplaceni, tak osobne jsem nelitoval a ani nebudu zadne koruny, kterou udam B) Ale na druhou stranu v posledni dobe dost setrim za chlast, nemohu preci riskovat byt pod vlivem, co kdyby pobliz neco piplo :D :D :D
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#62 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 11:14

k-lord napsal/a:
No radeji jsem nikdy nepocital na kolik me GC zatim vysel. To bych se asi poradne zhrozil a mohlo me to ze zavislosti vylecit. :D:D No mozna ze ani toto. :D:D


...ted sem to skusila spocitat a ne zavislost nepolevuje :oF

8k za mobil a nepocitam ze me to jeste mesicne stoji za datovej tarif
12k za 42 minci + ty dalsi mince co se ted osvedcili jako vanocni a narozeninove darky
lovim v Praze takze diky MHD nejsou naklady na dopravu (rocni tramvajenka taky neni levna ale tu bych koupila i bez GC)
ovsem lovim i mimo Prahu a to pak resim s pritelem ktery ma auto ... nebo cvakam za vlak/bus, ale zatim celkem male castky...

ale porad je to vlastne min nez me nektere jine konicky ...

LuLuk napsal/a:
Ale jak vsichni vime, tak zazitky jsou k nezaplaceni, tak osobne jsem nelitoval a ani nebudu zadne koruny, kterou udam B)


pod to se podepisu
  • 0

#63 Vym

Vym

    Vymitac

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 13:45

Tak já to nemám zas tak strašný GPS Colorado 300 ---> Zadarmo přes tátu a firmu Kolo ---> Rodiče Tramvajenka ---> Rodiče Mobil ---> Stačí GPS PM ---> Nemám Mince ---> nemám A to je tak všechno :)
  • 0

#64 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 15:45

Xork42 napsal/a:

k-lord napsal/a:
No radeji jsem nikdy nepocital na kolik me GC zatim vysel. To bych se asi poradne zhrozil a mohlo me to ze zavislosti vylecit. :D:D No mozna ze ani toto. :D:D


...ted sem to skusila spocitat a ne zavislost nepolevuje :oF

8k za mobil a nepocitam ze me to jeste mesicne stoji za datovej tarif
12k za 42 minci + ty dalsi mince co se ted osvedcili jako vanocni a narozeninove darky


no ja myslel trochu vetsi sumy. Treba desetinasobek souctu tech tvych sum jsem dal za vybarveni mapy USA. To by me ani ve snu nenapadlo utratit bez hrani GC. ;);)
  • 0

#65 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 21:46

Vymítač napsal/a:
Tak já to nemám zas tak strašný
GPS Colorado 300 ---> Zadarmo přes tátu a firmu
Kolo ---> Rodiče
Tramvajenka ---> Rodiče
Mobil ---> Stačí GPS
PM ---> Nemám
Mince ---> nemám

A to je tak všechno :)


Poněkud mi připomínáš chlapa co popisuje jak porod jeho dětí byl v pohodě a jak si to užil.... :o:D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#66 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 22:34

Kdyz zapoctu amortizaci, tak za 4 roky projezdeno po kesich pres ctvrt milionu autem. ;)
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#67 wertr

wertr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 22:04

dobré zamyšlení,... když jsem si já počítal, kolik by mě vyšlo základní vybavení pro geocaching, tak 10.000-15.000,- a to mi nikdo nedá... a sám na to nedosáhnu geocaching je pro mě super hra, ale pravě moje finanční situace (a me rodiny/rodiču) mě nedovoluje si to "poradně užít".... jako 16-ti letý kačer na to prostě nemám.... ale mým snem je mít GPSku, s níž by to bylo úplně jiné a mnohem více by se to dalo "prožít", ale na tu si počkám ještě pár let.... :(
  • 0
Salaš! :-)

#68 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 22:21

wertr napsal/a:
dobré zamyšlení,...
když jsem si já počítal, kolik by mě vyšlo základní vybavení pro geocaching, tak 10.000-15.000,- a to mi nikdo nedá... a sám na to nedosáhnu

geocaching je pro mě super hra, ale pravě moje finanční situace (a me rodiny/rodiču) mě nedovoluje si to "poradně užít".... jako 16-ti letý kačer na to prostě nemám....

ale mým snem je mít GPSku, s níž by to bylo úplně jiné a mnohem více by se to dalo "prožít", ale na tu si počkám ještě pár let.... :(


Hloupost. Já si svou první GPS koupil čistě z kapesného za 800 kč... dodnes ju mám vedle sebe, ale už jen jako ozdobu...
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#69 wertr

wertr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 22:26

no to sice ano, ale.... nejlevnejsi GPS od garminu je za 2000,- ale kdyz už tak bych rád třeba nějaký oregon 400 nebo tak, kde le už i wherigo... a v te častce jsem pocital jeste vybavu na T5 (horolezeckou-zaklad) a nějakou obuv/oblečení...
  • 0
Salaš! :-)

#70 Ortyna Team

Ortyna Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 22:36

wertr napsal/a:
dobré zamyšlení,...
když jsem si já počítal, kolik by mě vyšlo základní vybavení pro geocaching, tak 10.000-15.000,- a to mi nikdo nedá... a sám na to nedosáhnu

geocaching je pro mě super hra, ale pravě moje finanční situace (a me rodiny/rodiču) mě nedovoluje si to "poradně užít".... jako 16-ti letý kačer na to prostě nemám....

ale mým snem je mít GPSku, s níž by to bylo úplně jiné a mnohem více by se to dalo "prožít", ale na tu si počkám ještě pár let.... :(


Nač čekat několik let? Když už nemáš na novou, tak se poohlídni třeba na aukru - chce to jen čas a trochu štěstí. Navíc první GPS vůbec nemusí být s vestavěnou mapou - stačí šipka směřují ke krabce...
  • 0

#71 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 23:00

wertr napsal/a:
no to sice ano, ale....

nejlevnejsi GPS od garminu je za 2000,-
ale kdyz už tak bych rád třeba nějaký oregon 400 nebo tak, kde le už i wherigo...

a v te častce jsem pocital jeste vybavu na T5 (horolezeckou-zaklad) a nějakou obuv/oblečení...


Zkus to pro zacatek s levnou bez mapy a bez T5. Porad lepsi nez stavajici stav.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#72 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 23:06

wertr napsal/a:
dobré zamyšlení,...
když jsem si já počítal, kolik by mě vyšlo základní vybavení pro geocaching, tak 10.000-15.000,- a to mi nikdo nedá... a sám na to nedosáhnu

Já začal s Garminem GEKO 201 za litr z frcu. A jak mě, pane, vyhovoval! Je lepší v nějakém koníčku začít od nuly a postupně se vybavovat než nakoupit krámů za 10 tisíc a pak zjistit, že mě to zas až tolik nebaví.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#73 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 2:10

10km pěšky a na koloběhně, stalo se mne že jsem jednou na ní pádil tak rychle, až jsem upálil kus kolečka. Tak tedy: Acer n35 koupil jsem si ho nejen na kešky, kvůli přesnosti +-20 metrů nyní nepoužívám. Pořizovací cena 1200Kč. Mobil, který stejně musím v dnešní době mít. Mobil, abych byl aktuální. Spousta papírů- papiercaching to je moje počítače, ty nemáme jen na GC, ale na škálu věcí... razítko 100kč dřevěné suky 1ks/1kč dnes stejně něpoužívám KPZ, standart každého skauta zápisníky-do 30 kč, ale mám i zdarma propisky- reklamní kompas,mapy- když selže navi baterie,monočlánky, celkem asi 1000kč, nabíjím ca 168hodin týdně. Další fúra vybavení, které není třeba zmiňovat, protože je používám universálně. Jako T5 krámy, foťák a příslušenství, CB ručky atd. Cena za začátečnickou vyrobenou kešku: filmovka z fotolabu,kýbl od kečupu z restaurace, zdarma sešit, blok, papír správně svázaný. 1 až 6kč označení keše 0 až 2 kč výměnné předměty, 0 až 10 kč Sám nevyměňuji z cizích keší. Dělal jsem spoustu koníčků, ale spousta byla nudná, či jsem u nich vydržel jako malé dítě krátko. Geocaching mne baví a doufám, že mne ještě bavit bude. Všechny koníčky jsou drahé, rybaření, golf, squash, hokej, paragliding,... Ale jsme na tom světě jen jednou ne?
  • 0
Vložený obrázek

#74 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 6:42

Kvůli geocachingu jsem si kupoval vlastně jenom BT modul, ostatní věci jsem už měl (kolo, fotoaparát, starou GPS co jsem měl před BT modulem, PDA, na výlety jsem jezdil i tak), takže s tím nějaké výraznější vícenáklady nemám. Ale proč to počítat? Dokud se kvůli geocachingu nedostanu do finančních potíží, tak je to dobré! (utáhnu i to létání, je to hromada peněz ale stojí mi to za to!)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#75 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 7:12

wertr napsal/a:
no to sice ano, ale....

nejlevnejsi GPS od garminu je za 2000,-
ale kdyz už tak bych rád třeba nějaký oregon 400 nebo tak, kde le už i wherigo...

a v te častce jsem pocital jeste vybavu na T5 (horolezeckou-zaklad) a nějakou obuv/oblečení...

Jo, to by bylo hezky mit vsechno a hned ale na to proste kazdej nema - respektive na to ma malokdo. Pokud ti jde opravdu o to si zahrat, tak v zacatku se to da i bez GPS a bez jakehokoli dalsiho vybaveni, jen podle satelitnich map. Znam lidi, kteri takto odlovili i stovky kesi. No a pokud te to zacne opravdu bavit, tak si na to mezitim muzes zacit setrit ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#76 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 7:29

Finanční náročnost geocachingu je od nuly do nekonečna, záleží na tom, co do těch nákladů chceš všechno počítat. Jaká je cena zmrzliny, když si ji pojedeš koupit do města ? Připočítáváš k tomu lístek na MHD, amortizaci ošoupaných podrážek, nebo i cenu vlastního času ? Prvních pár krabiček se dá najít s vybavením, které tě nebude stát ani korunu, prostě jukneš u někoho na počítač do mapy a odlovíš po paměti. S přibývající vzdáleností a pomocnou technikou cena pochopitelně narůstá. Budeš-li chtít odlovit keš na ISS (International Space Station) GC1BE91, myslím, že rozpočet většiny geokolegů na to postačovat nebude ;-)
  • 0

#77 zuzule

zuzule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 8:28

Geocaching vubec nemusi byt drahy, aspon ze zacatku ne. 1 1/2 roku jsem lovila jen podle mapy.cz a slo to. Jo, bylo to hlavne ve meste, pripadne u nejakeho jasneho objektu (plaicka na strani apod.) a bez hintu jsem se neobesla, ale musim rict, ze jsem mela docela vycvicene smysly. Ted uz dalsi rok a pul mam modul k mobilu za 500 Kč a jde to. Sice nemam mapy a neda se hledat jen tak, kdyz se nekam dostanu, vzdy o chce domacci pripravu, planovani trasy a vse rucne zapsat na papir (take jsem priznivcem papircachingu:), ale jde to. Kdyz uz jsi v komunite kacerstva, vyrazis obcas s nkym na "lov", pak je to snazsi, ale nejvice nalezu ve dnech mam stejne jen s mobilem a modeulem. Neco malo stoji CWG, zakladni kesky, pripadne PM ucet, ale to uz se da postupne upgradovat. Hledam hlavne kolmo, takze taky 0 kč, občas nějaký výlet - vlak apod. - pak uz se to mirne projevi.
  • 0

#78 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 8:32

Vymítač napsal/a:
Tak já to nemám zas tak strašný
GPS Colorado 300 ---> Zadarmo přes tátu a firmu
Kolo ---> Rodiče
Tramvajenka ---> Rodiče
Mobil ---> Stačí GPS
PM ---> Nemám
Mince ---> nemám

A to je tak všechno :)



Doufam, ze se na to podobne jako ty nebudou divat jednou moje deti!
ona i ta firma/rodice na to, ty woe, musej VYDELAT vlastni PRACI!


A abych nebyl uplne OT, GC je konicek jako kazdej jinej!
Kdo chce, poridi matros za x-tisic, kdo nechce, tak ma navi od BedyTravnicka, nebo BTmodul k MT. Coiny nekupuje, netrejduje a krabicky nezaklada. Na kese chodi pesky/kolmo ...

Na tyhle "hre" je prima, ze si ji kazdej muze hrat jak chce!

M.
  • 0

#79 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 13:22

Rogosak napsal/a:
Cena za začátečnickou vyrobenou kešku:

filmovka z fotolabu,kýbl od kečupu z restaurace, zdarma
sešit, blok, papír správně svázaný. 1 až 6kč
označení keše 0 až 2 kč
výměnné předměty, 0 až 10 kč

Sám nevyměňuji z cizích keší.

Ale jsme na tom světě jen jednou ne?

Furt přemejšlim, jestli je tohle vtip nebo ne? V jednom tématu řešíš, že 95% keší je strašných a pak napíšeš tohle? Se pak nediv, jak keše vypadaj, když dáš takovej návod pro začátečníka. Celkově mi tohle přijde naprosto směšný, protože za tolik peněz, který jsi ochotný obětovat, aby tvoje krabka aspoň za něco stála je rovná ceně, kterou dám za lístek na autobus.
  • 0

#80 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 18:43

záleží jaké kešky chcete hledat a kde ... jde hledat podle mapy s minimálním vybavením a kolem místa bydliště ale pak se dá také hledat i ve vzdálenějších destinacích ... a to pak opravdu něco stojí ... a když pak člověk už jezdí, tak nemůže s sebou tahat hromadu papírů s listingy(by se v tom ztratil-mé začátky) ... já jsem začínal s Bédou Trávníčkem(akce v MOUNTFIELDu) pak náhodná a výhodná koupě OREGONu 300, pak telefon Samsung Galaxy s neomezeným datovým připojením, které pak využívám i v zahraničí s datovým roamingem na čtení listingů, map apod., do auta PDA s navigací, foťák, čelovku, baterku, nějáké "hadry" na sebe a pak také ještě náklady na benzín či na zájezdy ... já se tak nedávno vrátil z poznávačky po pobaltí, finska a ruska ... takže je to hodně individuální ale krásné na tom všem je to, že si v této hře najde každý tu svou parketu, která mu nejvíc vyhovuje :) a tak bych se netrápil nad tím za kolik ale dělejte to tak aby hlavně vám to co nejvíc vyhovovalo a bavilo ... je spousta krásných míst kam vás kešky zavedou a tom všem to je ;) ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama