Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Stage s paměťovou kartou


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
46 odpovědí na toto téma

#1 kutitko

kutitko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 15:41

Zdravím, mám takový problém. Chtěl bych založit multikeš, ale jako poslední stage před finálkou bych chtěl vytvořit formou paměťové karty a na ní poznámka se souřadnicemi. Mohu to tak udělat? Pokud ano, tak musím do poznámek napsat např. že je k vyřešení potřeba PC? A ještě technický dotaz: paměťovou kartu chci přidělat magnetem...neporuší se data na ní?
  • 0

#2 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 15:45

Data by se porusit nemela, ale neni to dobry napad. Je otazkou casu, kdy tam nekdo zanese bud cilene nebo nechtene nejakou breberku...
  • 0

#3 kutitko

kutitko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 15:46

Ok, díky. V tomhle případě budu doufat, že se to žádnému kačerovi nebude chtít udělat...:)
  • 0

#4 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 15:46

1. magnet na datove nosice neni obecne dobra volba. 2. priprav si plno pametovych karet do zasoby, protoze hlasky o nefunkcnosti karty budes do logu dostavat asi docela casto. ;);) 3. za zavirovani pocitace asi nebudes v kacerske komunite obliben.
  • 0

#5 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 15:47

Magnet by data porusit nemel ale do PC by si cizi pametovku, ktera lezi notabene ve vlhku a buh vi co "lezi na ni" strcil jen ......
  • 0

#6 sffh

sffh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 15:51

Rekl bych, ze kdo ma Windows, ma antivirak (nebo nema rozum), kdo ma Linux, ma Linux (aplikovatelne i na BSD), a kdo ma Mac, ma Linux (i kdyz to vetsinou vubec netusi). Jednou jsem takhle chodil asi pul roku s flashkou, co mela virus v zavadecim sektoru, protoze mi ho tam kdosi zanesl, kdyz mi tam neco kopiroval, ale zadny z mych pocitacu to neschytal, protoze mel bud antivirak, nebo Linux. :) Po pul roce jsem ty data konecne prestal potrebovat, takze format a bylo po nakaze. Ja bych se toho nebal.
  • 0
Garmin Oregon 550t + TOPO Czech PRO 2010

#7 kutitko

kutitko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 15:52

Jak tak koukám, tak svůj nápad odhodím do věčných lovišť:D...ikdyž, sffh mi dodal odvahu:)
  • 0

#8 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 15:53

Jinak se zkus podivat po foru... Uz se to tu resilo dokola mockrat... :( Jednak jako moznost stage, jako moznost cache a jako privesek k TB s moznosti nahravat tam fotky... Tak pohledej, je tam spousta nazoru a napadu... ;)
  • 0

#9 kutitko

kutitko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 15:56

právě že jsem hledal, ale našel jsem pouze: jaká karta do té a té GPS,...
  • 0

#10 sffh

sffh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:03

Mozna to zkus nacpat aspon do nejake tictacovky nebo filmovky, nebo tak, at na to neprsi, nelezou po tom slimaci apod. Kdyz to este navic strcis do takoveho toho samozaviraciho pytliku, tak by s tim snad aspon po strance hygieny sveho osobniho pocitace nikdo problem mit nemel. :)
  • 0
Garmin Oregon 550t + TOPO Czech PRO 2010

#11 kutitko

kutitko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:04

Jj, jinak jsem to ani nemyslel...přeci nebudu házet paměťovku někam do trávy:). Jenom teda, jestli někdo nevíte ty vlákna?...
  • 0

#12 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:05

kutitko napsal/a:
právě že jsem hledal, ale našel jsem pouze: jaká karta do té a té GPS,...

http://www.geocachin...400#post_249400
http://www.geocachin...443#post_223443
atd... ;)
  • 0

#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:10

A nebylo by nejlepsi pripevnit treba na nejakej parez kovovej stitek s vyrazenymi info ?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:14

No, sffh především demonstroval tu neskutečnou ... no, dejme tomu vlastnost, díky které se viry (také) vcesele množí a přežívají i ty "vykopávky" - a předev ším rootkity. No potěš koště za takovýho kamaráda :o Vykašli se na to, datová schránka jako stage je skutečně blbost. PS: dělám v počítačích od roku 1992.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:34

No pokud by to udelal formou treba fotky, tak se ta karta da strcit do fotaku (a odpada moznost zavirovani Windows, ze?).
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#16 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:39

Jak narvu SD do SONY? Mám si vzít kladívko a nožík? :D Vážně se předpokládá, že na keše se chodí s NB? :o
  • 0

#17 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:42

kutitko: Citecka to vystihl, já bych se takové "promiskuitní" paměťovky taky štítil, tedy můj počítač by se jí štítil. Navíc přínos je diskutabilní - pro opsání několika číslic musím vláčet s sebou do lesa notebook, brrr. S474Nův nápad s foťákem má slabinu v tom, že bys tam musel dát od každého používaného typu karty jednu. A že bych měl chuť odpálit si drahý foťák potenciálně poškozenou nebo vlhkou kartou, to tedy nemám.
  • 0

#18 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:47

Jestli už tam mermomocí chceš mít datový nosič, vypal CD. Sice to ostatní neochrání před TEBOU, pokud tam necháš vira ty, ale nikdo další už ho nepřidá. Už jsem takovou keš potkal. Ale jinak je to pitomina. Nešikovné.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#19 kutitko

kutitko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:56

Tak ono mi to přišlo jako zajímavé zpestření jednotvárných multin typu: spočítej kolik hlav má ta a ta věc,... A na místo toho bych chtěl udělat keš s vyšší obtížností, ale odkazy na další místa by byly pouze textové a konečná stage by byla pro fajnšmekry. Citecka: s tím CD je to dobrý nápad:)... Jinak: nevím, proč by jste všude tahali notebook...copak neznáte PDA(což by teda ale s CD nešlo no...)?B)
  • 0

#20 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:59

Prohlížím si svého digitálního asistenta ze všech stran, ale žádnou škvíru na něm nenacházím. A i kdybych našel, paměťovku v lese nalezenou bych do něj nevložil...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka