Přejít na obsah


Fotka

Neuznani logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#1 Palacinka

Palacinka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2011 - 19:31

prave jsem smazala dva logy u kese, protoze dle meho nazoru nalezeni prazdne skryse nelze uznat jako zalogovani. Rada bych znala ase nazory, diky..
  • 0
hledam, hledas, hledame..

#2 safarici

safarici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2011 - 19:35

Je to podle me na zvazeni ownera, uz se mi stalo, ze jsem prisel k cerstve vymudlene kesce. Nafotil jsem to, ownerovi poslal popis, kde se keska nachazi, v jakem je stavu a prilozil fotku a on sam mi napsal, ze je to spravne misto, ale vymudelene, ze to pujde zkontrolovat a ze ja si mam zalogovat jako Fount it. To me pripada v pohode a asi bych postupoval stejne na mych keskach, kdyby se na nich prihodilo neco podobneho.
  • 0

#3 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2011 - 19:38

Je to tvoje krabička a konečné rozhodnutí je právě na tobě. Záleží vše na domluvě, někdo by jim to nechal a i tak by to bylo podle mě v pořádku. Možná tě měli nejdřív kontaktovat, to tě asi naštvalo nejvíc, ne? Že se tě ani nezeptali.
  • 0
mishiczka1

#4 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1158 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2011 - 19:47

wabicek ma pravdu: pokud neni zapsany v logbooku, mas pravo log smazat. Zalezi na tobe a na okolnostech. Taky se mi povedlo najit misto ulozeni cache a cache ne, owneri mi pak na zaklade fotodokumentace umoznili ucinit FI. Nejak mam ale pocit, ze se stava pro nektere tento pristup normou, aneb bez ptani se ownera automaticky pisi FI a vznikaji pak logy typu "Cache jsem nenasel, ale misto ano, proto si loguji jako FI" (blici smajlik). Dalsi zajimavosti je, jak se nekdy pri disable cache kvuli jeji ztrate objevi nekolik "opozdenych" FI logu... No je to na tobe a tvem posouzeni daneho pripadu (jo jinak si myslim, ze ciste teoreticky take muzes smazat FI log, ktery obsahuje text, kterym se porusuje zakon, resp vyzvat kacera, aby si napsal log jiny, nezavadny...)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#5 GK

GK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2011 - 20:25

Jako owneři jsme to řešili u kešky, kterou furt někdo kradl tak, že jsme prvnímu, kdo místo správně určil a napsal, že nic nenašel log uznávali. Pokud je ale keš zavřená a nějaký vykuk přesto zaloguje s tím, že objekt našel, nikde jinde být nemohla a tak loguje, tak mažeme bez milosti. Když nic jiného, tak je aspon slušnost se ownera zeptat, jestli zalogovat může.. povolila bych to třeba někomu, kdo se štrachá kraj světa a podruhé už nepojede, ale fakt jen kdyby měl smůlu a vymudlili to těsně před ním.. je to hra, o nic extra nejde a holt je prostě někdy blbej den.. taky nám vykradli Vyškov den před odjezdem na lov..
  • 0

#6 Palacinka

Palacinka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2011 - 21:04

no mne spis na tom vadi, ze pak tam ani krabicka nemusi byt. Vichni budou logovat jen ukryt..no a pak ze kdyby jeden co to zalogoval, ale hned dva(jeden dost zpetne¨) a pritom dalsi clovek co mel smulu tam byl uz dvakrt u prazdne skrye a nedovolil si to napsat jako nalez. takze v ramci spravedlnosti jsem smazla oba a napsala jim tedy email.
  • 0
hledam, hledas, hledame..

#7 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2011 - 21:08

Ještě kdyby našli rozbitou schránku...ale když tam nic nebylo, tak podle mě je to jasný DNF. Ale už jsem zažil found it na vypnuté varské mysterce, kde chybělo důležité technické zařízení pro výpočet finále (údržba) a chyběla i krabička. Nebyli to žádní začátečníci. Prostě napsali, že si souřadnice dopočítali bez onoho zařízení a mikrošku na závěr dodali za svého. Takže stačí mít v batohu dost filmovek :D
  • 0

#8 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2011 - 21:12

Nemůžu se teď okamžitě pro odstávku GC.com podívat, o kterou keš jde, ale jestli jak hádám, o VUGTK, pak určitě počítej s tím, že ti časem přibude jeden opožděný log ode mne, z 30. října loňského roku, tuším. Dluhuju jich jen z toho týdne ze severnu Phy ještě dobrých dvacet. :) A k otázce uznávání "nálezů" prázdné skrýše plný souhlas s příspěvky výše. Je to na tvé libovůli. Osobně bych asi prvnímu/prvním několika, kdo se k tomu natrefí po vymudlení a před disablováním možnost změnit si DNF na FI nabídnul, pokud by o to stál. Takový přístup má výhodu v tom, že motivuje kačery k hlášení DNF a pomáhá tedy rychle odhalit případný problém.
  • 0

#9 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1197 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2011 - 21:17

A jeden z těchto logů patřil otci zlého reviewera, takže máš průšvih :D Ne, otci jsem vysvětlil, že nestačí najít keš, ale musí se zapsat i do logobooku, takže pokud tam není, má bohužel smůlu. Nicméně já osobně na tom na svých keších tak nebazíruji - pokud je mou chybou, že logbook chybí, ale keš je nalezena, logy uznávám i bez zalogování.
  • 0

#10 akim.cv

akim.cv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2011 - 22:04

Teď zrovinka řeším podobný problém - včera si jeden lovec napsal FI v této podobe: Díky za keš - něměl jsem sebou tužku tak jsem se nezapsal. A udělal to hned na třech. Napsal jsem mu že takhle to nefunguje, že tam bude muset ještě jednou a když ne tak že mu jeho logy smažu. No a zatím se neozval, počkám týden a pak budu konat. Je ze stejného města jako já a keše nejsou daleko. Záleží jen na něm jak se k tomu postaví.
  • 0

#11 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2011 - 22:22

akim.cv napsal/a:
Teď zrovinka řeším podobný problém - včera si jeden lovec napsal FI v této podobe: Díky za keš - něměl jsem sebou tužku tak jsem se nezapsal. A udělal to hned na třech. Napsal jsem mu že takhle to nefunguje, že tam bude muset ještě jednou a když ne tak že mu jeho logy smažu. No a zatím se neozval, počkám týden a pak budu konat. Je ze stejného města jako já a keše nejsou daleko. Záleží jen na něm jak se k tomu postaví.


V tomhle pripade se podepisuju klacikem namacenym v blate, nebo ho opalim zapikem, kdyz je nejakej po ruce.:D:D:D
  • 0

#12 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 07 May 2011 - 0:58

Hlavně pamatujte na to, že to má být v první řadě hra a ne úředničina.:)
to akim.cv: A byly tužky v těch zmíněných keších?
  • 0

#13 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 07 May 2011 - 9:34

akim.cv napsal/a:
Teď zrovinka řeším podobný problém - včera si jeden lovec napsal FI v této podobe: Díky za keš - něměl jsem sebou tužku tak jsem se nezapsal. A udělal to hned na třech. Napsal jsem mu že takhle to nefunguje, že tam bude muset ještě jednou a když ne tak že mu jeho logy smažu. No a zatím se neozval, počkám týden a pak budu konat. Je ze stejného města jako já a keše nejsou daleko. Záleží jen na něm jak se k tomu postaví.

A stane se ti něco, kromě raněné ješitnosti, že neuplatníš svoje právo smazání? Buď tam byl a buzeruješ ho vcelku zbytečně, nebo tam nebyl a je to jeho problém, jestli má falešné body. Neboj, ty tvoje body tímto neubudou.
  • 0
Don't panic!

#14 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 07 May 2011 - 9:42

Ale notak, ješitnosti a tydle kecy bych sem netahal. Owner má právo (i povinnost) to kontrolovat. Tečka. (Já to nekontroluju.)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#15 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1158 příspěvků(y)

Publikováno 07 May 2011 - 9:58

presne jak pise honny.
mimochodem to, ze musis najit cache a zapsat se do logbooku je prave to, cim se lisi geocaching a waymarking (pokud to tedy chapu dobre). Ja jsem taky byl na http://coord.info/GC1CCF4 asi 10x nez jsem to nano nasel. To jsem si mel taky napsat FI, kdyz jsem 100% byl na spravnem miste? Asi ne, ze...
Jen ho tam klidne posli znova, kdyz to ma blizko ;):pB)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#16 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 07 May 2011 - 10:13

Ja se jednou na dovoleny podepsal stavou z rozmackanych listu, otisk prstu je taky podpis, ne? Setkal jsem se taky s tim, ze "Nemam tuzku, tak posilam fotku logbooku". Je to taky OK, nebo o takovehle situaci pravidla mlci? Dik
  • 0

#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 07 May 2011 - 10:21

nosferatu XIII.

Je dost rozdíl, když cache najdeš a nemáš se čím zapsat (jestli to tak skutečně bylo, teď nechme stranou) a když cache nenajdeš a jenom jsi byl poblíž.
Waymarking nemá vůbec krabičky, je trošku o něčem jiném nejen, co se týče logování.
  • 0

#18 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 07 May 2011 - 10:24

poohDA napsal/a:
Setkal jsem se taky s tim, ze "Nemam tuzku, tak posilam fotku logbooku". Je to taky OK, nebo o takovehle situaci pravidla mlci? Dik

Mlčí, ale pro většinu normálních autorů je to Ok. Mně osobně by stačil i slovní popis skrýše (samozřejmě pokud třeba cache není někde na stromě apod.).
  • 0

#19 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1158 příspěvků(y)

Publikováno 07 May 2011 - 11:16

to poohDa: beru jen otisk prstu ve vlastni krvi B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#20 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 07 May 2011 - 12:02

Příspěvek z plzeňského geowebu, názor ať si každý udělá sám:

Tak tohle jsme ještě neviděli. Na naší keši "Vlastin dub - GC1BA2R, se nám objevil následující log - cit: August 28 by V&A (73 found)
Odloveno pri ceste z Plzne. Bohužel, kešku nekdo ukradl :-(
Nechápeme jak si někdo dovolí zalogovat veřejně kešku, kterou vůbec nenašel a klidně jí prohlásí za ukradenou.
Samozřejmě jsme ihned vyjeli na kontrolu a keška byla na svém místě a v pořádku. Tak nevím jestli jen jeli okolo a nebo se jim nechtělo hledat.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama