Přejít na obsah


Fotka

Oregon x00 firmware 4.17 beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#21 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2011 - 22:43

Netvrdil jsem, že to musí být jedině tím. Jen jsem se ptal jestli to máš nastavené dobře... To, co popisuješ, je ale dost divné, že by chyba mapy ? Dělá to kdekoli v mapě, nebo jen na konkrétním místě ? Co třeba zkusit tvrdý reset ? O.K. Nakecám toho více než najdu, to je fakt ;) Mne už to tolik nebere jako kdysi...
  • 0

#22 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2011 - 22:47

Někdy Oregon, podle nastavení detailů a nálady, trošku déle překresluje obrazovku. Stačí vyčkat a vzpamatuje se. Vypínání a zapínání dělá jen to, že část bootování využije pro překreslování. Odpozorova jsem, že situaci zhoršuje i velké množství dat keší.
  • 0

#23 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2011 - 23:59

Nevím, snad to chápu dobře a nastavil jsem měřítko 200m a vidím stále silnice, ulice, cesty a pěšiny v parku. Když nechceš dát obrázek prázdného displeje, tak napiš souřadnice a mapu na které to nevidíš. Né?

Vložený obrázek
  • 0

#24 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 5:59

gord napsal/a:
Muzete sem dat ukazky tech map pred a po, souradnice, odkud jsou ty ukazky? Chel bych si to vyzkouset na svem garminu.


To bohužel nemohu, poněvadž jsem tenkrát provedl downgrade na verzi 4.12 beta. Takže nyní mě to funguje jak má.
Zkrátka když jsem oddálil mapu na 120 m, tak zmizli některé cesty, silnice. Když jsem se vrátil na 80 m, tak se cesty objevili. Myslím, že to nebyla chyba v nějaké oblasti, ale celkově, pač mi to dělalo kdekoli, kde jsem se zrovna pohyboval. Tenkrát (možná se tu ještě najde staré vlákno, kde se to řešilo) nás bylo více lidí, co jim to "blblo".
Tenkrát jsem zkoušel reinstal dané verze softwaru v GPS - neúspěšně. Zkoušel jsem přeinstalovat mapy - neúspěšně. Pomohlo se vrátit o jednu verzi softwaru GPS zpět.

Vyzkopušet to můžeš tak, že si zapneš Oregona, zobrazíš si mapu. Nazoomuješ na měřítko 80m, podívej se na dispej a zkus si zapamatovat, které cesty tam máš. Po té odzoomuj na měřítko 120m a více a porovnej, zda tam máš všechny silnice a cesty co v měřítku 80m.

Dej mi, prosím, pak vědět jak si dopad. Děkuji.
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#25 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 6:04

DUsoft napsal/a:
Nevím, snad to chápu dobře a nastavil jsem měřítko 200m a vidím stále silnice, ulice, cesty a pěšiny v parku. Když nechceš dát obrázek prázdného displeje, tak napiš souřadnice a mapu na které to nevidíš. Né?

Ne, chápeš to úplně blbě. Mě během 2 dnů při 80 a 120m zoomu ZMIZELA celá mapa úplně se vším, mrtvo, prázdno, prostě NIC, jen uprostřed LCD byl směrový kurzor, bylo to při chůzi i navigování v autě, v módu GC a auto. Jediné co pomohlo vypnout/zapnout a občas dokonce musely baterky ven.
Kua, jaký souřadnice. Místo spamování na fóru kešuju, takže koukni na prostor Hronov - cache TDK. A když seš tak chytrej, tak z mého profilu vyčteš, kde jsem ve zmíněné 2 dny kešoval, není to moc hledání nějakých cca 30-35 keší (teda na teoretika asi nepředstavitelné množství B) )

Konec. Tohle tlachání je o ničem. Člověk tady reportuje nějaký bug v betě a externí vývojáři tady rozvíjejí teorie mimo mísu :(

slvs: to nebylo zamrzání a hodně keší taky ne (v oregonu jsem měl jen pár neodlovených z oblasti, cca 50). Nejspíš nějaký bug :(
  • 0

#26 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 6:32

KaMo_cz napsal/a:

DUsoft napsal/a:
Nevím, snad to chápu dobře a nastavil jsem měřítko 200m a vidím stále silnice, ulice, cesty a pěšiny v parku. Když nechceš dát obrázek prázdného displeje, tak napiš souřadnice a mapu na které to nevidíš. Né?

Ne, chápeš to úplně blbě. Mě během 2 dnů při 80 a 120m zoomu ZMIZELA celá mapa úplně se vším, mrtvo, prázdno, prostě NIC, jen uprostřed LCD byl směrový kurzor, bylo to při chůzi i navigování v autě, v módu GC a auto. Jediné co pomohlo vypnout/zapnout a občas dokonce musely baterky ven.
Kua, jaký souřadnice. Místo spamování na fóru kešuju, takže koukni na prostor Hronov - cache TDK. A když seš tak chytrej, tak z mého profilu vyčteš, kde jsem ve zmíněné 2 dny kešoval, není to moc hledání nějakých cca 30-35 keší (teda na teoretika asi nepředstavitelné množství B) )

Konec. Tohle tlachání je o ničem. Člověk tady reportuje nějaký bug v betě a externí vývojáři tady rozvíjejí teorie mimo mísu :(

slvs: to nebylo zamrzání a hodně keší taky ne (v oregonu jsem měl jen pár neodlovených z oblasti, cca 50). Nejspíš nějaký bug :(


Tak běž lovit a neotravuj tu s tvými problémy, když se ti člověk (DuSoft) snaží pomoci, tak si nervózní a pomale se mu vysmíváš. Jsem rád, že takový jako ty neznám, pač si tu evidentně dokazuješ, že máš většího pindíka, jak ostatní...

Omlouvám se, že píši mimo téma, ale tohle chtělo reakci.
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#27 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 6:54

Ja psal ukazku pred a po. Tedy tu jeste dobrou mapu a jiz tu spatnou mapu. Z formulace "zmizi nektere cesty" jsem tedy nepochopil, ze mas display uplne prazdny. Lokalita nad Hronovem take neni prilis presne urceni polohy. Mohu pozadat o presne souradnice, z kterych budou ty ukazkove sejmute obrazovky GPS? Prikladam obrazky nejakeho useku severne od Hronova. Co ne tech vetsich priblizenich chybi?

Pozn: obrazovku nemusis fotografovat, GPS ma funkci (Nastaveni - Zobrazeni - Snimek obrazovky), kdy po zmacknuti vypinaciho knofliku ulozi aktualni obrazovku jako BMP. To sem pak posli.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#28 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 7:11

Kamo_cz: je pekne, ze tu kolem sebe kopes, ale pomoct a poradit chces ty a ostatni tu se ze sve dobre vule snazi a tu je za to napadas. Pokud neco potrebujes, je vhodne presne specifikovat problem a pokud nekdo usoudi, ze potrebuje jeho upresneni, neni na skodu mu duverovat a upresnit. Mas-li pocit, ze tve urceni "kes TDK" je dostatecne, pak se pletes. Nasel jsem v Hronove a okoli 9 mysterek s nazvem zacinajicim na TDK a jsou od sebe vzdalene cca 1.5 km. To je pri meritku 80 metru rozhodne vic nez jedna obrazovka. A jestlize ti zmizelo z obrazovky vse, pak to nelze popsat "zmizely nektere silnice a cesty" a je to asi jina zavada nez tu popisoval vin-lin a na co ja (a asi i DuSoft) reagoval. Zmizeni dat z obrazovky se mi stavalo s nekterou z predchozich betaverzi (tusim 4.01) ale pak jiz ne. Jak postupujes a mapa se po obrazovce pousouva, postupne se nedoplnovala az byla cala obrazovka cista. S verzi 4.17 se mi to jeste nestalo a mam za sebou treba 3 dny kesovani prakticky v kuse.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#29 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 7:32

gord napsal/a:
Kamo_cz: je pekne, ze tu kolem sebe kopes, ale pomoct a poradit chces ty a ostatni tu se ze sve dobre vule snazi a tu je za to napadas. Pokud neco potrebujes, je vhodne presne specifikovat problem a pokud nekdo usoudi, ze potrebuje jeho upresneni, neni na skodu mu duverovat a upresnit. Mas-li pocit, ze tve urceni "kes TDK" je dostatecne, pak se pletes. Nasel jsem v Hronove a okoli 9 mysterek s nazvem zacinajicim na TDK a jsou od sebe vzdalene cca 1.5 km. To je pri meritku 80 metru rozhodne vic nez jedna obrazovka.

A jestlize ti zmizelo z obrazovky vse, pak to nelze popsat "zmizely nektere silnice a cesty" a je to asi jina zavada nez tu popisoval vin-lin a na co ja (a asi i DuSoft) reagoval. Zmizeni dat z obrazovky se mi stavalo s nekterou z predchozich betaverzi (tusim 4.01) ale pak jiz ne. Jak postupujes a mapa se po obrazovce pousouva, postupne se nedoplnovala az byla cala obrazovka cista. S verzi 4.17 se mi to jeste nestalo a mam za sebou treba 3 dny kesovani prakticky v kuse.


Když se dívám na tvé přiložené screenshoty, tak usuzuji, že problém, který jsem měl, nyní u této verze nepřetrvává. Zkusím tedy nainstalovat software a uvidím.
Každopádně Ti velice DÉKUJI za okamžité reakce. Poděkování patří i DuSoftovi.
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#30 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 9:09

Ale ja tebou popisovany problem (mizeni cest) nemel s zadnou verzi - a tosi tam cpu kazdou betu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#31 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 10:34

gord napsal/a:
Ale ja tebou popisovany problem (mizeni cest) nemel s zadnou verzi - a tosi tam cpu kazdou betu.


Potom nechápu čím to....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#32 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 10:44

ja bych mozna vedela... jaky mapy si zrovna pouzival, kdyz se ti to stalo? je mozny, ze v novym firmu je neco jinak a zmenil se treba zpusob zobrazovani/nacitani, takze se starejma mapama je problem..nemusi bejt chyba tudiz v oregonu, ale ve "stari" mapy (viz. drive uvedenej problem s adresama)
  • 0

#33 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 10:47

Ono je tam spousta zaviskych veci. Mne to obcas pripada, ze na kazdem kusu se to chova jinak i kdyz je (aklespon na prvni pohled) vsechno nastaveno stejne. Chvilema je podeziram, ze jako operacni system pouzivaji nejakou verzi Windows ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#34 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 10:49

gord napsal/a: Chvilema je podeziram, ze jako operacni system pouzivaji nejakou verzi Windows ;)

taky moznost :D
  • 0

#35 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 11:09

petulinka1 napsal/a:
ja bych mozna vedela... jaky mapy si zrovna pouzival, kdyz se ti to stalo? je mozny, ze v novym firmu je neco jinak a zmenil se treba zpusob zobrazovani/nacitani, takze se starejma mapama je problem..nemusi bejt chyba tudiz v oregonu, ale ve "stari" mapy (viz. drive uvedenej problem s adresama)


Používal jsem Topo Czech 2010Pro a Atlas Czech 2010NT.
Chyba se projevovala na obou mapách. Mapy jsem zkoušel přenahrát, ale marně. Pomohlo se vrátit zpět o jednu verzi softwaru GPS. Tento problém mělo více lidí (nemohu teď najít to vlákno - bylo to ve vlákně s oznámením o nové verzi softu 4.16 beta).
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#36 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 11:14

Sice mám 550ku, ta má ale poslední 2 bety taky problémy se zobrazováním cest.

Vložený obrázek

Uploaded with ImageShack.us
  • 0

#37 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 11:20

Misha kulicka napsal/a:
Sice mám 550ku, ta má ale poslední 2 bety taky problémy se zobrazováním cest.


Ano, takto se mi to také chovalo, akorát tuším, že to bylo při zoomu 120m (z 80m).
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#38 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 11:35

Nejak nevidim, ze by v meritku 200 chybely podrobnosti, ktere jsou v meritku 300 zobrazeny. Upozornete me na ne. (Opacne je to jasne a ma to logiku.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#39 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 11:49

gord napsal/a:
Nejak nevidim, ze by v meritku 200 chybely podrobnosti, ktere jsou v meritku 300 zobrazeny. Upozornete me na ne. (Opacne je to jasne a ma to logiku.)


Ano logiku to má. A je to přesně tak, jak je to na obrázích. Jde o to, že mě to dělalo při zoomu 120m, což je dost naprd, jelikož se člověk potřebuje podívat kudy má jít k další kešuli a pokud je trochu dále, tak prstem to přesouvat při měřítku 80m je dost nepraktické.
Ale jelikož se dívám, že na obrázcích je 300m kdy začnou mizet cesty, tak se domnívám, že to možná půjde nějak nastavit v GPS, což jsem hledal i tenkrát, ale třeba jsem se přehlídl, tak se na to mrknu znovu.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#40 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 12:05

Jestlize zvetsis vyrez mapy, preci neni mozne, aby zustaly zobrazene vsechny podrobnosti. Kazdy prvek ma u sebe informaci, od jakeho meritka se ma zobrazovat (castecne to jde nastavit v menu Nastaveni / Mapa /Detaily) Pokud uvidis vzdy vse, bude to neprehledne a zoufale pomale.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama