Přejít na obsah


Fotka

Finanční náročnost geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#101 wertr

wertr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 21:24

pajakuma napsal/a:

- šipkového Etrexe stále používáme na dohledání - je přesnější


je skutečně GPS navigace jako eTrex H od garminu dost přesná???
přesně tato: http://www.garmin.cz...ps/etrex-h.html
  • 0
Salaš! :-)

#102 Danstahr

Danstahr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 21:43

wertr napsal/a:

pajakuma napsal/a:

- šipkového Etrexe stále používáme na dohledání - je přesnější


je skutečně GPS navigace jako eTrex H od garminu dost přesná???
přesně tato: http://www.garmin.cz...ps/etrex-h.html


Ano, je dost přesná. Přesnější než Oregon/Dakota. S "anténkovou" řadou nemám porovnání.
  • 0

#103 wertr

wertr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 21:53

a bez anténky??? na metry asi kolik?
  • 0
Salaš! :-)

#104 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 22:18

Danstahr napsal/a:

Ano, je dost přesná. Přesnější než Oregon/Dakota. S "anténkovou" řadou nemám porovnání.


Toto tvrdit bych si tedy nedovolil... Máš k tomu nějaké objektivní argumenty ?
Když byly Oregony novinkou, tak se samozřejmě okamžitě srovnávaly s 60CSx, která, jak známo, má tu anténu opravdu pořádnou, a bylo to skoro nastejno...
  • 0

#105 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 5:39

Já jsem koupil Etrex Legend Hcx, který jsem brzy rozbil. Tak potom ještě jeden. Jednou za čtyři měsíce CWG, jednou za měsíc nový coin, aby bylo co hledat, benzín, kempy, PM... Celkem mě to vyjde asi tak na tisícovku měsíčně.
  • 0

#106 pajakuma

pajakuma

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 7:24

wertr napsal/a:

pajakuma napsal/a:

- šipkového Etrexe stále používáme na dohledání - je přesnější


je skutečně GPS navigace jako eTrex H od garminu dost přesná???
přesně tato: http://www.garmin.cz...ps/etrex-h.html


eTrex H nám většinou ukazuje do 2m (často se dostaneme i pod 0,5m), pokud signál hodně lítá, tak pomáhá se trochu projít po okolí. Signál chytá dobře i ve městě nebo v lese.
Oregon chytá signál podstatně hůř a odchylka 35m v terénu není žádná vzácnost. Chodíme lovit s dětmi a každý chce mít navigaci v ruce, takže používáme obě současně - pak se kolikrát nestačíme divit proč jde každý jinam :-)
  • 0

#107 ArranelNicolas

ArranelNicolas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 11:45

No tohle téma je hodně zajímavé, tak taky přispějeme trochou do mlýna. Celá výbava T5 (vč. vodních), navigace se nám vyšplhala na 31.021,- to nemluvím o dalších věcech, které si člověk koupí tak nějak že chce. Tzn. geocoiny, TB, krabičky, logbooky a jiné drobnosti. V ceně taky nejsou CWG a spol. A myslím si, že výbavy je dost, ale stále né tolik aby to stačilo na všechny druhy keší, ovšem cena bude určitě vzrůstat. Ale stojí to za to. Díky geocachingu, jsem se mohl vrátit k horolezectví a moje žena se přidala, tak že si rozhodně nestěžujem, ale jak říkám zatím výbava bez drobností je na 31.021,- Kč.B)
  • 0

#108 wertr

wertr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 19:04

ArranelNicolas napsal/a:
No tohle téma je hodně zajímavé, tak taky přispějeme trochou do mlýna. Celá výbava T5 (vč. vodních), navigace se nám vyšplhala na 31.021,- to nemluvím o dalších věcech, které si člověk koupí tak nějak že chce. Tzn. geocoiny, TB, krabičky, logbooky a jiné drobnosti. V ceně taky nejsou CWG a spol. A myslím si, že výbavy je dost, ale stále né tolik aby to stačilo na všechny druhy keší, ovšem cena bude určitě vzrůstat. Ale stojí to za to. Díky geocachingu, jsem se mohl vrátit k horolezectví a moje žena se přidala, tak že si rozhodně nestěžujem, ale jak říkám zatím výbava bez drobností je na 31.021,- Kč.B)



tak to je.... DOST! :) ;)
  • 0
Salaš! :-)

#109 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 19:10

No, Vista HCx (predtim Legend od Bedy, predtim BT GPS modul), )coiny do sbirky (a casem na poslani), CWG, veci na vymenu do kesi, drzak na kolo od RAMu na Vistu, UV batreka + mala led, Petzl celovka, nakonec i PDA (kvuli gc "nutny pozadavek" SirfStar ... ted bude jen na wherigo), datovej tarif ... a sem na podobne castce jako Wertr vyse.... A to mne napadaj dalsi veci (i mimo gc...treba novy objektivy apod., a to nepocitam nutny veci domu) co by se mi hodily, ale nastesti finance nejsou... ;)
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#110 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 19:12

Dokud jsme lovili kešky jen na souši... Ale pak jsme se začali kvůli keškám i potápět... B)
  • 0

#111 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 21:19

Geocaching zere prachy, tak tu hru nehrajte a sedte doma u telebedny.;)
  • 0

#112 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 23:38

Toto je debata o ničem, je to jako diskutovat o tom, na kolik Vás přijde nedělní procházka, víkendový výlet, či dovolená dle vlastního výběru... Akorát mi to otevřelo obzor o úrovni diskutujících, příspěvky stylu - stojí mě to nula, protože mám vše zadarmo od rodičů, nebo, geokešing je velice nákladný, neb jsme si kvůli němu museli koupit auto a potapěčskou výbavu... fakt nechápu. Co je geocachingu schopný kdo dobrovolně obětovat, to si snad dovedete představit z logů, ne ? Kdo kde jak daleko jezdí, jak obtížné keše loví, kolik tomu věnuje času ;-) Mě by naopak zajímalo, kdo v rámci geokešingu kde co prošustroval (utratil, ztratil, apod.), čeho opravdu lituje ;)
  • 0

#113 bobesfamily

bobesfamily

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 2:39

Autacek napsal/a:
Toto je debata o ničem, je to jako diskutovat o tom, na kolik Vás přijde nedělní procházka, víkendový výlet, či dovolená dle vlastního výběru...

Akorát mi to otevřelo obzor o úrovni diskutujících, příspěvky stylu - stojí mě to nula, protože mám vše zadarmo od rodičů, nebo, geokešing je velice nákladný, neb jsme si kvůli němu museli koupit auto a potapěčskou výbavu... fakt nechápu.

Co je geocachingu schopný kdo dobrovolně obětovat, to si snad dovedete představit z logů, ne ? Kdo kde jak daleko jezdí, jak obtížné keše loví, kolik tomu věnuje času ;-)

Mě by naopak zajímalo, kdo v rámci geokešingu kde co prošustroval (utratil, ztratil, apod.), čeho opravdu lituje ;)


Ja jsem si nechal vyrobit samolepici Travel Bug na auto, jeste jsem pro snadnejsi dohledani nalepil na kufr pismenka s casti sveho nicku.... A za 4 mesice jen jedinej log, ze mne nekdo nekde videl parkovat. Pravda, nejezdim na eventy, protoze vikendy jsem v praci. Ale jinak jsem s tim autem na silnici denne, tak bud jezdim mimo kacerske vody, nebo proste ignorace. Na Prahu je to docela smutny...:(
  • 0
Někde to tady přece musí být...

#114 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 8:42

bobes180 napsal/a:

Autacek napsal/a:
Toto je debata o ničem, je to jako diskutovat o tom, na kolik Vás přijde nedělní procházka, víkendový výlet, či dovolená dle vlastního výběru...

Akorát mi to otevřelo obzor o úrovni diskutujících, příspěvky stylu - stojí mě to nula, protože mám vše zadarmo od rodičů, nebo, geokešing je velice nákladný, neb jsme si kvůli němu museli koupit auto a potapěčskou výbavu... fakt nechápu.

Co je geocachingu schopný kdo dobrovolně obětovat, to si snad dovedete představit z logů, ne ? Kdo kde jak daleko jezdí, jak obtížné keše loví, kolik tomu věnuje času ;-)

Mě by naopak zajímalo, kdo v rámci geokešingu kde co prošustroval (utratil, ztratil, apod.), čeho opravdu lituje ;)


Ja jsem si nechal vyrobit samolepici Travel Bug na auto, jeste jsem pro snadnejsi dohledani nalepil na kufr pismenka s casti sveho nicku.... A za 4 mesice jen jedinej log, ze mne nekdo nekde videl parkovat. Pravda, nejezdim na eventy, protoze vikendy jsem v praci. Ale jinak jsem s tim autem na silnici denne, tak bud jezdim mimo kacerske vody, nebo proste ignorace. Na Prahu je to docela smutny...:(



Neboj, až tě potkám, zaloguju :-) Já zatím v Praze viděl jen jeden TB vůz, měl okopírovaný TB štítek do velikosti bočního okénka a na zadním bočním nalepený :-)
  • 0

#115 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 8:43

Autacek napsal/a:

Mě by naopak zajímalo, kdo v rámci geokešingu kde co prošustroval (utratil, ztratil, apod.), čeho opravdu lituje ;)


Já zatím nic neztratil. I když před časem jsem byl v Praze na letišti v TB hotelu, všechno jsem vyfotil s letadly a to, co jsem si nevzal, jsem si opsal na zadní stranu papíru, kde jsem měl multinu. A když jsem ji našel, papír jsem vyhodil do popelnice. A teprve cestou domů mi to došlo. Chtěl jsem se k té popelnici vrátit, ale manželka mi to vymluvila.
  • 0

#116 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 9:24

Autacek napsal/a:
Mě by naopak zajímalo, kdo v rámci geokešingu kde co prošustroval (utratil, ztratil, apod.), čeho opravdu lituje ;)


Lituju zapomenutyho (a posleze ukradenyho) fotaku na parkovisti ve Spindlu. Nejen pro cenu fotaku, ale hlavne proto, ze v nem byly fotky za celej den + fotky na dve Earthky ;).

Paw
  • 0

#117 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 7:49

Přiznejte se. Kdo to byl?
http://zpravy.idnes...._zahranicni_aha
  • 0

#118 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 8:45

Autacek napsal/a:
Mě by naopak zajímalo, kdo v rámci geokešingu kde co prošustroval (utratil, ztratil, apod.), čeho opravdu lituje ;)



Je to nakladny jako kazdej konicek, kdyz se dela naplno. Zase diky gc se snazim ucit jazyky, vic cestujeme, zkousim stromolezit (zatim).
Lituju jen, ze jsme v Budapesti nedali auto do hlidanych garazi a pres noc nam ho kompletne vybilili hned prvni den. To bylo zbytecny. Chybama se holt clovek uci, ale mnohdy je to draha zkusenost.
  • 0

#119 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 10:10

poohDA napsal/a:
Přiznejte se. Kdo to byl?
http://zpravy.idnes...._zahranicni_aha

Já ne, mě stačilo koupit na netu excell B)
  • 0

#120 o.filip

o.filip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 11:21

Spíš by byl zajímavější údaj, kolik stojí zakládání keší, protože to rozhodně nepatří do kategorie "náklady na sobotní výlet" nebo "sportovní vybavení, použitelné i jinde a jinak". Mě stálo zřízení tří fyzických keší o velikosti small cca 150,- Kč za krabičky, asi 150,- Kč za úvodní obsah včetně logbooků, asi 50,- Kč za drobný materiál (duckt tape, šrouby atd.) a asi 200,- Kč za benzín. Takže přes pět stovek. Nic hrozného, ale za korunu se to také nepořídí. Tři mikrocache mě nestály nic a dvě virtuálky (EC) pochopitelně také nevyžadovaly žádné investice.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama