Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Stage s paměťovou kartou


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
46 odpovědí na toto téma

#21 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 16:59

PDA - opět více typů karet, možnost odpálení anebo viru. A nech tu keš blízko silnice - když tam s tim notasem pojedou :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#22 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 17:01

Notebook nemám a do PDA bych si cizí kartu taky nestrkal. Když už něco takového chceš páchat, tak tam udělej alternativu (třeba o kilometr delší) kde ta technika potřeba nebude. Ať už pro ty co ji nemají, nebo pro případ že by něco přestalo fungovat.
  • 0

#23 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 17:01

kutitko napsal/a:
Tak ono mi to přišlo jako zajímavé zpestření jednotvárných multin typu: spočítej kolik hlav má ta a ta věc,... A na místo toho bych chtěl udělat keš s vyšší obtížností, ale odkazy na další místa by byly pouze textové a konečná stage by byla pro fajnšmekry. Citecka: s tím CD je to dobrý nápad:)...
Jinak: nevím, proč by jste všude tahali notebook...copak neznáte PDA(což by teda ale s CD nešlo no...)?B)

Pokud by na te karte mel byt jen textovy soubor, tak plati to co jsem napsal nahore. Je to zbytecne slozite :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#24 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 17:06

Mi to připadá jen jako další ptákovina. Za chvíli aby s sebou kačeři na výlety tahali vozejk se všemožnou výbavou.
  • 0

#25 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 17:09

tak medium .. staci neco co je read only .. ale CD cko (treba i to mini) je asi na tebe velke, ze? :)) spis bych se bal ze si to lidi budou odnaset, nez zrovna toho viru ..
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#26 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 18:11

Použij QR kód, čtečku si každý může instalovat i do chytrého mobilu.
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#27 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 19:55

Mě se to zakomponování zdá jako dobrej nápad (formátuju PC co měsíc až dva :D ), ale opravdu by nějakou neelektornickou paměťovku. Te%d jde o to, jak by ta multina byla dlouhá (Na několikakilometrovou T4 nebo i krátkou T5 bych si noťas nebral - např karta na komíně
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#28 kutitko

kutitko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 20:07

Teď zkouším ten QR kód...to mě opravdu nenapadlo a možná by to mohlo i jít:)...Jinak, plánuji T zhruba 1,5 až maximálně 2,5, ale s obtížností to bude větší číslo:)
  • 0

#29 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 20:11

Tak jako úplná ptákovina mě to zase nepřipadá, je to netradiční...taky by se dal na kartu uložit soubor s POI pro Garmina a souřadnice, hint nebo komentář schovat tam...
  • 0

#30 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 173 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 20:39

Když do listingu napíšeš, jaké vybavení je potřeba, tak není co řešit. Existuje spousta kešek, k jejichž odlovi je třeba nějaké technické vybavení (BT, wifi, lezecké náčiní, potápěčcké náčiní, IR baterka, broďáky, lodě, žebříky), tak co? SD karty mají mechanický přepínač na přepnutí do režimu Read Only. Takže zamknout a táhlo odlomit - a není třeba se bát žádné breberky.
  • 0

#31 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 21:58

kutitko napsal/a:
Jak tak koukám, tak svůj nápad odhodím do věčných lovišť:D

Před lety jsem měl nápad podobný, a takto skončil. A jsem rád.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#32 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 22:00

Tak třeba tahle GCX515 přesně na stejném principu funguje už 5 let.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#33 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2011 - 1:08

motty.rt napsal/a:
Mi to připadá jen jako další ptákovina. Za chvíli aby s sebou kačeři na výlety tahali vozejk se všemožnou výbavou.


Tak me to naopak prijde v pohode, pokud bude predem z listingu zrejmy ze se na to mam pripravit a nezjistim to az po 10 kilacich nekde vprostred lesa. Furt lepsi tohle, nez nablblej chirp. Ty chirpovky vubec nechapu jak muzou projit, to ja chapu jako kes ktera me nuti koupit si HW od konkretniho vyrobce (coz nikdy neudelam), tedy dle meho nazoru je to kes reklamni, tedy proti pravidlum. Oproti tomu pametovka je nezavisle medium a precist ji muze kazdej na cem chce, tak proc ne?
  • 0

#34 sffh

sffh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2011 - 1:57

K tem Chirpum - libi se mi jejich technicke reseni a moje masinka si s nimi poradi, ale tohle me taky napadlo. Ale tak oni taky musi fungovat na nejakem pasmu a s nejakym protokolem. Podle me jde jenom o to, pokud to ma nejak dostupne API, tak ho nastudovat, pokud nema, tak ho "odposlouchat" a naimplementovat... Ale pokud bych je nekde pouzil, tak bych v soucasnem stavu nejspis poskytl i nejakou alternativu.
  • 0
Garmin Oregon 550t + TOPO Czech PRO 2010

#35 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2011 - 7:18

Nechápu tu neustálou snahu znepřímemňovat ostatním kolgům život (nalezení keše) bezdůvodnou komplikací získání souřadnic kam dál, notabene v terénu. Raděj by ses měl zamyslet nad umístěním keše, aby z té procházky lidi něco měli, abys ukázal hezké místo, něco zajímavého, mimořádného... Pochopitelně, že když bude mít keš nápad, tak to může být o to lepší, ovšem na tahání notebooku na zádech lesem, nic pozitivního nevidím. Navíc není nic horšího, než když vyrazíš na odlov a v půlce cesty zjistíš, že ti něco potřebného schází.
  • 0

#36 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2011 - 7:27

Co se týče nějaké karty v lese nebo v trávě, tak mi to nepřijde jako nějaký super nápad. Raději bych uvítal něco, kde nepotřebuji elektroniku, něco hand made a zajímavý nápad, ke kterému nepotřebuji si nic přinést....

Co se týče antivirové ochrany: karta má zámek proti zápisu, ten zamkni a definitivně destruktivně tak uprav, že už nikdy nepůjde odemknout - zalepit, zatavit. Pochopitelně nesmí to nijak omezit její fyzické tvary a funkčnost čtení.
  • 0

#37 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2011 - 8:41

Ale jo, po technicky strance se mi chirp taky libi, ale vadi mi ze to je proprietarni technologie. Kdyby to chodilo po BT a videl na to kazdej foun, tak by mi to prislo mnohem lepsi. Ale zpet k tematu. Fakt by asi byla blbost pohodit tu pamet nekde v lese daleko od civilizace, chodit ven s notebookem je fakt blbost. Ale kdyby to bylo nekde ve meste, u silnice, nebo proste na miste kam se s notebookem bezne chodi, tak v pohode.
  • 0

#38 E-Ryc

E-Ryc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2011 - 9:32

Mau Loftin napsal/a:Co se týče antivirové ochrany: karta má zámek proti zápisu, ten zamkni a definitivně destruktivně tak uprav, že už nikdy nepůjde odemknout - zalepit, zatavit. Pochopitelně nesmí to nijak omezit její fyzické tvary a funkčnost čtení.


Ehm, ona ta ochrana proti zapisu je spis takove doporuceni pro system, ktery kartu obsluhuje (da se precist jeho poloha v nejakem status byte), nez ze by skutecne hardwarove necemu zamezovala... Pro zajimavost toho treba vyuziva alternativni firmware pro Canony, podle polohy prepinace se nacte puvodni nebo novy firmware a oba spokojene foti a zapisuji...
  • 0

#39 kutitko

kutitko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2011 - 13:54

Takže pro objasnění mé situace a aby se předešlo hádkám s lesem a taháním ntb na skály... Keš bude z 90% městská, což znamená: stage budou ve městě, či poblíž cyklostezky (je asi 500 metrů od města a je to taková ta cesta pro kočárky...) a jako jedna stage bude krabička, v ní uzavíratelný pytlíček a v něm teprve krabička s paměťovkou...Pouze finálku plánuji někde dál (max 700m. od města a bude se aspoň do půlky dát dostat autem)...toť ode mne vše
  • 0

#40 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2011 - 14:15

kutitko napsal/a:
Takže pro objasnění mé situace a aby se předešlo hádkám s lesem a taháním ntb na skály... Keš bude z 90% městská, což znamená: stage budou ve městě, či poblíž cyklostezky (je asi 500 metrů od města a je to taková ta cesta pro kočárky...) a jako jedna stage bude krabička, v ní uzavíratelný pytlíček a v něm teprve krabička s paměťovkou...Pouze finálku plánuji někde dál (max 700m. od města a bude se aspoň do půlky dát dostat autem)...toť ode mne vše

jen z praktických zkušeností:
-nejdřív bude pytlíček roztrhaný, pak se ztratí...poměrně brzy
-obsah nechá někdo brzy namoknout, protože půjde lovit v dešti
-pokud to bude běžný PE sáček a za sucha, elektronice v obsahu hrozí zničení statickým nábojem
-někomu to brzy upadne na zem, v lepším případě tam nebude bláto a nebude to lovit z kaluže
- ...atd.
Doporučuju se na tohle úplně vykašlat, protože nakonec to akorát většinu lovců nas***, až tam přijdou a nebudou moct dál
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama