Přejít na obsah


Fotka

Keš v černobylu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#41 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 21:54

kapsa napsal/a:
Na to se prave tesim, jedu ze Lvova na Krym. Primej vlak, 25 hodin jizdy a jizdenka za tri stovky luzkacem .... :)


Krása. My jeli před 5 lety z Prahy do Lvova, pak do Kyjeva, do Záporoží, dále do Simferopolu, odtud trolejbusem do Jalty, maršrutkou do Oděsy a vlakem zpět do Lvova. Příměstským do Užgorodu a tam odtud autobusem do Michalovců a vlakem do Prahy. Jediné zpoždění za tu dobu měl vlak z Michalovců do Prahy, tři hodiny. :D
Kamarádi strašně chtěli vyzkoušet "plackart" i když jsem je varoval. no, tak ho jednou vyzkoušeli. Muhehehe. ;)
Byla to parádní dovolená (v Záporoží mám známé, bylo to tam hodně náročné na játra).

Edit: kdyby to někoho zajímalo, tady je link: http://staff.cesnet..../Ukrajina_2006/.
  • 0

#42 ZuzP

ZuzP

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 22:17

stanny_Tigo napsal/a:
Krása. My jeli před 5 lety z Prahy do Lvova, pak do Kyjeva, do Záporoží, dále do Simferopolu, odtud trolejbusem do Jalty, maršrutkou do Oděsy a vlakem zpět do Lvova. Příměstským do Užgorodu a tam odtud autobusem do Michalovců a vlakem do Prahy. Jediné zpoždění za tu dobu měl vlak z Michalovců do Prahy, tři hodiny. :D
Kamarádi strašně chtěli vyzkoušet "plackart" i když jsem je varoval. no, tak ho jednou vyzkoušeli. Muhehehe. ;)
Byla to parádní dovolená (v Záporoží mám známé, bylo to tam hodně náročné na játra).

Edit: kdyby to někoho zajímalo, tady je link: http://staff.cesnet..../Ukrajina_2006/.


To zní jako parádní cesta. :) Díky za link, s chutí si počtu, porovnám zážitky ze známých míst a kouknu na fotky.

Ukrajinské vlaky si taky nemůžu vynachválit, i když předesílám, že jednou jsem zažila zpoždění 2,5 hodiny (při nočním přesunu Kyjev-Cherson). Ale to byla výjimka potvrzující pravidlo. :)
A co má kdo proti plackartům? To má teprve tu správnou šťávu. ;)

Taky hážu v plen fotky, třeba to někoho naláká k bližšímu průzkumu východních končin: http://www.dzm.com/~...to/ukraine.html
  • 0

#43 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 22:18

komarovi napsal/a:


Díky, přesnější popis toho jak se s radiací tělo vyrovnává tu chyběl.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#44 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2011 - 6:25

ZuzP napsal/a:

stanny_Tigo napsal/a:
Krása. My jeli před 5 lety z Prahy do Lvova, pak do Kyjeva, do Záporoží, dále do Simferopolu, odtud trolejbusem do Jalty, maršrutkou do Oděsy a vlakem zpět do Lvova. Příměstským do Užgorodu a tam odtud autobusem do Michalovců a vlakem do Prahy. Jediné zpoždění za tu dobu měl vlak z Michalovců do Prahy, tři hodiny. :D
Kamarádi strašně chtěli vyzkoušet "plackart" i když jsem je varoval. no, tak ho jednou vyzkoušeli. Muhehehe. ;)
Byla to parádní dovolená (v Záporoží mám známé, bylo to tam hodně náročné na játra).

Edit: kdyby to někoho zajímalo, tady je link: http://staff.cesnet..../Ukrajina_2006/.


To zní jako parádní cesta. :) Díky za link, s chutí si počtu, porovnám zážitky ze známých míst a kouknu na fotky.

Ukrajinské vlaky si taky nemůžu vynachválit, i když předesílám, že jednou jsem zažila zpoždění 2,5 hodiny (při nočním přesunu Kyjev-Cherson). Ale to byla výjimka potvrzující pravidlo. :)
A co má kdo proti plackartům? To má teprve tu správnou šťávu. ;)

Taky hážu v plen fotky, třeba to někoho naláká k bližšímu průzkumu východních končin: http://www.dzm.com/~...to/ukraine.html

Plackarty sou bezvadný...měl jsem tu možnost jet na ukrošce i první třídou, tam nešly otevřít okna a klimatizace šla je nom za jízdy takže třeba při hodinový čekačce ve lvově sme mysleli že umřeme. Na plackartě jsme pohodlně odvezli kola s veškerou bagáží a člověk se tam i pohodlně vyspal. Otevřel si okno a měl příjemný vzdoušek. Na cestování po ukrajině plackartu jednoznačně doporučuju...:)
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#45 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2011 - 8:34

Plackart je ZLO! :) Kromě jedné cesty jsme používali klasický "kupejnyj" a to je prostě pohoda. Člověk má soukromí, atd. Okna nám šla otevřít vždy, pravda je že několikrát to dalo DOSt zabrat, ale nakonec se podařilo.
  • 0

#46 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2011 - 9:24

esi vony ty plackarty nakonec nebudou bezvadny zlo.. se zkuste domluvit :)
  • 0

#47 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2011 - 9:37

Diky za odkazy, kouknu se vecer. Ja jezdim na Ukrajinu taky celkem pravidelne ale nikdy jsem tam jeste nejel takovou streku vlakem a dost se na to tesim. Predpokladam ale, ze to bude podobne jako jinde na vychode - mam uz vyzkousenej kus transsibirske magistraly + napric pres Mongolsko a i tam byly vlaky uplne v pohode. Ted budu jen par dnu na Krymu a pak asi stejnou cestou zpatky + zastavka na nejakou tu kesku ve Lvove a okoli.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#48 ZuzP

ZuzP

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2011 - 9:55

stanny_Tigo napsal/a: Okna nám šla otevřít vždy, pravda je že několikrát to dalo DOSt zabrat, ale nakonec se podařilo.

Pravá legrace je, když okno nejde zavřít. :) Tohle se nám stalo při jedné noční cestě (v kupátkovém voze) z Krymu do Kyjeva - v okně zůstala malá štěrbinka, se kterou si neporadila průvodčí ani spolucestující chlapík, tak jsme nad tím nakonec mávli rukou, protože večer bylo beztak horko. Když jsem se vzbudila v půl čtvrté v noci, jektaly mi zuby, na nohy mi ledově fičelo a měla jsem pocit, že absolvuju noc ve sněhové vánici v Himalájích. :) Ale navzdory těmhle občasným mouchám jsou ukrajinské dálkové vlaky super.

kapsa napsal/a:Ted budu jen par dnu na Krymu a pak asi stejnou cestou zpatky + zastavka na nejakou tu kesku ve Lvove a okoli.

Na Krymu musí být touhle dobou před začátkem sezóny krásně liduprázdno. A Lvov je nádhera za všech okolností. :) Určitě pak dej na web fotky.
  • 0

#49 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2011 - 10:03

ZuzP napsal/a: Na Krymu musí být touhle dobou před začátkem sezóny krásně liduprázdno. A Lvov je nádhera za všech okolností. :) Určitě pak dej na web fotky.

Spolehni se, kvuli foceni chci zustat na zpatecni ceste ve Lvove celej den. A na Krymu chci hlavne do hor, tam ted tuplem nebude ani noha. Snad stihnu i to FTF co tam uz nejaky ten patek ceka .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#50 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2011 - 16:23

Zajímavá vizualizace.
http://www.irsn.fr/F...ideo_nuage.aspx
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#51 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2011 - 19:18

swotty napsal/a:
Nechce jít ulovut někdo keš v černobylu coord.info/GC2TCHE
Sice už je archivovaná, ale keš tam zřejmě pořád je. Docela zajímavé místo na keš B) A jen kousek od elektrárny




Uz asi dva roky se mluvi o zajezdu na UK, tak jsem zvedavej, za jak dlouho tam pojedem. :D:D:D
  • 0

#52 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 23:20

rasg napsal/a: Uz asi dva roky se mluvi o zajezdu na UK, tak jsem zvedavej, za jak dlouho tam pojedem. :D:D:D

Jeste lepsi je o tom jen nekecat a radeji jet, za tu dobu, co se tu o tom keca jsem na UA uz potreti. Zdravim z Krymu. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#53 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2011 - 7:39

Tato keš má 35 sledovaček, tak se divím, že to sem ještě nikdo nedal. Má své FTF ;)

GC2TCHE

http://liska.de/webl...gory/geocaching
  • 0
mishiczka1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama