Přejít na obsah


Fotka

Oregon x00 firmware 4.17 beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#41 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 12:09

gord napsal/a:
Jestlize zvetsis vyrez mapy, preci neni mozne, aby zustaly zobrazene vsechny podrobnosti. Kazdy prvek ma u sebe informaci, od jakeho meritka se ma zobrazovat (castecne to jde nastavit v menu Nastaveni / Mapa /Detaily) Pokud uvidis vzdy vse, bude to neprehledne a zoufale pomale.


S tím naprosto souhlasím. Jen mi jde o to, že pokud ty silnice zmiznou již při měřítku 120m, tak je dosti nepraktické, což jsem popsal v předchozím příspěvku. Pokud to udělá až při měřítku 300m, tak potom naprostá spokojenost. Každopádně děkuji za každou radu.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#42 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 13:30

No podle mě to logiku moc nemá. Dříve bylo zobrazeno vše a tak mi to vyhovovalo. Doufám, že je to jen bug a ne vlastnost. Pokud je to vlastnost, tak bych očekával, že zmizí třeba nezpevněné silnice, elektrické vedení...a ne zpevněné silnice!
  • 0

#43 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 13:40

Vy toho naděláte s nějakou silnicí nebo cestičkou :) Tak si zkuste odzoomovat o hodně dál, do měřítka v řádu kilometrů, to je co mne vytáčí mnohem více... Na mapě pak jsou vidět puntíky s kdejakou zastrčenou dírou, ale větší města naopak už ne :@ Občas si v hospě u piva chci na mapě v GPS podívat do nějakého vzdáleného koutu naší republiky, ale když se není čeho chytit, to je pak zábava na kolik minut než se dostanu tam kam potřebuju... To je ale asi hlavně mapou samotnou, to nezpůsobuje GPS jako taková.
  • 0

#44 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 14:31

vin-lin napsal/a:

gord napsal/a:
Jestlize zvetsis vyrez mapy, preci neni mozne, aby zustaly zobrazene vsechny podrobnosti. Kazdy prvek ma u sebe informaci, od jakeho meritka se ma zobrazovat (castecne to jde nastavit v menu Nastaveni / Mapa /Detaily) Pokud uvidis vzdy vse, bude to neprehledne a zoufale pomale.


S tím naprosto souhlasím. Jen mi jde o to, že pokud ty silnice zmiznou již při měřítku 120m, tak je dosti nepraktické, což jsem popsal v předchozím příspěvku. Pokud to udělá až při měřítku 300m, tak potom naprostá spokojenost. Každopádně děkuji za každou radu.....


Tak je to přesně tak jak jsem psal. Při zoomu 120m se již cesty ztratí (viz obrázek), což komplikuje orientaci. Nemůžu dojít na to, jak to změnit v nastavení.....


Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#45 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 17:02

Misha kulicka napsal/a:
Sice mám 550ku, ta má ale poslední 2 bety taky problémy se zobrazováním cest.

Vložený obrázek

Uploaded with ImageShack.us


Prosím tě, mohla by jsi se podívat co máš nastaveno v menu-nastavení-mapa-pokročilé nastavení-úrovně přiblížení a říct mi jak to máš nastavené?
Já jen, že u tebe jsem si všim, že ti cesty zmizí u 300m a mě právě už od 120m a nemohu pořád přijít, kde to změním (pokud to ovšem jde).

Předem děkuji
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#46 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 17:17

Jenom se hlásím jako další do party, silnice mi mizí při oddálení na 120 m, při 80 m tam stále jsou, takže úplně stejně jako u Vin_Lina. Oregon 300, 4.17beta.
  • 0

#47 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 17:19

Netorack napsal/a:
Jenom se hlásím jako další do party, silnice mi mizí při oddálení na 120 m, při 80 m tam stále jsou, takže úplně stejně jako u Vin_Lina. Oregon 300, 4.17beta.


Zkoušel jsi se hrabat v nastavení? Když tak to zkus, prosím, více hlav více ví, třeba budeš mít větší štěstí a na něco kapneš.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#48 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 21:19

KaMo_cz napsal/a:

DUsoft napsal/a:
Nevím, snad to chápu dobře a nastavil jsem měřítko 200m a vidím stále silnice, ulice, cesty a pěšiny v parku. Když nechceš dát obrázek prázdného displeje, tak napiš souřadnice a mapu na které to nevidíš. Né?

Ne, chápeš to úplně blbě. Mě během 2 dnů při 80 a 120m zoomu ZMIZELA celá mapa úplně se vším, mrtvo, prázdno, prostě NIC, jen uprostřed LCD byl směrový kurzor, bylo to při chůzi i navigování v autě, v módu GC a auto. Jediné co pomohlo vypnout/zapnout a občas dokonce musely baterky ven.
Kua, jaký souřadnice. Místo spamování na fóru kešuju, takže koukni na prostor Hronov - cache TDK. A když seš tak chytrej, tak z mého profilu vyčteš, kde jsem ve zmíněné 2 dny kešoval, není to moc hledání nějakých cca 30-35 keší (teda na teoretika asi nepředstavitelné množství B) )

Konec. Tohle tlachání je o ničem. Člověk tady reportuje nějaký bug v betě a externí vývojáři tady rozvíjejí teorie mimo mísu :(

slvs: to nebylo zamrzání a hodně keší taky ne (v oregonu jsem měl jen pár neodlovených z oblasti, cca 50). Nejspíš nějaký bug :(

Víš co? :D Polib si ... :D Čus nerváku.
  • 0

#49 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 23:00

vin-lin: Mám nastaveno v menu-nastavení-mapa-pokročilé nastavení-úrovně přiblížení - všechny položky "Auto" ... - Velikost textu: "Střední", "Střední", "Střední", "Malá" ... - Podrobnost mapy: "Největší" ... - Stínovaný reliéf: "Skrýt"
  • 0

#50 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2011 - 5:41

DUsoft napsal/a:
vin-lin: Mám nastaveno v menu-nastavení-mapa-pokročilé nastavení-úrovně přiblížení - všechny položky "Auto"
... - Velikost textu: "Střední", "Střední", "Střední", "Malá"
... - Podrobnost mapy: "Největší"
... - Stínovaný reliéf: "Skrýt"


Díky za tip. Odpoledne vyzkouším, snad to zabere.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#51 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2011 - 5:48

Zdarec, já mám v menu - nastavení - mapa - pokročilé nastavení tyto hodnoty: úrovně přiblížení - všechno na "Auto" velikost textu - "Žádné", "Malá", "Střední", "Žádné" podrobnost mapy - "Největší" stínovaný reliéf - "Skrýt" a taky nepozoruju zatím žádné problémy B)
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#52 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2011 - 6:29

Agent. napsal/a:
Zdarec, já mám v menu - nastavení - mapa - pokročilé nastavení tyto hodnoty:
úrovně přiblížení - všechno na "Auto"
velikost textu - "Žádné", "Malá", "Střední", "Žádné"
podrobnost mapy - "Největší"
stínovaný reliéf - "Skrýt"

a taky nepozoruju zatím žádné problémy B)


Zaím to tedy vypadá na to "Auto", já tam mám nastavené konkrétní hodnoty. No odpoledne vyzkouším a uvidím.
Každopádně děkuji ti za tip.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#53 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2011 - 16:42

Tak nic z toho nezabralo, už z toho začínám být silně nervozní...Nechápu proč je to u každá navigace jinak.....:@
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#54 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2011 - 19:42

vin-lin napsal/a:
Tak nic z toho nezabralo, už z toho začínám být silně nervozní...Nechápu proč je to u každá navigace jinak.....:@



tak to asi vypadá nato..... co kus, to originál B) :D :D
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#55 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2011 - 20:04

Agent. napsal/a:

vin-lin napsal/a:
Tak nic z toho nezabralo, už z toho začínám být silně nervozní...Nechápu proč je to u každá navigace jinak.....:@



tak to asi vypadá nato..... co kus, to originál B) :D :D


Mohl bych tě ještě poprosit o kontrolu nastavení - všeho co by s tím mohlo souviset? Byl bych ti moc vděčný a předem ti děkuji.....
Mě totiž už vážně nenapadá, čím by to mohlo být.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#56 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2011 - 21:18

Onedlho sa asi objaví nová beta. Na Oregon x50 už vyšla. Sú tam tieto zmeny:

Fixed issues relating to WAAS performance.
Fixed issue where the device would not regain a GPS signal after losing the GPS signal in a tunnel.
Fixed shutdown on the map screen when a waypoint was being moved to the same location as a geocache or other POIs.
Fixed an issue where the enabled/disabled option for custom maps could not be changed when two or more BirdsEye™ Satellite Imagery providers were on the device.
Fixed an issue where the device would not beep when approaching a destination while routing off-road.

Patch pre custom BirdsEye JNX mapy prebehol O.K., zobrazovanie custom KMZ máp je už O.K. aj keď je v prístroji viac JNX BirdsEye máp s rôznymi číslami Map Groups. (O tom, čo je to patch firmvéru sa dá dočítať tu: http://www.geocachin...hread_id=18475 ) Mimochodom: Na rastrovej mape cesty nemôžu zmiznúť.
  • 0

#57 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2011 - 0:54

vin-lin: 1) Vyndej z Oregona kartu 2) Odstraň z Oregona všechny mapy (zazálohovat předem se doporučuje) 3) Nahraj do Oregona jednu jedinou (tu problémovou) mapu Z MAPSOURCE - ne tu zazálohovanou verzi. 4) Vyzkoušej funkčnost. 5) Když OK, přidej další mapu a vyzkoušej až najdeš tu co dělá bordel. Já takhle našel kolizi AdresyČR v1 s FW 4.16B a 4.17B. Adresy ČR v2 již nekolidují. U tebe to bude nějakej problém ve vygenerované mapě z MapSource. Zkusil bych je všechny nakompilovat znova. Víc už mě nic nenapadá. Ahoj
  • 0

#58 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2011 - 13:14

DUsoft napsal/a:
vin-lin:
1) Vyndej z Oregona kartu
2) Odstraň z Oregona všechny mapy (zazálohovat předem se doporučuje)
3) Nahraj do Oregona jednu jedinou (tu problémovou) mapu Z MAPSOURCE - ne tu zazálohovanou verzi.
4) Vyzkoušej funkčnost.
5) Když OK, přidej další mapu a vyzkoušej až najdeš tu co dělá bordel.

Já takhle našel kolizi AdresyČR v1 s FW 4.16B a 4.17B. Adresy ČR v2 již nekolidují. U tebe to bude nějakej problém ve vygenerované mapě z MapSource. Zkusil bych je všechny nakompilovat znova.
Víc už mě nic nenapadá.
Ahoj


Tak ani toto nepomohlo, zkusil jsem to i s originálním typkem a bez úspěchu. Asi se s tím budu muset smířit no....
I tak ti děkuji za pomoc...
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#59 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 19:19

Mám problém s mapou TOPO Czech v navigaci Oregon 450. Nedávno jsem si aktualizoval software navigace a z mapy mi zmizely všechny vedlejší (bílé) silnice, i při maximálním přiblížení. Hlavní (žluté) silnice a polní cesty (čárkované) se zobrazují jako vždy. Když přepnu na režim automobil, tak navigace naviguje i po těch zmizelých, ale prostě se nezobrazí (je tam jen šedý podklad). Napadá někoho řešení, zdá se to podobné, jako předchozí případy. Přiblížení opravdu nehraje roli, mapa vždy fungovala, detaily pi přiblížení mám nastavené pořád stejně.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#60 bayern1932

bayern1932

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 23:34

zir37 napsal/a:
Mám problém s mapou TOPO Czech v navigaci Oregon 450. Nedávno jsem si aktualizoval software navigace a z mapy mi zmizely všechny vedlejší (bílé) silnice, i při maximálním přiblížení. ...


Asi před půl rokem se mi stalo totéž, dvakrát po sobě. Vůbec to nesouviselo s aktualizací firmware, prostě z ničeho nic silnice zmizely. Naštěstí se to stalo jen v aktuálním profilu. Když jsem se přepnul do jiného, bylo vše OK. Takže jsem pak ten postižený smazal a bylo to. Vysvětlení pro to nemám žádné, ale od té doby se to neopakovalo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama