Přejít na obsah


Fotka

Stoupani po lane - nejefektivnejsi zpusob


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#81 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 11:00

MedoMys: ten webshop mi prijde nejakej divnej. Nemuzu tam najit grigri2 - maji tam pouze jednicku a navic neni skladem. Jsou na tom z hlediska fyzicke prodejny lepe? Obecne mam zatim v planu nakoupit v RockPoint, kde jeste mohu realizovat slevu 5%.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#82 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 11:14

já nakupuju obvykle v hudy nebo hannahu, spoustu věcí mají předražených, ale lezeckej cajk většinou stovnatelný s ostatními a skladem
  • 0

#83 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 11:27

Ja se prave dival po ruznych webshopech a vysledek je takovej, ze co clovek usetri na koupi samotne, to zase projede na postovnem. Jinak v RP mam aktualne slevu 5%, pokud by se naslo vic lidi, dala by se pokorit i hranice 10% (uz jsem zhruba v polovine rozhodne castky, takze to neni az tak nerealne) a to by mohlo byt jeste zajimavejsi :-) Jinak ta slevova karta plati i v prodejnach Hannah ci Keen.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#84 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 11:39

S474N napsal/a:
MedoMys: ten webshop mi prijde nejakej divnej. Nemuzu tam najit grigri2 - maji tam pouze jednicku a navic neni skladem. Jsou na tom z hlediska fyzicke prodejny lepe?

Čoveče, ptal ses kde levně a dobře, tak ti odpovídám ;) Jsou levnější než Hudy a Rock Point a mají velký výběr. Firma funguje dýl než zmiňované dvě, tuším nějakých 15 let, co tam nakupuju, takže určitě není "divná" :) Jen omezili kamennou prodejnu a zaměřili se na internetový prodej. Na prodejně nějaké věci mají, ale ne takový výběr. Principem je objednat si a vyzvednout. Nevím, z jakého důvodu mají v nabídce grigri jen verze 1, možná že o dvojku není vůbec zájm ... Ale když se s nimi domluvíš, určitě nebude problém i verze 2. Jinak mívají občas akce, 20 - 50 % slevy, takže se dá nakoupit velice zajímavě.
  • 0

#85 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 11:46

MedoMys: jenze GG2 prave nemaji ani na tom webshopu. Proto jsem se ptal, jestli na webshop kaslou a jedou to stylem kamenne prodejny. Ted se dozvidam, ze je to presne naopak. Tak to uz vubec nechapu. Rad bych si ty ceny totiz porovnal, pred tim, nez se rozhodnu, kde presne nakoupim.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#86 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 11:50

napis jim email jestli a za kolik jsou schopni ho sehnat. grigr2 je v ceskych obchodech jeste relativne novinka a ne vsude ho vzali na vedomi. V hudy ho take podle eshopu nemeli skladem a po mailovem dotazu se ukazalo ze jich maji na krame dost.
  • 0

#87 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 11:57

Je ta dvojka opravdu tak převratně změněná? Já jí v ruce neměl, ale podle popisu snad je tam jen šikovněji upravená páčka, aby nesváděla k upuštění lana podávající rukou, nebo se pletu? // edit: uuuuž jsem si to našel. Menší, lehčí, i pro menší průměr lana :) Nic, pro co bych musel měnit.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#88 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 12:02

S474N napsal/a:
MedoMys: ten webshop mi prijde nejakej divnej. Nemuzu tam najit grigri2 - maji tam pouze jednicku a navic neni skladem. Jsou na tom z hlediska fyzicke prodejny lepe?

Obecne mam zatim v planu nakoupit v RockPoint, kde jeste mohu realizovat slevu 5%.


ona ta dvojka je v nasich obchodech jako novinka, neni to tak dlouho, co ji nemeli nikde.

grigri 2 mi nejlevneji ted prijde v hudy 1729
  • 0

#89 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 12:04

Citecka: no kdyz ta jednicka bude stat o X% mene, tak nemam problem, ale vzhledem k cenovemu rozdilu jaky tam maji si radeji ty dve kila priplatim.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#90 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 12:05

Citecka napsal/a:
Je ta dvojka opravdu tak převratně změněná? Já jí v ruce neměl, ale podle popisu snad je tam jen šikovněji upravená páčka, aby nesváděla k upuštění lana podávající rukou, nebo se pletu?


co jsem nekde cetl, tak by se dvojka mela kousnout ve chvili, kdy ve stresu drzis packu a pritom fofrem padas k zemi. ale taky jsem to nedrzel a jen kdysi davno tohle tusim cetl a snad to ted nepletu :)
  • 0

#91 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 12:24

Dain a Olik napsal/a:

Citecka napsal/a:
Je ta dvojka opravdu tak převratně změněná? Já jí v ruce neměl, ale podle popisu snad je tam jen šikovněji upravená páčka, aby nesváděla k upuštění lana podávající rukou, nebo se pletu?


co jsem nekde cetl, tak by se dvojka mela kousnout ve chvili, kdy ve stresu drzis packu a pritom fofrem padas k zemi. ale taky jsem to nedrzel a jen kdysi davno tohle tusim cetl a snad to ted nepletu :)

To se proslychalo nez prisla na trh, ale neni to pravda. Kdyz vezmes paku nadoraz a nedrzis druhej konec lana tak letis jako hruska.
Rozdil je akorat v tom, ze je o dost tezsi odblokovat ho bez vytazeni paky a zaroven pozmenili metodiku pouzivani tak aby se nestavaly stejny drzkopady jako s jednickou. Dost mozna by sla stejna metodika aplikovat i na jednicku. Kazdopadne to uz jsou veci ktery se az tak moc netykaji zamysleneho zpusobu pouziti ale spis jisteni prvolezce. Pro lezeni na stromy je pouziti stejne jako u jednicky (pokud nemas nejake tenke lano)
  • 0

#92 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 12:54

aha, diky za osvetu.
  • 0

#93 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 13:17

Osobne mam dobrou zkusenost s e-shopem vodahory.cz. Koukam, ze rozdil mezi Grigri 1 a 2 cini celych 30 Kc...
  • 0

#94 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 13:21

vodahory mohu taktéž velmi doporučit a zejména jejich ceny lan Beal jsou fakt super
  • 0

#95 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 17:54

Parkis napsal/a:Pro lezeni na stromy je pouziti stejne jako u jednicky (pokud nemas nejake tenke lano)

Nekde jsem cetl, ze rozsah pouziti ruznych tloustek lan je u dvojky sirsi, tzn. ze s tim tencim si dvojka spis poradi nez jednicka, ktera ma byt pouze na prumery 10-11mm.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#96 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 20:15

S474N napsal/a:

Parkis napsal/a:Pro lezeni na stromy je pouziti stejne jako u jednicky (pokud nemas nejake tenke lano)

Nekde jsem cetl, ze rozsah pouziti ruznych tloustek lan je u dvojky sirsi, tzn. ze s tim tencim si dvojka spis poradi nez jednicka, ktera ma byt pouze na prumery 10-11mm.

Vsak proto to pisu. Vetsina lidi tu ale pouziva lana kolem 10.5, takze jim to bude fuk.
  • 0

#97 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 23:25

zajímavé... lano statiku mám 10,0 a pokud budu kupovat dynamiku, tak 9,7 ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#98 FALCO_01

FALCO_01

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2011 - 8:57

Já občas nakupuji na www.popina.cz Popík je starej horolezec, dokáže poradit ve všech směrech a taky se sním dá v klidu pokecat. Mají malý obchůdek u nás ve městě. Mohu doporučit a ceny mají taky solidní. Jinak já používám Jumar+ petzl basic + osma. Při mojich 60kg mi to nedělá problém. :P
  • 0

#99 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 16:52

Zatim diky vsem za reakce. Jinak jsem nasel i nejake video:

  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#100 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 19:05

Pred par dny jste tu resili shopy pro nakup materialu. Osobne kupuji drazsi matros na netu, nebot Hudy a Rock Point podporovat nechci a ceny a sortiment (napr. jine znacky) jsou kolikrat nekde jinde. Nicmene nelze pocitat, ze usetrite desitky procent napr. na jumarech aj. vecech. Je treba si uvedomit, ze to neni vec na 1-2roky pouzivani, ale takova dlouhodobejsi investice. Proto si myslim, ze i to postovne je akceptovatelne. Mam skvele zkusenosti s shopem worksafety.cz (sidlo Kolin), Sambar.cz (Kladno) a ted nove i s hid.cz. Vsechny zminene shopy jsou vedeny klukama, kteri se aktivne v oblasti horolezeni/prum. lezeni/zachrany angazuji, tudiz umi i dobre poradit. U posledne zminovaneho je pri koupi nad 2,5k postovne a poplatek za druh platby zdarma a pri registraci je jeste nejaka sleva. Navic nakupem podporite dobrovolne sdruzeni zachranaru. Jednani bylo vzdy na velice profesionalni urovni a individualni.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama