Přejít na obsah


Fotka

eTrex 10, 20, 30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
358 odpovědí na toto téma

#101 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 9:17

Díky za názor... Určitě je to o preferencích. Mně by se hlavně líbilo to, kdyby to umělo svižněji pracovat s map. podklady. To cukání při scrollingu mně totiž leze pěkně krkem :( Jinak mně Vista přijde taky více jak dostatečná.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#102 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 9:24

Dvacítka má v balení jen tu "machršňůrku"
  • 0

#103 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 9:45

Coz eTrexy mely vzdycky, a dokazali jsme s tim zit. Ostatne, eTrexy jsou tak male, ze se daji strcit do kapsy. Karabina na eTrexu mi prijde trosku tezkotonazni reseni.
  • 0

#104 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 11:55

No hlavně jde asi o to (např. v mém případě), že když jdu horším terénem, tak mít něco takového v kapse, nebo na krku na šňůře je těžký opruz a navíc si to koleduje o úraz "nosiče", nebo samotného eTrexu :) Mně přijde jako dobrým řešením mít přístroj rozebiratelně spojen např. s batohem (resp. s nějakým očkem, co bývá na popruzích). A na tohle jsou např. Oregána celkem dobře stavěné.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#105 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 12:12

Fakt si myslis, ze GPSka, ktera se kdesi za tebou blemba na batohu, ze je bezpecneji ulozena nez kdyz je zastrcena nekde v kapse? (bud tvoji, nebo v kapse batohu.) :o
  • 0

#106 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 12:16

Nene, tak jsem to nemyslel -- pro ilustraci přikládám odkaz na obrázek, který to vystihuje. Navíc Oregon má tu klipsnu, takže má to spojení větší vůli lze ho tak částečně ovládat bez toho, aby se odepnula ona klipsna.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#107 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 12:43

Firestone- napsal/a:
Nene, tak jsem to nemyslel -- pro ilustraci přikládám odkaz na obrázek, který to vystihuje. Navíc Oregon má tu klipsnu, takže má to spojení větší vůli lze ho tak částečně ovládat bez toho, aby se odepnula ona klipsna.


Tohle - karabina - je ale i pro vistu. Uvazuju o tom - sem tma na krku zrcadlovka, na zadech batoh, pres rameno stativ ... (uznavam, mel jsem to takhle asi 3x v zivote, ale.. ;)) ...
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#108 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 13:55

Jo tak tohle je fajné řešení! Pokud to bude i pro nové eTrexy, tak by to bylo zupa!
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#109 Labsky

Labsky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 15:30

Jenom krátké srovnání výhod a nevýhod eTrex Venture a a Oregon 450t eTrex Oregon 450 několik barevných schémat jenom možnost vložit JPG jako pozadí výběr z asi 20tónů jedna tónová sada možnost zapsat poklad ručně nelze -jenom stáhnout z GC.com možnost měnit poklady na body nelze možnost mazat vybrané body přímo v GPS nelze, pouze přes PC Zapisuje nálezy pokladu do kalendáře nezapisuje nic-jen eviduje nález lze změnit vyhledání směru mezi přímým a autoroutingem na 2 kliknutí musí se změnit celý profil ca 6klk Nevýhoda neumí načíst listing Výhoda načte listing Celkem shrnuto ne každá inovace (draze uživatelem zaplacená) je ku prospěchu uživatele. Ovladatelnost Oregonu uživatelsky komlikovanější a nenabízí takovou škálu možností jako eTrex. Zbývá jen ta parádička dotykového displeje. a až se ho párkrát mimovolně dotknete a zjistíte že je změněná konfigurace-to je překvapení. Jinak nikomu nic nevnucuji každý má své pro a proti. Jenom jsem chtěl na tyto věci upozornit. Pokud se někde mýlím opravte mě.
  • 0

#110 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 16:29

U Oregonu jde myslím zamknout obrazovka. Co se týká nových eTrexů, že by neuměly načíst listingy, to se mi nezdá. A s tím záznamem do kalendáře jsem nepochopil jak to myslíš a u kterého přístroje. U Oregonu lze bez problému zjistit datum i čas nálezu. Edit : tedy pokud sem pleteš Venture, tak tady je diskuze o nových modelech eTrexů.
  • 0

#111 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 17:09

U Oregona samozřejmě JDE změnit vyhledání směru mezi přímým a autoroutingem bez nutnosti jít až do profilu, změní se to jednoduše přes tl. "kam vést". Z mapy je to na 3 kliky (návrat do menu - kam vést - změna routingu) Mimoto si to menu celé můžeš v každém profilu nastavit zcela podle toho jak chceš (i schovat jeho jednotlivé položky), takže i změna celého profilu se dá uskutečnovat na 3 kliky. Zámek obrazovky je samozřejmě přítomen :-) Zvuková znamení se sice nedají měnit. ale pro každou operaci je jiné (1x pípnutí příprava na změnu směru u autonavigace nebo dosažení (postupného) cíle, 2x pípnutí - změna směru teď)... Zbytek je o osobních preferencích, například kalendář jsem nepoužil ani jednou a měnit poklady na body jde, jen tam ten poklad zůstane taky (taky jsem to ještě nepoužil). Sorry za offtopic :-)
  • 0

#112 People

People

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2011 - 19:47

vo svajciarsku je uz dostupna 30. Jeden eshop ju ma skladom. Cakam na peniaze a kupujem. 20 v polke mesiaca a 10 koncom mesiaca.
  • 0

#113 maxpower

maxpower

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 15:36

People napsal/a:
vo svajciarsku je uz dostupna 30. Jeden eshop ju ma skladom. Cakam na peniaze a kupujem. 20 v polke mesiaca a 10 koncom mesiaca.

V italii pres ebay uz je taky nejen ze vychazi lepe nez z US ale je to EU takze zadne clo ani dph. Ted uz zvazuju jestli nepockat na ceskou zaruku a ne tu italskou. :-)
  • 0

#114 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 17:46

Nenašel už někdo na netu nějakou zahraniční recenzi popř. "první pohled"?
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#115 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 17:47

HaLuMa napsal/a:
Coz eTrexy mely vzdycky, a dokazali jsme s tim zit. Ostatne, eTrexy jsou tak male, ze se daji strcit do kapsy. Karabina na eTrexu mi prijde trosku tezkotonazni reseni.

Nevím jak to má nová řada, ale ani u starýho eTrexu to nemusí být nutně těžkotonážní řešení. Nemusíš tam dávat velkou horolezeckou karabinu, ale obyč malou hliníkovou (70mm/15g) z boxu "vše za 30" odněkud z Baumaxu.
  • 0

#116 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 19:03

Safra -- a ta šňůrka šla tím malým očkem protáhnout? To je fajné řešení. Nevíš k čemu byla ta šňůrka primárně určena? Abych to mohl lépe v těch hobby marketech hledat. Díky za inspiraci.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#117 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 20:55

Don82 napsal/a:
Nenašel už někdo na netu nějakou zahraniční recenzi popř. "první pohled"?

Problém bude asi v tom, že (nejen) Garmin bere EU jako 2. ligu. Tudíž nejdřív to je v USA a Asii a pak u nás. Koukal jsem na YT na singapurská uživatelská videa (kamoš tam teď kupoval etrex 20 za 300 sg dolarů).
Sranda byla, když líčil, že se mu na Oregona 450 vysmáli, že to je prý dávno out a že to už nikde neberou, tak tedy koupil etrexe ;)
  • 0

#118 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 9:06

Heh, když je Oregon 450 out, tak co je pak IN? :) Snad ne Montana... Ono zase ty nové eTrexy mně nepřijdou jako nějaký velký technologický pokrok...
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#119 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 9:11

Na pultě mají etrexy a montany a prý by se snad dala sehnat o550. Takhle to tam prostě je, na dálku jsem dělal konzultanta kámošoj, co tam zůstal, když jsme byli na jaře v JV Asii.
  • 0

#120 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 9:13

Firestone- napsal/a:
Heh, když je Oregon 450 out, tak co je pak IN? :) Snad ne Montana... Ono zase ty nové eTrexy mně nepřijdou jako nějaký velký technologický pokrok...


No, v low-end kategorii to pokrok je, ne?
Spise mne prekvapuje, ze ignoruji tu stredni tridu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama